Nekoliko rečenica o prosvetljenju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Nisam član nijedne religije, verske zajednice ili crkve, niti ću to ikada biti; nisam ni ateista, ni vernik, niti ću to ikada biti... Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga, i tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Od svih religija najbliži sam budizmu, pa ću iskoristiti jednu tehniku, meni urođenu, a to je da se stečeni, originalni uvid, može prenositi sa jednog polja na drugo. Ta suptilna suština je nepromenjena, koliko god se polja razlikovala. Kaže se da je ponavljanje majka pamćenja i usađivanja... pa ću početi od ovoga... jednom doživljeno prosvetljenje je kraj nečemu, i početak nečega. I tu bi prosvetljenje suštinski bilo beskorisno, jer se dogodilo samo jednom...

Stanje prosvetljenja je slično kao kada vam optičar (ukoliko dozvolite da vam on ili neki doktor kroji kapu) odredi prvu pravu dioptriju očajla (na turskom se kaže naočara) i vi ih stavite. Sve oko vas je poznato, a ipak drugačije i kristalno jasno. Ako se prosvetljenje dogodi kao sticaj okolnosti, posledica meditacija i vežbi, odnosno neke duhovne tehnike, onda je prosvetljenje sve “beskorisno” i kratkotrajno.

Ne znam kakvo je to stanje, ali znam da je promenjivo i kvarljivo.

Stičem utisak da se ciklusi sazrevanja ponavljaju. Ako se prosvetljenje jednom dogodi, jednake su šanse da će se dogoditi još jednom... što mi negde u startu govori da je tom procesu potrebno neprekidno sazrevanje...

Jedan moj prijatelj je izgubio želju da istražuje, uči i meditira... razočaran mojim odgovorom na pitanje da li ću morati i dalje da meditiram kad doživim prosvetljenje. Moj odgovor, možda tačan, možda ne, bio je da se kroz meditaciju stiče nova tačka gledišta na svet, i da od tada čovek seda i meditira spontano i lako, to mu biva nasušna potreba, prosvetljuje se iz časa u čas, i živi na nekom novom nivou. Pri tom, svejedno je da li sedi, hoda, uči priča... Dakle, suštinski je beskorisno, jer mora da se ponavlja, ali to više nije napor i očekivanje, traganje, vežba, nego namerna voljna veza sa svojim bićem, koja se uspostavlja iz časa u čas, sa svojim novim ja...

Ne znam kako to izgleda iz ugla želje... ja pristupam iz ugla velikog pritiska, i uopšte se ne pitam hoću li ili ne. Dakle, prokleta potreba.

Prosvetljnje nije konačno, iz perspektive radnje. Jedno prosveteljenje dođe, i usledi drugo. Ono je konstanta. Ako ga gledaš kao jedno jedino - onda jeste konačno, ali to opet zavisi od tvog viđenja prosvetljenja.

Šta je još jako bitno? Onaj ko hoće da doživi prosvetljenje ne sme da bude bogoboran, bogohulan i protivprirodan. Dakle, ni pod razno ne sme da dozvoli da ga neko obreže, obeleži (tetovira kao roba) ili navikne na to da konzumira meso, mleko i jaja, kao i svu industrijsku hranu. Ko god se obreže (jer smatra da je bog učinio grešku u anatomiji - pa se on drzne da je ispravi), i ko god jede meso, mleko i jaja - ne može doživeti prosvetljenje, pa samim tim ne može biti ni nečiji duhovni učitelj. Konzumacijom mesa, ljudi koji ga konzumiraju unose u sebe strahove koje životinja nabija u meso u trenutku klanja. A strah je najprizemnija emocija. Sa strahom (gomilom strahova) nema prosvetljenja. I tačka. Dakle, ne radi se ni o kakvim ličnim željama i potrebama, već o prirodnom zakonu. Šta će bilo kom prosvetljenom pojedincu, koji ne konzumira meso, mleko i jaja, odnosno ne unosi u sebe strahove i bolesti poklanih životinja, bilo koji “božji sin”,“božji prorok”, ili bilo kakav “guru” koji halapljivo proždire meso, mleko i jaja, a uz to je još i bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan?

Prosvetljenje nije isto za svakog. Puno je očekivanja i zabluda vezanih za prosvetljenje. Što više duhovno napredujemo, ili ako čak i dostignemo prosvetljenje, svakako niko ne dostiže ono što je očekivao...

Još nešto. Izbegavajte ljude koji se busaju u grudi da su doživeli prosvetljenje, a od vas traže novac za nekakve “duhovne radionice”... ha ha ha... Dno dna.

Namaste.
 
Nisam član nijedne religije, verske zajednice ili crkve, niti ću to ikada biti; nisam ni ateista, ni vernik, niti ću to ikada biti... Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga, i tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Od svih religija najbliži sam budizmu, pa ću iskoristiti jednu tehniku, meni urođenu, a to je da se stečeni, originalni uvid, može prenositi sa jednog polja na drugo. Ta suptilna suština je nepromenjena, koliko god se polja razlikovala. Kaže se da je ponavljanje majka pamćenja i usađivanja... pa ću početi od ovoga... jednom doživljeno prosvetljenje je kraj nečemu, i početak nečega. I tu bi prosvetljenje suštinski bilo beskorisno, jer se dogodilo samo jednom...

Stanje prosvetljenja je slično kao kada vam optičar (ukoliko dozvolite da vam on ili neki doktor kroji kapu) odredi prvu pravu dioptriju očajla (na turskom se kaže naočara) i vi ih stavite. Sve oko vas je poznato, a ipak drugačije i kristalno jasno. Ako se prosvetljenje dogodi kao sticaj okolnosti, posledica meditacija i vežbi, odnosno neke duhovne tehnike, onda je prosvetljenje sve “beskorisno” i kratkotrajno.

Ne znam kakvo je to stanje, ali znam da je promenjivo i kvarljivo.

Stičem utisak da se ciklusi sazrevanja ponavljaju. Ako se prosvetljenje jednom dogodi, jednake su šanse da će se dogoditi još jednom... što mi negde u startu govori da je tom procesu potrebno neprekidno sazrevanje...

Jedan moj prijatelj je izgubio želju da istražuje, uči i meditira... razočaran mojim odgovorom na pitanje da li ću morati i dalje da meditiram kad doživim prosvetljenje. Moj odgovor, možda tačan, možda ne, bio je da se kroz meditaciju stiče nova tačka gledišta na svet, i da od tada čovek seda i meditira spontano i lako, to mu biva nasušna potreba, prosvetljuje se iz časa u čas, i živi na nekom novom nivou. Pri tom, svejedno je da li sedi, hoda, uči priča... Dakle, suštinski je beskorisno, jer mora da se ponavlja, ali to više nije napor i očekivanje, traganje, vežba, nego namerna voljna veza sa svojim bićem, koja se uspostavlja iz časa u čas, sa svojim novim ja...

Ne znam kako to izgleda iz ugla želje... ja pristupam iz ugla velikog pritiska, i uopšte se ne pitam hoću li ili ne. Dakle, prokleta potreba.

Prosvetljnje nije konačno, iz perspektive radnje. Jedno prosveteljenje dođe, i usledi drugo. Ono je konstanta. Ako ga gledaš kao jedno jedino - onda jeste konačno, ali to opet zavisi od tvog viđenja prosvetljenja.

Šta je još jako bitno? Onaj ko hoće da doživi prosvetljenje ne sme da bude bogoboran, bogohulan i protivprirodan. Dakle, ni pod razno ne sme da dozvoli da ga neko obreže, obeleži (tetovira kao roba) ili navikne na to da konzumira meso, mleko i jaja, kao i svu industrijsku hranu. Ko god se obreže (jer smatra da je bog učinio grešku u anatomiji - pa se on drzne da je ispravi), i ko god jede meso, mleko i jaja - ne može doživeti prosvetljenje, pa samim tim ne može biti ni nečiji duhovni učitelj. Konzumacijom mesa, ljudi koji ga konzumiraju unose u sebe strahove koje životinja nabija u meso u trenutku klanja. A strah je najprizemnija emocija. Sa strahom (gomilom strahova) nema prosvetljenja. I tačka. Dakle, ne radi se ni o kakvim ličnim željama i potrebama, već o prirodnom zakonu. Šta će bilo kom prosvetljenom pojedincu, koji ne konzumira meso, mleko i jaja, odnosno ne unosi u sebe strahove i bolesti poklanih životinja, bilo koji “božji sin”,“božji prorok”, ili bilo kakav “guru” koji halapljivo proždire meso, mleko i jaja, a uz to je još i bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan?

