Agresivno ponasanje odrasle osobe>pitanje za psihologa

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Moja majka ima 63god.Odkako znam za sebe vrlo je burnih reakcija i pesimisticki gleda na zivot.Umire vec 40 godina od raznih bolesti-hipohondar je.Cesto se svadjala oko najmanjih sitnica i jako burno reagovala ako joj se suprodstavi.Zagorcavala sebi i ostalima zivot oko gluposti.Kako je vreme prolazilo sve je gora i agresivnija.Imala je problema u zivotu kao i vecina nas ali nista drasticno i nenormalno(bar da ja znam).Uzima duze vreme lekove za smirenje i povisen krvni pritisak koji cesto ide i preko 170-gornji a donji i preko 100.Situacija sa njenom agresijom se komplikuje poslednjih godina jer osim verbalnih maltretiranja ukucana sada je na ivici i da upotrebi silu.Preti da ce gadjati predmetima,cak je jednom i vitlala nozem ali nije nikog povredila.Uplasena sam za nju i nas koji zivimo sa njom.Odakle da pocnem i kome da se obratim za njeno sve losije stanje?Dr.opste prakse pa onda kuda...?Ako joj pomenem konkretnije psiho-lecenje tek tada ce da se razjari jer smatra da je sasvim ok...
 
Neuropsihijatar pod hitno jer ona ne sme da se cuva u kuci mora u neku ustanovu za to-zamisli da nocu ustane i napadne vas moze svasta da bude.

Ona je za specijalizovanu ustanovu ili ima svi da odete sa zivcima kraj nje.
Ja vec pucam polako ali sigurno.Naravno najveci krivac u njenoj percepciji za takvo njeno stanje i sve sto joj se cini lose u njenom zivotu sam ja.Kaze da nemoze da me gleda,da sam luda,bezobrazna i da mene treba u ludnicu.Napominjem da se citavog zivota trudim da joj udovoljim.Sto kaze narod,ona okom a ja skokom.Sve sto mogu u kuci i oko nje ja radim.Trcim i jurim na sto strana.Oterala je svu familiju od sebe kao i moje prijatelje.Pritom je zadrzala nekoliko svojih prijateljica koje povremeno cuje.Raspolozenje menja iz minuta u minut.Umire od bolova u srcu,ja trcim po lekove...vracam se a sa TVa tresti muzika.Kaze smeta joj samo moj glas.Pocela je da me dozivljava kao krvnog neprijatelja.Lice joj se izopaci u nenormalnu facu kad pocne da me optuzuje i napada potpuno bez razloga...jos ako ja odgovorim....uh,...komsije se vec bune.Zanimljivo...agresivna je samo prema meni i onim koji hoce da se svadjaju,prosto uziva u svadjama.Fina je prema nevaznim ljudima i pravi sliku divne,dobrice...
 
Moja majka ima 63god.Odkako znam za sebe vrlo je burnih reakcija i pesimisticki gleda na zivot.Umire vec 40 godina od raznih bolesti-hipohondar je.Cesto se svadjala oko najmanjih sitnica i jako burno reagovala ako joj se suprodstavi.Zagorcavala sebi i ostalima zivot oko gluposti.Kako je vreme prolazilo sve je gora i agresivnija.Imala je problema u zivotu kao i vecina nas ali nista drasticno i nenormalno(bar da ja znam).Uzima duze vreme lekove za smirenje i povisen krvni pritisak koji cesto ide i preko 170-gornji a donji i preko 100.Situacija sa njenom agresijom se komplikuje poslednjih godina jer osim verbalnih maltretiranja ukucana sada je na ivici i da upotrebi silu.Preti da ce gadjati predmetima,cak je jednom i vitlala nozem ali nije nikog povredila.Uplasena sam za nju i nas koji zivimo sa njom.Odakle da pocnem i kome da se obratim za njeno sve losije stanje?Dr.opste prakse pa onda kuda...?Ako joj pomenem konkretnije psiho-lecenje tek tada ce da se razjari jer smatra da je sasvim ok...



ja ne znam de ti ovde vidiš problem, ovo je sasvim normalno ponašanje ženske osobe.
 
ja ne znam de ti ovde vidiš problem, ovo je sasvim normalno ponašanje ženske osobe.[/QUOTE.

