Agresivno ponasanje odrasle osobe>pitanje za psihologa

ne napadam, iznosim ocigledno
nije fer prema toj majci da iznosi samo delove koji se njoj cine "zanimljivi", a ni jedan medicinski podatak nam nije iznela, a dosla na pdf zdravlje....i sad kao aj igramo pikado sta je i kako je...logicno, vrlo :navodnik:

Hmmm...ispade sad da bas volim da pljujem po porodici!Nije tacno.Rekla sam da je kardioloski bolesnik,sa visokim pritiskom,da je depresivnog i negativnog stava prema zivotu vec godinama...Nisam oplela po njoj da bih je se resila vec pokusavam da nadjem resenje za njeno dugogodisnje takvo stanje.Znam da to na ovom forumu necu naci ali mi je ovo jedan od nacina da nesto vise saznam odakle takvo ponasanje i kako da joj pomognem.
Stitnu zlezdu je pomenuo njen kardiolog tek posto sam ja postavila temu na ovom mestu.Dakle,to tek treba razmatrati.Danas je vadila krv,cekamo rezultate.Umedjuvremenu sam isla kod psihologa i vodila razgovor o pomenutom problemu.Sve se svodi na njen tezak karakter i to kako je u stanju da sama sebi zagorcava zivot a ujedno i svima oko nje.
Cekam analizu hormona pa da vidim sta je sledeci korak.Ovo njeno stanje traje godinaaaaama.Psiholog kaze da ce tako i ostati jer po njegovom misljenju ona nije psihijatrijsi slucaj i da tu lekovi nece pomoci.Kao sto rekoh cekam rezultate...pa da vidimo sta dalje.
 
Ne znam meni se povukla skoro depresija kako pijem terapiju za ovo.Valjda svako ima svoj "kljuc".

Hvala ti na razumnim i konstruktivnim odgovorima.Ovde jedino od tebe neka korist.Hvala jos jednom.

- - - - - - - - - -

Ma i ja se pored depresije lecim od hipotireoze. Slabo mi radi stitna zlezda. Neko kaze da to 'oce od stresa, mada je to kod mene mozda i od zracenja dok sam se lecio od raka, ali to je bilo 1993.
Igleda da su to sve povezane bolesti koja vuku jedna drugu.Tesko je naci uzrok ali nadam se da mozemo barem ublaziti posledice.
 
Depresivnost i crnogledost je urođena i tu nema pomoći.
Najbolje je da se odseliš negde i počneš svoj život po svoje.
A majku pusti na miru i ne trudi se previše oko psihiatra jer tu nema pomoći.
Te osobe su obično do tuđih ljudi vrlo strpljive i ljubazne jer se boje a do domaćih, gde imaju slobodu su napast.
To je urođeno i nije neka bolest koja je kasnije nastala pa da se liječit.

Možda bi djelimično pomoglo da joj ubjedljivo rečeš, da ako tako nastavi ne želiš više živjeti sa njom i da ćeš se odseliti.
To bi joj malo dalo straha i to je za nju jedini lijek da bi kontrolisala svoje ponašanje.
Da se razumijemo - ne strah od fizičkog napada, već strah od samoće.
Valjda je tim osobama sa takvim karakterom to najbolji lijek.
 
Depresivnost i crnogledost je urođena i tu nema pomoći.
Najbolje je da se odseliš negde i počneš svoj život po svoje.
A majku pusti na miru i ne trudi se previše oko psihiatra jer tu nema pomoći.
Te osobe su obično do tuđih ljudi vrlo strpljive i ljubazne jer se boje a do domaćih, gde imaju slobodu su napast.
To je urođeno i nije neka bolest koja je kasnije nastala pa da se liječit.

Možda bi djelimično pomoglo da joj ubjedljivo rečeš, da ako tako nastavi ne želiš više živjeti sa njom i da ćeš se odseliti.
To bi joj malo dalo straha i to je za nju jedini lijek da bi kontrolisala svoje ponašanje.
Da se razumijemo - ne strah od fizičkog napada, već strah od samoće.
Valjda je tim osobama sa takvim karakterom to najbolji lijek.
Egoistoooooooooo i ucenjivacu!Strasno znaci strasno!Uradi ti tako prvo pa pricaj drugome!
Hvala ti na razumnim i konstruktivnim odgovorima.Ovde jedino od tebe neka korist.Hvala jos jednom.

- - - - - - - - - -


Igleda da su to sve povezane bolesti koja vuku jedna drugu.Tesko je naci uzrok ali nadam se da mozemo barem ublaziti posledice.

Hvala tebi sto bi rekli sto slusas,ja sam prosla slicno ali ublazeno i sa nekim drugim problemima,pisala sam vec,i uvek cu znaci pomoci samo kad vidim da ima odziva neki sto je i ovde slucaj :) Videces kad se zainteresuje ali postepeno to i nadje neki hobi jos ces da je molis da bude kuci :D Sad cekamo rezultate!
 
Depresivnost i crnogledost je urođena i tu nema pomoći.
Najbolje je da se odseliš negde i počneš svoj život po svoje.
A majku pusti na miru i ne trudi se previše oko psihiatra jer tu nema pomoći.
Te osobe su obično do tuđih ljudi vrlo strpljive i ljubazne jer se boje a do domaćih, gde imaju slobodu su napast.
To je urođeno i nije neka bolest koja je kasnije nastala pa da se liječit.

Možda bi djelimično pomoglo da joj ubjedljivo rečeš, da ako tako nastavi ne želiš više živjeti sa njom i da ćeš se odseliti.
To bi joj malo dalo straha i to je za nju jedini lijek da bi kontrolisala svoje ponašanje.
Da se razumijemo - ne strah od fizičkog napada, već strah od samoće.
Valjda je tim osobama sa takvim karakterom to najbolji lijek.

Ima istine u tome sto pises.Slican odgovor sam dobila i od psihologa pre dva dana na razgovoru.Sve se svelo na to da ona koristi moju dobrotu,strpljenje i toleranciju.Napominjem da ona tako zivi godinama i uvek trazi zrtvu na kojoj ce moci da se istresa.Nekada je to bio moj otac a sada ja.Uvek je pravila panicne scene i dramila oko najmanjih sitnica.Otac je cutao i gutao...i ....umro u 49 godini.Tesila sam samu sebe da je ipak na neki nacin bolesna i da joj treba pomoc i sve godine sam to i radila,finansiski,pricama i pokusavanjem da je razumem,udovoljavanjem i najmanjih prohteva a ovelikim da i negovorim.Prodala sam stan i kupila drugi na njeno insistiranje.Za petnaest godina sam tri puta menjala namestaj u stanu da njoj udovoljim onako kako je ona zelela.Jede i pije sta joj se prohte,oblaci se kako zeli...sve uglavnom finansiram ja.Ima buuukvalno sve...lekove,privatne lekare,drzavne lekare,dobru porodicu,razumevanje,ali...uvek je nezadovoljna i kivna najvise na mene od koje ima najvecu korist.Ima ona i dobrih osobina ali uz ovakav karakter one sve vise blede.Nebih volela da je jednog dana pamtim samo po histeriji i ruznim recima koje mi upucuje ali ocigledno da joj to nije bitno.Sve manje mogu uopste i da govorim s njom jer se razgovor svodi na to da sam ja luda,bezobrazna....i da me treba u ludnicu,Tako mi jednom i rece otvoreno kad sam je upitala sta jos mogu da ucinim za nju da bude srecna.Da se odselim i zivim svoj zivot zvuci idealno ali pritom nemam finasiskih mogucnosti da placam dva stana i duple komunalije.Stan u kom zivimo je zajednicki i vodi se na mene.Pravno mogla bih da je ostavim na ulici ali to mi nije cilj.Volela bih normalne medjuljudse odnose jer imamo mogucnosti za kvalitetan zajednicki zivot.Zao mi je samo sto majka u meni vidi skoro pa ...neprijatelja.
 
Da dodam,ona uziva u pricama da joj je zdravstveno stanje jako lose,da umire,da su joj dani odbrojani i tako to...To prica prijateljima,rodbini a meni najvise.Prenemaze se i kuka po ceo dan a narocito kad ja udjem u kucu,valjda da odmah sa vrata obratim paznju na nju.Naravno ja to odmah i uradim jer se po prirodi stvari uvek brinem otrcim po dodatne lekove u apoteku(jer jednu prirucnu za trideset ljudi u stanu vec imamo)po povrtatku zateknem situaciju:ona lezi u krevetu i dahce a sa TV razbija muzika iz neke muzicke kuce tipa Pink.Ako joj kazem da smanji ton...onda histericno urla u smisu kako je to njena kuca u kojoj moze da radi sta hoce i da mi je izgleda krivo sto je jos uvek ziva!!!!:think:Sta reci?Meni naravno kuva u stomaku i boljke koje i sama imam zbog psihickog maltretiranja samo prorade i onda nisam nizasta.
 
Cao Malenano 1!
Stigli rezultati hormona FT4-22,96 i TSH-2,1...dakle kao sto sama vidim i doktor mi je potrvrdio oni su ugranicama dozvoljenog.Da li je moguca oscilacija tih hormona u nekim danima.Npr.danas skoce nenormalno a za dva dana su ok pa se to nevidi u analizi?Imas li neko takvo iskustvo?

Imam meni se to desavalo par puta a cula sam i drugima,zavisi od organizma.
 