Prosvetljenje nije isto za svakog. Puno je očekivanja i zabluda vezanih za prosvetljenje. Što više duhovno napredujemo, ili ako čak i dostignemo prosvetljenje, svakako niko ne dostiže ono što je očekivao...

Još nešto. Izbegavajte ljude koji se busaju u grudi da su doživeli prosvetljenje, a od vas traže novac za nekakve “duhovne radionice”... ha ha ha... Dno dna.

Namaste.


Problem u ovom tvom objašnjenju je korišćenje riječi-uputstava šta se "NE SME" ili pak "NIKAKO" ili... To nagovještava da tvoj nivo "prosvjetljenja" ima svoj limit. Ako postaviš limit... oduzeo si sebi mogućnost cjelovitosti, sveobuhvatnosti. To takođe nagovještava da (izgleda mi po ovome) postoje različiti nivoi prosvjetljenja što nije istina. Postoji samo jedno jedino prosvjetljenje a to je prosvjetljenje apsoluta, bića, SEBE, gdje je ulog 'veliki', ulaže se SVJESNOST-o-postajućem da bi se dosegla SVIJEST-o-postojanju. Sva ostala "prosvjetljenja" bi se trebala i zvati imenom koje zaslužuju: OTKRAVLJENJA.

- - - - - - - - - -

PS

Vrednujem i tvoj ulog.
 
Kratko i jasno.

Prosvetljenje je postizanje viseg duhovnog nivoa, sto prouzrokuje svest o tome ko si.

P.S. Evo zasto volim izvlaciti stihove iz N.Z. Sve je skriveno i sve nudi pa tako i nesto o PROSVETLJENJU.

Evo kada udjemo u kontekst N.Z. sta je prosvetljenje:

Da vjera vaša ne bude u mudrosti ljudskoj, nego u sili Božjoj.Ali mudrost govorimo među savršenima, a ne mudrost ovoga svijeta, ni knezova ovoga svijeta, koji prolaze, Nego govorimo mudrost Božju u tajnosti skrivenu, koju predodredi Bog prije vjekova za slavu našu.
Ove ni jedan od knezova ovoga svijeta nije upoznao, jer da su je upoznali, ne bi Gospodina slave raspeli.Nego kao što je pisano: "Što oko nije vidjelo, ni uho nije čulo, ni u srce čovječje nije unišlo, to je pripravio Bog onima, koji ga ljube";A nama je Bog objavio Duhom svojim; jer Duh sve ispituje, i dubine Božje.Jer tko od ljudi zna, što je u čovjeku, osim duha čovječjega koji je u njemu? Tako i u Bogu što je, nitko ne zna, osim Duha Božjega.A mi ne primismo duha ovoga svijeta, nego Duha, koji je iz Boga, da znamo, što nam je darovano od Boga.To i govorimo, ne riječima, što uči čovječja mudrost, nego što uči Duh, duhovno duhovnim tumačeći.Tjelesni čovjek ne prima što je od Duha Božjega; jer mu je ludost, i ne može da razumije, jer treba da se duhovno prosuđuje.A onaj duhovni sve prosuđuje, i njega nitko ne prosuđuje.
 
Poslednja izmena:
Nisam član nijedne religije, verske zajednice ili crkve, niti ću to ikada biti; nisam ni ateista, ni vernik, niti ću to ikada biti... Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga, i tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Od svih religija najbliži sam budizmu, pa ću iskoristiti jednu tehniku, meni urođenu, a to je da se stečeni, originalni uvid, može prenositi sa jednog polja na drugo. Ta suptilna suština je nepromenjena, koliko god se polja razlikovala. Kaže se da je ponavljanje majka pamćenja i usađivanja... pa ću početi od ovoga... jednom doživljeno prosvetljenje je kraj nečemu, i početak nečega. I tu bi prosvetljenje suštinski bilo beskorisno, jer se dogodilo samo jednom...

Stanje prosvetljenja je slično kao kada vam optičar (ukoliko dozvolite da vam on ili neki doktor kroji kapu) odredi prvu pravu dioptriju očajla (na turskom se kaže naočara) i vi ih stavite. Sve oko vas je poznato, a ipak drugačije i kristalno jasno. Ako se prosvetljenje dogodi kao sticaj okolnosti, posledica meditacija i vežbi, odnosno neke duhovne tehnike, onda je prosvetljenje sve “beskorisno” i kratkotrajno.

Ne znam kakvo je to stanje, ali znam da je promenjivo i kvarljivo.

Stičem utisak da se ciklusi sazrevanja ponavljaju. Ako se prosvetljenje jednom dogodi, jednake su šanse da će se dogoditi još jednom... što mi negde u startu govori da je tom procesu potrebno neprekidno sazrevanje...

Jedan moj prijatelj je izgubio želju da istražuje, uči i meditira... razočaran mojim odgovorom na pitanje da li ću morati i dalje da meditiram kad doživim prosvetljenje. Moj odgovor, možda tačan, možda ne, bio je da se kroz meditaciju stiče nova tačka gledišta na svet, i da od tada čovek seda i meditira spontano i lako, to mu biva nasušna potreba, prosvetljuje se iz časa u čas, i živi na nekom novom nivou. Pri tom, svejedno je da li sedi, hoda, uči priča... Dakle, suštinski je beskorisno, jer mora da se ponavlja, ali to više nije napor i očekivanje, traganje, vežba, nego namerna voljna veza sa svojim bićem, koja se uspostavlja iz časa u čas, sa svojim novim ja...

Ne znam kako to izgleda iz ugla želje... ja pristupam iz ugla velikog pritiska, i uopšte se ne pitam hoću li ili ne. Dakle, prokleta potreba.

Prosvetljnje nije konačno, iz perspektive radnje. Jedno prosveteljenje dođe, i usledi drugo. Ono je konstanta. Ako ga gledaš kao jedno jedino - onda jeste konačno, ali to opet zavisi od tvog viđenja prosvetljenja.

Šta je još jako bitno? Onaj ko hoće da doživi prosvetljenje ne sme da bude bogoboran, bogohulan i protivprirodan. Dakle, ni pod razno ne sme da dozvoli da ga neko obreže, obeleži (tetovira kao roba) ili navikne na to da konzumira meso, mleko i jaja, kao i svu industrijsku hranu. Ko god se obreže (jer smatra da je bog učinio grešku u anatomiji - pa se on drzne da je ispravi), i ko god jede meso, mleko i jaja - ne može doživeti prosvetljenje, pa samim tim ne može biti ni nečiji duhovni učitelj. Konzumacijom mesa, ljudi koji ga konzumiraju unose u sebe strahove koje životinja nabija u meso u trenutku klanja. A strah je najprizemnija emocija. Sa strahom (gomilom strahova) nema prosvetljenja. I tačka. Dakle, ne radi se ni o kakvim ličnim željama i potrebama, već o prirodnom zakonu. Šta će bilo kom prosvetljenom pojedincu, koji ne konzumira meso, mleko i jaja, odnosno ne unosi u sebe strahove i bolesti poklanih životinja, bilo koji “božji sin”,“božji prorok”, ili bilo kakav “guru” koji halapljivo proždire meso, mleko i jaja, a uz to je još i bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan?

Prosvetljenje nije isto za svakog. Puno je očekivanja i zabluda vezanih za prosvetljenje. Što više duhovno napredujemo, ili ako čak i dostignemo prosvetljenje, svakako niko ne dostiže ono što je očekivao...

Još nešto. Izbegavajte ljude koji se busaju u grudi da su doživeli prosvetljenje, a od vas traže novac za nekakve “duhovne radionice”... ha ha ha... Dno dna.

Namaste.

Ne moras u svakom postu da naglasis to. Pretpostavljam da je vecina shvatila da neces verovati da ce sutra osvanuti novi dan jer ti "znas" da ce osvanuti.
 
