Trudnoca sa 17-18?

AkicaBgd

Početnik
Poruka
3
Razmisljam bas o tome,pa rekoh da podelim misljenje sa nekim..
Da li je po vama okej ako devojka koja ima 17-18 godina ostane u drugom stanju ili 'pak mislite da je to bruka?
Mnogo devojaka cujem da su ostale trudne u 17 godini i da zive super,da imaju podrsku roditelja,da su sa ocem tog deteta i dalje i da su srecne. Sta vi ipak mislite o tome? Da li je to sramota u danasnje vreme ili je ipak i okej? :think:
 
Moj drugar i njegova devojka su tako postali roditelji ,zae*ali skolu i odgajili sina. Roman moze da se napise sta su sve radili pa"mali" danas ima Dimplomu Grafickog dizajna i odlican je decko. Ne moze to svako! Oni su izasli iz stana roditelja i radili najteze poslove da bi stogli do svoje privatne radnje i sigurnih primanja a da mali ne oseti .Vaspitan je kao deca u Nemackoj za vreme ww2.Kad ima ima kad nema ,nema i .
 
Razmisljam bas o tome,pa rekoh da podelim misljenje sa nekim..
Da li je po vama okej ako devojka koja ima 17-18 godina ostane u drugom stanju ili 'pak mislite da je to bruka?
Mnogo devojaka cujem da su ostale trudne u 17 godini i da zive super,da imaju podrsku roditelja,da su sa ocem tog deteta i dalje i da su srecne. Sta vi ipak mislite o tome? Da li je to sramota u danasnje vreme ili je ipak i okej? :think:
Свака прича је за себе.
Бтв до пре два века и у најразвијеним земљама неудата девојка, без деце од 17-18 година сматрана је за уседлицу у покушају.
 
Razmisljam bas o tome,pa rekoh da podelim misljenje sa nekim..
Da li je po vama okej ako devojka koja ima 17-18 godina ostane u drugom stanju ili 'pak mislite da je to bruka?
Mnogo devojaka cujem da su ostale trudne u 17 godini i da zive super,da imaju podrsku roditelja,da su sa ocem tog deteta i dalje i da su srecne. Sta vi ipak mislite o tome? Da li je to sramota u danasnje vreme ili je ipak i okej? :think:
Dno dna,osudjujem,da im "pomazu" svi i sve to,cenila bih kad bi se njih dvoje sami snasli i ne oslanjali se na roditelje,to je drugo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sta je danas sramota!?Devojke setaju polu gole gradom i spopadaju momke.Nema od morala ni M!!!
Ostati trudna u 17-18godina je nepromisljeno i glupo.Zaustaviti zivot i izmeniti mu normalan tok je nesto na silu.Verujem da te devojke nisu zelel trudnocu vec intimu sto je i normalno u tim godinama.Poznajem nekolikodevojka kojima se to desilo(kazem desilo jer nisu zelele da od devojice postanu zene i majke preko noci).Jedna je ostala sa roditeljima dok nije zavrsila fakultet i oni su joj pomogli oko deteta a onda se udala za oca deteta i sada zive zajedno.Zivot joj se na trenutak zaustavio promenio tok i sada je majka vec velikog deteta.Druga se u 7 mesecu trudnoce udala za decka s kojim se zabavljala dve godine a sa sedamnest ostala trudna.Zive sa njenim roditeljima.Treca je rodila dete i ostala sa roditeljima a da joj se doticni tip koji je napravio dete nikad nije javio niti priznao dete.Ona zivi raskalasno i zapustila je dete...Nema pravila.Moje misljenje je da su te godine rano za majcinstvo pogotovu u danasnje vreme kad zena ima toliko mogucnosti da se zastiti od nezeljene trudnoce.Ipak kao je trudnoca zeljena i planirana a moguce je da ima i tako zrelih osoba onda je ok.Pod uslovom da su roditelji zajedno i da buduce dete ima porodicu,Suprotno...muka je za sve!
 
