Prava slika naseg sistema obrazovanja

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Autor: Boris J. | 1. avgust 2013.09:25 | Izvor: 24sata | Nema komentara Društvo Novosti
Nakon dve godine zakašnjenja bivši studenti Odseka za anglistiku Filozofskog fakulteta konačno su dobili diplome koje su platili 12.000 dinara, ali sa gomilom grešaka (obajašnjenje, semestrara), ponavljanje reči jedne do druge, za sklonosti jednom koriste “propensities”, drugi put “capabilities”, veliko slovo posle zareza za zajedničku imenicu…

diplome.jpg


Planiram da nastavim školovanje u inostranstvu, a sramota je da pošaljem diplomu sa lošim engelskim tekstom, jer sam završila anglistiku. Kao mesto rođenja napisali su “Municipality of grad Sombor”. Reč “grad” uopšte nije prevedena. Kada su slovima upisivali bodove, za 40 su napisali “fourty” umesto “forty” – ogorčena je Milica Srdić.

Nezadovoljna je i njena koleginica Ljiljana Gačić.
- Naredne nedelje trebalo bi da konkurišem za posao u jednoj školi stranih jezika. Za četiri godine nastava je bila 85 odsto na engleskom, a oni su napisali da je na srpskom. Kako da nas poslodaci shvate ozbiljno sa takvim dokumentima – kaže Ljiljana.

Strahinja Inić, student prodekan Filozofskog fakulteta, kaže da Studentska služba i prodekan za nastavu za sada nemaju nijednu pismenu žalbu na diplome.

http://www.ilovenovisad.com/2013/08/01/izdali-nepismene-diplome/

I ovaj fakultet ce da nauci nekog engleski? Ne znaju da napisu par recenica na Engleskom,apredaju na drzavnom univerzitetu. :hahaha:
Drzavna sega-mega. :dash:
 
Jeсте глупо и прилично иронично али у администрацији Филозофског факултета не раде професори енглеског језика. Ово уопште не пружа слику о образовању у Србији и наслов је бзвз. Да ли ова диплома говори о знању (или незнању) дипломираних професора енглеског језика? НЕ! Она говори о томе да неко у администрацији факултета није добро превео текст. Можемо да се пожалимо на професионализам студентске службе али то опет не говори много о квалитету наставе и квалитету студената (и свршених професора енглеског језика).

Радник који ради у администрацији не зна баш перфектно енглески па је морао сам да превори јер вероватно факултет неће да троши паре на преводиоца а нико од професора неће да се бакће таквим ситницама за џ. па је овај морао сам да напише текст на енглеском и ето, омакла му се грешка или две. Није велики проблем прештампати дипломе и то ће сигурно бити урађено.

Слажем се да образовање у Србији заслужује велику критику али овде није проблем образовање у Србији већ администрација (хиљаде оваквих примера у Србији).
 
Jeсте глупо и прилично иронично али у администрацији Филозофског факултета не раде професори енглеског језика. Ово уопште не пружа слику о образовању у Србији и наслов је бзвз. Да ли ова диплома говори о знању (или незнању) дипломираних професора енглеског језика? НЕ! Она говори о томе да неко у администрацији факултета није добро превео текст. Можемо да се пожалимо на професионализам студентске службе али то опет не говори много о квалитету наставе и квалитету студената (и свршених професора енглеског језика).

Радник који ради у администрацији не зна баш перфектно енглески па је морао сам да превори јер вероватно факултет неће да троши паре на преводиоца а нико од професора неће да се бакће таквим ситницама за џ. па је овај морао сам да напише текст на енглеском и ето, омакла му се грешка или две. Није велики проблем прештампати дипломе и то ће сигурно бити урађено.

Слажем се да образовање у Србији заслужује велику критику али овде није проблем образовање у Србији већ администрација (хиљаде оваквих примера у Србији).

Treba ovaj topik maknuti sa PDF Politika. Veze s mozgom nema.
 
I ovaj fakultet ce da nauci nekog engleski? Ne znaju da napisu par recenica na Engleskom,apredaju na drzavnom univerzitetu. :hahaha:
Drzavna sega-mega. :dash:

ahahahhaha pravi član naprednjačke sekte :rotf:

I sam nepismen, neobrazovan , a piše o pismenosti : piše se engleskom bre, malo slovo šabački šabane :D

- - - - - - - - - -

Mozda su i oni diplomirali sa master Tomom.

Ne možda već sigurno i otkako njegovi zalegoše na vlast ovakvi su im svi "stručnjaci".
 
Ovo mogu i deca koja su u osnovnoj skoli da prevedu kako treba. Kakav je to dekan i zaposleni kad ne mogu jednu diplomu koja se zesce naplacuje i izdaje kao isprava da prevedu?


Ма брате, шта зна дете шта је двеста кила? Све могу деца у основној и све знају деца у основној што одрасли не знају. И све се може док не почне нешто да се ради а кад почне нешто да се ради онда се и греши, макар у правопису и превођењу.
Погрешила је студентска служба а твој коментар је "декан и запослени не могу једну диплому да издају"?
Видиш, као што рекох, ко ради тај и греши па је тако и референт у студентској служби погрешио и направио велику штету факултету. Ал' не иде да одговор на то буде "декан и запослени не умеју да издају једну диплому". Не мешај са овим случајем образовање у Србији а ни декана који има малу објективну одговорност (ал' не к'о Жарко Обрадовић са малом матуром) а многе грешке које се јављају у раду могу да се исправе па ће се тако и дипломе прештампати и све ће бити како треба а професори енглеског језика ће у будућности уредно и исправно преносити своје знање многим генерацијама или ће успешно радити као комерцијалисти или мрчндајзери.

Све у свему, критикуј администрацију а не образовање, бар у овом примеру а за образовање има милион других. Уосталом, ако хоћеш и администрацију да критикујеш има далеко тежих примера а не ова која више спада у анегдоте.
 
Naravno da ima,pa vidite kakve strucnjake Srbija ima i pravi na fakultetima. I sad nekom smeta sto ce da se dovbedu strucnjaci sa strane da nam vode drzavu. I treba da dovedu kad imamo ovakve domace "eksperte".

Ja imam diplomu sa Filoloskog. Ko studira Anglistiku, Germanistiku , Romanistiku i ostale "istike" taj ponajmanje uci sam jezik.
Za ucenje jezika postoje kursevi, boravak u zemlji ciji jezik ucis i kojesta jos uz to.

Ovo sto si ti postavio svakako nije pisao diplomirani covek/zena nego neko iz administacije, a neko i tebi rece da imas
mali problemcic sa jezikom kojim kritikujes ove diplomce.
 
Naravno da ima,pa vidite kakve strucnjake Srbija ima i pravi na fakultetima. I sad nekom smeta sto ce da se dovbedu strucnjaci sa strane da nam vode drzavu. I treba da dovedu kad imamo ovakve domace "eksperte".

Опет морам да поновим. Референт у администрацији факултета сигурно није школовани професор енглеског језика (којима он штампа дипломе). Обично у администрацијама фуцкултета раде средњошколци који обављају административне задатке и врте папире тако да ни по ком критеријуму тај референт не може да се убраја у "експерте" већ у просту (не)радну снагу.
 
Zamisli da su nam svima izdali pogresne licne karte ili da su ovo uradili neki na privatnom faksu. Da li bi vasa reakcija bila ista?
Da li bi bilo greska u administraciji? :D Video sam sta sam uradio,ali me mrzelo da ispravljam. Kad bih svaki svoj post ispravljao ne imao ni pola od ovih postova,verovatno bi me mrzelo da pisem bilo sta.
Pazi ovo,pazi ono,ali kad bih pisao neki dokument onda bih pazio sta radim.
 
