Kako odrzavati smirenost?
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Kako odrzavati smirenost?

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    415

Podrazumevano Kako odrzavati smirenost?

Treniram streljastvo i sada kad sam na treningu sve je lako i opusteno,smiren sam i pucam lepo.
    Sad je problem kad dodje pucanje za neki rezultat,kad dodje takmicarski deo tad se uznemirim i onda pocnem da pravim greske. Streljastvo je sport koji zahteva smirenost i preciznost jer treba sve pogotke da spakujete u krug precnika 2 cm koji se nalazi na deset metara od vas, idealno bi bilo kad bi mogli sve pogotke da grupisete u sam centar precnika pola cm,ali ni sve u crnom krugu nije tako lose.
    E sada, kako ja mogu da uticem na sebe da se malo smirim,da se ne nalozim tako?
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5223

Podrazumevano Re: Kako odrzavati smirenost?

kqao i svi ostali sportisti koje streme vrhunskom rezultatu
    zasto mislis da je koncentracija za tvoj sport drugacija od koncentracije koju ima skakac u dalj, kratkoprugas,plivac na 100m, kosarkas kome od poslednje trojke u poslednjoj sekundi zavisi utakmica i sl.
    radis na kondiciji i snazi, za pocetak
    snazan misic ce ti ruku mirno drzati u polozaju iz kojeg najpreciznije mozes da pogodis metu
    kondicija ce ti omoguciti smanjen broj otkucaja srca u trenutku velikog uzbudjenja, zbog cega ce tvoj pogodak opet imati priliku da bude precizniji
    ta dva cinioca dovode i do zdravstvene, a samim tim i mentalne kondicije
    prosto, budes u ravnotezi sam sa sobom
    Kosmos kaze moze!

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    415

Znaci samo covek treba da bude jak i nema problema? Nekako mi zvuci suvise prosto i jednostavno,a na svetu nista nije jednostavno.
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5223

Citat Original postavio User Friendly Pogledaj poruku
    Znaci samo covek treba da bude jak i nema problema? Nekako mi zvuci suvise prosto i jednostavno,a na svetu nista nije jednostavno.
    a ko ti kaze da je lako i jednostavno biti jak
    Kosmos kaze moze!

Primećen član
    Učlanjen
    24.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zapali cigaretu i opusti se.

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pokusaj da ostanes sto mirniji, da ne reagujes na emociju i sentiment koje izazivaju ocekivanja koja postavljas ispred sebe (sto bolji rezultat). Odnosno, pokusaj da ne ocekujes sto bolji rezultat, neka ti to bude najmanje vazno, a glavni zadatak neka ti bude vladanje sobom, odrzavanje koncentracije i mira u sebi. Onda ces biti u prilici da gledas u sebe i u metu vise nego u projekciju rezultata koji ocekujes, a koja te sputava.

P.S. Samo disanje, razlicite tehnike, ti moze biti od pomoci. Kako pre takmicenja, tako i tokom samog. Prakticno, strah od neuspeha, trema ili stagod jesu propraceni odredjenim nacinom disanja (obrati paznju). Ukoliko smiris disanje i sam ces se smiriti.
    Poslednji put ažurirao/la Temenos : 03.08.2013. u 15:52

Ističe se
    Učlanjen
    10.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Waka Waka

Primećen član
    Učlanjen
    10.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Treniram streljastvo i sada kad sam na treningu sve je lako i opusteno,smiren sam i pucam lepo.
    Sad je problem kad dodje pucanje za neki rezultat,kad dodje takmicarski deo tad se uznemirim i onda pocnem da pravim greske. Streljastvo je sport koji zahteva smirenost i preciznost jer treba sve pogotke da spakujete u krug precnika 2 cm koji se nalazi na deset metara od vas, idealno bi bilo kad bi mogli sve pogotke da grupisete u sam centar precnika pola cm,ali ni sve u crnom krugu nije tako lose.

e bate useru, i ja sam se bavio streljaštvom (a i sad pomalo pucam ) pa znam o čemu pričaš. misim nisam imao takve probleme ko ti ali znam da je u streljaštvu vrlo bitno kako dišeš. sad, ako se ti uznemiriš kako kažeš odnosno spopadne te trema ili šta već, ti ćeš disati nepravilno i to će da ti smeta dok nišaniš. znači ako već ne možeš da se smiriš i iskuliraš tu tremu ili šta te već vata onda probaj da kontrolišeš disanje ili pre no što nanišaniš udahni i izdahni nekoliko puta duboko i slično. a što se tiče uznemirenja... pa ne znam šta da ti kažem, to je nešto sa čim ćeš morati sam da se izboriš.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

na selo bato
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Mr No (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    648

vezbanje: peglu u ruku i po 5 minuta vodoravno.
    i, sto neko rece, disanje. kad /tj. ako se na takmicenju/ se uznemiris,
    tada i disanje bude ubrzano, drugacije.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

count from 1 to 1000... and backwards...

