SVAJCARSKI RAJ ,SVAKOM STANOVNIKU 2000 EVRA?

Ovo vazi samo za drzavljane Svajcarske.
U Svajcarskoj je skoro pa i nemoguce dobiti drzavljanstvo.

Opet lupas kao i obicno,posle 10 godina boravka i C permessa ili ausvajsa kako kazu svabe moze se traziti drzavljanstvo i dobije se bez problema ,uslov je da se zna koliko toliko jezik,nesto istorije ch i da nema nikakvih krvicnih i prekrsajnih dela isto tako da si bez dugova itd..........
 
Opet lupas kao i obicno,posle 10 godina boravka i C permessa ili ausvajsa kako kazu svabe moze se traziti drzavljanstvo i dobije se bez problema ,uslov je da se zna koliko toliko jezik,nesto istorije ch i da nema nikakvih krvicnih i prekrsajnih dela isto tako da si bez dugova itd..........

Дванаест.

Без проблема мало морген, одлука је на гемајнде, општини боравка. Маса општина одлучује о оваквим стварима гласањем. Где год становништво гласа, шансе за натурализацију било кога из проблематичних зона (за Швајцарце рецимо Турска, араплук или Балкан) су занемарљиве.

hangartnergraph.jpg
 
Ja imam rodjaka u CH,otiso na crno jos 2001,tamo zivio ilegalno i muvao nesto dugo godina,a onda upozno nasu curu koju je ozenio i koja ima stalne papire,posle se razveo,sad vec 5-6 godina nista ne radi i prima socijalnu pomoc 2600 CHF i vise vremena provodi u BL nego u CH


Nema sumnje da je svajcarska raj za zivot sto se tice socijalnih davanja i sigurnosti zivota,za ljude koji nisu sposobni da se sami snadju,drzava vodi racuna
 
Ja imam rodjaka u CH,otiso na crno jos 2001,tamo zivio ilegalno i muvao nesto dugo godina,a onda upozno nasu curu koju je ozenio i koja ima stalne papire,posle se razveo,sad vec 5-6 godina nista ne radi i prima socijalnu pomoc 2600 CHF i vise vremena provodi u BL nego u CH


Nema sumnje da je svajcarska raj za zivot sto se tice socijalnih davanja i sigurnosti zivota,za ljude koji nisu sposobni da se sami snadju,drzava vodi racuna

Pa eto ima zemalja koje se razlikuju od ove nase ,.socijala 2600 CHF,stvarno treba da se zapitamo sta smo to vekovima radili,kako to da je toliko sirotinje i lopovluka a garantujem da imamo 5 puta vece resurse od Svajcarske.
 
Pa eto ima zemalja koje se razlikuju od ove nase ,.socijala 2600 CHF,stvarno treba da se zapitamo sta smo to vekovima radili,kako to da je toliko sirotinje i lopovluka a garantujem da imamo 5 puta vece resurse od Svajcarske.
Кењада не само да има далеко више ресурса од Швице већ и далеко мању густину становника, а такође је врло развијена, па ни близу нема такве бенефите(видети тему Живот у Канади), што значи да ће ускоро доћи до резања.
 
Кењада не само да има далеко више ресурса од Швице већ и далеко мању густину становника, а такође је врло развијена, па ни близу нема такве бенефите(видети тему Живот у Канади), што значи да ће ускоро доћи до резања.

Ne mislis valjda stvarno da CH nekome daje 2600 franaka socijalnu pomoc?
Pa sto bi Svajcarci trazili na referendumu da im se isplacuje 2000 franaka, a mogu i tako mrtvi ladni da dobiju 2600?:D

Socijalna pomoc se astoji iz vise faktora, a tu spada i zdravstvo, stanovanje, a smatra se da je za hranu dovoljno oko 800 franaka.
Slicno je i u Nemackoj pri cemu nije moguce da neko ko dobija socijalnu pomoc mrtav ladan napusta mesto u kome zivi.
Mislim da cak moraju da prijavljuju svoja putovanja , ali i da ih proveravaju da li se trude da dobiju radno mesto.
To su te cuvene laze i paralaze gastarbajtera.
 
Ne mislis valjda stvarno da CH nekome daje 2600 franaka socijalnu pomoc?
Pa sto bi Svajcarci trazili na referendumu da im se isplacuje 2000 franaka, a mogu i tako mrtvi ladni da dobiju 2600?:D

Socijalna pomoc se astoji iz vise faktora, a tu spada i zdravstvo, stanovanje, a smatra se da je za hranu dovoljno oko 800 franaka.
Slicno je i u Nemackoj pri cemu nije moguce da neko ko dobija socijalnu pomoc mrtav ladan napusta mesto u kome zivi.
Mislim da cak moraju da prijavljuju svoja putovanja , ali i da ih proveravaju da li se trude da dobiju radno mesto.
To su te cuvene laze i paralaze gastarbajtera.
Осврћем се на пост.
 
Кењада не само да има далеко више ресурса од Швице већ и далеко мању густину становника, а такође је врло развијена, па ни близу нема такве бенефите(видети тему Живот у Канади), што значи да ће ускоро доћи до резања.

Moja pokojna tasta zivela u Nemackoj, USA i Kanadi. Socijalu je dobijala u Kanadi kao i mnogo nasih tamo. Mislim da je bila oko 1500 dolara. Zato i nemamo vise konzularno odeljenje vec moras za vizu u Bec.
 
Moja pokojna tasta zivela u Nemackoj, USA i Kanadi. Socijalu je dobijala u Kanadi kao i mnogo nasih tamo. Mislim da je bila oko 1500 dolara. Zato i nemamo vise konzularno odeljenje vec moras za vizu u Bec.
Могуће, али исто тако могуће је да је због редукције дипломатског особља. Није то само код нас случај, имаш такође на теми Живот у Канади и Како до канадске исељеничке визе.
Редуковали су Канађани своје дипломатске мисије у доста земаља.

- - - - - - - - - -

Ova suma u dolarima ( kanadskim) negde je 750-800 evra.
Беда, то је превазиђено.
 
Poslednja izmena:
За мене је то најштеточинскији могући став јер одмах искључује могућност анализе самог себе, рада на себи, корекције. Чему корекције ако је и онако за све крив Ротшилд, Дачић или римски папа, екстерне силе ван сваке наше контроле?

Ужасно фрустрирајућа карактерна црта и једна од наших најгорих.

Pa zasto si pobegao iz Srbije kad znas da si za sve probleme ti sam kriv? Sto nisi promenio sebe nego zemlju?
 
Аман људи око чега се споримо?Око 130.000 потписа на некој иницијативи у Швајцарској.Колико је разних иницијатива са већим бројем потписа било у Србији,па нико није ни обратио пажњу, али ту се нису помињали "швајцарци", можда зато?:per:
 
Ne mislis valjda stvarno da CH nekome daje 2600 franaka socijalnu pomoc?
Pa sto bi Svajcarci trazili na referendumu da im se isplacuje 2000 franaka, a mogu i tako mrtvi ladni da dobiju 2600?:D

Socijalna pomoc se astoji iz vise faktora, a tu spada i zdravstvo, stanovanje, a smatra se da je za hranu dovoljno oko 800 franaka.
Slicno je i u Nemackoj pri cemu nije moguce da neko ko dobija socijalnu pomoc mrtav ladan napusta mesto u kome zivi.
Mislim da cak moraju da prijavljuju svoja putovanja , ali i da ih proveravaju da li se trude da dobiju radno mesto.
To su te cuvene laze i paralaze gastarbajtera.

Opet lupas po obicaju,Banjaluka Lugano 900 km,sve autoput,,nekih 7-8 sati voznje lagane,moze doci kad hoce,na dan, na par dana,vikendom, tamo nema nikakvih obaveza,osim sto mjesecno mora skupljati nekakve pecate da trazi posao,ne znam tacno koliko ,znam da salje nekakva pisma sa molbom za zaposlenje,i to mu uvazavaju,ponekad ima neko savjtetovanje u biro za zaposljavanje ili tako nesto ....i to su sve obaveze koje tamo ima,covjek mi je prico,zdravstveno mu placa drzava,isto stan ali to dobija u ulazi u ovu sumu,i ima pravo da uzme stan do 1200 CHF,radi se o italijsnkom kantonu i repbulici ticino
 
To dolazi od dugog robovanja Turcima...

Srbi nikada nista nsiu odlucivali, pa iz tih razloga nisu mogli ni biti krivi..

Krivi su uvek neki drugi. I to je ostalo zapisano u genima....


Kao i za bogate. bogati su uvek UGNJETACI I NEPRIJATELJI.....

