Širok paspartu ??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možda nije baš za ovu temu,ali nisam znala gde da zakačim ovu sliku,jer sam se pitala u čemu je poenta uramiti slovo M ? pa čak i da je Merlin Monro u pitanju,ne verujem da je to radila.

110019131015300481208185-1.jpg
 
Pa ne, ne izgleda mi. Vole ljudi (ili ljud) slovo M.
Imaš one koji na zidovima drže samo pejzaže, imaš one koji se lože na portrete.

Jedna moja bivša direktorka je držala isključivo Tapija u kancelariji.
A bila je snob.
:cool:
 
pa, to je dobra kompozicija, recimo.
I što se tiče dizajna enterijera - dobro dizajnirano.

Slovo je simbol, a simboli imaju, između ostalog, i estetsku vrednost.

U programima likovnog kroz sve nivoe školovanja postoji simbol kao tema, postoje inicijali kao tema.

Meni bi bilo prijatno u ovakvom ambijentu, zadovoljio bi moju potrebu za estetikom.
 
porazavajuce je kad ram i paspartu doprinose samoj sushtini slike.
klonim se toga, ne zanima me mnogo kako vizuelno moj zid deluje oku picikastog posmatracha.
slika je dah uzdah izdah, dar koji prenabudzeni prohtevi danashnjice samo mogu da pokvare.
 
Mozda ce delovati cudno, ali meni se nikako ne dopada da iznad kreveta gde se spava bude slika u staklu.

Imam lose iskustvo jer je jednom tako uramljena slika pala, doduse staklo je samo napuklo pa niko nije povredjen.

Ipak, od tada se pitam da li umesto stakla mozda moze da stoji tanka plastika koja lici na staklo: na primer, znam da postoji veoma kvalitetna i lagana plastika koja se stavlja umesto stakla kod naocara, cak i onih sa sa dioptrijom.

Da li se može naci nesto slicno i za uramljivanje slika :?:
 
porazavajuce je kad ram i paspartu doprinose samoj sushtini slike.
klonim se toga, ne zanima me mnogo kako vizuelno moj zid deluje oku picikastog posmatracha.
slika je dah uzdah izdah, dar koji prenabudzeni prohtevi danashnjice samo mogu da pokvare.

prenabudženi prohtevi današnjice :zcepanje:

jel znaš kako su ramovi izgledali u baroku?
Ili u renesansi?

Jesi li bila ikad u nekom ozbiljnijem muzeju? :)
 
Nisu prohtevi danasnjice "prenabudzeni", ali cinjenica je da ram i paspartu uticu na to kako je posmatramo. Svakako nisu bitniji od same slike, taman posla, ali su bitni, jer je ipak uokviruju, i cim ih postavimo, postaju njen deo. Umetnici to pokusavaju da iskoriste na najbolji moguci nacin, tako da ide njima u prilog, oduvek.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top