Poznat Mooie (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    299

дивно питање, ситуација и проблем права посластица за људе који воле праве изазове ))))
    ретко ко се данас уопште нечим и бави, а посебно на тако истанчаном, суптилном нивоу. сем траћењем времена ))))

него...ствар јесте сложена и морала бих размислити. али верујем да добро фазно постављен проблем би решио ствар. типа у првој фази ниста не размиљаш, нити се бориш, нити покушаваш да решиш само се препушташ. у другој већ учиш о својим реакцијама и гледаш да се спријатељиш са њима. у трећој се већ спремиш за реаговање. па полако утичеш на реакције. итд итд у том смислу...

Moderator poetessa (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

E moj brajko, jako teško!

Negde ja pročitah...da je problem baš u tom takmičenju...znači kad znaš da je zaprave i real...podležeš stresu i pucaš gore nego na treningu...
    ...Kažu oni tamo valjda zen majstori...da moraš da promeniš percepciju...da pucaš kao da nisi na takmičenju....ne bih znala kako sa tim!

...Moraćeš sam da nađeš taktiku....eto ti baš nikako ne mogoh da ti pomognem!

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    189

Znaš i sam da ne smijes dugo nisaniti ...odlozi pusku svaki put kada ti ruka nije mirna u trenutku kada zadrzis vazduh i spremis se da opalis ...
    Pred takmičenja je najbolje ne misliti dalje od trenutka uzimanja puske u ruke .. kontrola misli ...
    Ako naučite uživati u disciplini - uspjeli ste!

Buduća legenda
    Učlanjen
    13.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Treniram streljastvo

prava ideja u pravom trenutku za mene

Veoma poznat Antigon@ (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1499

Citat Original postavio AAnakonda Pogledaj poruku
    prava ideja u pravom trenutku za mene
    Aha... otpočela sezona odstrela na krupnu divljač.

Elita
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    5459

Kada prestaneš pucati a otpočneš gađati i komunicirati sa metom, za početak ćeš bitno popraviti rezultat. Oružje iz koga gađaš mora postati način kojim komuniciraš sa metom. Mora biti samo tvoje. Moraš ga doživljavati kao dio svoga tijela. Kako oči vide, mozak obrađuje sliku a ekstremiteti slijede osjetila, tako moraš doživjeti i oružje. Uspostaviti sklad osjetila i oružja. Pružiti oružje ka meti i kao što rukom ne promašiš čašu koju podižeš sa stola pa je prinosiš ustima a ne pored usta. Dobro je biti oslobođen seksulne energije prije gađanja. I niz nekih stvari koje ti je osoba koja te obučava (trenira) trebalo da objasni i da te uvede u svijet strijelaca a ne pucača.Tehniku gađanja može da ti objasni bezbroj ljudi. Fizičku pripremljenost i način sticanja kondicije također. Ali psihološku pripremu ne može da uradi svako sa tobom. To mora biti dobar strijelac i pedagog. Tu nema pravila. Svakome se mora pristupiti individualno i tijekom obuke (treninga) tražiti put i način na koji ćeš postići psihičku stabilnost za izvršenje gađanja u metu. Ako budeš u prilici bilo bi jako dobro da porazgovaraš sa snajperistima iz MUP-a ili Vojske. Pri tome mislim na profesionalne snajperiste ne na one koji su služili vojni rok kao snajperisti. Nadam se da sam bar malo bio od pomoći.
    Poslednji put ažurirao/la Nez : 11.09.2013. u 17:18
    Fortiter in re, suaviter in modo

"Odvažno u činu, blago u načinu"

Slične teme

1. NEOBUZDANOST ILI SMIRENOST
    Autor EVIL MUCKY u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.12.2006., 19:24

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge