danas majko ženiš svoga sina... ali šta ti misliš tata?

gost 331040

Domaćin
Poruka
3.329
evo me drugari (po savetu jednog kolege, vraćam se kao da se ništa nije desilo sa mojim poljuljanim dostojanstvom i kratkotrajnom histerijom:whistling: :lol:....
ali vas jedno molim za ubuduće: ne obraćajte više pažnju na moj pol (koji ovaj forum na žalost iziskuje da bude naznačen)
na ovom podforumu nisam žena, ne obraćajte mi se ovde kao osobi ženskog pola (ni muškog naravno:rumenko:)..ja sam..pa recimo,
bespolni kompjuterski program koji postavlja pitanja, teme..ima neko svoje mišljenje, ali se ovde trudi da ga uglavnom ne nameće,jer ne želi da remeti već odviše narušenu harmoniju ovog tužnog podforuma kojeg je upropastila moderacija:evil:

dakle, ako smo to rešili sa prikladnim smajlijem na kraju, da nastavimo sa temom..

šta biste vi savetovali, ali onako najiskrenije moguće, razumno, sabrano, trezveno, bez ironije i zayebancije i iz nekog svog iskustva, svojim mladjim kolegama, sinovima, braći, sestrićima...da li da se , uzimajući u obzir sve aspekte modernog ginocentričnog društva koje je muškarcu postavilo niz zamki u koje su upali i propali mnogi njegovi kvaliteti, slobode, biološke i humane karakteristike, upuštaju u avanturu ekstremnog sporta zvanu brak?

da li ćete mirno sedeti, uvaljeni u svoju penzionersku fotelju, s pivčugom u jednoj i daljincem u drugoj ruci, odsutno drkajući po hustler ili dorcel kablovskim kanalima, dok vaš "mlađi kolega, sin, rođak, komšija, bratanac, whoever.." izgovara sudbonosno DA i stavlja potpis u knjigu svoje potencijalne propasti i postaje banka sperme i bankovni automat dok nas smrt ne rastavi?

da li je brak za vas lično, jedna sasvim nepotrebna pa čak po muškarca i opasna institucija(pritom molim i oženjene da se izjasne)
razmislite...ne radi se samo o onome što nosi razvod i bitka za starateljstvo, nego i sam bračni život ...ko tu danas više gubi, ko dobija?
da li se danas ipak sve svodi na prostu kalkulaciju i da li je vreme "bračnih zaveta" konačno prošlo,
a nastupilo neko novo doba?

koje?

molila bih što više muških odgovora (dva, tri..po običaju: )))..ali ipak...pišite ljudi, nemo'ste sise:D
 
skoro sam bila u svatovima...otac, sav u transu, ženi mlađeg sina (stariji je odlučio da ga brak ne interesuje, za sada)...
otac inače ima lično vrlo mučno iskutvo u spstvenom braku.
ima 56 godina, sve moguće middle age bolesti ( o impotenciji mi se rođak ipak nije izjasnio:lol:
ali uglavnom, žena ga je svojevremeno poprilično sjebala, jer..venčali su se jako mladi a posle shvatili da su "dva sveta različita" i da su više od dve decenije drkali jedno drugo što mentalno što fizički.

i pitam se, sećajući se vas, dragi moji drugari, čemu se taj moj rođak, otac tog mladog čoveka, nada?
šta on misli da će ovome (njegovo sinu) biti bolje?..šta ga može savetovati, kako mu pomoći....osim ako cela priča ne svodi na onu staru dobru srpsku, neka se loza nastavi..ali,
da li se pitate šta je prioritet uopšte?
ljubav, brak, partnerstvo, tradicionalna porodica kao neka osnova na kojoj počiva "zdravo društvo" bla bla...ili?

- - - - - - - - - -


šta bre?
 