Ovaj se zeza ne obracaj paznju.

Decko sto joj zelis zelim ti da vidis kako je to.

- - - - - - - - - -

Uh...to zvuci surovo ali...verovatno ce morati.Nemam pojma odakle poceti tu vrstu lecenja?Kome se obratiti?

Nadjes neuropsihijatra i tako pocinje.
 
pa jes sutni majku u ustanovu ko je ebe to ti je samo majka...alal ti vera zauz :confused:

ta agresivnost ne mora da vodi poreklo nuzno od nekog mentalnog poremecaja, mada je najcesce tako
kad budes ispricao ovo opstoj praksi on ce ti reci pravo kod neuropsihijatra a oni ce po difoltu da je nakljukaju lekovima za smirenje
ja bih da sam na tvom mestu prvo njoj proverila ima li nekih fizickih smetnji koje su mozda okidaci za te neuroloske, pa ako je sve ok sa te strane onda kod psihica
malo druzenja sa endokrinologom, internistom, neurologom nije na odmet, a onda psihic
 
pa jes sutni majku u ustanovu ko je ebe to ti je samo majka...alal ti vera zauz :confused:

Jeste misli sta ce narod da kaze i izgubi zivce i zdravlje iako nisi strucno lice za negu bolesne osobe-fuj,gade mi se licemeri.

Bolesne osobe treba da se lece i ne treba da se negira bolest jer postaje jos gora.

Neuropsihijatar i ustanova zatvorenog tipa su jedino resenje.
 
dakle posto joj je majka dozvoljeno joj je da je maltretira i eventualno ubije?

ajde ne drami molim te, nismo u pozoristu
ici ce kod lekara videce sta je i kako je
ti si svevideci pa kroz ekran vidis kakve je u stvari situacija, ko zna sta se desava u kuci i ko koga nervira....
nije na nama da se bavimo time, njihov problem, a lekari neka utvrde sta i kako
 
vazi, slazem se, nadam se da ce se i tvoja buduca deca, ili ko god se bude brinuo tebi, misliti isto tako :aha:

Ako budem bolesna i agresivna zbog bolesti to se podrazumeva da ce tako da urade a ne da puste da im unistim zivot.

I ne miniraj temu kada pojma nemas o cemu se pise,nisi to nikada uzivo videla i nemas pojma koji je to pakao.

Tako bolesna osoba je samo fizicki ista-psihicki je totalni stranac.
 
Poslednja izmena:
ajde ne drami molim te, nismo u pozoristu
ici ce kod lekara videce sta je i kako je
ti si svevideci pa kroz ekran vidis kakve je u stvari situacija, ko zna sta se desava u kuci i ko koga nervira....
nije na nama da se bavimo time, njihov problem, a lekari neka utvrde sta i kako

pa ovakvo ponasanje ocigledno nije zdravo i ja i dalje ne vidim kakve veze ima sto joj je majka. majke ne treba da se lece?

- - - - - - - - - -

Ako budem bolesna to se podrazumeva da ce tako da urade a ne da puste da im unistim zivot.

upravo. :ok:
neverovatno kako ljudi mogu da budu glupi.
 
Jeste misli sta ce narod da kaze i izgubi zivce i zdravlje iako nisi strucno lice za negu bolesne osobe-fuj,gade mi se licemeri.

Bolesne osobe treba da se lece i ne treba da se negira bolest jer postaje jos gora.