Moja majka ima 63god.Odkako znam za sebe vrlo je burnih reakcija i pesimisticki gleda na zivot.Umire vec 40 godina od raznih bolesti-hipohondar je.Cesto se svadjala oko najmanjih sitnica i jako burno reagovala ako joj se suprodstavi.Zagorcavala sebi i ostalima zivot oko gluposti.Kako je vreme prolazilo sve je gora i agresivnija.Imala je problema u zivotu kao i vecina nas ali nista drasticno i nenormalno(bar da ja znam).Uzima duze vreme lekove za smirenje i povisen krvni pritisak koji cesto ide i preko 170-gornji a donji i preko 100.Situacija sa njenom agresijom se komplikuje poslednjih godina jer osim verbalnih maltretiranja ukucana sada je na ivici i da upotrebi silu.Preti da ce gadjati predmetima,cak je jednom i vitlala nozem ali nije nikog povredila.Uplasena sam za nju i nas koji zivimo sa njom.Odakle da pocnem i kome da se obratim za njeno sve losije stanje?Dr.opste prakse pa onda kuda...?Ako joj pomenem konkretnije psiho-lecenje tek tada ce da se razjari jer smatra da je sasvim ok...
Позови свештеника СПЦ да очита над њом, неког провереног духовника.
 
Da dodam,ona uziva u pricama da joj je zdravstveno stanje jako lose,da umire,da su joj dani odbrojani i tako to...To prica prijateljima,rodbini a meni najvise.Prenemaze se i kuka po ceo dan a narocito kad ja udjem u kucu,valjda da odmah sa vrata obratim paznju na nju.Naravno ja to odmah i uradim jer se po prirodi stvari uvek brinem otrcim po dodatne lekove u apoteku(jer jednu prirucnu za trideset ljudi u stanu vec imamo)po povrtatku zateknem situaciju:ona lezi u krevetu i dahce a sa TV razbija muzika iz neke muzicke kuce tipa Pink.Ako joj kazem da smanji ton...onda histericno urla u smisu kako je to njena kuca u kojoj moze da radi sta hoce i da mi je izgleda krivo sto je jos uvek ziva!!!!:think:Sta reci?Meni naravno kuva u stomaku i boljke koje i sama imam zbog psihickog maltretiranja samo prorade i onda nisam nizasta.

Nema to veze sa hormonima, popovi sigurno nece pomoci, najbolje je da se ti lepo odselis pa neka vidi kako ce.
 
Nema to veze sa hormonima, popovi sigurno nece pomoci, najbolje je da se ti lepo odselis pa neka vidi kako ce.

Jaaaooojjjj...gde da se odselim,kako da placam stan i duple komunalije,nisam Narodna banka:dash:Svaki dinar sam ulozila u poboljsanje kvaliteta zivota za nju i porodicu...u stan,u lekove...

- - - - - - - - - -

Jel ima neko da mi pozajmi dva kvadrata na dva meseca,vracam cim operem zidove suzama???:besna:
 
.Prodala sam stan i kupila drugi na njeno insistiranje.Za petnaest godina sam tri puta menjala namestaj u stanu da njoj udovoljim onako kako je ona zelela.Jede i pije sta joj se prohte,oblaci se kako zeli...sve uglavnom finansiram ja.Ima buuukvalno sve...lekove,privatne lekare,drzavne lekare,dobru porodicu,razumevanje,ali...uvek je nezadovoljna i kivna najvise na mene ...Da se odselim i zivim svoj zivot zvuci idealno ali pritom nemam finasiskih mogucnosti da placam dva stana i duple komunalije.Stan u kom zivimo je zajednicki i vodi se na mene.Pravno mogla bih da je ostavim na ulici ali to mi nije cilj.Volela bih normalne medjuljudse odnose jer imamo mogucnosti za kvalitetan zajednicki zivot.Zao mi je samo sto majka u meni vidi skoro pa ...neprijatelja.

Ja mislim da treba da se odvojis od nje.
Kazes da nemas mogucnosti da placas dva stana i komunalije a pritom kazes da si kupila stan - zasto ga ne prodas i kupis dve garsonjere? A valjda majka ima neku penziju, svoju ili od oca kojom ce da se finansira?

Ne razumem kako si uspela da 3 puta za 15 godina menjas namestaj, kao i da majci obezbedis da " jede i pije sta joj se prohte, oblaci se kako zeli" ako ti finansijska situacija nije dobra? A bolje da novac koji si tako trosila potrosis na svoj mir i ne zivis vise sa njom zajedno. Sigurno ce biti i tebi i njoj bolje da se povremeno vidjate nego da zivite ovako kako si ti opisala
 
Ima istine u tome sto pises.Slican odgovor sam dobila i od psihologa pre dva dana na razgovoru.Sve se svelo na to da ona koristi moju dobrotu,strpljenje i toleranciju..
.

A ja od ove Maleneno bih napadnut žestoko.

Pa to sama logika kaže.
Ne trebaš se za početak seliti ali joj to jasno daj do znanja, da je to tvoja namjera i da će tako vjerovatno biti.
 

Back
Top