PORODICNO ZLATO SE PRODAJE ZA HRANU KAO ZA VREME EKONOMSKE KRIZE1928 GODINE
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: PORODICNO ZLATO SE PRODAJE ZA HRANU KAO ZA VREME EKONOMSKE KRIZE1928 GODINE

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano PORODICNO ZLATO SE PRODAJE ZA HRANU KAO ZA VREME EKONOMSKE KRIZE1928 GODINE

© Flickr.com/Christos Tsoumplekas (Back again!)/cc-by-nc

Пре неколико дана је Влада Србије обележила годишњицу свог рада, и представила је јавности резултате које је постигла. Иако је том приликом наглашено задовољство са постигнутим учинком, у то исто време се у држави појавило нешто што никада раније није постојало, осим једино у време ратова, окупације и најгорег сиромаштва.
    Наиме, у последње време у Србији се појавило на стотине нових откупљивача злата, у којима осиромашени грађани у очајању продају оно последње што им је остало – породично злато и накит.

У Србији, али све више и у околним земљама, због невиђене економске кризе и незапослености, на брзину је отворено изузетно много радњи које се баве откупом златног прстења, огрлица, сатова и другог накита. Тим послом се сада баве многобројне златаре, залагаонице и мењачнице, па чак и фризерски салони, продавнице мобилних телефона и пекаре, а у њима грађани продају своју последњу имовину да би могли да плате храну, рачуне и дугове.

Мада не постоје званични подаци о количини откупљених драгоцених метала, сви се слажу у оцени да се ради о великим количинама. Иначе, у златарама у Београду се незванично може сазнати да сваког дана откупе по неколико килограма злата.

А само у строгом центру Новог Сада недавно се појавило десетак специјализованих радњи за откуп злата, које се баве искључиво са тим послом, док их је на ширем подручју града још много више. Они су смештени у обичним киосцима и раде по принципу залагаонице.

Нажалост, све то неодољиво подсећа на сцене из ратних филмова попут „Повратка отписаних“ и „Балкан Експреса“, у којима је приказан Други светски рат, када се у окупираном Београду, на црној берзи, храна од сељака плаћала златним прстењем.

Толики пораст залагаоница у земљи говори више од било каквог коментара економских стручњака и сликовитије од било каквих статистичких података. То значи да је животни стандард пао на толико низак ниво да грађани, суочени са несташицем новца и посла, више немају никаквог другог избора осим да распродају своје сопствене успомене – наслеђени накит од родитеља и родбине, златне привеске са крштења и бурме са венчања.

Па ипак, и поред тога што у огласима доминирају управо рекламе за откупљиваче злата, јер се на насловним странама таквих новина они рекламирају буквално у сваком другом огласу, чини се да то није једна од важнијих тема у осталим штампаним и електронским медијима.

Једноставно, у другим медијима се радије говори о неким лепшим стварима. На пример, преноси се изјава председника Владе у којој се дословно оцењује да је «jедан од наjвећих успеха Србије у протеклој години отварање преговора о чланству у Eвропској унији, као и то што jе Србиjа постала земља о коjоj се лепо говори у свету».

А ако желите да сазнате како се обични грађани сналазе за куповину хране и плаћање рачуна, мораћете да узмете огласе у руке. Само у њима пише колико ћете добити динара за последњи гр

Ovo me podseca na Nemacku 30-ih dvadesetog veka
    kad su Svabice prodavale poslednji komad porodicnog nakita da kupe koru hleba.
    Neznam da li su ovo civutske firme koje po Srbiji otkupljuju zlato ali u Nemackoj
    su to bili civuti uostalom to je bio jedan od razloga Hitleru za progon Jevreja

- - - - - - - - - -

http://serbian.ruvr.ru/2013_08_02/Porodichno-zlato-se-prodaje-za-hranu-kao-u-vreme-rata

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    466

Podrazumevano Re: PORODICNO ZLATO SE PRODAJE ZA HRANU KAO ZA VREME EKONOMSKE KRIZE1928 GODINE

Kada nema zaista para prodaje se zlato na zalost .