Bogati Srbin uvek mora biti izdajnik ili saradnik neprijatelja, drugacije se ne moze biti bogat.

I to je ostalo u genima.

Морам на неки начин да се сложим са тобом, иако сматрам да то нема везе са генетиком.
Срби нису баш често имали државу и мислим да је зато ни не знамо водити иако то што нисмо имали државу није наша кривица...
 
Opet lupas po obicaju,Banjaluka Lugano 900 km,sve autoput,,nekih 7-8 sati voznje lagane,moze doci kad hoce,na dan, na par dana,vikendom, tamo nema nikakvih obaveza,osim sto mjesecno mora skupljati nekakve pecate da trazi posao,ne znam tacno koliko ,znam da salje nekakva pisma sa molbom za zaposlenje,i to mu uvazavaju,ponekad ima neko savjtetovanje u biro za zaposljavanje ili tako nesto ....i to su sve obaveze koje tamo ima,covjek mi je prico,zdravstveno mu placa drzava,isto stan ali to dobija u ulazi u ovu sumu,i ima pravo da uzme stan do 1200 CHF,radi se o italijsnkom kantonu i repbulici ticino

Tako moze, ali ne moze da boravi van svog mesta boravka vise od nedelju dana.

U Svajcarskoj tu socijalnu pomoc prima 45% stranaca ( od svih svajcarskih socijalnih slucajeva) tako da su sada na dnevnom redu referendumi da se ta strana gospoda
lagano i izbacuju iz Svajcarske. Ne cvetaju ni tamo vise ruze.

Ja sam se uvek pitala i pitam se koji je to profil coveka ( ako se uopste moze nazvati covekom) koji mrtav ladan zivi na grbaci drugih ljudi?
I zasto su to uvek ljudi iz Turske, bivse YU, uglavnom polupismeni, lenji , ali uvek veliki patriote u svom domicilnom elu.

Za normalnog coveka je to ponizavajuce, valjda je normalno da covek radi da ne zivi na racun roditelja tudje dece.
 
Нормално јесте ,Рајела, као и да се стиди да прими милостању, али ови о милостињи причају као о занимању и Лото премији.:dash:
Наравно да ни у Швајцарској не цветају руже.Већ јако дуго је раст примања много мањи, или чак стангнира, посебно за уобичајена и најбројнија занимања , расте енормно само за неке курентне професије и позиције.
Али овако причају само они који и не учествују у животу земље у којој живе и која их издржава. а и зашто би,кад нису и не учествују у животу ни своје земље.:sad2:
 
srbija je mogla da bude ko svajcarska da nije bilo dos-a
Nikada Srbija nije mogla da bude kao Švajcarska, niti će moći da bude kao Švajcarska.

Naši političari na koje se svi žale su samo realna slika Srbije, i nema potrebe da kukamo... jedini način da SRB bude kao CH je da iz Srbije iselimo poslednjeg Srbina i doselimo Švajcarce... jer su oni potpuno drugačiji od nas - Švajcarac se prvo bavi lokalnim problemima, a do državnih i ne stiže - njemu je bitnije da li je zgrada u kojoj živi lepo okrečena i da li je trava ispred zgrade podšišana, nego da li je ova ili ona stranka na vlasti. Kod nas je sve obrnuto.
 
Nikada Srbija nije mogla da bude kao Švajcarska, niti će moći da bude kao Švajcarska.

Naši političari na koje se svi žale su samo realna slika Srbije, i nema potrebe da kukamo... jedini način da SRB bude kao CH je da iz Srbije iselimo poslednjeg Srbina i doselimo Švajcarce... jer su oni potpuno drugačiji od nas - Švajcarac se prvo bavi lokalnim problemima, a do državnih i ne stiže - njemu je bitnije da li je zgrada u kojoj živi lepo okrečena i da li je trava ispred zgrade podšišana, nego da li je ova ili ona stranka na vlasti. Kod nas je sve obrnuto.

