Да ли сте приметили поскупљење?

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
Био сам пре пола сата у једном маркету у НС и имао сам шта да видим сви производи су скупљи, од меса до кондиторских производа.
Питајте владу Просербије колика је сада просечна плата и колика је инфлација!
 
Био сам пре пола сата у једном маркету у НС и имао сам шта да видим сви производи су скупљи, од меса до кондиторских производа.
Питајте владу Просербије колика је сада просечна плата и колика је инфлација!

То те ми из Београда пљачкамо. :)
 
Primetila sam. A neplanirano najvise para sam u zadnjih par dana dala na kucnu hemiju i ostale sitnice za koju sam ocekivala da nece ni 1500din da kostaju. Kostale su oko 3.500.

Pa dali oni zele da se svi od znoja leti usmrdimo?

Кажу да је Наполеон забрањивао Жозефини да се купа, не би ли задржала свој природни мирис.
 
Кажу да је Наполеон забрањивао Жозефини да се купа, не би ли задржала свој природни мирис.

Ma neka oni rade sta hoce, ja ne mogu bez alkohola u domacinstvu, bez iole kvalitetnog praska (omeskivaca), sredstva za ciscenje prozora, bez kupke, sampona, sapuna, dezodoransa, vlaznih maramica... leti jednostavno moras vise tih stvari da kupujes a nisu nikakav "luksuz".

To i jos jedan poklon (kupka) i to kupljen na snizenju kostalo me je 3.500, a nadala sam se mnooogo manje.
 
Ma neka oni rade sta hoce, ja ne mogu bez alkohola u domacinstvu, bez iole kvalitetnog praska (omeskivaca), sredstva za ciscenje prozora, bez kupke, sampona, sapuna, dezodoransa, vlaznih maramica... leti jednostavno moras vise tih stvari da kupujes a nisu nikakav "luksuz".

To i jos jedan poklon (kupka) i to kupljen na snizenju kostalo me je 3.500, a nadala sam se mnooogo manje.

:lol:
 
Ma neka oni rade sta hoce, ja ne mogu bez alkohola u domacinstvu, bez iole kvalitetnog praska (omeskivaca), sredstva za ciscenje prozora, bez kupke, sampona, sapuna, dezodoransa, vlaznih maramica... leti jednostavno moras vise tih stvari da kupujes a nisu nikakav "luksuz".

To i jos jedan poklon (kupka) i to kupljen na snizenju kostalo me je 3.500, a nadala sam se mnooogo manje.

Добро, за алкохол треба увек издвојити новац.
 

Добро, за алкохол треба увек издвојити новац.

U pitanju je "alkohol ZA domacinstvo" 96%, i to od najjeftinijeg proizvodjaca, "Alba".

Ali da je samo to.

Moras da imas nesto i za ciscenje parketa, sanitarija, neki abraziv za kuhinju...sve je to cak i na snizenju postalo skupo, pogotovu kad ti se sve to istrosi "u jednom dahu".
 
Poslednja izmena:
Jutros prva vest - pojeftinio Sava hleb za oko 2,5 ddinara... pa onda još par nekih, pa ide vest da je struja poskupela za 11%, što mu dođe oko 700 din prosečno. Mnogo sam se obradovao zbog hleba, iako ne jedem groznu "Savu".

- - - - - - - - - -

Šta radiš sa tim alkoholom, razblažiš ga i piješ, ili za neke "medicinske" poslove? Ne znam šta bi sa njim mogli da radimo po domaćinstvu drugo?
 
U pitanju je "alkohol ZA domacinstvo" 96%, i to od najjeftinijeg proizvodjaca, "Alba".

Ali da je samo to.

Moras da imas nesto i za ciscenje parketa, sanitarija, neki abraziv za kuhinju...sve je to cak i na snizenju postalo skupo, pogotovu kad ti se sve to istrosi "u jednom dahu".

Не преостаје ти онда ништа друго него смањиш издатке на неке беспотребне ствари: шминка, гардероба, изласци, цигаре...
 
Šta radiš sa tim alkoholom, razblažiš ga i piješ, ili za neke "medicinske" poslove? Ne znam šta bi sa njim mogli da radimo po domaćinstvu drugo?

Kako sta radim? Pa brisem povrsine njime, 1 nedeljno skoro sve osim drvenih, pa cak i njih koje su lakirane (naravno ne parket).

Brisem kompjuter njime, takodje. Sanitarije, odnosno neke njegove delove posle odlaska gostiju, kvake i sl.

A neotvorenih viskija imam na 1000-de i planiram da ih prodam, da volim alkohol i zestoka pica, do sad bih pre otvorila neki viski ili Metaxu od brojnih, nego sto cu da se 'akam" sa alkoholom za domacinstvo.

Nego ste muskarci i ne znate, a i niceg se ne grozite.
 
  • Podržavam
Reactions: Tol

Back
Top