Bila bi prevelika digresija objashnjavati shta, greota za ovako ozbiljno postavljenu temu :lol:

@ tema

Velika vecina muskaraca I zena su degenerici.Ne poznaju sebe, ne znaju sta zele, povrsni emotivno nezreli sa nedostatkom samosvesti.
Po meni je to glavni problem zasto je brak neprirodna zajednica za veliku vecinu tih degenerika.
Ja bi mladje savetovao da dobro upoznaju sebe I u odnosu na to jure zenicu ako im vec do razmnozavanja I svog toga smaranja.
Jer kako ja to vidim, zivot ne daje garancije cak ni po ovakvom pristupu ali kako god prodje bar si mirne savesti da si poginuo iz iskrenih pobuda.
Ja se do dushe nikad nisam zenio niti cu ali upravo iz razloga jer poznajem dovoljno sebe I sta zelim.
Sve je to stvar verovatnoce, zato su skoro svi brakovi krsh jer je logichno da ce se vishe zeniti oni koji biraju pogreshno dok izabrati kako treba je jako retko.
Kako neko reche"Ljubav je poznavati svoju metu, staviti je u svoj nishan I zajedno postignuti zajednichku svrhu...uprkos statistichki malim shansama."
A kad dodje voda do ushiju seci-sto pre to bolje to bezbolnije.
I tako u krug do smrti.
 
Bila bi prevelika digresija objashnjavati shta, greota za ovako ozbiljno postavljenu temu :lol:

@ tema

Velika vecina muskaraca I zena su degenerici.Ne poznaju sebe, ne znaju sta zele, povrsni emotivno nezreli sa nedostatkom samosvesti.
Po meni je to glavni problem zasto je brak neprirodna zajednica za veliku vecinu tih degenerika.
Ja bi mladje savetovao da dobro upoznaju sebe I u odnosu na to jure zenicu ako im vec do razmnozavanja I svog toga smaranja.
Jer kako ja to vidim, zivot ne daje garancije cak ni po ovakvom pristupu ali kako god prodje bar si mirne savesti da si poginuo iz iskrenih pobuda.
Ja se do dushe nikad nisam zenio niti cu ali upravo iz razloga jer poznajem dovoljno sebe I sta zelim.
Sve je to stvar verovatnoce, zato su skoro svi brakovi krsh jer je logichno da ce se vishe zeniti oni koji biraju pogreshno dok izabrati kako treba je jako retko.
Kako neko reche"Ljubav je poznavati svoju metu, staviti je u svoj nishan I zajedno postignuti zajednichku svrhu...uprkos statistichki malim shansama."
A kad dodje voda do ushiju seci-sto pre to bolje to bezbolnije.
I tako u krug do smrti.

e to me interesuje....da li je to zaista danas (ovo danas uvek naglašavam jer je ovo današnje vreme koje već u svemu odstupa čak i od neke uslovno rečeno skorije prošlosti. stvari su se brzo i značajno promenile) bespotrebno smaranje?

koja je prednost u samoći?
samokontrola? potpuna kontrola nad sopstvenim životom, vremenom, financijama, spremom..šta?
 
tu se mi I vi razlikujemo
vecina mushkaraca moze lakshe da podnese I prihvati samocu
vecina zena ne
mozda je to polno odredjeno mozda evolutivno ko ce ga znati
isto kao sto postoji disbalans u dostupnosti sexa-zeni mnogo lakse da nadje nego tipu
prednost samoce je sloboda I da si oslobedjen pakla te druge osobe
morash samo samog sebe da trpish :hahaha:
verovatno je I do sklopa lichnosti a ne samo do pola
ja bi pre proveo ceo zivot sam nego s nekim ko mi ne odgovara i mogu to da podnesem
ima ljudi oba pola koji ne mogu da podnesu samocu pa su uvek sa nekim
a generalno svaki odnos jeste neka trpnja tolerisanje i pravljenje raznoraznih kompromisa od onih najbanalnijih da ne mozes da ceses jaja ( ili mozes ali se pravis fin lol ) pa do krupnijih
kad si sam nema nikakvih inhibicija, uskladjujes se samo sa svojim potrebama
 
chek chek,stani...jes ti mushko ili zhensko....ili boshko? :lol:


na ovom podforumu, na ovoj temi...nije važno šta sam.

