Net hipohondrija

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Sa pojavom interneta javio se jos jedan ozbiljan PSIHOLOSKI PROBLEM: u svetu je svakim danom sve vise NET HIPOHONDARA!

Kako se oni prepoznaju?

Tako sto stalno traze na netu razne opasne bolesti, njihove simptome i onda uobraze da su tesko bolesni! :sad2:

Zatim idu od jednog do drugog lekara u potvrdi onoga sto su na netu procitali....

Kada im jedan lekar kaze da su UMISLJENI BOLESNICI, oni ne veruju, vec traze drugog lekara, pa treceg....i td.

I za to vreme se kljukaju raznim lekovima i na kraju se zaista ozbiljno razbole...


Cuvajte se da i Vi ne padnete pod strasni uticaj net hipohondrije!
:rtfm:
 
Osim bolesti, na netu se mogu pronaci i lekovi koji te bolesti "drze pod kontrolom".
Pomislio bi covek da je farmaceutska industrija umesala prste. :mrgreen:

Kao sto postoje tutorijali kako da popravite sami svoj racunar, automobil, lift... postoje i kako da se izlecite.

ACME - do it yourself
 
Znam jednu osobu koja pati od toga... nije najgori oblik, ali je problem u tome što se na Googleu pored veličine brushaltera Kejt MIdlton može naći i bolest za svaki zamislivi skup simptoma...

Dakle, ukucaš tri glupa simptoma, i eto neke neizlečive bede već u vrhu pretrage. I onda psiha počinje da radi....
 
Problem je kad na internet dodje labilna licnost , al takvi imaju problem gdje god da dodju .
Problem je sto su ljudi generalno postali previse plasljivi .
Jedna izreka glasi ~ Boj se ovna , boj se gomna , a kad ces da zivis ?
 
Na netu pise ko sta hoce i Hemingvej je jednom lepo rekao "pre nego sto pocnete da se lecite po knjizi vodite racuna da umrete zbog stampareske greske!" ...Mozda nisam bas u rec citirao ali to je poenta
 
Da stanem u odbranu onih kojima je internet pomogao! Hvala bogu nasi lekari ne znaju nista i skoro svaku glupost sam morala da trazim.Recimi da li ste znali da u bolnici u Zemunu postoji magn. rezonanca za klaustrofobicne?Ja nisam a trebalo mi je to,sada znam....Toliko o doktorima i cast izuzecima.
 
Da stanem u odbranu onih kojima je internet pomogao! Hvala bogu nasi lekari ne znaju nista i skoro svaku glupost sam morala da trazim.Recimi da li ste znali da u bolnici u Zemunu postoji magn. rezonanca za klaustrofobicne?Ja nisam a trebalo mi je to,sada znam....Toliko o doktorima i cast izuzecima.
Ne kaze niko da internet ne pomaze . Ja sam dobio paralizu jedne strane lica posto sam vozio motor sa podignutim vizirom .
Pozalim se forumaskoj prijateljici , a ona odmah kaze da je u pitanju Belova pareza .Naravno da sam joj kazao da se ne zajebava
a ona mrtva ozbiljna .Kaze ~ nadji na googlu BELOVA PAREZA .Ukucam ja i stvarno~ opisuju potpuno iste simptome koje sam i ja
imao .Kasnije odem kod specijaliste i to bas u Zemunsku bolnicu i sve se potvrdilo .
 

Back
Top