Za 20 evrica ima svi da vam se sklanjaju s puta!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.994
Procitao sam ovaj tekst dole, pa sve ne verujem. Onda procitah opet, za slucaj da su me oci izdale. Ma nisu, a bolje bi bilo da jesu:

"Političari i estrada za 20 evra kupuju rotaciona svetla"
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/355925/Politicari-i-estrada-za--20-evra-kupuju-rotaciona-svetla

Crveno-plava rotaciona svetla na automobilima nelegalno imaju ministri, direktori javnih preduzeća i agencija, predsednici opština, estradne ličnosti, ali i građani koji na pijaci ili preko interneta kupe blinkere za 20 evra. Kazne su samo novčane, zloupotrebe unutar službi se ne kažnjavaju, pa je stanje sa povlašćenim statusom u saobraćaju potpuno haotično...

292975_grafika1213hronika_origh.jpg

I zamislite, kazne za ovo su samo novcane!!! Pa ljudi, sta rade ta policija, zakonodavci, posle kad se vise niko ne bude osvrtao ni na one koji stvarno imaju pravo da nose rotaciona svetla, ko ce biti kriv? Znate li jos neku drzavu u kojoj je ovo moguce? Zasto je moguce u Srbiji?? :dontunderstand::dash:
 
Vijerujem da su i saobraćajni policajci nerijetko zbunjeni kao i mi obični građani. Koliko sam puta samo pomislio da je u pitanju tzv.presretač. Vlasti su dužne zaštititi građane od ove rekao bih masovne pojave. To svakako nije naivno jer takva vozila pored zloupotrebe "blinkera" čine prometnice i autoceste prije svega manje sigurnim. Trebalo bi pooštriti kaznene mijere i ovo dijelo karakterizirati kao izazivanje opće opasnosti u saobraćaju. Državne službenike koji nemaju pravo na "blinkere" a koriste ih na svojim službenim vozilima teretiti dodatno i za zloupotrebu službenog položaja.
 
I zamislite, kazne za ovo su samo novcane!!! Pa ljudi, sta rade ta policija, zakonodavci, posle kad se vise niko ne bude osvrtao ni na one koji stvarno imaju pravo da nose rotaciona svetla, ko ce biti kriv? Znate li jos neku drzavu u kojoj je ovo moguce? Zasto je moguce u Srbiji?? :dontunderstand::dash:

Nista novo... To je "sistem" u kojem je takodje moguce da kad se neko prestavi kao lekar (a nije) - dobije kaznu za... lazno predstavljanje. Kao da je rekao da se zove Pera umesto Mika. Ostale struke manje vise - ali za lekara... I dobije 5 godina zabrane delatnosti (koja ni ne treba da postoji !!! ).

Inace kod nas ja postujem jedno pravilo - svaki 5-metarski auto ili dzip - ima prednost. Na pravila zazmurim. Bolje manijak ispred mene nego iza mene (posebno izdvajam svetla od dzipa u svim retrovizorima... to je tesko izdrzati).
 
Procitao sam ovaj tekst dole, pa sve ne verujem. Onda procitah opet, za slucaj da su me oci izdale. Ma nisu, a bolje bi bilo da jesu:

"Političari i estrada za 20 evra kupuju rotaciona svetla"



I zamislite, kazne za ovo su samo novcane!!! Pa ljudi, sta rade ta policija, zakonodavci, posle kad se vise niko ne bude osvrtao ni na one koji stvarno imaju pravo da nose rotaciona svetla, ko ce biti kriv? Znate li jos neku drzavu u kojoj je ovo moguce? Zasto je moguce u Srbiji?? :dontunderstand::dash:

Prošlog meseca, gradom je prošla velika kolona motorciklista.... Harliji, vespe..... a skoro svi su imali i rotaciona svetla i sirene. Nemaš pojma kako je ono smešno izgledalo.
A inače, cigani koji improvizovanim vozilom voze ovde po kraju i na razglas viču da SKUPLJAJU (nekad su kupovali) staro gvožđe, stare motore, veš mašine, KUMULATORE I OSTALE SEKUNDARNE I NEPOTREBNE SIROVINE takođe imaju rotaciona svetla.
 
Prošlog meseca, gradom je prošla velika kolona motorciklista.... Harliji, vespe..... a skoro svi su imali i rotaciona svetla i sirene. Nemaš pojma kako je ono smešno izgledalo.
A inače, cigani koji improvizovanim vozilom voze ovde po kraju i na razglas viču da SKUPLJAJU (nekad su kupovali) staro gvožđe, stare motore, veš mašine, KUMULATORE I OSTALE SEKUNDARNE I NEPOTREBNE SIROVINE takođe imaju rotaciona svetla.

Ciganska rotaciona... ali zuta sveta?
 
Inace kod nas ja postujem jedno pravilo - svaki 5-metarski auto ili dzip - ima prednost. Na pravila zazmurim. Bolje manijak ispred mene nego iza mene (posebno izdvajam svetla od dzipa u svim retrovizorima... to je tesko izdrzati).

Meni je dojadilo i prvi put razmišljam da kupim neki veći auto zbog sopstvene bezbednosti. Ne džip.
Moramo da im se sklanjamo i iz drugih razloga. Najiskrenije, nikada ne znam da li će me izgurati ili će pripucati.
 
Prošlog meseca, gradom je prošla velika kolona motorciklista.... Harliji, vespe..... a skoro svi su imali i rotaciona svetla i sirene. Nemaš pojma kako je ono smešno izgledalo.
A inače, cigani koji improvizovanim vozilom voze ovde po kraju i na razglas viču da SKUPLJAJU (nekad su kupovali) staro gvožđe, stare motore, veš mašine, KUMULATORE I OSTALE SEKUNDARNE I NEPOTREBNE SIROVINE takođe imaju rotaciona svetla.


:hahaha: DakleM, stvarno cirkus u kakvoj zemlji zivimo.
 

Back
Top