O "velikim Srbima" na bezbednoj udaljenosti

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.415
Niko da prokomentariše stav Srba van Srbije o tome kako je ovde zapravo najbolje i kako oni uvek znaju šta je najbolje za nas. Ja sam te slike lično doživljavao tako što sam 5 godina živeo u inostranstvu i što sam video da su "najveći Srbi" oni koji 30 godina nisu videli Srbiju osim na razglednicama svojih rođaka. Dosta mi je povampirenih četnika i komunista koji sede po belosvetskim vukojeb1nama i izigravaju paćenike koji, eto, moraju da rade za stranog agresora i to protiv svoje volje.

Muka mi je od takvih licemera, baš isto kao i od Amera koji osvojiše pola sveta pod firmom borbe protiv terorizma koji su sami začeli, naoružali, i finansirali.
 
Sizif:
Niko da prokomentariše stav Srba van Srbije o tome kako je ovde zapravo najbolje i kako oni uvek znaju šta je najbolje za nas. Ja sam te slike lično doživljavao tako što sam 5 godina živeo u inostranstvu i što sam video da su "najveći Srbi" oni koji 30 godina nisu videli Srbiju osim na razglednicama svojih rođaka. Dosta mi je povampirenih četnika i komunista koji sede po belosvetskim vukojeb1nama i izigravaju paćenike koji, eto, moraju da rade za stranog agresora i to protiv svoje volje.

Muka mi je od takvih licemera, baš isto kao i od Amera koji osvojiše pola sveta pod firmom borbe protiv terorizma koji su sami začeli, naoružali, i finansirali.

Сизифе, почињеш да ме интригираш !

1. ГДЕ СИ И КАДА ПРОЧИТАО ИЛИ ЧУО ДА СУ СРБИ ВАН
СРБИЈЕ РЕКЛИ ДА ЈЕ ОВДЕ НАЈБОЉЕ И ДА ОНИ ЗНАЈУ
ШТА ЈЕ НАЈБОЉЕ ЗА НАС ???

мани се флоскула, одговори конкретно ?

Не постоје ВЕЛИКИ СРБИ (осим у комунистичком вокабулару) постоје само СРБИ и АНТИСРБИ !

А шта би Ти, Срби су само они који имају пријаву
стана у Твојој изборној јединици ???

Србин је Србин, ма где био ! Мани локалних фазона
пропалих комуњара.
 
Sizif:
Niko da prokomentariše stav Srba van Srbije o tome kako je ovde zapravo najbolje i kako oni uvek znaju šta je najbolje za nas. Ja sam te slike lično doživljavao tako što sam 5 godina živeo u inostranstvu i što sam video da su "najveći Srbi" oni koji 30 godina nisu videli Srbiju osim na razglednicama svojih rođaka. Dosta mi je povampirenih četnika i komunista koji sede po belosvetskim vukojeb1nama i izigravaju paćenike koji, eto, moraju da rade za stranog agresora i to protiv svoje volje.

Muka mi je od takvih licemera, baš isto kao i od Amera koji osvojiše pola sveta pod firmom borbe protiv terorizma koji su sami začeli, naoružali, i finansirali.

Ти Срби, њихови родитељи, прогнани су из своје отаџбине! А размишљали су исправно, зато су и протерани.

Пази, нигде нећеш наћи податак колико је тада Срба побијено! А камоли колико прогнано..

То су велики људи.
 
Neki su pobegli od streljanja, neki od partijskih krvopija i morona. Neki od blagodeti, meda i mleka. Vecina su veci Srbi nego ovdasnji izrodi iako su jako daleko. Imaju pravo da misle bolje ako su boljeg videli i ako su deo zdravijih i kvalitetnijih sredina i sistema. Bez nasih ljudi u inostranstvu bi pocrkalo pola Srbije od gladi i bez lekova devedestetih kada su, ko drugi nego evrohumanisti razarali narod sankcijama i neispravnim lekovima. Oni imaju pravo na Srbiju vece nego potomci onih koji su ih proterali.
 
Ispravite me ako grešim, ali koliko ja vidim, niko od vas trojice nije živeo sa tim vajnim Srbima iz inostranstva. Cela familija mi je raštrkana od Australije preko Evrope do Amerike, godinama sam živeo u toj Americi i vrlo dobro znam šta govorim.