Šteta je višestruka:
1. Zaustavi se najljepši dio mladosti
2. Obično su oboje zbog mladosti socialno nezbrinuti i od nekoka (roditelja) zavise.

A dijete treba negu i minimalan komfor. A to puno košta i mladi ljudi to nemaju i ne mogu da nude djetetu uslove za život.

Zato je bistvo, da se prvo završi neka škola, da se nađe posao pa tek onda djeca.
 
Šteta je višestruka:
1. Zaustavi se najljepši dio mladosti
2. Obično su oboje zbog mladosti socialno nezbrinuti i od nekoka (roditelja) zavise.

A dijete treba negu i minimalan komfor. A to puno košta i mladi ljudi to nemaju i ne mogu da nude djetetu uslove za život.

Zato je bistvo, da se prvo završi neka škola, da se nađe posao pa tek onda djeca.
Tacno!
 

i ja se slazem sa Moracaninom.Ali ko te tera u seksualne odnose sa 14-15 godina?Sam si kriv sto se nisi cuvao ,pa sad moras da snosis posledice.Sto se mene tice za mene to nije bruka.Zavisi koliko si psihicki spreman i zreo za svoje godine.Ja sam se porodila sa 22 godine i to sam planirala dete,pa mislim da sam se mnogo vise snasla od onih koji postanu kasnije roditelji.Ipak tvrdim da je sve stvar zrelosti.
 
Šteta je višestruka:
1. Zaustavi se najljepši dio mladosti
2. Obično su oboje zbog mladosti socialno nezbrinuti i od nekoka (roditelja) zavise.

A dijete treba negu i minimalan komfor. A to puno košta i mladi ljudi to nemaju i ne mogu da nude djetetu uslove za život.

Zato je bistvo, da se prvo završi neka škola, da se nađe posao pa tek onda djeca.
kolko je meni poznato nasi roditelji nisu ni osmoljtke zavrsavali da ne pominjem polupismene babe i dede koji izrodise copore dece
 
kolko je meni poznato nasi roditelji nisu ni osmoljtke zavrsavali da ne pominjem polupismene babe i dede koji izrodise copore dece
E to su bila neka druga vremena, đe se i "živjelo u čoporu", mislim u mnogočlanoj porodici pa je uvijek neko mogao da se pobrine o djeci a ne samo roditelji.
To je obično bilo po selima, pa su imali od stoke i zemlje neke minimalne uslove za preživljavanje.
Danas toga više nema i bolje je da nema.
 
To je jos i podnosljivo nekako sa 17,18 godina,mada i je to po meni vrlo rano,ali u odnosu na ove nalozene klinke koje ostaju trudne sa 14,15 godina,to je ipak podnosljivije nekako.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam bas o tome,pa rekoh da podelim misljenje sa nekim..
Da li je po vama okej ako devojka koja ima 17-18 godina ostane u drugom stanju ili 'pak mislite da je to bruka?
Mnogo devojaka cujem da su ostale trudne u 17 godini i da zive super,da imaju podrsku roditelja,da su sa ocem tog deteta i dalje i da su srecne. Sta vi ipak mislite o tome? Da li je to sramota u danasnje vreme ili je ipak i okej? :think:

Sramota je zadnji faktor kojim trebas da se sluzis kako bi donela neku veoma bitnu odluku u svom zivotu. Zapamti ovo.

Sada, izbaci totalno taj faktor, i postavi sebi pitanje opet, samo bez ovoga. Ubroj sve ostale faktore, osim sramote. To iskljuci kao da ne postoji, pa onda gledaj kakvo bi misljenje imala o zadatoj temi.

Tada moze da se prica o temi. Dok je centralni deo problema SRAMOTA, ne moze, i neko ko je u takvom problemu rizikuje da napravi kardinalnu gresku u zivotu (iako ne kazujem nista konkretno).

Nekada nije ni vazno kako ce ljudi prelomiti - ovako ili onako. Mnogo bitnije je da ne donesu odluku na osnovu loseg nepravilnog faktora.

Pozdrav
 

Back
Top