Zamisli da su nam svima izdali pogresne licne karte ili da su ovo uradili neki na privatnom faksu. Da li bi vasa reakcija bila ista?
Da li bi bilo greska u administraciji? :D .

А да су нам свима издали погрешне личне карте или да су ово урадили неки на прифатном фуцкултету да ли би твоја реакција била - "Ово је слика нашег образовног система!"?
 
Zamisli da su nam svima izdali pogresne licne karte ili da su ovo uradili neki na privatnom faksu. Da li bi vasa reakcija bila ista?
Da li bi bilo greska u administraciji? :D Video sam sta sam uradio,ali me mrzelo da ispravljam. Kad bih svaki svoj post ispravljao ne imao ni pola od ovih postova,verovatno bi me mrzelo da pisem bilo sta.
Pazi ovo,pazi ono,ali kad bih pisao neki dokument onda bih pazio sta radim.

Sto, srpski ti nije maternji jezik?

Kakve pa ti dokumente pises?:zcepanje:

Na formularima ( a to bi bili dokumenti) postoje pitanja pa stampanim slovima unosis podatke/odgovore.

Nego da ti zamolis modove da ti obrisu ovu temu jer si se gadno upetljao pa sada stvarno ne znas vise sta pises.
 
Опет морам да поновим. Референт у администрацији факултета сигурно није школовани професор енглеског језика (којима он штампа дипломе). Обично у администрацијама фуцкултета раде средњошколци који обављају административне задатке и врте папире тако да ни по ком критеријуму тај референт не може да се убраја у "експерте" већ у просту (не)радну снагу.


Nemoj više da ponavljaš nego nam reci ko potpisuje te diplome? Onaj ko potpiše dokument on je odgovoran za taj dokument.
 
Nemoj više da ponavljaš nego nam reci ko potpisuje te diplome? Onaj ko potpiše dokument on je odgovoran za taj dokument.


Ето, да си читао пажљивије не бих морао да понављам.

Цитираћу самог себе из претходног поста:" декана који има малу објективну одговорност (ал' не к'о Жарко Обрадовић са малом матуром)"

Ето..и теби мора да се понови...
 
Ето, да си читао пажљивије не бих морао да понављам.

Цитираћу самог себе из претходног поста:" декана који има малу објективну одговорност (ал' не к'о Жарко Обрадовић са малом матуром)"

Ето..и теби мора да се понови...


Pa što onda potežeš referenta u administraciji? U moje vreme diplome su potpisivali dekan i rektor. Ako su oni bili pijani dok su potpisivali ili nisu gledali šta potpisuju ili pojma nemaju šta potpisuju - to nije mala objektivna odgovornost. To se drugačije zove i daje lošu sliku o našem sistemu obrazovanja.
 
Treba ovaj topik maknuti sa PDF Politika. Veze s mozgom nema.

Zašto ???

Pa tu nas je dovela privatizacija sistema obrazovanja
uz nesebičnu pomoć i podršku SPS-a ....

Krenulo je sa Megatrendom - gde je ražalovani ExMinistar vanredni profesor,
a onda i drugi krenuše u "prodavanje pameti" ...

Hbte, pitam sina jednog mog drugara na proslavi "diplome" - to se sad organizuje umesto ispraćaja u vojsku
- Šta si ti sad ?
- Master Manager !!!
- Čega sinko ?
- Bemliga ...
Zadovoljni roditelj kaže :
- Jes' da sam platio 6000 evra, ali moj sin (koji jedva srednju u Palanci iz nekoliko puta)
završi za dodinu ipo za mastera !!!! E sad da vidim kako neće da ga prime u Opštinu !!!!




- - - - - - - - - -



Kulovgrade RTS 2013 Hit




Овде је све речено и немам шта да додам осим што бих ономе који је снимио овај спот
ДАО СВЕ МОГУЋЕ НАГРАДЕ......

Mito, puk'o si .....

:roll:
 

Back
Top