Dobiju se bedne pare,lesinari se ovajde i to sve jer je drzava Srbija gurnula obican narod u propast.
    Poslednji put ažurirao/la Zauz : 02.08.2013. u 19:09

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    961

Podrazumevano Re: PORODICNO ZLATO SE PRODAJE ZA HRANU KAO ZA VREME EKONOMSKE KRIZE1928 GODINE

Pored Kalenic pijace ima tri.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Zauz Pogledaj poruku
    Kada nema zaista para prodaje se zlato na zalost .

Dobiju se bedne pare,lesinari se ovajde i to sve jer je drzava Srbija gurnula obican narod u propast.
    Da dobro kazes lesinari ova tri jahaca apokalipse prvo
    prodase teritoriju sve pokrase a sad i ono sto je nekome mnogo vredno

_nobody_ nije na forumu
    Zivot je Zivotinjsko Carstvo u kome NE caruje Drugarstvo!
    Veoma poznat
    Učlanjen
    01.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Dokle ce Vlade Srbije da guraju Srpski Narod u propast?! A zasto je tako? Pa zato sto narod ceka. Cekao je TITA i Partita, a ti su delili drustvene stanove, delili nezaradjenih 1000 maraka mesecno, ali avaj, narodu to sve nije bilo dovol;jno (oni sa crvenim knjizicama su smatrali da na partijskim sastancima dobijaju silne zuljeve na mozgu od partijskih razmisljanja i premisljanja), pa se u zlo doba zaracunao da treba da bude placen 200+ maraka mesecno (za nerad, nered i nedisciplinu).

Pa je dosao Milosevic na vlast. Taj dobronamerni cika mudroser je ser, takoreci pro ser, jer je obecao, da ako se ujedinimo u Veliku Srbiju, ima bogami da bude i 3000 maraka mesecna plata, mozda i 4000. Morgen, malo Morgen!

Pa su se izredjali cekajuci Godoa, cekajuci kolone kamiona i transportnih aviona nabijenih dolarima i ojrima, jer Boze moj, pobedi DzemokraCija u ProSerbiji, tamo daleko...

A ispostavilo se da je sve to jedna sarena rubikova laza i paralaza, i mnogo realnije, da je u pitanju sledovanje Laze (Lazarevica)... Tako kako ProNebeskom Narodu i dolikuje!

_nobody_

- - - - - - - - - -

Dokle ce Vlade Srbije da guraju Srpski Narod u propast?! A zasto je tako? Pa zato sto narod ceka. Cekao je TITA i Partita, a ti su delili drustvene stanove, delili nezaradjenih 1000 maraka mesecno, ali avaj, narodu to sve nije bilo dovol;jno (oni sa crvenim knjizicama su smatrali da na partijskim sastancima dobijaju silne zuljeve na mozgu od partijskih razmisljanja i premisljanja), pa se u zlo doba zaracunao da treba da bude placen 200+ maraka mesecno (za nerad, nered i nedisciplinu).

Pa je dosao Milosevic na vlast. Taj dobronamerni cika mudroser je ser, takoreci pro ser, jer je obecao, da ako se ujedinimo u Veliku Srbiju, ima bogami da bude i 3000 maraka mesecna plata, mozda i 4000. Morgen, malo Morgen!

Pa su se izredjali cekajuci Godoa, cekajuci kolone kamiona i transportnih aviona nabijenih dolarima i ojrima, jer Boze moj, pobedi DzemokraCija u ProSerbiji, tamo daleko...

A ispostavilo se da je sve to jedna sarena rubikova laza i paralaza, i mnogo realnije, da je u pitanju sledovanje Laze (Lazarevica)... Tako kako ProNebeskom Narodu i dolikuje!

_nobody_

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ови су тек сад открили да људи продају злато!?