Neuropsihijatar i ustanova zatvorenog tipa su jedino resenje.
otkud sad izvuce sta ce narod da misli, vidim ti prva o tome mislis
ja sam mislila nesto sto ti ocegledno na zalost ne razumes a to je da ti je majka bolesna i da je na tebi da se pobrines da joj bude bolje, ako je nesto sto se leci i sto moze da se koriguje lekovima zasto bi je ko izgazenu papucu bacila u neku ustanovu gde je nece okupati po mesec dana....treba da te bude sramota....fuj ja mrzim ljude kao sto si ti, licemeri imaju manji problem
 
otkud sad izvuce sta ce narod da misli, vidim ti prva o tome mislis
ja sam mislila nesto sto ti ocegledno na zalost ne razumes a to je da ti je majka bolesna i da je na tebi da se pobrines da joj bude bolje, ako je nesto sto se leci i sto moze da se koriguje lekovima zasto bi je ko izgazenu papucu bacila u neku ustanovu gde je nece okupati po mesec dana....treba da te bude sramota....fuj ja mrzim ljude kao sto si ti, licemeri imaju manji problem

Meni se gade ljudi koji su kao ti jer bi ocigledno unistila zivot svog deteta terajuci ga da brine o bolesnoj tebi umesto da ti odes kod strucnih lica a dete da se ne traumira i sacuva zdravlje ziveci zivot normalno.

Ne volim ljude koji bi kao ti unistili zivot potomstvu jer sebicno misle samo na sebe.
 
a mozda ste vi problem, nervirate zenu :mrgreen:
Nismo ni mi cvece,sto jest...jest...a ko je pa danas cvecka.Sigurno se ima i meni sta zameriti,ne negiram to ali...Uvek sam za dogovor i razgovor aliiii...aliiii....SA NJOM NEMA RAZGOVORAAAAAAAAAA!Ona tera po svom...tako da cenim da je stvar zrela za lekara.Dacu sve od sebe da joj pomognem...naravno,samo trazim pomoc i savet kome se obratiti za pocetak.Napisah u naslovu da bih volela da mi odgovori psiholog-psihijatar.U svakom slucaju hvala ostalima sto se trudite.Treba cuti vise misljenja.
 
Meni se gade ljudi koji su kao ti jer bi ocigledno unistila zivot svog deteta terajuci ga da brine o bolesnoj tebi umesto da ti odes kod strucnih lica a dete da se ne traumira i sacuva zdravlje ziveci zivot normalno.

Ne volim ljude koji bi kao ti unistili zivot potomstvu jer sebicno misle samo na sebe.

genijalko ona vrlo verovatno nije ni svesna svog ponasanja pa to sto si potrosila na taj post mozes da racunas ko baceno vreme
kvaka 22

- - - - - - - - - -

Nismo ni mi cvece,sto jest...jest...a ko je pa danas cvecka.Sigurno se ima i meni sta zameriti,ne negiram to ali...Uvek sam za dogovor i razgovor aliiii...aliiii....SA NJOM NEMA RAZGOVORAAAAAAAAAA!Ona tera po svom...tako da cenim da je stvar zrela za lekara.Dacu sve od sebe da joj pomognem...naravno,samo trazim pomoc i savet kome se obratiti za pocetak.Napisah u naslovu da bih volela da mi odgovori psiholog-psihijatar.U svakom slucaju hvala ostalima sto se trudite.Treba cuti vise misljenja.

ja nisam ni jedno ni drugo, niti ce ti se ovde pojaviti ni jedan ni drugi
ja ti dadoh savet tamo gore onako iskren eto sta bih ja na tvom mestu
a ti kako oces
a da je situacija za resavanje jeste, a sta ko koga kad to je vas problem
 
Sigurno je da ti ni malo nije lako sa mamom. :( Neki poremećaj jeste, pa bi najbolje bilo da odeš prvo bez nje, na konsultacije, kod nekog dobrog
psihijatra . Verovatno imaju neki savet i za početak, jer često takvi pacijenti poriču problem... Žao mi je što prolaziš kroz takvu toruru u porodici, ali
moraš nešto preduzeti. Ne znam zašto to nisi do sada učinila.
 

Back
Top