Širok paspartu ??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

siju i miju

Poznat
Poruka
8.280
Zna li neko da mi kaže zašto na neke minijature ide širok paspartu ?
U čemu je tu draž ? da li se tim akcentuje baš ta malecka slika,ili je sam paspartu+ ram takodje priča za sebe ?

Meni to po nekad deluje zanimljivo i lepo,a po nekad bez veze,kao da je taj neko želeo da urami bilo šta poput inicijala nečijeg imena i prezimena (sad nemam baš tu sliku,ali ću je pronaći)

Da li je vama ovo lepo ?

TjfxNWa.jpg


ili ovo :

xQJPZDk.jpg
 
Poslednja izmena:
Zbog slike, da.

Potreban je veći prostor između slike i rama da bi slika bila uočljiva, upadljiva.
Učestvovala sam na izložbi minijature, uglavnom je tako, zbog preglednosti i da slike dođu do izražaja, baš zato što su male.
 
Poslednja izmena:
Paspartu ima veliku funkciju kod uramljivanja slika, najbitnija uloga mu je da odvoji sliku od stakla i naravno vizuelni utisak...
ta varijanta sa širokim paspartuom posebno lepo deluje kada je nekoliko slika istog formata na istom zidu(kao gore)...
po meni skoro uvek je oko 7cm idealna mera...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Siroki paspartu se najvise koristi kod crteza,grafika akvarela ....upravo u svhu naglasavanja same slike,a oni mogu biti i u boji, jer ako je crtez na belom papiru radi kotrasta ,moze se staviti cak i crni paspartu.....a moze se staviti i nekoj od boja koja dominira recimo na akvarelu,...itd.:ukras5::jelka2::veseljaci:
 
Zna li neko da mi kaže zašto na neke minijature ide širok paspartu ?
U čemu je tu draž ? da li se tim akcentuje baš ta malecka slika,ili je sam paspartu+ ram takodje priča za sebe ?

Meni to po nekad deluje zanimljivo i lepo,a po nekad bez veze,kao da je taj neko želeo da urami bilo šta poput inicijala nečijeg imena i prezimena (sad nemam baš tu sliku,ali ću je pronaći)

Da li je vama ovo lepo ?

TjfxNWa.jpg


ili ovo :

xQJPZDk.jpg
Na drugoj slici mislim da uopšte nisu slike, već nekakva zidna dekoracija.
Na prvoj, slična priča, grafike jesu grafike, ali su korištene kao zamena za tapete. Koja je svrha staviti tako sitne radove na mesto kom ne može da se priđe da se pogledaju?
 
Cisto dekorativna svrha u ovom slucaju. upravo tih 6 crnobelih ramova povezuju i ujedno ublazavaju jacinu ornamentisanih crnih roletni na prozorima.....uocavas li igru cetvrtastih i oblh fomi? uocavas li igru crno belih elemenata u tom prostoru,....cilj je potignut....dizajner je dobro odradio svoj posao......a ko onda pita za grafike?:pivce::hik::nisamja:
 
Cisto dekorativna svrha u ovom slucaju. upravo tih 6 crnobelih ramova povezuju i ujedno ublazavaju jacinu ornamentisanih crnih roletni na prozorima.....uocavas li igru cetvrtastih i oblh fomi? uocavas li igru crno belih elemenata u tom prostoru,....cilj je potignut....dizajner je dobro odradio svoj posao......a ko onda pita za grafike?:pivce::hik::nisamja:
Dizajner nije dobro odradio posao. Dizajn enterijera nije samo slaganje oblika i boja, bez promišljanja o kontekstu. Ovo nije ništa bolje od kupovine kompleta knjiga da bi se slagale uz tepih. Malograđanska dekoracija.
 
Dizajner nije dobro odradio posao. Dizajn enterijera nije samo slaganje oblika i boja, bez promišljanja o kontekstu. Ovo nije ništa bolje od kupovine kompleta knjiga da bi se slagale uz tepih. Malograđanska dekoracija.
Ti nisi razmislio o onome o cemu pises.....ako je ovo malogradjanska dekoracija ,..sta onda mislis o sustiklama na televizoru plasticnom cvecu i vocu itd.?
 