Problem u ovom tvom objašnjenju je korišćenje riječi-uputstava šta se "NE SME" ili pak "NIKAKO" ili... To nagovještava da tvoj nivo "prosvjetljenja" ima svoj limit. Ako postaviš limit... oduzeo si sebi mogućnost cjelovitosti, sveobuhvatnosti. To takođe nagovještava da (izgleda mi po ovome) postoje različiti nivoi prosvjetljenja što nije istina. Postoji samo jedno jedino prosvjetljenje a to je prosvjetljenje apsoluta, bića, SEBE, gdje je ulog 'veliki', ulaže se SVJESNOST-o-postajućem da bi se dosegla SVIJEST-o-postojanju. Sva ostala "prosvjetljenja" bi se trebala i zvati imenom koje zaslužuju: OTKRAVLJENJA.

- - - - - - - - - -

PS

Vrednujem i tvoj ulog.

Ne postoji problem. Slažem se da ne treba koristiti reči kao što su „ne sme“ i „nikako“, ali to ne šteti suštini. Šta god da nagoveštava - neka nagoveštava. Nisam ni rekao da sam doživeo prosvetljenje, već samo da sam imao iskustvo. Da sma doživeo prosvetljenje ne bih sedeo za compom, u gradu, dakle u asfaltu i betonu, i prepirao se sa tobom i svima vama. Isto važi za tebe i za sve vas. Govori u svoje ime kada govoriš o svom nivou „prosvetljenja“ i kakav mu je limit. Sa ostalim se slažem.

P.S.

Tu smo da učimo jedni od drugih, a ne da se vređamo. Namaste.
 
Вери не треба доказ, а ти формално гледано не знаш да ли ће сванути сутрашњи дан. Можеш само рећи да је велика вероватноћа ;)
Него, јел има просветљење везе са крметином на 40 степени? Пробај па ћеш видети :)
 
Tvoj problem sto imas toliko mrznje prema bibliji je u tome sto bukvalno gledas na nju i price iz nje. Ne izvlacis ono sto je dobro i sto je za pouku.

Drugi ekstrem (hriscani) je sto isto gledaju bukvalno na nju ali sve uzimaju zdravo za gotovo pa cak i ono sto radi protiv logike. Najbolje je da se biblija gleda kao obicna knjiga i "izvuce" iz nje ono sto ti je dobro za tebe. Ako ne mozes nista dobro naci, nemoj je ni citati!

Ti se rugas HRISCANIMA a oni kazu da znaju da bog postoji. Ti kazes da znas da bog postoji. Ajde dokazi. Nemas dokaz? Radis isto sto i oni a njih ismevas. Po cemu se ti razlikujes od njih kad i oni tvrde da znaju da bog postoji ali ne mogu da ga dokazu? ISTI si ko oni, a najcudnije u svemu sto njih osudjujes a sebe opravdavas. Dokazi da tvoj bog postoji, kad vec kazes da ZNAS, sto podrazumeva da si siguran u njegovo postojanje!

Istina se zasniva na cinjenicama i dokazima. Dakle, daj iznesi dokaz i cinjenice da tvoj bog postoji! :hahaha:

Ako nemas dokaz, znaci da si isti kao oni koje ne podnosis! :hahaha:

Ako nemas dokaz, znaci da ipak VERUJES u poluistinu, a ona je gora od lazi! :bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisam član nijedne religije, verske zajednice ili crkve, niti ću to ikada biti
Odlicno, kazes da ne verujes u boga, vec da znas da postoji. Jedno podpitanje... Sta je ateizam?
Ja sam rekao da znam da postoji bog
.....
Od svih religija najbliži sam budizmu,
Znas ti vraga, nista ne znas. Ne znas ni dal ce sutra svanuti, da prijatelju ni to ne znas. Ti samo zelis da svane, ti se nadas.... sto te ne iskljucuje od vernika.

Pocetak znanja je kad budes potpuno svestan da nista ne znas, dotle ostajes na verovanju.
I kog to boga znas? Ko je bog u Budizmu, mozes nas "prosvetliti"?
Jel ti poznata istocnjacka kosmologija (ukljucujici i budisticku)? Sumnjam da to znas.

Cudnovata stvar kako ovakvi treci (koji nisu nit vernici nit ateisti) poput mirovnjaka pokusavaju da "prosvetle" i jedne i druge a su ratoborniji cak i od vernika. A ne shvataju da su ustvari ili na jednoj ili na drugoj strani jer trece nema, ne postoji. Dualizam teizam/ateizam se odnosi na verovanje a ne na znanje, tako da je uopste nebitno dal ti znas (malo sutra znas) ili ne, da bog postoji.

Još nešto. Izbegavajte ljude koji se busaju u grudi da su doživeli prosvetljenje,

Namaste.
Da prijatelju, hvala na savetu. Izbegavam ljude koji se busaju u grudi da znaju i da su doziveli "prosvetlenje".
 
Вери не треба доказ, а ти формално гледано не знаш да ли ће сванути сутрашњи дан. Можеш само рећи да је велика вероватноћа ;)
Него, јел има просветљење везе са крметином на 40 степени? Пробај па ћеш видети :)

Vera je niži nivo od znanja. Biti vernik i biti lakoveran za neke je isto. :rida: Nego, kad bi mi neko dao ne znam šta, da bih probao svinjetinu, ne bih to učinio. Kad bi mi neko doneo pun tanjir mesa - samo bih se ispišao u njega. :)
 
Tvoj problem sto imas toliko mrznje prema bibliji je u tome sto bukvalno gledas na nju i price iz nje. Ne izvlacis ono sto je dobro i sto je za pouku.

Drugi ekstrem (hriscani) je sto isto gledaju bukvalno na nju ali sve uzimaju zdravo za gotovo pa cak i ono sto radi protiv logike. Najbolje je da se biblija gleda kao obicna knjiga i "izvuce" iz nje ono sto ti je dobro za tebe. Ako ne mozes nista dobro naci, nemoj je ni citati!

Ti se rugas HRISCANIMA a oni kazu da znaju da bog postoji. Ti kazes da znas da bog postoji. Ajde dokazi. Nemas dokaz? Radis isto sto i oni a njih ismevas. Po cemu se ti razlikujes od njih kad i oni tvrde da znaju da bog postoji ali ne mogu da ga dokazu? ISTI si ko oni, a najcudnije u svemu sto njih osudjujes a sebe opravdavas. Dokazi da tvoj bog postoji, kad vec kazes da ZNAS, sto podrazumeva da si siguran u njegovo postojanje!

Istina se zasniva na cinjenicama i dokazima. Dakle, daj iznesi dokaz i cinjenice da tvoj bog postoji! :hahaha:

Ako nemas dokaz, znaci da si isti kao oni koje ne podnosis! :hahaha:

Ako nemas dokaz, znaci da ipak VERUJES u poluistinu, a ona je gora od lazi! :bye:

Nemam ja nikakav problem. To što ih ti imaš je tvoja stvar. :rida: Govori u svoje ime. Tvoj problem što imas toliko ljubavi prema Bibliji i straha od nje je u tome što bukvalno gledaš na nju i sve pretnje iz nje. Veruješ da je Zemlja najstarije nebesko telo, prvostvorena tačka u svemiru, stara 6000 godina, dok je svemir, po tebi, star 7000 godina. :rotf: Ne shvataš da bi po toj logici dve najudaljenije tačke u svemiru morale biti, od tačke A do tačke B, daleko svega 7000 svetlosnih godina. Samo prečnik samo naše galaksije je 20-ak puta veći, a ljudi su videli galaksije daleko od nas 13 milijardi svetlosnih godina, što znači da su one postojale pre 13 milijardi godina. :hahaha1: Tuga jedna. :rida:

Ne zanima me nikakav tvoj „drugi ekstrem“, niti šta on radi. Biblija služi za ispiranje mozga vernicima koji je prihvataju kao „svetu knjigu“, odnosno kao mentalni program, a ja imam dobru memoriju, već sam je čitao, više je ne čitam, ali se dobor sećam pročitanog.

