Koliko je stav vazan u zivotu?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
?

i koliko je stav povezan sa tvrdoglavoscu?

Mnogo ljudi ne zeli da menja svoj stav i ako je on pogresan, sto smatram velikom greskom jer bi stav trebao da se donosi na nivou sigurnog zakljucka uporedjivanjem vise solucija, a vecina ima stav na osnovu sta im je neko rekao ili nesto sto su procitali a nisu uporedili sa drugom stranom price...
 
Ako misliš na stav prema svemu, jao je važno imati isti, i da bude dobar i kvalitetan... što podrazumeva volju da se menja i usavršava. Samo zamisli razgovor sa čovekom koji će na svako tvoje iznošenje stava ili uopšte pokretanje teme o nečemu odgovoriti sa slaganjem ili time da nema stav o tome.. Bio muškarac ili žena, to odaje utisak nekompletne ličnosti, a i priično neinteresantne takođe.. Ipak, postoje pametni ljudi koji su prosto ravnodušni, pa nemaju stava, ali to je tek tanana razlika između njih i ovih drugih...
 
Imam stav. Princip. Integritet. Imala. I uvek ću. Možda nekada bilo pametnije je, da sam možda prećutala..da nisam rekla, ili da nisam ovo ili ono. Sada znam da jeste bilo nemoguće, da ostaje takvim. I da tako uvek biće. Jesam malo tvrdoglava, ali nisam neko s kim ne može da se dogovori. Ako ima argumente, ja neću pijan plota. Ali, ako su sve činjenice, dokazi i arhumenti na mojoj strani, nema Boga oca da popustim.

Nisam zadrta, ali imam ono u šta verujem, šta mi je važno kroz život. U šta čvrsto imam nade, da tako je. Da takvim treba nešto biti.

A, ako ćemo baš do istine i druge strane priča...ha , ha. E, tu se slatko nasmejah. Znaš što? Da ti Jelena kaže..istina kao istina, ionako nije nikad ni bila važna. To mogu da ti kažem ja, koja je to na svojoj koži iskusila. Ono što istinom zove se, je čist produkta onoga što svako percepira kao svoj doživljaj stvarnosti. Ja zbog toga nastradala sam. Ali barem mi je to ostalo...istrajala sam u tome, da ja, ostanem ja. I da ne promenim ono u šta ja kao biće, dubinski verujem.

Ne cenim i ne poštujem ljude, koji se vode onom premisom, kako vetar duva. Ne mežeš sedeti an sve stolice. Ne zameriti se nikome.

Sve u životu ima svoju cenu.

Pa, i to - ostati svoj.

Molim lepo.

To razlikuje karakter od ne karaktera.

Svako zna svoje.

:bye:
 
Poslednja izmena:
Covek koji menja stav sebe menja, uci, napreduje, raste, prihvata nova znanja.
Covek koji menja stav je nestabilan, nepouzdan, slab, mekusac, neprilagodjen.
...................................................

Covek koji ne menja stav ne zeli da uci novo, ne zeli da rizikuje ono sto ima, ostaje isti cak i kada se svet oko njega menja.
Covek koji ne menja stav je zadrt, tvrdoglav, ogranicen, zaostao, neprilagodjen.
..................................................

Bem ti izbor. Necu ni jedan od ponudjenih odgovora.
 
Imam par stavova koji su mozda pogresni ali drzim se njih jer ne vidim drugacije sebe. To su neka zivotna pitanja i stavovi, a sto se drugih stavova tice, manje-vise sam fleksibilan, kako kada, jer drzim do toga da je mozda gresim i da nisam uvek u pravu.
 
- - - - - - - - - -

Pored stava trebalo bi slušati instinkt ili srce, želudac šta već...ono pomisliš kako grešiš, preispituješ sebe...poveruješ tuđim argumentima, a nešto u tebi opominjuće titra, ne obraćaš pažnju, jer su titraji slabi...i na kraju kada se stvar završi, kažeš sebi, ma znala sam...sve ti je odjedanput sve kristalno jasno, al slušaš kao fora razum i ono što očima vidiš....pored stava, trebalo bi verovati i unutrašnjem glasu....to su teške muke, jer taj glas samo nagoveštaj da....a tvoje je da kopaš, analziraš i svojski se potrudiš da otkriješ tajnu...ali se ipak isplati...
 
?

i koliko je stav povezan sa tvrdoglavoscu?

Mnogo ljudi ne zeli da menja svoj stav i ako je on pogresan, sto smatram velikom greskom jer bi stav trebao da se donosi na nivou sigurnog zakljucka uporedjivanjem vise solucija, a vecina ima stav na osnovu sta im je neko rekao ili nesto sto su procitali a nisu uporedili sa drugom stranom price...
Stav je licno uverenje...
Povezan je sa licnoscu....
 
?

i koliko je stav povezan sa tvrdoglavoscu?

Mnogo ljudi ne zeli da menja svoj stav i ako je on pogresan, sto smatram velikom greskom jer bi stav trebao da se donosi na nivou sigurnog zakljucka uporedjivanjem vise solucija, a vecina ima stav na osnovu sta im je neko rekao ili nesto sto su procitali a nisu uporedili sa drugom stranom price...

nemam fiksan stav vezano za dosta stvari
missim, vrlo je malo pitanja gdje ne vidim prostora za izmjene
polazim od toga da nisam ista kao prije dvije, pet, deset godina...
i ponekad samu sebe iznenadim
koliko mi se vidjenje odredjenih stvari promijenilo...
ukratko, cini mi se da postajem fleksibilija s godinama
sto i nije lose
 

Back
Top