X33czhV.jpg



ZOD5AFR.jpg



S9OVB1S.jpg



6HH2HLk.jpg


A šta je ovde poenta ? razbiti monotoniju tamnog zida sa slikama jakih boja,a opet isto tamni ramovi ?
Ovo mi je još i ok.

A ovo je isto zbog sivog zida ? :) jel tako ?


uzuspAx.jpg


Ovo mi se već dopada kako je sve spojeno,mada ne razumem poenu uramljene gde se nešto piskaralo ...ali uklopljeno je dobro sa svim ostalim slikama,bar ja tako vidim.

5dJ9Kuo.jpg


Ovde imamo i pauka :) ja ga nikada ne bih uramila,slike kao slike pojedinačno ništa posebno sem glavne,centralne slike,narandžasto sive.
Što znači može da se urami "sve i svašta",samo je bitno spojiti sve to :)
pUrLQyU.jpg


y9bmWen.jpg



M8Egh4j.jpg



6NBj4uI.jpg



4LYpJF5.jpg
 
Meni se sviđa ta raznolikost, šarolikost, razbijanje monotonije. U balkanskim domovima rijetkost je vidjeti ovako nešto, radije okače kalendar, ili ostave zid praznim..

Sadržaj ovih ramova što si pokazala je teško nazvati umjetničkim djelima, to su skice, grafike, spisi, potpisi, koliko vidim. Ali je svakako kreativno. z:)


Sviđa mi se u ovoj slici kako je TV uklopljen, nekako se izgubio..

 
A pogledaj ovo,meni je zanimljivo :D

Ovo je 35 dolara u Americi
TwSCeZS.jpg


------------
khlwnZJ.jpg





Fywf2FQ.jpg





ND2c3B5.jpg





5cQYCaK.jpg





aSzNYWE.jpg




Meni se svidjaja ovaj zid i kako je sve uklopljeno.
TGBZ3LM.jpg




tn0HKuv.jpg


- - - - - - - - - -

. U balkanskim domovima rijetkost je vidjeti ovako nešto, radije okače kalendar, ili ostave zid praznim..
A možda ljudi nemaju dovoljno para da bi mogli da uramljuju slike.Dobar ram je najjeftinije od 1200 do 2500 dinara.
 
sirok paspartu? zavisi od mnogih stvari,paspartu( u daljem textu- pas) kod akvarela, grafika i crteza ima svoju funkciju, u zavisnosti od tehnike i motiva, a sirok se najcesce koristi u dizajnerske svrhe( kao u nekim prethodnim primerima) i zna da bude neki put malo bzv, ako se pretera, dok pas. kod akvarela skoro i da je obavezan, jer tad sama slika najvise dolazi do izrazaja.
 
Sve su to resenja dizajnera enterijeriste i kao takva se gledaju u celini prostora. Ona nam sluze kao orjentir u kom pravcu mozemo urediti svoj prostor.Gleda se celina a ne parcijalno, kao sto umetnicku sliku gledamo u celini, pa tako gledajuci uocavamo detalje koji nam se svidjaju, i detalje koje bismo mi promenili na toj slici....tako je i sa ovim enterijerima, to da ih prilagodimo sebi, i svom prostoru i nacinu zivota.Slican je slucaj sa modnom kolekcijama.One nam pokazuju smer kojim se krece savremena moda a nase je na koji nacin cemo mi to prilagoditi sebi ili necemo prihvatiti nista......:trlja::zarja::ljub:
 

Ja cu te zvati siju, moze posto smo sada prijateljice? LJudi se hvataju suvise bukvalno za stvari koje su im pokazane, pa raspravljaju o prifernim stvarima, a ne sagledavaju svrhu pokazanog.dakle svrha je upravo edukacija..da bismo znali pre svega sta nam se dopada i da nadjemo svoj put resavanja prostora,u ovom slucaju.Nasi ljudi ne znaju da se igraju oblicima i bojama, teksturama, modernim i rusticnim, kao ono gde su one korpe--divno je,daje toplinu prostoru,ah mogla bih da pisem beskonacno....no dosta je.:heart2::heart2::heart2:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top