Svajcarac ce kupiti proizvod oznacen svajcarskom zastavom iako je daleko skuplji nego oni uvezeni bez ch zastavice a srbinu je sve sto je tudje uvejk bolje,a pored svake kuce skoro mozes vidjti jarbol sa zastavom CH i kantona,a pola srba ni ne nezna kako izgleda srpska zastava,nikad nije culo za jasenovac ,i misle da je srbija samo tamo gde su tito i kardelj avnojevskim granicama 1945 odredili ostavljajuci izvan 50% srpskog etnickog prostora i vise od 2 miliona srba itd republika ticino je uglavnom pod brdima i alpe ali njima ne smeta da se veraju po onim stranama i drze stotine krava i sade vinograde a kod srbina prvoklasna zemlja zarasla u sikaru,niko nece nist da radi ,nist se ne isplati svi bi da se docepaju Beograda,Banjaluke ,Novog Sada ili da idu vani i rade za 1-2000 evra ili primaju socijalu,a sa malo pameti i rada mogli bi da zarade 3 puta vise radeci na svojoj zemlji......

U svakom slucaju da bi bili ko svajcaraci treba prvo rijesiti te drzavne i nacionalne probleme,sve srspke zemlje ,srpski etnicki prostor treba da se oslobodi i ujedine ,tek onda kad budemo imali slobodnu srbiju to je preduslov za razvoj ekonomije a ljudi bi mogli da se posvete lokalnim problemima,fasadama i pokosenim travnjacima
 
Svajcarac ce kupiti proizvod oznacen svajcarskom zastavom iako je daleko skuplji nego oni uvezeni bez ch zastavice

Не само двапут скупљи него и трипут гори. Безукусне трешње, ужасан водени парадајз и сл - а поред ти стоји перфектна роба, увоз рецимо из Италије, и све швајцарске бабе је потпуно игноришу.
 
Не само двапут скупљи него и трипут гори. Безукусне трешње, ужасан водени парадајз и сл - а поред ти стоји перфектна роба, увоз рецимо из Италије, и све швајцарске бабе је потпуно игноришу.
И ово је једна од генерализација која је нетачна, а последица је непознавања.
 
Da se i ja ukljucim :)
Ovako,sto se tice referenduma...to ce proc al juce ..bice debeleo izglasano "NE"
Kao drugo Drzavljanstvo .
Ja sam ga dobio nedavno.
Procedura : Najmanje 12 god. isti kanton i najmanje ista opcina 5 god.
Sta traze za drzavljanstvo : Strafregister (potvrda od policije da nisi kaznjavan zadnjih 8 god)
Betreibung zadnjih 5 god. ( da su svi racuni placeni na vrijeme)
svi porezi placeni (na vrijeme) inace ide betreibung i od drzavljanstva nista
Da ne mijenjas poslodavce ( pitaju sefove)
Onda ides na razgovor u opcinu , moj slucaj, ja zena i dijete .
pitaju svasta nesto i vezano i nevezano.
Ako si zadovoljio razgovor, dobijes elaborate da naucis o svicarskoj povjesti...uredjenju itd...
Onda dobijas poziv na pismeni test ( 50 pitanja)
Ako prodjes pismeni ides na usmeni...
Kad se prodje usmeni test,izlazi 3 mjeseca u opcinskim novinama : Familija ta i ta traze drzavljanstvo, i ako niko nista nema protiv ide se na glasanje!
U mojoj opcini je bilo 30 zahtjeva prosli smo mi i jedna makedonka
Glasanje ( Gemeindeversammlung bilo je 180 ljudi )
Ponovo su nas pred svima predstavili...pa su malo razglabali o budzetu i poslali su nas van dok se glasovi ne prebroje!
Svi su bili za!
Kad opcina izglasa za 100% se dobija drzavljanstvo
Socijala se dobiva ako si duze bez posla vise od dvije god. al moras i dalje trazit poso...ako ga ne nadjes...oni ti nesto nalaze ako odbijes...od produzenja C vize nema nista...dakle napustas svicarsku ,ali tu socijalu sto su ti dali to ce ti i uzet od Pensionkasse!
Sto se tice refernduma ja glasam za "NE"
 
Голубе све си лепо константовао, али ниси рекао шта је услов оздрављења први и основни.Враћање себи, свом моралу и вредностима ,што значи враћање стварној људскости.Поштовање себе из кога произилази поштовање других.Ако не поштијемо себе,а деценије су прошле и генерације које су у том духу подцењивања и багателисања под фирмом напретка радиле на томе код Срба.Отресање од самоуправљачког модела по коме је небитно да ли и шта и како радиш, али је важно да си већ у колевци добио радничку књижицу и да си "запослен", наравно, под условом да си за "данашњицу".
То је оно што је од српског човека направило просјака у глави.
 

Back
Top