Nisam ja rekao da su svi Srbi u rasejanju loši, samo sam rekao da mi se gade povampireni komunisti i četnici koji su izgubili vezu sa realnošću. Uopšte ne sporim da su neki morali da odu odavde, što šezdesetih, što za vreme ovog poslednjeg rata, ali je činjenica da su masa njih ostali tamo zato što im odgovara američki kapitalizam, a ne zato što ih neko primorava ili što im neko brani da se vrate ovamo.
 
Sizif:
Ispravite me ako grešim, ali koliko ja vidim, niko od vas trojice nije živeo sa tim vajnim Srbima iz inostranstva. Cela familija mi je raštrkana od Australije preko Evrope do Amerike, godinama sam živeo u toj Americi i vrlo dobro znam šta govorim.

Nisam ja rekao da su svi Srbi u rasejanju loši, samo sam rekao da mi se gade povampireni komunisti i četnici koji su izgubili vezu sa realnošću. Uopšte ne sporim da su neki morali da odu odavde, što šezdesetih, što za vreme ovog poslednjeg rata, ali je činjenica da su masa njih ostali tamo zato što im odgovara američki kapitalizam, a ne zato što ih neko primorava ili što im neko brani da se vrate ovamo.

Ја имам неколико рођака ПОВРАТНИКА, и у разговору
са њима често увиђам да они уопште не разумеју
шта се овде догађало, али то је једна прича која
нема везе са суштином Твога поста Сизифе, наиме
Ти говориш О ПОВАМПИРЕНИМ КОМУНИСТИМА И ЧЕТНИЦИМА...
што је за мене невероватна изјава... а извини
којих то Срба има осим комуниста и четника ??? :P
 
Sizif:
Ispravite me ako grešim, ali koliko ja vidim, niko od vas trojice nije živeo sa tim vajnim Srbima iz inostranstva. Cela familija mi je raštrkana od Australije preko Evrope do Amerike, godinama sam živeo u toj Americi i vrlo dobro znam šta govorim.

Nisam ja rekao da su svi Srbi u rasejanju loši, samo sam rekao da mi se gade povampireni komunisti i četnici koji su izgubili vezu sa realnošću. Uopšte ne sporim da su neki morali da odu odavde, što šezdesetih, što za vreme ovog poslednjeg rata, ali je činjenica da su masa njih ostali tamo zato što im odgovara američki kapitalizam, a ne zato što ih neko primorava ili što im neko brani da se vrate ovamo.
Moja je familija takodje rastrkana po svetu. Svaki njihov komentar i kritika su na mestu. Moja tetka zivi u Kuvajtu gde moze da ostavi auto na parkingu dve nedelje i da ga niko ne pipne i gde se kuce zakljucavaju. Ostali kada dodju u Srbiju otkinu amortizere na putevima, oderu ih panduri zato sto ne mogu da voze 60 km\h i zato sto imaju strane table. Dolazili su ljudi posle 5. oktobra da uloze kintu i da otvore firme, svi su pobegli. Ziveo sam ja i tamo i bilo mi je jasno o cemu je rec.
 
Моја Фамилија је по Републици Србској и Косову и Метохији, немам никога ни у централној Србији камоли у Канадама и Америкама.
ЗАТО СЕ И БОРИМ ЗА УЈЕДИЊЕНЕ СРБСКЕ ЗЕМЉЕ
СРБИЈА ДО КОСМОСА :D
 
Бл:
Моја Фамилија је по Републици Србској и Косову и Метохији, немам никога ни у централној Србији камоли у Канадама и Америкама.
ЗАТО СЕ И БОРИМ ЗА УЈЕДИЊЕНЕ СРБСКЕ ЗЕМЉЕ
СРБИЈА ДО КОСМОСА :D
Moja je zelja da svi se dosele u Srbiju i da ona postane pozeljna zemlja za normalne i radne. Da se ne bezi po inostranstvu nego da se zaradjuje ovde i da ovde bude dobro. Nistake treba proterati da se potucaju po svetu.
 
King 7:
Бл:
Моја Фамилија је по Републици Србској и Косову и Метохији, немам никога ни у централној Србији камоли у Канадама и Америкама.
ЗАТО СЕ И БОРИМ ЗА УЈЕДИЊЕНЕ СРБСКЕ ЗЕМЉЕ
СРБИЈА ДО КОСМОСА :D
Moja je zelja da svi se dosele u Srbiju i da ona postane pozeljna zemlja za normalne i radne. Da se ne bezi po inostranstvu nego da se zaradjuje ovde i da ovde bude dobro. Nistake treba proterati da se potucaju po svetu.

