Obicaji

gost 199228

Veoma poznat
Poruka
13.877
Imam devojku iz Novog Pazara, pa mi prodje kroz glavu kakvi bi obicaji mogli da me sacekaju ako nekad stignem do tog tuznog cina (nadam se ne u skorije vreme) :think: meni je proslo kroz glavu mozda vadjenje baklava iz kljucalog ulja ili sl... imate li vi neki predlog, cisto da se psihicki i fizicki pripremim ako nekad dodje do toga :hvala:
 
Imam devojku iz Novog Pazara, pa mi prodje kroz glavu kakvi bi obicaji mogli da me sacekaju ako nekad stignem do tog tuznog cina (nadam se ne u skorije vreme) :think: meni je proslo kroz glavu mozda vadjenje baklava iz kljucalog ulja ili sl... imate li vi neki predlog, cisto da se psihicki i fizicki pripremim ako nekad dodje do toga :hvala:

A jesu vala i ti obicaji postali pravo preterivanje.Svaki kraj u Srbiji ima neke svoje obicaje i rituale za svaku zgodu - rodjenje,svadbu,rodjendan ili smrt.Pa valjda smo isti narod.
Novi Pazar je jos i dobar kakva je situacija u Topoli,Mladenovcu,Pozarevcu,Smederevu i tamo tom kraju.Imaju nekih prosto paganskih obicaja.
 
I upravu si.Covek moze ite kako da se nadje u vrlo neprijatnoj situaciji zbog tih njihovih rituala.Pogotovo ako ih ne poznaje.Evo,naprimer,tamo je obicaj da mladini roditelji pre vecere stave novac u tanjir buducem zetu.I sve dok oni to ne urade (a obicno se radi o solidnoj sumi) on ne moze da pocne veceru.
 
nisu predrasude, ja cisto pitam, da bih znao sa cime cu da se suocim :sad2:

Pa ti se lepo raspitaj na vreme kod svoje drage, sta ti je ciniti.
Koliko znam, one su jako lepo vaspitane i privrzene kuci i porodici, a od toga gde bi sa njom ziveo, kad bi ziveo, zavisi koliko moras da se prilagodis ili ona tebi.
Ukoliko joj dopuste da se uda za tebe, ofkors.

Pusti Komrija, ovo za pisu, sali se on. Ne boj se :mazi:
 
Pa ti se lepo raspitaj na vreme kod svoje drage, sta ti je ciniti.
Koliko znam, one su jako lepo vaspitane i privrzene kuci i porodici, a od toga gde bi sa njom ziveo, kad bi ziveo, zavisi koliko moras da se prilagodis ili ona tebi.
Ukoliko joj dopuste da se uda za tebe, ofkors.

Pusti Komrija, ovo za pisu, sali se on. Ne boj se :mazi:

naravno... a sta uciniti ako ne dopuste?
 
Imam devojku iz Novog Pazara, pa mi prodje kroz glavu kakvi bi obicaji mogli da me sacekaju ako nekad stignem do tog tuznog cina (nadam se ne u skorije vreme) :think: meni je proslo kroz glavu mozda vadjenje baklava iz kljucalog ulja ili sl... imate li vi neki predlog, cisto da se psihicki i fizicki pripremim ako nekad dodje do toga :hvala:

jebace te njena braca u supak i osuniti ce te ... to prvo ///
 
Jao sto se ja naslusah tih obicaja. :huh: npr.-kad zet prvi put dolazi u kucu, treba nesto da na`vata u dvoristu i zakolje, pozeljno nesto jace tipa vo, ali zadovolje se i sa petlom, koka ne dolazi u obzir, ipak mora neke borbe da bude, i krvi naravno... :malav: (ovaj obicaj nije vezan za N.Pazar, za to ne znam...pitaj...ko pita...)
 
Jao sto se ja naslusah tih obicaja. :huh: npr.-kad zet prvi put dolazi u kucu, treba nesto da na`vata u dvoristu i zakolje, pozeljno nesto jace tipa vo, ali zadovolje se i sa petlom, koka ne dolazi u obzir, ipak mora neke borbe da bude, i krvi naravno... :malav: (ovaj obicaj nije vezan za N.Pazar, za to ne znam...pitaj...ko pita...)

E Secere predstavi mi se ... koji ti je sta me spijuniras
:lol:
 
Imam devojku iz Novog Pazara, pa mi prodje kroz glavu kakvi bi obicaji mogli da me sacekaju ako nekad stignem do tog tuznog cina (nadam se ne u skorije vreme) :think: meni je proslo kroz glavu mozda vadjenje baklava iz kljucalog ulja ili sl... imate li vi neki predlog, cisto da se psihicki i fizicki pripremim ako nekad dodje do toga :hvala:

Nemam pojma, ali ti se zenis, ne udajes se, ona bi trebalo ipak malo vise da misli o tvojim obicajima, osim ako neces da se udas...:mrgreen:, salim se... pitaj nju, to ti najbezbolnije resenje...
 

Back
Top