ne radi se o krizi mog sexualnog identiteta, nego o pokušaju da se tema ne doživljava kao ženska provokacija.
yebiga, kad forum umire, mora neko da ga "muški" malo oživi, kontaš?



btw. žena sam na ostalim podforumima, koga interesuje...romantika, sveće, politika, avijacija, vojska itd:lol:


aj ti nešto o temi, molim te! :)

:rtfm:
 
Velika vecina muskaraca I zena su degenerici.Ne poznaju sebe, ne znaju sta zele, povrsni emotivno nezreli sa nedostatkom samosvesti.
Po meni je to glavni problem zasto je brak neprirodna zajednica za veliku vecinu tih degenerika.




brak je neprirodna zajednica ne zato što su većina i muškaraca i žena debili (što i jesu) nego zato što je monogamija neprirodna. još nismo evolutivno dostigli toliko visok stupanj fiziološkog razvoja da nam je jedna žena dovoljna, instinkti mužjaka koji bi da ga zavali u svaku u koju stigne su još uvek netaknuti civilizacijskim verskim moralnim i drugim dogmama pa se muškarac oseća zarobljeno i onda tu dolazi do frustracija, to pod jedan.

pod dva, žene su takođe pod uticajem guštera u njima koji im govori da jure za alfom. što znači da ako se pojavi novi bolji on je predmet požude i to je takođe izvor frustracija.

sve to ukombinovano dovodi do toga da malo čiji brak uspeva pa se ljudi najčešće razvode ili u braku zlopate.

ovo je živa istina, malo ljudi ovo konta.


drugo, et tema, već sam pisao o tome kibicanerka pa da se ne bi ponavljo evo ga linak.

http://forum.krstarica.com/showthread.php/634769-koliko-ste-partnera-priznale-sadasnjemu?p=25873115&viewfull=1#post25873115
 
brak je neprirodna zajednica ne zato što su većina i muškaraca i žena debili (što i jesu) nego zato što je monogamija neprirodna. još nismo evolutivno dostigli toliko visok stupanj fiziološkog razvoja da nam je jedna žena dovoljna, instinkti mužjaka koji bi da ga zavali u svaku u koju stigne su još uvek netaknuti civilizacijskim verskim moralnim i drugim dogmama pa se muškarac oseća zarobljeno i onda tu dolazi do frustracija, to pod jedan.

pod dva, žene su takođe pod uticajem guštera u njima koji im govori da jure za alfom. što znači da ako se pojavi novi bolji on je predmet požude i to je takođe izvor frustracija.

sve to ukombinovano dovodi do toga da malo čiji brak uspeva pa se ljudi najčešće razvode ili u braku zlopate.

ovo je živa istina, malo ljudi ovo konta.

]

Ne.
...........
 
tu se mi I vi razlikujemo
vecina mushkaraca moze lakshe da podnese I prihvati samocu
vecina zena ne
mozda je to polno odredjeno mozda evolutivno ko ce ga znati
isto kao sto postoji disbalans u dostupnosti sexa-zeni mnogo lakse da nadje nego tipu
prednost samoce je sloboda I da si oslobedjen pakla te druge osobe
morash samo samog sebe da trpish :hahaha:
verovatno je I do sklopa lichnosti a ne samo do pola
ja bi pre proveo ceo zivot sam nego s nekim ko mi ne odgovara i mogu to da podnesem
ima ljudi oba pola koji ne mogu da podnesu samocu pa su uvek sa nekim
a generalno svaki odnos jeste neka trpnja tolerisanje i pravljenje raznoraznih kompromisa od onih najbanalnijih da ne mozes da ceses jaja ( ili mozes ali se pravis fin lol ) pa do krupnijih
kad si sam nema nikakvih inhibicija, uskladjujes se samo sa svojim potrebama