Е да БОГ да да се Димитрије Љотић више питао тако би и било.
Али БРАТЕ СРБИНЕ СДА НАМ ПРЕОСТАЈЕ САМО БОРБА.
ИЛИ ОНИ ИЛИ МИ.
 
Преузето са другога сајта. Интересантан чланак.
Срби и Несрби

Након свега што се дешава у српским земљама и дијаспори евидентно је да у српско-српским обрачунима у ствари се обрачунавају Срби и Несрби. Није ништа ново, нити први пут да се Несрби боре за српске националне интересе. Вође Несрба добро плаћене од свјетских моћника, чији је једини интерс да униште Србе, обављају посао који су им газде дале доста успјешно. Проблем је што и међу самим Србима постоји доста велики број присталица Несрба, који им обећавају куле и градове, наравно када све пропадне. Убјеђени да се боре за праву ствар ови Срби полако постају Несрби. Тако сада имамо ситуацију да грубо речено 30% Несрба потпомогнути крвавим парама, снажном пропагандом и лажним обећањима раде преосталим Србима о глави. Богатство које се лаковјернима обећава, неће се стећи једноставним аминовањем и прихватањем покварених Западних ријешења, него напротив и једино РАДОМ у својој СЛОБОДНОЈ држави. Ако неко мисли да ће моћници одријешити кесу само зато што су побједили Несрби грдно се вара. Тек онда ће се појавити биједа и немаштина, али ће тада бити касно. Евро-атланске интеграције су у ствари нове колонијалне претензије, лијепо пропагандно запаковане примјерено 21 вјеку.

Срби се прије свега морају коначно освјестити и обрачунати са Несрбима, чак и по цијену грађанског рата, јер чини се других алтернатива има јако мало. Они који су током ослободилачких ратова избјегавали обавезу да бране домовину, сада када треба сачувати оно што смо крваво стекли, проглашавају храбре Србе који су се борили за голи живот, за ратне злочинце, а колико је познато нема већег злочина према свом народу од ДЕЗЕРТЕРСТВА. Дезертери иду нашим непријатељима и извињавају се. Боже зар је то могуће? Запад мрзи наше официре који су се херојски и на високом нивоу борили, јер зна када њих склони остаће само ДЕЗЕРТЕРИ који ће одмах побјећи са ратишта када поново буде требало бранити голи живот. Наши официри показали су да су бољи у сваком погледу од Западних фолираната, који повремено побјеђују једино зато што су боље технички опремљени. Већ сада су Срби много ослабљени, али ако се пробудимо још увјек има наде у коначну побједу. Наравно оне који су чинили ратне злочине, ако их још увјек има не кажњених треба најстрожије казнити јер су и то Несрби.
 
Pa svi ti ludaci Obrazovci mogu da se kladim da su to su sve likovi u luskuznim kućama od 200-250 m2 sa 3 kupatila, dve garaže, Alfa-Romeom, BMW, Audi ili bar srednja klasa, dobro podgojeni stomaci, sve lepo im toplo zimi a leti tri klime duvaju u kući i pošto su sredili sve svoje lične (materijalne) probleme, onda drugima pričaju nekakve priče besede o "višim" (nacionalnim) interesima, "osuđuju" individualizam, podbačaj, nizak natalitet, o "svetom" hrišćanskom siromaštvu, o suzdržanosti, požrtvovanosti i sl. stvarno jadno nisko!
 
Sizif:
Niko da prokomentariše stav Srba van Srbije o tome kako je ovde zapravo najbolje i kako oni uvek znaju šta je najbolje za nas. Ja sam te slike lično doživljavao tako što sam 5 godina živeo u inostranstvu i što sam video da su "najveći Srbi" oni koji 30 godina nisu videli Srbiju osim na razglednicama svojih rođaka. Dosta mi je povampirenih četnika i komunista koji sede po belosvetskim vukojeb1nama i izigravaju paćenike koji, eto, moraju da rade za stranog agresora i to protiv svoje volje.

Muka mi je od takvih licemera, baš isto kao i od Amera koji osvojiše pola sveta pod firmom borbe protiv terorizma koji su sami začeli, naoružali, i finansirali.