Па то траје од деведесетих и никад није ни престало. И лично сам продавала кад ми је требала лова.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

dukat Franc Jozef oko3000 din

Iskusan
    Učlanjen
    16.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kasnite susjedi, debelo kasnite, kod nas se te radnje za otkup zlata već polako zatvaraju.

Buduća legenda Milan od Gruze (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    736

Citat Original postavio morski covik Pogledaj poruku
    kasnite susjedi, debelo kasnite, kod nas se te radnje za otkup zlata već polako zatvaraju.
    Sve ste prodali.
    Ako ako. Treba papi za batinu.

Iskusan
    Učlanjen
    16.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Milan Gruzanin Pogledaj poruku
    Sve ste prodali.
    Ako ako. Treba papi za batinu.

ja sam proda veru, ima par godina.
    ti si udba? pratiš me

Učlanjen
    06.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    736

ti si udba? pratiš me
    Ud ba?

Iskusan Nikola Šubić Zrinski (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    253

ti si udba? pratiš me
    Daj mu objasni. Čovek misli da ti je paroh dao koju siću da pređeš na pravoslavnu veru.

Poznat ChristopherWalken (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Ovo su dakle ti čuveni "crni dani" za koje smo štedeli i ostavljali po dinar sa strane kad god smo mogli.
    Prodavaj narode šta imaš dok još imaš kome.

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    436

Citat Original postavio Jary Pogledaj poruku
    dukat Franc Jozef oko3000 din
    lepo i sta da radim sa njim?
    Sergej Milinković-Savić: Rekao sam Terziću ni za 5 miliona evra u Zvezdu. Mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za Zvezdu i Partizan.

Učlanjen
    06.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    736

Citat Original postavio Nikola Šubić Zrinski Pogledaj poruku
    Daj mu objasni. Čovek misli da ti je paroh dao koju siću da pređeš na pravoslavnu veru.
    Znamo mi da ste vi komunjare.Pazi ud ba!

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio RickRoss Pogledaj poruku
    lepo i sta da radim sa njim?
    Pa prodaj ga.

Buduća legenda gruba greska (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1099

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Ови су тек сад открили да људи продају злато!?

Па то траје од деведесетих и никад није ни престало. И лично сам продавала кад ми је требала лова.
    Da, i ja.
    rece mi jedan coek da sam blatokrvnica, a meni se to svidja

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    436

a zasto bi ga uopste i kupovao?
    Sergej Milinković-Savić: Rekao sam Terziću ni za 5 miliona evra u Zvezdu. Mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za Zvezdu i Partizan.

Učlanjen
    30.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1099

Ne piši svašta, znamo da vam nije lako.

- - - - - - - - - -

Učlanjen
    06.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    736

Nije to za tebe.

Iskusan
    Učlanjen
    16.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gruba greska Pogledaj poruku
    Ne piši svašta, znamo da vam nije lako.

- - - - - - - - - -

šta ti je prava srpkinja, ne viruje ni kad istinu govoriš

Učlanjen
    30.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1099

Citat Original postavio Nikola Šubić Zrinski Pogledaj poruku
    Neće vas spasiti pristupni fondovi homoseksualaca.Licemerno je što je papa izrekao nešto što možda ne misli, ali vernika je malo.A to što je protiv kanona, to znači da ni on nije vernik.

Iskusan
    Učlanjen
    16.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ud ba?
    odo na more, e tamo me ne moš pratit

Učlanjen
    30.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1099

šta ti je prava srpkinja, ne viruje ni kad istinu govoriš

Elita RickRoss (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    436

Nije to za tebe.
    naravno Mile ti ocigledno imas vise iskustva u prevarama od mene

Učlanjen
    30.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1099

ti si udba? pratiš me
    Koga li si oženio

Slične teme

1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 04.06.2010., 19:54
  2. Analiza EP. Tri meca za zlato?
    Autor **case-problem**Nikola u forumu Košarka
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.10.2003., 14:00