da li misliš da je nastupio sve učestaliji trend "samaca" koji uopšte ne pate zbog toga i ne prave oko toga neku frku nego ih više okolina, porodica, tradicionalni nazori itd "pritiskaju" da se žene?
zamislimo onda društvo,,,zapadnu cinvilizaciju uopšte, za nekih sto..ne, manje, za 50 godina?
kakve će to biti zajednice, porodice...hoće li uopšte postojati kao što su nekad i kao što se danas kroz "svetonazor", tradiciju i religiju, zasnivaju i pokušavaju očuvati, opstati?
šta će prevagnuti?
 
tu se mi I vi razlikujemo
vecina mushkaraca moze lakshe da podnese I prihvati samocu
vecina zena ne
mozda je to polno odredjeno mozda evolutivno ko ce ga znati
isto kao sto postoji disbalans u dostupnosti sexa-zeni mnogo lakse da nadje nego tipu
prednost samoce je sloboda I da si oslobedjen pakla te druge osobe
morash samo samog sebe da trpish :hahaha:
verovatno je I do sklopa lichnosti a ne samo do pola
ja bi pre proveo ceo zivot sam nego s nekim ko mi ne odgovara i mogu to da podnesem
ima ljudi oba pola koji ne mogu da podnesu samocu pa su uvek sa nekim
a generalno svaki odnos jeste neka trpnja tolerisanje i pravljenje raznoraznih kompromisa od onih najbanalnijih da ne mozes da ceses jaja ( ili mozes ali se pravis fin lol ) pa do krupnijih
kad si sam nema nikakvih inhibicija, uskladjujes se samo sa svojim potrebama


bla bla truć prd, sklop ličnosti ****** palac... kakvi bre sklopovi ličnosti, ljudsko biće nije projektovano da živi sa jednom osobom ceo život i tu je kraj svake pričice. pa pogledaj bold klipane, sam si to reko.
 
brak je neprirodna zajednica ne zato što su većina i muškaraca i žena debili (što i jesu) nego zato što je monogamija neprirodna. još nismo evolutivno dostigli toliko visok stupanj fiziološkog razvoja da nam je jedna žena dovoljna, instinkti mužjaka koji bi da ga zavali u svaku u koju stigne su još uvek netaknuti civilizacijskim verskim moralnim i drugim dogmama pa se muškarac oseća zarobljeno i onda tu dolazi do frustracija, to pod jedan.

pod dva, žene su takođe pod uticajem guštera u njima koji im govori da jure za alfom. što znači da ako se pojavi novi bolji on je predmet požude i to je takođe izvor frustracija.

sve to ukombinovano dovodi do toga da malo čiji brak uspeva pa se ljudi najčešće razvode ili u braku zlopate.

ovo je živa istina, malo ljudi ovo konta.


drugo, et tema, već sam pisao o tome kibicanerka pa da se ne bi ponavljo evo ga linak.

http://forum.krstarica.com/showthread.php/634769-koliko-ste-partnera-priznale-sadasnjemu?p=25873115&viewfull=1#post25873115

svaki normalan muskarac ce ovo iznad prihvatiti objektivno tacno, sve ostale baljezgarije su za filozofe bez erekcije i sl.... drugim recima, brak je nuzno zlo. a lek moze biti samo razvod ili pivdzuga i thc u najblazem obliku i tu i tamo neki moralni kolaps i koitus par puta godinje ,eto ae sad ,uzdravlje
 
svaki normalan muskarac ce ovo iznad prihvatiti objektivno tacno, sve ostale baljezgarije su za filozofe bez erekcije i sl.... drugim recima, brak je nuzno zlo. a lek moze biti samo razvod ili pivdzuga i thc u najblazem obliku i tu i tamo neki morlani kolaps i koitus par puta godinje ,eto ae sad ,uzdravlje




naravski bate
 
sve ne
nista to nema blage veze
nije glavni problem monogamija (mada jeste i to ali kao posledica a ne uzrok)



a šta je keve ti? neko nepoklapanje energija i viših oblika svesti koji se ne podudaraju? gde? kod koga? kod onih degenerika kako si ih nazvao? otkud degenericima viši oblici energija i svesti i ostale gluposti? vidiš kako sam sebe ******.