Ja se ne rugam nikome. Kažem da znam da bog postoji. Evo ti dokaz...

Jedan pesnik je ušao u neku knjižaru i kupio mastilo. Usput je porazgovarao sa trgovcem o nekim temama i pomenuo boga. Trgovac mu je rekao da ne veruje u boga. I tu se sve završilo. Nešto kasnije, pesnik se vratio u pomenutu knjižaru i pokazao trgovcu svoju pesmu napisanu na papiru. Trgovac ju je pročitao, rekao da je dobra i pitao ga ko je autor. „Niko“, odgovorio je pesnik. „Mastilo se prosulo na papir i nastala je ova pesma.“ - „To je nemoguće!“, uzvratio je trgovac. „Pesma mora svog imati autora.“ - „Upravo vi tvrdite da je moguće. Pre neki dan ste rekli da nema boga. Ako ova pesma, koja je uzgred moja, mora imati svog autora, onda i ceo svemir, i svet u kome živimo, mora imati svog tvorca. Ako je ova pesma nastala slučajno - onda je i svemir nastao slučajno.“ I od tog trenutka trgovac je prestao da bude ateista.

Diskutovali smo ranije o tome da li verovati u boga ili znati da bog postoji. Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga. I tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Evo vam četiri primera iz matematike, da vidite na osnovu kakve logike i univerzalne razmere je Veliki Arhitekta sagradio ceo univerzum i sve svetove:


1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321


1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888


1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111 = 12345678987654321


Fascinantno, zar ne?

Ne volim dokaze sa Youtube, ali evo vam jedna priča o tome kako je Veliki Arhitekta stvorio sav živi svet pomoću razmere, odnosno “principa šestara”:






Neka mi neko sada kaže da se nije naježio dok je gledao ovaj veličanstveni snimak.

U ime Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova .˙. .˙. .˙. Omnes in unum.

Tako, da, možeš da se rugaš i kreveljiš do mile volje, da lupaš uzvičnike i kucaš „Caps Lock“ slova, razbih te argumentima kao staru kantu.
farting_smiley.gif


Imam dokaze i ne verujem ni u šta, jer znam, bez histerije („Caps Lock“ slova) - ženske bolesti - i shizofrenije. :bye:
 
@Demijurg
Mudrujes puno al' slaba ti vajda, slepca slepac vodi oba ce u jamu upasti, tako si ti i svetovna filozofija.

@Haifa

Ja barem mogu da mudrujem, jer mi je um čist i slobodan, za razliku od tebe. Izbaci Bibliju i njene nebuloze iz glave - i glava ti je prazna. :rida: Tabula raza. :rida:

Evo kako slepac vodi slepca i kako će oba upasti u jamu...

Interesantna je stvar primetiti u Starom zavetu, negde u Postanju, gde se opisuje potop, da je Mojsije nabrojao razne životinjske vrste po imenu, ali da se nigde ne spominju kenguri, koale, kiviji, australijski nojevi, dingoi, tasmanijski đavoli, kljunari i ostali australijski torbari. Pošto je glupo reći da nekakav bog nije znao da postoji taj kontinent pre Kukovog otkrića Australije iz 1780-ih godina - jedini zaključak ovog mog teksta je da su golemi delovi Biblije odraz ljudskog neznanja, odnosno tadašnjeg jevrejskog znanja. Poređenja radi, za razliku od Jevreja, stari Rimljani su pretpostavljali da se na dalekom jugoistoku nalazi kontinent kome su dali ime “Terra Australis” ili “Nepoznata Zemlja”. I iz ovoga se, dakle, može zaključiti da Biblija nije nikakva božja reč, već skup ljudskih verovanja, sklona promenama.

Nadalje, Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili između 35 i 60 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu. Najnoviji primer prekrajanja Biblije je ovo što sledi...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmisli malo više o tome.

:hahaha1: :rida: :rotf: :rida: :hahaha:

Svaki komentar na ove nebuloze je suvišan.

P.S. Tema nije o Bibliji i njenim nebulozama, kao i o tome kakav sam ja (šta vas briga kakav sam, nisam vas zvao da živite sa mnom), već o "nekoliko rečenica o prosvetljenju". Držite se teme, ako nećete da se držite za nešto drugo.
farting_smiley.gif
 
Prva tri poglavlja Postanja prepisana su iz Gilgameša. Naime, Mojsije je između 1513. i 1473. godine p.n.e. pisao Pentateuh, i za njegovo pisanje mogao je koristiti Ep o Gilgamešu, koji je mnogo stariji (napisan je oko 1700. godine p.n.e.), i računa se za najstariju knjigu na Orijentu. Ostali delovi postanja i Pentateuha (ostale četiri Knjige Mojsijeve) plod su što Mojsijevih vizija i mašte što istorijskih događaja vezanih za jevrejski narod onoga doba. Interesantno je primetiti to da je recimo opis stvaranja ništa drugo do astronomija onog doba, koju je Kopernikus oborio u XVI veku. Dakle, idemo.


“1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom
i Duh Božji lebdio je nad vodama.
1:3 I reče Bog: 'Neka bude svjetlost!' I bi svjetlost.
1:4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.
1:5 Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer,
pa jutro - dan prvi.
1:6 I reče Bog: 'Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!'
I bi tako.
1:7 Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom.
1:8 A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.”


Dakle, ovde vidimo da se govori o nekakvom početku. Kakvom početku ukoliko je bog večan? I kakvu to nebo i zemlju “stvara” bog? Znam da su mi vernici govorili da se radi o simboličnom značenju te da se ne misli na oblake iznad naše zemlje, već na nebo kao duhovni pojam, kao svet bogova; i na zemlju, kao svet ljudi. Ali, da li je tako? Pa da vidimo.


“I reče Bog: 'Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i
neka se pokaže kopno!' I bi tako.
1:10 Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog
da je dobro.
I reče Bog: 'Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom,
stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose
plod što u sebi nosi svoje sjeme.' I bi tako.
1:12 I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema
svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme,
svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro.
1:13 Tako bude večer, pa jutro - dan treći.”


Dakle, ovde vidimo da se doslovno misli na nebo nad nama i na zemlju kao boravište ljudi, da kažemo doslovno na našu planetu. Zašto? Pa trava koja niče iz zemlje može biti jednostavno i samo i jedino trava. Tu nema nikakve simbolike.


“1:14 I reče Bog: 'Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče
dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
1:15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!' I bi
tako.
1:16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje
da vlada noću - i zvijezde.
1:17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
1:18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje
Bog da je dobro.
1:19 Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.”


E, sad, ovde imamo veliki problem. U naše vreme i najmlađa deca koja pohađaju škole i od malih nogu sede za kompjuterima i surfuju po Internetu znaju da naša planeta Zemlja nije stvorena (nastala) pre Sunca i Meseca (koji su ovde poistovećeni - /ne/znanje ljudi onoga doba) i zvezda, a o galaksijama da i ne govorimo. U redu, ja se slažem da je ovo bilo astronomsko znanje ljudi onoga doba, prepisano iz Epa o Gilgamešu, i to kao takvo uvažavam i poštujem, ali nije fer ljudsko neznanje pripisivati bogu. Dok se ovo čita stiče se utisak da je Zemlja centar svemira te da su ljudi kao vrsta najveće dostignuće u svemiru i da sve postoji zbog njih. Ali danas znamo da nije tako i da ne samo da nismo centar svemira, nego se nalazimo na rubu naše galaksije Mlečni put, a ta galaksija je jedna od manjih galaksija u univerzumu i potpuno je beznačajna za ostale svetove. Ovakva astronomija učila se u školama do XVI veka. Danas znamo da je ovo prevaziđeno, ali ima još uvek vernika koji u zvom duhovnom slepilu veruju doslovno u sve ovo. Ako je neko vernik – ne bi trebalo da bude lakoveran.

Interesantno je primetiti šta o drugim svetovima kaže Krishna:


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.


Uporedite ovo sa Postanjem – i biće vam jasno ko je bliži istini.

Dalje.


