Kompatibilne razlike

D

DisMisaL

Gost
Citiraću nešto, uz izvinjenje učesnicima što zloupotrebljavam njihovu konverzaciju:

:
Znaš ono, prava osoba treba da ima the
right differences and the right similarities – ti i ja imamo čak i previše sličnosti, ali nam sa razlikama ne ide, nekako se ne poklapaju...

Na stranu da je ovo izvučeno iz konteksta i da se verovatno radi o 'kupovini vremena' i izbegavanju da se kaže nešto neprijatnije, postavlja se pitanje:

Kako se to razlike mogu poklopiti?
 
DisMisaL:
Citiraću nešto, uz izvinjenje učesnicima što zloupotrebljavam njihovu konverzaciju:

:
Znaš ono, prava osoba treba da ima the
right differences and the right similarities – ti i ja imamo čak i previše sličnosti, ali nam sa razlikama ne ide, nekako se ne poklapaju...

Na stranu da je ovo izvučeno iz konteksta i da se verovatno radi o 'kupovini vremena' i izbegavanju da se kaže nešto neprijatnije, postavlja se pitanje:

Kako se to razlike mogu poklopiti?
Pa suprotni polovi magneta se privlače.
Ima to neke veze sa onim da se suprotnosti privlače. Puno puta sam vidio tihu i povučenu devojku sa lajavim siledžijom. Valda zajedno čine jak tim kulture i drskosti. Obe osobine vrlo potrebne da bi se napredovalo u životu.
A možda se ipak radi o "kupovini vremena". :)
 
Nekad su razlike dobrodosle, ali SAMO i JEDINO ako partneri imaju postovanja i razumjevanje za ono drugo.
Dobrodosle su u smislu dopunjavanja, znaci ako ja panicim oko necega da on moze da me smiri i da stvari pojednostavi a ne da me vrijedja kako sam komplikovana i ne da ga ja docekam sa "kako ti sve olako shvatas"
Svidjaju mi se i blage razlicitosti jer mogu da dopunjuju vezu, da je obogacuju, da ne spominjem "elektricitet" koji se ipak pojavljuje u velikim mjerama kad se porjeckate...pa onda kad prepirke prodju, onda taj elektricitet iskoristite u "slatke" radnje :wink:
 
razlike koje su dobre u mom odnosu sa muzem:on je proracunat i svaki korak predvidja u detalj,promisljen...ponekad se planiranje otegne u nedogled.
ja -impulsivna,energicna...
mnogo puta bih skocila u provaliju ali on je tu bio da me upozori.a on se ne bi odvazio na neke poteze jer su nosili previse rizika,ali pokazalo se da su bili dobri na kraju
da smo isti to nikako ne bi valjalo
 
Elem, pretpostavka je da se radi o osobama koje su po mnogim pitanjima kompatibilne (imaju nekih sličnosti, poput temperamenta, uverenja, navika i tako to), ali, kao što nema dve iste osobe, tako postoje i neke razlike koje ih izdvajaju(Ovo je nadogradnja prethodnog posta i ne važi za učesnike, već joj je uloga da razvije temu).

Dakle, kada se radi o sitnijim razlikama, kako se to one mogu poklopiti (uklopiti)? U globalu, da li tragamo za nekim sličnim nama ili za osobom koja će biti naizgled suprostavljena, kako bi se nadopunjavali? Jer u bilo kom slučaju se ne može dovesti do idealnih uslova, tj da je potpuno isto ili potpuno različito.
 
Razlike u stilu života i sistemu vrednosti su na duže staze nepremostive.

:arrow: A sitne razlike su dobrodošle.

Ja recimo volim da On bude različit od mene tako što je bolje organizovan u vremenu i prostoru.
I volim da prihvati tu moju razliku bez zvocanja & nagvaždanja
:lol: :lol: :lol:
 
DisMisaL:
Citiraću nešto, uz izvinjenje učesnicima što zloupotrebljavam njihovu konverzaciju:

:
Znaš ono, prava osoba treba da ima the
right differences and the right similarities – ti i ja imamo čak i previše sličnosti, ali nam sa razlikama ne ide, nekako se ne poklapaju...

Na stranu da je ovo izvučeno iz konteksta i da se verovatno radi o 'kupovini vremena' i izbegavanju da se kaže nešto neprijatnije, postavlja se pitanje:

Kako se to razlike mogu poklopiti?

stvarno je besmisleno i bilo bi samo filozofiranje da se pokusa sa odgovorom.
 
DisMisaL:
Citiraću nešto, uz izvinjenje učesnicima što zloupotrebljavam njihovu konverzaciju:

:
Znaš ono, prava osoba treba da ima the
right differences and the right similarities – ti i ja imamo čak i previše sličnosti, ali nam sa razlikama ne ide, nekako se ne poklapaju...

Na stranu da je ovo izvučeno iz konteksta i da se verovatno radi o 'kupovini vremena' i izbegavanju da se kaže nešto neprijatnije, postavlja se pitanje:

Kako se to razlike mogu poklopiti?
Lepo...To je uobichajeno...Retko se mogu "sklopiti" (loopam) dve uobrazene ili dve drske osobe...Hocu da kazem da se bolje "uklapaju" osobe koje su razlichite...Mozda zato shto se dopunjuju?!To je ono chuveno + & -... :idea:
 
kod mene vazi:suprotnosti se privlace :P ,sto vise razlika-to bolje,ali,naravno,uz obostrano postovanje/razumevanje/toleranciju. 8)
jednostavno,u jednom jedinom slucaju kada sam pronasla decka vrlo slicnog sebi,sa istim dozivljajem stvarnosti,sveta,buducnosti...istim navikama,interesovanjima,hobijima...istim psihickim reakcijama,zeljama,profesionalnim formulama,istim horoskopskim znakom,ako je to bitno...isti smo bili,cak smo i fizicki licili,neki su kontali da mi je brat kad su ga upoznavali :shock: :lol:...licilo mi je sve na to da sam pronasla izgubljenog brata blizanca :lol:...uglavnom, medjusobno smo se nevidjeno smarali :!: ... :( pa,stvarno,ja ponekad sebe vrlo tesko mogu da podnesem,a to s njim je bilo kao da imam jos jednu sebe za komplikovanje zivota :?
ever since,trazim svoju sustu suprotnost :roll: ...jednom sam mislila da sam je konacno nasla :(
 

Back
Top