skraćeno, baljezgaš neke svoje pederluke ko i uvek.
 
bla bla truć prd, sklop ličnosti ****** palac... kakvi bre sklopovi ličnosti, ljudsko biće nije projektovano da živi sa jednom osobom ceo život i tu je kraj svake pričice. pa pogledaj bold klipane, sam si to reko.

tenzisha smarash
nisam to rekao
ne postoji zajednicki projekat za svako ljudsko bice
ljudska bica se razlikuju
ja znam da je tebi to fascinantan concept i ti ne mozesh da ga svaris...to znamo od proslih tema, tebi je nemoguce da prihvatish kao mogucnost da postoje ljudi koji nisu kao ti ( ne sto si naj naravno, nego po nacinu razmisljanja)
 
sem toga, glavni problem što u zapadnom civilizovanom društvu brakovi pucaju je ko što već rekoh to što je muškarcu zakonom zabranjeno da bude muškarac. a kad muškarac ne može da bude muškarac onda žena em divlja em ga ne poštuje em ga ne zarezuje dva posto. vrlo je prosto.

- - - - - - - - - -

tenzisha smarash
nisam to rekao
ne postoji zajednicki projekat za svako ljudsko bice
ljudska bica se razlikuju
ja znam da je tebi to fascinantan concept i ti ne mozesh da ga svaris...to znamo od proslih tema, tebi je nemoguce da prihvatish kao mogucnost da postoje ljudi koji nisu kao ti ( ne sto si naj naravno, nego po nacinu razmisljanja)



ne bate, ti smaraš. i to jezivo smaraš. na svaku sličnu temu provlačiš te neke svoje tripove o poklapanju na nekoj devetoj ravni podsvesti i ostale gluposti, jbte da je po tvome ne bi bilo dvesta ljudi na planeti kolko su svi šatro nekompatibilni a ne 6 milijardi. zaebi bate. zaebi. ozbiljno.
 
a šta je keve ti? neko nepoklapanje energija i viših oblika svesti koji se ne podudaraju? gde? kod koga? kod onih degenerika kako si ih nazvao? otkud degenericima viši oblici energija i svesti i ostale gluposti? vidiš kako sam sebe ******.

skraćeno, baljezgaš neke svoje pederluke ko i uvek.

ti mi stavljas reci u usta pa se onda sam sa sobom svadjash :hahaha:
da je monogamija glavni problem niko se ne bi zenio..zasto bi?
brak kao "nuzno zlo" samo te trpa u tu grupu degenerika osudjenih na fail
zasto biti takva sisa i osuditi se na nuzno zlo? napumpaj ko onaj mentol monblae pa izdrzavaj, izem ti papuchu koja zbog pritiska okoline ce da trpi ceo zivot neku gusku u svom zivotu
 
ti mi stavljas reci u usta pa se onda sam sa sobom svadjash :hahaha:
da je monogamija glavni problem niko se ne bi zenio..zasto bi?
brak kao "nuzno zlo" samo te trpa u tu grupu degenerika osudjenih na fail
zasto biti takva sisa i osuditi se na nuzno zlo? napumpaj ko onaj mentol monblae pa izdrzavaj, izem ti papuchu koja zbog pritiska okoline ce da trpi ceo zivot neku gusku u svom zivotu

izem ti ceo svet
 

Back
Top