“1:20 I reče Bog: 'Neka povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice
neka polete nad zemljom, svodom nebeskim!' I bi tako.
1:21 Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile
i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro.
1:22 I blagoslovi ih govoreći: 'Plodite se i množite i napunite vode
morske! I ptice neka se namnože na zemlji!'
1:23 Tako bude večer, pa jutro - dan peti.
1:24 I reče Bog: 'Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj
vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!' I bi tako.
1:25 I stvori Bog svakovrsnu zvjerad, stoku i gmizavce svake vrste.
I vidje Bog da je dobro.
1:26 I reče Bog: 'Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da
bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji
- i svim gmizavcima što puze po zemlji!'
1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.
Po 1:28 I blagoslovi ih Bog i reče im: 'Plodite se, i množite, i napunite
zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u vazduhu i
svim živim stvorovima što puze po zemlji!'
1:29 I doda Bog: 'Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj
zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam
budu za hranu!
1:30 A zvijerima na zemlji i pticama u vazduhu i gmizavcima što puze po
zemlji u kojima je dah života - neka je za hranu sve zeleno bilje!' I bi tako.
1:31 I vidje Bog sve što je učinio, i bijaše veoma dobro. Tako bude
večer, pa jutro - dan šesti.”


Načinimo čoveka na svoju sliku znači da neko nekome govori da se stvori nova vrsta na nečiju sliku. Šta god bilo koji vernik ovde rekao - jasno je da se ovde ne radi ni o kakvom bogu, nego, budući da je ovde original sumerski Ep o Gilgamešu, o Enkaju, Enlilu i ostalim annunaki posetiocima naše planete, koji su po uzoru na sebe stvorili ljudsku vrstu. Mogla su razgovarati dva annunaki genetičara, a možda i sam Enkaj sa njima. Dalje, bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi, prema Postanju, odnosno Epu o Gilgamešu, plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. I na kraju, mogu misliti kakav je bog iz Postanja kad su ljudi ovakvi kakvi su.


“2:1 Tako bude dovršeno nebo i zemlja sa svom svojom vojskom.
2:2 I sedmoga dana Bog dovrši svoje djelo koje učini. I počinu u
sedmi dan od svega djela koje učini.
2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega
djela svoga koje učini.
2:4 To je postanak neba i zemlje, tako su stvarani.”


Da, ali po Epu o Gilgamešu, a ne prema Mojsijevoj viziji ili prema “božjem planu”.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Izvini za svaku recenicu koju sam ti uputio.

SVAKO DOBRO!

e010.gif


I tebi, bez histerije ("Caps Lock" slova).

- - - - - - - - - -

POBEDNIK SI! Zasluzujes svaku rec pohvale.

Unovci to znanje kad ga vec imas i uradi nesto u svetu kad vec ZNAS.

Jos jednom, sve pohvale! Svaka cast!

Ja nisam to rekao.

Ne zanima me novac, jer nisam ni Jevrej ni hrišćanin. To mi nije nikakva motivacija.

Ojha, ojha, ojha ha. Bez uzvičnika.
 
Ja znam da bog ne postoji, i ne treba mi nikakav dokaz. Sta cemo sad?
Kako ti znas da je to sto znas tacno? Gde proveravas tacnost svoje izjave, da bi mogao reci da je to sto znas ispravno? Ili je nebitno da li je ispravno, dok god ti tvrdis da znas?
farting_smiley.gif

Onda znaš da i ti ne postojiš? Sad ćemo da se zapitamo kako pišeš post ako ne postojiš.

Znam da je talčno, kao što sam lepo objasnio u postu Broj 13. Razmera i smisao postoje svuda oko nas.

Jedna iz niza emisija, iz kuhinje poznatog šizofrenika Miroljuba Petrovića, odnosno njegovog Centra za prirodnjačke studije (CPS), pod imenom „Čudo mrava“:






Emisija kao emisija nije loša. Naprotiv, veoma je edukativna. Treba je odgledati i naučiti nešto novo o mravima. Ali šta je ovde sporno? Pa to da narator u emisiji govori kako je bog stvorio mrave takve kakvi jesu, znači kao radnike i ratnike, borce koji brane mravinjak od napadača, ali i napadaju druge životinjske vrste i mrave druge rase. Šta je tu problem? Pa to što ovakvim pristupom mravima narator (kao i sam čuveni šizofrenik Miroljub Petrović) ne podržava biblijski koncept Adama i Eve, kao i greh koji je na prirodu pao sa njih dvoje pobunom u takozvanom Edenu, već podržava deizam, filozofsko-teozofski stav po kome je bog (Demijurg, Veliki Arhitekta, Lucifer ili već ko, uopšte nije bitno, možemo ga nazvati kako god hoćemo) namerno stvorio nesavršen svet, kao pozorište u čijim stalnim predstavama sadistički uživa, zasnovan na suprotnostima (Yin-Yang), koje se stalno bore (recimo stalna borba između dobra i zla) i tom svojom borbom ga održavaju u ravnoteži. Ja nisam ateista, i meni niko ne treba da potvrđuje postojanje boga. Za razliku od zatucanih verskih fanatika ja ne verujem u boga, jer onaj ko veruje nije siguran postoji li to u šta veruje, već znam da postoji bog, kao što znam da će sutra osvanuti dan. Pomenuta emisija je izvanredan primer kako se zatucani verski fanatici sapliću o sopstvene noge i kako ne samo da ne znaju veruju li u boga ili ne, već ne znaju ništa o tom bogu. Reći kako je bog stvorio mrave ovakve kakvi jesu, te da su pronađeni fosilni ostaci mrava stari 80.000.000 godina, koji dokazuju da su mravi i u dalekom vremenskom periodu bili isti kao danas, što u potpunosti obara Darvinovu teoriju evolucije, ali i biblijski koncept postanja, pobune u Edenu i nastanka greha, koji je sa ljudi pao na sav živi svet na ovoj planeti (ne i na drugim planetama, o kojima Biblija, za razliku od Vedskih spisa, uopšte ne govori, niti zna za njih), a time u potpunosti negira i „otkupnu žrtvu Isusa Hrista“, kao i celokupni hrišćanski religiozni koncept. Još jednom, svaka čast poznatom šizofreniku Miroljubu Petroviću što se sapliće o sopstvene noge, i gazi sve biblijske koncepte ovakvim emisijama i tvrdnjama. (No možda je čovek na tajnom zadatku, da razbije hrišćanstvo, pa zato pravi ovakve ozbiljne propuste; u tom slučaju mu se izvinjavam na tome što sam ga nazvao šizofrenik, i skidam mu kapu na manipulaciji.) Za mene kao nehrišćanina, ujedno čoveka koji ne pripada nijednoj religiji (niti će ikada pripadati), zapravo velikom protivniku svake religije kao sistema za porobljavanje širokih narodnih masa, nijedan čovek (naročito ako je bio bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan, pa stoga nije mogao otvoriti srčanu čakru, kao i ostale gornje čakre, a samim tim ni doživeti prosvetljenje - bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju a ne za seckanje), ne može imati nikakav značaj, niti bilo šta može otkupiti svojom krvlju (ili bilo kojom drugom telesnom - čitajte životinjskom - tekućinom). Isto važi i za sve vas: naime prirodni zakoni, a ne kojekakve verske zablude i nebuloze... Stavite prst na čelo i dobro se zapitajte u šta sve verujete, odnosno zašto dozvoljavate da vas neko tako providno radi, laže i manipuliše. Mada, skidam im kapu, mislim manipulatorima, kad vidim kako na glup i providan način manipulišu neukim i zatucanim ljudskim ovcama. Budite ono što jeste, a ne ono što manipulatori žele da budete; i mislite svojom glavom, a ne glavama ljudi kojih nema hiljadama godina; sami donosite zaključke o svemu što vas okružuje, a ne na osnovu nekih „svetih spisa“, u stvari ljudskih knjiga punih rupa, nelogičnosti, neznanja, nebuloza i teških duševnih bolesti... pripisanih božanstvu... Sloboda za sva spiritualna pala bića, zarobljena u životinjskim telima. Namaste.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Onda znaš da i ti ne postojiš? Sad ćemo da se zapitamo kako pišeš post ako ne postojiš.

Znam da je talčno, kao što sam lepo objasnio u postu Broj 13. Razmera i smisao postoje svuda oko nas.

