Nasilne kompjuterske igrice

Ceo zivot sam igrao nasilne komjuterske igre, poceo tamo sa 9, 10 godina, i samo jednom kao klinac sam se potukao, mislim da mi je bilo 8,9 godina, definitivno ne zbog kompjuterskih igara.
Mrzim nasilje u stvarnosti, u igrama i filmu ne vidim problem sa njim.

Sto se dece tice, smatram da im sve treba staviti u kontekst, jer ako nema nasilja u video igrama, ima na TV, na filmu gde vec. Slusam kako se klinci 7-mi, 8-mi razred bodu nozevima, mlate palicama, opijaju, drogiraju i sl, a roditelji pijani, jure sojke, nemaju para, ne pitaju za decu, tako da mislim da nisu igre krive toliko.

Svaka kompjuterska igra ima odredjeni rejting, ono slovo tamo na kutiji koje naglasava za koji je uzrast odredjena igra, pa ako ne verujete svom detetu, i ne znate sta je ok za njega, te oznake mogu nekome pomoci.

Ja kao neko ko sam odrastao uz kompjuterske igre najradije bi igrao sa svojim detetom, ako ga to zanima, usao u taj svet, i stavio mu sve sto vidi u kontekst,

Najnoviji primer nasilja u video igrama je decak od 11 godina koji je silovao majku i pucao u nju ako se ne varam jer mu je uzela omiljenu "pucacinu". Naravno, mama je bila toliko dobra da mu kupi pistolj za 10-ti rodjendan, ne onaj na kuglice, nego pravi...pa pitam se ko je tu lud i ko je kriv, mama koja je razmazila dete ili omiljena video igra.
 
Ceo zivot sam igrao nasilne komjuterske igre, poceo tamo sa 9, 10 godina, i samo jednom kao klinac sam se potukao, mislim da mi je bilo 8,9 godina, definitivno ne zbog kompjuterskih igara.
Mrzim nasilje u stvarnosti, u igrama i filmu ne vidim problem sa njim.

Sto se dece tice, smatram da im sve treba staviti u kontekst, jer ako nema nasilja u video igrama, ima na TV, na filmu gde vec. Slusam kako se klinci 7-mi, 8-mi razred bodu nozevima, mlate palicama, opijaju, drogiraju i sl, a roditelji pijani, jure sojke, nemaju para, ne pitaju za decu, tako da mislim da nisu igre krive toliko.

Svaka kompjuterska igra ima odredjeni rejting, ono slovo tamo na kutiji koje naglasava za koji je uzrast odredjena igra, pa ako ne verujete svom detetu, i ne znate sta je ok za njega, te oznake mogu nekome pomoci.

Ja kao neko ko sam odrastao uz kompjuterske igre najradije bi igrao sa svojim detetom, ako ga to zanima, usao u taj svet, i stavio mu sve sto vidi u kontekst,

Najnoviji primer nasilja u video igrama je decak od 11 godina koji je silovao majku i pucao u nju ako se ne varam jer mu je uzela omiljenu "pucacinu". Naravno, mama je bila toliko dobra da mu kupi pistolj za 10-ti rodjendan, ne onaj na kuglice, nego pravi...pa pitam se ko je tu lud i ko je kriv, mama koja je razmazila dete ili omiljena video igra.
O.0
Boze!
 
Ne znam za igrice, ali primetila sam da koji god kanal okrenes, ili lesevi, ili pucacine, strob pici samo tako..uzzas. Nisam obracala ranije paznju, a sad obracam zbog bebe, uvece pogledam tv kratko pred spavanje, pa da joj ne smeta kad blica/seva (smanjim ton i ne vidi al opet) koji god kanal da stavim ili neka krv, delovi tela, lesevi..mislim ja jesam oguglalala, ali covece..dokle..stvarno je izbor katastrofa.
I jedno vreme sam gledala te krimi serije (nisam postala ubica zbog toga :D) al ovo je vec preko glave...treba zabraniti preko dana tako nesto da pustaju, al ozbiljno.
Ili to da gledas ili neke pijane drrolje iz mtv reality programa. Katastrofa.

Znam da sam off :D al to mu dodje slicno...i za igrice pretpostavljam da je klincima zanimljivije da igraju to nego nesto na fazon super Mario Bross :D
Al izgleda to privlaci ljude (pa i decu)..eno i moj cale samo gleda onaj investigation discovery..po ceo dan..grozno.
Ja mu kazem da to privlace ljude koji vole smrt, negde procitah, mislim da je glupost, al malo da ga odvratim.
 
Ne znam za igrice, ali primetila sam da koji god kanal okrenes, ili lesevi, ili pucacine, strob pici samo tako..uzzas. Nisam obracala ranije paznju, a sad obracam zbog bebe, uvece pogledam tv kratko pred spavanje, pa da joj ne smeta kad blica/seva (smanjim ton i ne vidi al opet) koji god kanal da stavim ili neka krv, delovi tela, lesevi..mislim ja jesam oguglalala, ali covece..dokle..stvarno je izbor katastrofa.
I jedno vreme sam gledala te krimi serije (nisam postala ubica zbog toga :D) al ovo je vec preko glave...treba zabraniti preko dana tako nesto da pustaju, al ozbiljno.
Ili to da gledas ili neke pijane drrolje iz mtv reality programa. Katastrofa.

Znam da sam off :D al to mu dodje slicno...i za igrice pretpostavljam da je klincima zanimljivije da igraju to nego nesto na fazon super Mario Bross :D
Al izgleda to privlaci ljude (pa i decu)..eno i moj cale samo gleda onaj investigation discovery..po ceo dan..grozno.
Ja mu kazem da to privlace ljude koji vole smrt, negde procitah, mislim da je glupost, al malo da ga odvratim.

Ma Super Mario je the best kako god okrenes za sve uzraste :)
Ima i gomila drugih igara koje nemaju ono pravo nasilje, medjutim kada dece vec pocinje da ulazi u pubertert, ili malo pre, e tu vec krecu problemi jer dolaze uticaji sa svih strana.
 
Ja sam ceo zivot igrao igrice, od strategija, preko sportskih simulacija do ekstremnih pucacina i kao sto nisam krenuo u osvajanje sveta, niti sam postao menadzer hokej tima isto tako nisam gazio babe po ulici kao u GTA.

Ko je normalan bice normalan i ako igra, cita ili gleda nasilan sadrzaj, ko je budala i labilan taj ce da ubije nekog pa makar ceo zivot gledao komedije i romanticne komedije i igrao Solitaire.
 
Poslednja izmena:
Najnoviji primer nasilja u video igrama je decak od 11 godina koji je silovao majku i pucao u nju ako se ne varam jer mu je uzela omiljenu "pucacinu". Naravno, mama je bila toliko dobra da mu kupi pistolj za 10-ti rodjendan, ne onaj na kuglice, nego pravi...pa pitam se ko je tu lud i ko je kriv, mama koja je razmazila dete ili omiljena video igra.

jeste igrice su krive :aha:
 
Igrice. Imaju svoje dobre strane, ali generalno - preterivanje zatupljuje, a kod glupih igrica narocito.

SVakako su mlade generacije nepismenije no ikad, formulacija misli slaba, ponasanje i obzirnost, takodje, slabi. Druga je stvar sto svako postavlja letvice, u svom mikrokosmosu i onda se prema tome ravnja...
 
Da li dozvoljavate deci da igraju nasilne kompjuterske igre?

U tekstu ispod se navodi da igrice i ne predstavljaju toliku opasnost već da roditelji imaju predrasude prema istim. Mislim, kako i ne bi, kad su onako strašne. Navodi se još nekoliko primera iz prošlosti.
Šta vi mislite?

http://saznajlako.com/2013/08/01/da-li-su-video-igre-stetne/


moji su jos mali za pucacine ali im necu zabranjivati kada dodje to toga...pazicu da ne presede za kompom vise nego sto mislim da je dovoljno ali im necu braniti...cinjenica je da su neki sadrzaji pristupniji deci danas nego sto je to bilo u mojoj generaciji ali ne mogu ih drzati u staklenom zvonu.

ne mislim da su igrice razlog agresivnosti i loseg ponasanja...
kada sam bio klinac i kada su me matorci vodili u bioskop da gledamo neki karate ili king-fu filmic, obicno posle bioskopa sam skakao i izvodio smesne pokrete dok se ne umorim ali nisam sledeceg dana u obdanistu ili skoli lemao drugu decu ili ona mene :)

pretpostavljam da agresivni i morbidni sadrzaji na tv-u i igricama mogu da uticu na vec poremecene pojedince u vidu 'ideja' ili sta god ali smatram da ne mogu da 'normalne' osobe poremete.
 
539713_578156735563245_1843739030_n.jpg
 
:) moj sin obozava kompjuter i bas puno vremena provodi uz njega....sticajem zivotnih okolnosti dosta vremena provodi u stanu i posto nije tip koji voli da redja kockice kompjuter ga je vrlo brzo privukao....ne mgou da se zalim jer i pored toga sto je bas zaludjen igricama ne zapostavlja skolu, bavi se sportom, vole ga drugovi, naucio je engleski perfektno, cita wikipediu i iako ne cita knjige gugla po netu i na engleskom cita o onome sto ga zanima a polje interesovanja mu se sve vise siri.....nisu za igrice zatupile i ogranicile....sve manje se igra a sve vise gleda klipove i cita da bi nesto saznao iz opste kulture
 
Da li dozvoljavate deci da igraju nasilne kompjuterske igre?

U tekstu ispod se navodi da igrice i ne predstavljaju toliku opasnost već da roditelji imaju predrasude prema istim. Mislim, kako i ne bi, kad su onako strašne. Navodi se još nekoliko primera iz prošlosti.
Šta vi mislite?

http://saznajlako.com/2013/08/01/da-li-su-video-igre-stetne/

ceo život igram nasilne igrice, do sad još nisam nikoga ubila.

to što roditelji ostavljaju oružje na dohvat deci je problem što se klinci ubijaju medjusobno..
 
Kada coveka pojuri lav, ili ga neko napadne, kada organizam prepozna stres, zlezda luci adrenalin direktno u krv.
Bezanjem od lava covek trosi sav izluceni adrenalin.

Igranje nasilne igrice organizam prepoznaje kao stres, i jednako upumpava adrenalin u tkiva.
Ali posle igrice dete ide na rucak ili spavanje, i organizam ne ume da potrosi nakupljeni adrenalin.
Tada pocinju moderne bolesti: hiperaktivnost, hiperosetljivost (alergije), poremecaj sna, poremecaj ishrane...
Ovi moderni poremecaji zatim izazivaju astmu, gojaznost, promene na kozi, promene ponasanja...
Svakodnevna doza adrenalina izaziva pojacano lucenje hormona za spustanje, serotonina, endorfina. Tako se pravi buduci narkoman.

Preventiva je keva. Batina je iz raja izasla. Nema nista bolje za mlad organizam od starog dobrog fizickog rada.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sebe jednom uhvatio kako po dzepovima trazim bombu kasikaru da bi je ubacio kroz otvoren prozor stana na drugom spratu zgrade pored koje sam u tom trenutku prolazio a sve pod uticajem igrice koju sam tih dana igrao i u kojoj sam cesto radio takve stvari. Napominjem da mi nije 12 nego 38 godina.
 

Back
Top