Тачно је да часна дијаспора исувише воли да србује. У новије време имамо и појаву да су спремни да подрже и радикалне реформе по принципу прво рез, онда анестезија. И једно и друго има заједнички корен у једној једноставној истини: дијаспора неће осетити последице одлуке на изборима (или одлука које доноси нека политика). Због тога сам ја начелно против тога да дијаспора има право гласа.
Србовање дијаспоре има корена и у разумљивој носталгији. Све је лепше када је далеко. Међутим, ако нешто треба од дијаспоре учити то је очување идентитета. Идентитет може бити велики проблем у будућности и у самој Србији. Идентитет је свуда проблем због глобализације.
И србовање и претерани реформизам имају корен у још једној теми која је добро позната: свуда у цивилизаваном свету је тако. Када Србин овде у Србији (који често није никада ни отишао много далеко из исте) воли да ставове поткрепљује таквом аргументацијом, шта тек очекивати од некога ко је већ "тамо"??? Наравно, треба гледати туђа искуства, али Србија није нека друга земља...
 
AleksV:
Pa svi ti ludaci Obrazovci mogu da se kladim da su to su sve likovi u luskuznim kućama od 200-250 m2 sa 3 kupatila, dve garaže, Alfa-Romeom, BMW, Audi ili bar srednja klasa, dobro podgojeni stomaci, sve lepo im toplo zimi a leti tri klime duvaju u kući i pošto su sredili sve svoje lične (materijalne) probleme, onda drugima pričaju nekakve priče besede o "višim" (nacionalnim) interesima, "osuđuju" individualizam, podbačaj, nizak natalitet, o "svetom" hrišćanskom siromaštvu, o suzdržanosti, požrtvovanosti i sl. stvarno jadno nisko!

КОЈА СИ ТИ МАЈМ*НЧ*НА. Ја сам избегао из Сарајева , а пореклом са Косова и Метохије, каква луксузна гајба и глупости.Какои можеш с*ати толико, а ако си ти сиротиња није ти нико крив што си неспособан за живота.
 
Nexus 6:
eremita:
Баш као да је мене питао!!! Све је тачно и тако
од ријечи до ријечи.

a jel'???

dobro, eremita...onomad rece: "kakvo krvoprolice, jesi li ti normalan?"
ovde kazes da je sve tacno...znaci i deo o gradjanskom ratu???

i odkad ti pricas ijekavski...?

Нексусе 6, ниси био довољно прецизан, па сада не
знам да ли ћу добро одговорити

1. ја никада не заговарам крвопролиће, осим ако
до крви дође у самоодбрани што је део
мог животног искуства,
2. да, све је тачно, па био је грађански рат... :shock:

3. Вук Караџић је написао СРПСКИ РИЈЕЧНИК, а не
СРПСКИ РЕЧНИК, иако сам ја из Србије,тј.
Београда где се говори екавски, има неких речи
које једноставно прелепо музички звуче када се
изговоре ијекавски: ријеч, млијеко... иначе
према предавањима професора Универзитета,
др Бранивоја Ђорђевића, српски језик је један
од најмелодичнијих језика на свету, негде
на 3-4 месту, иза италијанског.

Само неко ко не зна ништа о српском језику може
да пенуши на ијекавски дијалект.
 
Zahvala Srbima,neprijatelju je neobicno da cuje tako nesto,hvala braco! ,koji se trudite da nas ovede u dijasporu "odbranite" od ljudi a nisu.
Srpsko Hrvatski jezik radi,nas bombarduju neprijatelji,mozda su u pravu,ali ima razloga zasto memamo ,medjutim to neznaci da oni moz da rade sta hocev,a skolom se Srpstvo ne brani nego ljubavlju prema svom Narodu...
Pozdrav iz SAD
 
vzeoy7y9:
Zahvala Srbima,neprijatelju je neobicno da cuje tako nesto,hvala braco! ,koji se trudite da nas ovede u dijasporu "odbranite" od ljudi a nisu.
Srpsko Hrvatski jezik radi,nas bombarduju neprijatelji,mozda su u pravu,ali ima razloga zasto memamo ,medjutim to neznaci da oni moz da rade sta hocev,a skolom se Srpstvo ne brani nego ljubavlju prema svom Narodu...
Pozdrav iz SAD

взеоу7у9, С вером у Бога...
Слобода - или смрт !!!
 
vzeoy7y9:
Zahvala Srbima,neprijatelju je neobicno da cuje tako nesto,hvala braco! ,koji se trudite da nas ovede u dijasporu "odbranite" od ljudi a nisu.
Srpsko Hrvatski jezik radi,nas bombarduju neprijatelji,mozda su u pravu,ali ima razloga zasto memamo ,medjutim to neznaci da oni moz da rade sta hocev,a skolom se Srpstvo ne brani nego ljubavlju prema svom Narodu...
Pozdrav iz SAD
Neki bi voleli da budete nesto drugo kada vec niste ovde. Dok ste Srbi nasi ste!
 

Back
Top