Jedna iz niza emisija, iz kuhinje poznatog šizofrenika Miroljuba Petrovića, odnosno njegovog Centra za prirodnjačke studije (CPS), pod imenom „Čudo mrava“:






Emisija kao emisija nije loša. Naprotiv, veoma je edukativna. Treba je odgledati i naučiti nešto novo o mravima. Ali šta je ovde sporno? Pa to da narator u emisiji govori kako je bog stvorio mrave takve kakvi jesu, znači kao radnike i ratnike, borce koji brane mravinjak od napadača, ali i napadaju druge životinjske vrste i mrave druge rase. Šta je tu problem? Pa to što ovakvim pristupom mravima narator (kao i sam čuveni šizofrenik Miroljub Petrović) ne podržava biblijski koncept Adama i Eve, kao i greh koji je na prirodu pao sa njih dvoje pobunom u takozvanom Edenu, već podržava deizam, filozofsko-teozofski stav po kome je bog (Demijurg, Veliki Arhitekta, Lucifer ili već ko, uopšte nije bitno, možemo ga nazvati kako god hoćemo) namerno stvorio nesavršen svet, kao pozorište u čijim stalnim predstavama sadistički uživa, zasnovan na suprotnostima (Yin-Yang), koje se stalno bore (recimo stalna borba između dobra i zla) i tom svojom borbom ga održavaju u ravnoteži. Ja nisam ateista, i meni niko ne treba da potvrđuje postojanje boga. Za razliku od zatucanih verskih fanatika ja ne verujem u boga, jer onaj ko veruje nije siguran postoji li to u šta veruje, već znam da postoji bog, kao što znam da će sutra osvanuti dan. Pomenuta emisija je izvanredan primer kako se zatucani verski fanatici sapliću o sopstvene noge i kako ne samo da ne znaju veruju li u boga ili ne, već ne znaju ništa o tom bogu. Reći kako je bog stvorio mrave ovakve kakvi jesu, te da su pronađeni fosilni ostaci mrava stari 80.000.000 godina, koji dokazuju da su mravi i u dalekom vremenskom periodu bili isti kao danas, što u potpunosti obara Darvinovu teoriju evolucije, ali i biblijski koncept postanja, pobune u Edenu i nastanka greha, koji je sa ljudi pao na sav živi svet na ovoj planeti (ne i na drugim planetama, o kojima Biblija, za razliku od Vedskih spisa, uopšte ne govori, niti zna za njih), a time u potpunosti negira i „otkupnu žrtvu Isusa Hrista“, kao i celokupni hrišćanski religiozni koncept. Još jednom, svaka čast poznatom šizofreniku Miroljubu Petroviću što se sapliće o sopstvene noge, i gazi sve biblijske koncepte ovakvim emisijama i tvrdnjama. (No možda je čovek na tajnom zadatku, da razbije hrišćanstvo, pa zato pravi ovakve ozbiljne propuste; u tom slučaju mu se izvinjavam na tome što sam ga nazvao šizofrenik, i skidam mu kapu na manipulaciji.) Za mene kao nehrišćanina, ujedno čoveka koji ne pripada nijednoj religiji (niti će ikada pripadati), zapravo velikom protivniku svake religije kao sistema za porobljavanje širokih narodnih masa, nijedan čovek (naročito ako je bio bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan, pa stoga nije mogao otvoriti srčanu čakru, kao i ostale gornje čakre, a samim tim ni doživeti prosvetljenje - bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju a ne za seckanje), ne može imati nikakav značaj, niti bilo šta može otkupiti svojom krvlju (ili bilo kojom drugom telesnom - čitajte životinjskom - tekućinom). Isto važi i za sve vas: naime prirodni zakoni, a ne kojekakve verske zablude i nebuloze... Stavite prst na čelo i dobro se zapitajte u šta sve verujete, odnosno zašto dozvoljavate da vas neko tako providno radi, laže i manipuliše. Mada, skidam im kapu, mislim manipulatorima, kad vidim kako na glup i providan način manipulišu neukim i zatucanim ljudskim ovcama. Budite ono što jeste, a ne ono što manipulatori žele da budete; i mislite svojom glavom, a ne glavama ljudi kojih nema hiljadama godina; sami donosite zaključke o svemu što vas okružuje, a ne na osnovu nekih „svetih spisa“, u stvari ljudskih knjiga punih rupa, nelogičnosti, neznanja, nebuloza i teških duševnih bolesti... pripisanih božanstvu... Sloboda za sva spiritualna pala bića, zarobljena u životinjskim telima. Namaste.

:klap:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Još nisi objasnio kakve veze imaju obrezivanje i otvaranje čakri.

Objasnio odavno. Samo ti to ne vidiš. Ili ti smeta što je tako. Ali u to ne ulazim.

Zašto Jevrejima vrše obrezivanje osmog dana posle rođenja? Zašto baš osmog, a ne petog, ne stotog, ne hiljaditog? Na istoku neki narodi vrše obrezivanje dečacima u 12-14 godini, kada se mladić potpuno formirao i stupa u period polnog života. U tom obredu se može videti medicinski razlog. Zašto Jevrejima vrše obrezivanje tako rano, osmog dana posle rođenja? Dete se tek rodilo, tek se uklapa u svet oko sebe, trudi se da se u njemu adaptira i prilagodi. I odjednom u tom odgovornom periodu sa njim vrše nekakve krvave i bolne manipulacije, remeteći prirodni tok razvoja deteta, rušeći ono što su priroda i bogovi dali detetu. Čak mačići posle rođenja odmah ne umeju da vide i počinju da vide tek kroz 10-14 dana. U čemu je stvar?

Stvar je u okultnim znanjima, kojima vladaju leviti i njihovi gospodari, koji sami sebi ne vrše obrezivanja. Stvar je u tome što se u tom periodu, tokom prvih 14 dana, otvaraju čakre čoveka, spremišta ljudske duše, to jest čovek se formira kao biće slično bogu i uspostavlja se veza čoveka sa kosmosom, odakle on može dalje da crpe nova znanja o dobru i zlu i dopunske snage.

Tokom prvih osam dana kod čoveka uspevaju da se otvore samo tri donje čakre: Muladhara, Svadhistana i Manipura. Sve gornje čakre, počev od srčane, ostaju kod obrezanog Jevreja nerazvijene. Obrezani Jevrej - to je polučovek, čovek sa urezanom dušom i sa oštećenim radom mozga. Eto šta rade leviti - sluge satane. Upravo time, pod rukovodstvom Mojsija i okultista, oni su se bavili u Sinajskoj pustinji.

Uz pomoć obrezivanja leviti prave od Jevreja konačne biorobote, koji dalje ne podležu reprogramiranju. Biorobote, koji dalje nisu sposobni da shvate šta je dobro a šta zlo. Leviti prekidaju mogućnost veze Jevreja sa višim kosmičkim silama (bogovima), uzemljuju ih i prave od njih poslušno oruđe svoje volje. Obrezivanje kod smene pokolenja vodi ka genetskim promenama.

Pogledajte vernog Judeja. Šta označava crna kapica na temenu, koju on stalno nosi? Kakav je to simbol? Simbol veoma jak. Stvar je u tome, što je za vezu sa kosmičkim silama odgovorna najviša sedma čakra čoveka - Sahasrara. Ona se nalazi upravo na temenu. I ona je kod obrezanog Judeja zatvorena. On je odsečen od kosmosa. Primetimo, uzgred, da je kod katoličkog pape kapica bela. On sebi ne vrši obrezivanje, kao i leviti - najviša kasta koja upravlja Jevrejima.

Do čega dovodi nerazvijenost gornjih čakri? Nerazvijenost Sahasrare dovodi ne samo do odsecanja od kosmosa, ona remeti normalan rad mozga. Pravi od čoveka fanatika i dogmatika. Ako pokušate da porazgovarate sa obrezanim Judejem o opštefilozofskim temama, sudarićete se sa takvim fanatizmom da ćete videti da se pred vama čak ne nalazi biorobot, već čisti zombi.

Čakra trećeg oka kod savremenih evropljana uopšte nije razvijena, zato njena nerazvijenost ništa ne menja. Atlanti su pomoću nje mogli da vide čak kroz zidove. Sada je to dato samo izabranima.

Jedna od glavnih čakri čoveka je srčana čakra (Anahata). Nju osećaju praktično svi normalni ljudi. Mnoge i veoma važne stvari čovek oseća srčanom čakrom, ili, kako se obično kaže, srcem. Ne ušima i očima, već srcem. Ono može da oseća nesreću, da preživljava, pati, oseća grižu savesti, da se stidi, boji, voli, mrzi, saoseća, žali, ono oseća dobro i zlo. I svoju dušu normalni ljudi realno osećaju (a ne veruju u nju) makar kroz tu čakru. Bez razvijenosti srčane čakre čovek nije punovredan, već je tvrd i bez srca. Obrezani Jevreji su svi takvi. I ako obrezanome pričate o osećanjima toga tipa, on vas neće razumeti. I smatraće vas ludakom i licemerom. Isto kao da pričate daltonisti o zelenoj, crvenoj i žutoj boji. On vas jednostavno ne razume. On nema te raznobojne osećaje.

Ako je za normalnog čoveka laž neprijatna sama po sebi, kod obrezanog Jevrejina laž ne izaziva nikakve emocije, to je jednostavno sredstvo koje daje ili ne daje efekat u konkretnoj situaciji. I ništa više od toga. Obrezanom Jevrejinu vi ne možete objasniti da svi algoritmi jevrejskog ponašanja, počev od Talmuda, Biblije, Cionističkih protokola i Katehizisa u SSSR - to su satanistički algoritmi, algoritmi zla i nepravednosti. Obrezani su van opštih poimanja dobra i zla. Za njih je jedinstveni kriterijum dobra i zla - lična praktična korist. Sve što im je lično korisno - to je dobro, što im je štetno - to je zlo. I ništa drugo za njih ne postoji. Takve su ih napravili još u Sinajskoj pustinji pre mnogo hiljada godina. Njihov gospod (satana) u toj pustinji je nedvosmisleno izjavio: “Samo deci Jevreja, koja su ovde sa mnom, koja ne znaju šta je dobro, šta zlo, svima maloletnima, koji ništa ne mogu da smisle, daću novu zemlju.” (Brojevi 14:23). “A ostali će lutati u pustinji 40 godina, dok njihova tela ne istrunu u pustinji.” (Brojevi 14:32-33.)

Primetimo da je Isus Nazarećanin, koji je sebe nazivao Hristom, takođe bio Jevrej, obrezan osmog dana (po Luki 2:21).

- - - - - - - - - -


farting_smiley.gif
 
Objasnio odavno. Samo ti to ne vidiš. Ili ti smeta što je tako. Ali u to ne ulazim.

Zašto Jevrejima vrše obrezivanje osmog dana posle rođenja? Zašto baš osmog, a ne petog, ne stotog, ne hiljaditog? Na istoku neki narodi vrše obrezivanje dečacima u 12-14 godini, kada se mladić potpuno formirao i stupa u period polnog života. U tom obredu se može videti medicinski razlog. Zašto Jevrejima vrše obrezivanje tako rano, osmog dana posle rođenja? Dete se tek rodilo, tek se uklapa u svet oko sebe, trudi se da se u njemu adaptira i prilagodi. I odjednom u tom odgovornom periodu sa njim vrše nekakve krvave i bolne manipulacije, remeteći prirodni tok razvoja deteta, rušeći ono što su priroda i bogovi dali detetu. Čak mačići posle rođenja odmah ne umeju da vide i počinju da vide tek kroz 10-14 dana. U čemu je stvar?

Stvar je u okultnim znanjima, kojima vladaju leviti i njihovi gospodari, koji sami sebi ne vrše obrezivanja. Stvar je u tome što se u tom periodu, tokom prvih 14 dana, otvaraju čakre čoveka, spremišta ljudske duše, to jest čovek se formira kao biće slično bogu i uspostavlja se veza čoveka sa kosmosom, odakle on može dalje da crpe nova znanja o dobru i zlu i dopunske snage.

Tokom prvih osam dana kod čoveka uspevaju da se otvore samo tri donje čakre: Muladhara, Svadhistana i Manipura. Sve gornje čakre, počev od srčane, ostaju kod obrezanog Jevreja nerazvijene. Obrezani Jevrej - to je polučovek, čovek sa urezanom dušom i sa oštećenim radom mozga. Eto šta rade leviti - sluge satane. Upravo time, pod rukovodstvom Mojsija i okultista, oni su se bavili u Sinajskoj pustinji.

Uz pomoć obrezivanja leviti prave od Jevreja konačne biorobote, koji dalje ne podležu reprogramiranju. Biorobote, koji dalje nisu sposobni da shvate šta je dobro a šta zlo. Leviti prekidaju mogućnost veze Jevreja sa višim kosmičkim silama (bogovima), uzemljuju ih i prave od njih poslušno oruđe svoje volje. Obrezivanje kod smene pokolenja vodi ka genetskim promenama.

Pogledajte vernog Judeja. Šta označava crna kapica na temenu, koju on stalno nosi? Kakav je to simbol? Simbol veoma jak. Stvar je u tome, što je za vezu sa kosmičkim silama odgovorna najviša sedma čakra čoveka - Sahasrara. Ona se nalazi upravo na temenu. I ona je kod obrezanog Judeja zatvorena. On je odsečen od kosmosa. Primetimo, uzgred, da je kod katoličkog pape kapica bela. On sebi ne vrši obrezivanje, kao i leviti - najviša kasta koja upravlja Jevrejima.

Do čega dovodi nerazvijenost gornjih čakri? Nerazvijenost Sahasrare dovodi ne samo do odsecanja od kosmosa, ona remeti normalan rad mozga. Pravi od čoveka fanatika i dogmatika. Ako pokušate da porazgovarate sa obrezanim Judejem o opštefilozofskim temama, sudarićete se sa takvim fanatizmom da ćete videti da se pred vama čak ne nalazi biorobot, već čisti zombi.

Čakra trećeg oka kod savremenih evropljana uopšte nije razvijena, zato njena nerazvijenost ništa ne menja. Atlanti su pomoću nje mogli da vide čak kroz zidove. Sada je to dato samo izabranima.

Jedna od glavnih čakri čoveka je srčana čakra (Anahata). Nju osećaju praktično svi normalni ljudi. Mnoge i veoma važne stvari čovek oseća srčanom čakrom, ili, kako se obično kaže, srcem. Ne ušima i očima, već srcem. Ono može da oseća nesreću, da preživljava, pati, oseća grižu savesti, da se stidi, boji, voli, mrzi, saoseća, žali, ono oseća dobro i zlo. I svoju dušu normalni ljudi realno osećaju (a ne veruju u nju) makar kroz tu čakru. Bez razvijenosti srčane čakre čovek nije punovredan, već je tvrd i bez srca. Obrezani Jevreji su svi takvi. I ako obrezanome pričate o osećanjima toga tipa, on vas neće razumeti. I smatraće vas ludakom i licemerom. Isto kao da pričate daltonisti o zelenoj, crvenoj i žutoj boji. On vas jednostavno ne razume. On nema te raznobojne osećaje.

Ako je za normalnog čoveka laž neprijatna sama po sebi, kod obrezanog Jevrejina laž ne izaziva nikakve emocije, to je jednostavno sredstvo koje daje ili ne daje efekat u konkretnoj situaciji. I ništa više od toga. Obrezanom Jevrejinu vi ne možete objasniti da svi algoritmi jevrejskog ponašanja, počev od Talmuda, Biblije, Cionističkih protokola i Katehizisa u SSSR - to su satanistički algoritmi, algoritmi zla i nepravednosti. Obrezani su van opštih poimanja dobra i zla. Za njih je jedinstveni kriterijum dobra i zla - lična praktična korist. Sve što im je lično korisno - to je dobro, što im je štetno - to je zlo. I ništa drugo za njih ne postoji. Takve su ih napravili još u Sinajskoj pustinji pre mnogo hiljada godina. Njihov gospod (satana) u toj pustinji je nedvosmisleno izjavio: “Samo deci Jevreja, koja su ovde sa mnom, koja ne znaju šta je dobro, šta zlo, svima maloletnima, koji ništa ne mogu da smisle, daću novu zemlju.” (Brojevi 14:23). “A ostali će lutati u pustinji 40 godina, dok njihova tela ne istrunu u pustinji.” (Brojevi 14:32-33.)

Primetimo da je Isus Nazarećanin, koji je sebe nazivao Hristom, takođe bio Jevrej, obrezan osmog dana (po Luki 2:21).

- - - - - - - - - -



farting_smiley.gif


Imam milion obaveza dnevno, što porodičnih, što poslovnih, pa ćeš mi oprostiti ako ne pamtim baš svaku tvoju izjavu.

Drugo, nisi TI ništa objasnio, nego je "objasnio" Vladimir Aleksejevič Istarhov, koji je ovo što si ti ukrao od njega napisao u svojoj knjizi "Udarac ruskih bogova", koja predstavlja autoritativni (sic!) izvor "činjenica" za one nesrećnike koji sebe smatraju Srbima i patriotama, a istovremeno i rusofilima i nacistima, pa nije ni čudo što ljudi sa takvim mentalnim Diznilendom u glavi poštuju Istarhova:

LINK KA DRUGOM FORUMU NIJE DOZVOLJEN - edit by Borac

Jedino je tužno što nesrećnici koji citiraju Istarhova nisu svesni da istog ama baš niko u panslovenskom rodnoverju ne shvata ozbiljno, i po njihovim rečima njegova knjiga predstavlja "papazjaniju, tobož kritiku judeohrišćanstva i komunizma, ali zasnovanu na izmišljotinama, lažima, i poluistinama, i koja sa rodnoverjem nema nikakve veze, sem što isto autor sporadično pominje nekoliko puta u knjizi od nekoliko stotina strana, i to, što je paradoksalno, iz ugla jednog hrišćanina", što potvrđuje stav upućenih ljudi da je Istarhov samo provokator Ruske pravoslavne crkve, koji radi na tome da izazove sukob između Slovena pravoslavne veroispovesti i rodnovernih Slovena.

Da citiram stav Milana Petrovića, predsednika srpskog rodnovernog udruženja "Svevlad":

Циљна група књиге „Удар руских богова“ је популација коју чине незадовољни, млади, недовољно образовани појединци, као и они који су разочарани у аврамске религије или су настројени против њих. Те је особе лако преварити, подвалити им и сервирати им фалсификате, измишљотине и накарадна тумачења. Њих је лако обманути, јер немају нити довољно знања да сами ухвате В. А. Истархова у лажи, нити умеју сами да истраже истинитост тврдњи које он износи, нити имају довољно развијено критичко мишљење да га ухвате у контрадикцији.

LINK KA DRUGOM FORUMU NIJE DOZVOLJEN - edit by Borac

Što se tiče Levita, oni se kao svešteničko pleme i kao i svi Jevreji, naravno, obrezuju. Obrezivanje je simbol Saveza između Boga i Avrama, i nema apsolutno nikakvih dodirnih tačak između čakri i obrezivanja.Štaviše, obrezivanje ima nekolike pozitivne zdravstvene efekte, kao na primer to da samnjuje mogućnost zaraze HIV virusom do 66%. Crna kapica ima sasvim drugo značenje od onog koje si ti naveo: nosi se kao oznaka pripadnosti određenim školama učenja i kao uspomena na jednu od prvih antisemitskih mera, iz 1215., koja je zahtevala da svi Jevreji nose bele, žute ili crne kapice kako bi se razlikovali od ostalih ljudi.
Što se čakri tiče, nijedna jedina se ne "otvara" po rođenju, već se prvo na aktivaciji, a potom otvaranju, mora teško i godinama raditi, kao što to svedoče istočni sistemi duhovnog razvoja, uostalom kao i Kabala, sa čijim je Drvetom Života veoma lako putem paralela povezati čakre, odnosno identifikovati čakre i Sefire.

I za kraj, onako najsikrenije, pitanje: zašto primaš informacije na prvu loptu i time činiš da izgledaš krajnje neuko, da ne upotrebim težu reč?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam milion obaveza dnevno, što porodičnih, što poslovnih, pa ćeš mi oprostiti ako ne pamtim baš svaku tvoju izjavu.

Drugo, nisi TI ništa objasnio, nego je "objasnio" Vladimir Aleksejevič Istarhov, koji je ovo što si ti ukrao od njega napisao u svojoj knjizi "Udarac ruskih bogova", koja predstavlja autoritativni (sic!) izvor "činjenica" za one nesrećnike koji sebe smatraju Srbima i patriotama, a istovremeno i rusofilima i nacistima, pa nije ni čudo što ljudi sa takvim mentalnim Diznilendom u glavi poštuju Istarhova:

...

Jedino je tužno što nesrećnici koji citiraju Istarhova nisu svesni da istog ama baš niko u panslovenskom rodnoverju ne shvata ozbiljno, i po njihovim rečima njegova knjiga predstavlja "papazjaniju, tobož kritiku judeohrišćanstva i komunizma, ali zasnovanu na izmišljotinama, lažima, i poluistinama, i koja sa rodnoverjem nema nikakve veze, sem što isto autor sporadično pominje nekoliko puta u knjizi od nekoliko stotina strana, i to, što je paradoksalno, iz ugla jednog hrišćanina", što potvrđuje stav upućenih ljudi da je Istarhov samo provokator Ruske pravoslavne crkve, koji radi na tome da izazove sukob između Slovena pravoslavne veroispovesti i rodnovernih Slovena.

Da citiram stav Milana Petrovića, predsednika srpskog rodnovernog udruženja "Svevlad":

...

Što se tiče Levita, oni se kao svešteničko pleme i kao i svi Jevreji, naravno, obrezuju. Obrezivanje je simbol Saveza između Boga i Avrama, i nema apsolutno nikakvih dodirnih tačak između čakri i obrezivanja.Štaviše, obrezivanje ima nekolike pozitivne zdravstvene efekte, kao na primer to da samnjuje mogućnost zaraze HIV virusom do 66%. Crna kapica ima sasvim drugo značenje od onog koje si ti naveo: nosi se kao oznaka pripadnosti određenim školama učenja i kao uspomena na jednu od prvih antisemitskih mera, iz 1215., koja je zahtevala da svi Jevreji nose bele, žute ili crne kapice kako bi se razlikovali od ostalih ljudi.
Što se čakri tiče, nijedna jedina se ne "otvara" po rođenju, već se prvo na aktivaciji, a potom otvaranju, mora teško i godinama raditi, kao što to svedoče istočni sistemi duhovnog razvoja, uostalom kao i Kabala, sa čijim je Drvetom Života veoma lako putem paralela povezati čakre, odnosno identifikovati čakre i Sefire.

I za kraj, onako najsikrenije, pitanje: zašto primaš informacije na prvu loptu i time činiš da izgledaš krajnje neuko, da ne upotrebim težu reč?

Ne zanima me šta pamtiš a šta ne pamtiš.

Drugo, nisam ja ništa ukrao (ako smatraš da sma ukrao slobodno me tuži Gljivici Krmačiću i njegovoj partijici, ili bilo kom sudu), da već jednom izađemo na taj sud, kojim mi stalno pretiš, i uopšte ispuni ono što pretiš, a pretio si mi na ovom forrumu oho ho. No ispada da samo galamiš u prazno. Dalje, nisam čitao tu knjigu, niti znam šta piše u njoj.

Dalje, na stranici ovog mizernog foruma, koga reklamiraš, što nije dozvoljeno Pravilnikom ovog foruma, nema ničega što sam ja postirao.

Ne zanimaju me nesrećnici koji citiraju Istarhova, niti me zanima panslovensko rodnoverje, kao ni kritika judeohrišćanstva i komunizma (sve izašlo iz iste pogane cionističke kuhinje).

Kakve veze ima Milan Petrović, predsednika bilo čega, sa ovom temom i tematikom?

Uopšte me ne zanimaju Leviti, niti Jevreji u celini (a što bi me zanimali?), osim što se s vremena na vreme osvrnem na protivprirodne, bogohulne i bogoborne stvari koje umeju da čine. i to je sve.

Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti.

Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja.

Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu.

Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top