Porodicno pakovanje

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
Kupujete li proizvode u tzv. porodicnim pakovanjima? Sta znam, npr. sokove, jogurt, sampone za kosu...
Ja volim mala pakovanja, moj muz cesto kupuje velika pakovanja jer je jeftinije. Ali, ako se trcina velikog pakovanja baci?
Cesto mi se cini da nije ni kvalitet isti, a svi mi kazu da je to nemoguce. Odredjeni proizvod je takav kakav jeste bez obzira na velicinu pakovanja :think:
Uzorci raznih parfema i kremica su uvek super, a kad kupim standardno pakovanje skoro uvek se razocaram.
Jeste li razmisljali nekad o tome ili se bavite pametnijim stvarima :lol:
 
Kupujem porodicna pakovanja zato sto su nam mala nedovoljna... Ni ne razmisljam da kupujem manja....
Sto se kremica i uzoraka tice, uvek mi se cini da su uzorci kvalitetniji, mozda njih ne pakuju posebno za zemlje III sveta, nemam pojma.......
 
Kupujete li proizvode u tzv. porodicnim pakovanjima? Sta znam, npr. sokove, jogurt, sampone za kosu...
Ja volim mala pakovanja, moj muz cesto kupuje velika pakovanja jer je jeftinije. Ali, ako se trcina velikog pakovanja baci?
Cesto mi se cini da nije ni kvalitet isti, a svi mi kazu da je to nemoguce. Odredjeni proizvod je takav kakav jeste bez obzira na velicinu pakovanja :think:
Uzorci raznih parfema i kremica su uvek super, a kad kupim standardno pakovanje skoro uvek se razocaram.
Jeste li razmisljali nekad o tome ili se bavite pametnijim stvarima :lol:
ali ja kupujem iste proizvode u vecim pakovanjima koje inace kupujem na komad kad su na akciji i to se ne moze baciti kad koristim svakodnevno
 
Procitah naslov, i pomislih da je tema o pakovanju stvari za put, porodicni :D :D I pomislih da, jeste problem spakovati se, pogotovo sa bebom, milion stvari joj treba..Eto toliko sam nestrpljiva za more, da haluciniram :D

Uzimam ponekad, kad dodaju ono 20ml gratis i te fore..a nesto na vecu kolicinu (tipa pakovanje od 3+1 gratis i slicno) ne uzimam, ne volim da gomilam stvari, ide mi na zivce to..
 
Procitah naslov, i pomislih da je tema o pakovanju stvari za put, porodicni :D :D I pomislih da, jeste problem spakovati se, pogotovo sa bebom, milion stvari joj treba..Eto toliko sam nestrpljiva za more, da haluciniram :D

Uzimam ponekad, kad dodaju ono 20ml gratis i te fore..a nesto na vecu kolicinu (tipa pakovanje od 3+1 gratis i slicno) ne uzimam, ne volim da gomilam stvari, ide mi na zivce to..
ha ha ha...
da, pakovanje porodice :)
setila si me kad sam prvi put htela da moja cerkica i ja zajedno spakujemo njene stvari za put. ja kao mislila to ce joj biti zabavno ili vise i ne znam sta sam mislila, ali sta god sam stavila u torbu... ja stavim - ona izvadi... ja na kraju stavim vise stvari odjednom i dok se okrenem ona sve istrese i udje u torbu... cirkus! od tad nas pakujem jedino kad ona spava. sad ne vadi iz torbe, ali za svaku sitnicu moram da kazem za sta ce nam, sta cemo raditi s'njom kao i kad ce sta oblaciti... kako god - sad pakujem u "tajnosti" :lol:
@tema
ni ja ni mm ne volimo da koristimo hotelske sapune, sampone pa uvek kad se pakujemo ponesemo i to. e sad, na poslednjem putovanju sam zaboravila nase sampone, ali sam ponela cerkicine tako da smo svo troje koristili isti deciji sampon i nista nam, naravno nije falilo. i sad se pitam: da li je normalno da polica u kupatilu bude uvek zatrpana gomilom nekih bocica ili je normalnije kupiti jedno veliko pakovanje ..."za sve tipove koze i kose"... i pride ti "za sve tipove..." su znatno jeftiniji.
dakle imala bih urednije + ekonomicnije + praznija kanta za smece ...
 
Kupujete li proizvode u tzv. porodicnim pakovanjima? Sta znam, npr. sokove, jogurt, sampone za kosu...
Ja volim mala pakovanja, moj muz cesto kupuje velika pakovanja jer je jeftinije. Ali, ako se trcina velikog pakovanja baci?
Cesto mi se cini da nije ni kvalitet isti, a svi mi kazu da je to nemoguce. Odredjeni proizvod je takav kakav jeste bez obzira na velicinu pakovanja :think:
Uzorci raznih parfema i kremica su uvek super, a kad kupim standardno pakovanje skoro uvek se razocaram.
Jeste li razmisljali nekad o tome ili se bavite pametnijim stvarima :lol:

Ja kupujem porodicno pakovanje sladoleda jer su mi ostala mala :lol:

U principu kupim koliko mi treba, ako mi odgovara porodicno pakovanje uvek ga uzmem, jos ako je na akciji, milina :) Jedino sto sampone ne kupujem one "na kilo" jer koristim iskljucivo medicinske....
 
Kupujete li proizvode u tzv. porodicnim pakovanjima? Sta znam, npr. sokove, jogurt, sampone za kosu...
Ja volim mala pakovanja, moj muz cesto kupuje velika pakovanja jer je jeftinije. Ali, ako se trcina velikog pakovanja baci?
Cesto mi se cini da nije ni kvalitet isti, a svi mi kazu da je to nemoguce. Odredjeni proizvod je takav kakav jeste bez obzira na velicinu pakovanja :think:
Uzorci raznih parfema i kremica su uvek super, a kad kupim standardno pakovanje skoro uvek se razocaram.
Jeste li razmisljali nekad o tome ili se bavite pametnijim stvarima :lol:

Ovo se dešava zato što su testeri krema i parfema mnogo postojaniji i sa boljom bazom nego ono što se prodaje. Na taj način privlače kupce, a kasnije ti prodaju mnogo blaži i jeftiniji proizvod. Ja sad tragam da kupim pravi tester kad je u pitanju parfem. Kažem pravi, jer prodaju lažnjake i oni se ne razlikuju mnogo od parfema koji je u standardnom pakovanju. Pravi tester, onaj u parfimeriji je mnogo, mnogo bolji od samog proizvoda.
 
Купујем породична паковања. Најчешће се ради о пиву у пластици запремине 2Л.

Што се квалитета прехрамбених производа тиче, паковање има битан утицај на квалитет.
Флаше од 1Л пива у пластици садрже квалитетније пиво него ли паковања од 2Л. Наравно истог пива истог произвођача.
За конзервирање литре пива треба мање конзерванса него за конзервирање две литре пива. Исто важи и за сву другу храну.
 
Ми баш функционишемо по принципу касарне, моји купе та огромна паковања, део иде у шпајз део у подрум
и узима се мало по мало. Углавном све се потроши, а велика је уштеда.
Слажем се да су мања паковања лепша и чоколада што је у мањем паковању - то је слађа, некако је то и психолошки,
знаш да има мало, па уживаш више у томе, а овако кад знаш да га има много, брже ти досади и питаш се када ће се потрошити
па да купиш ново. :)
 
Ne kupujemo,
Odavno smo prestali da kupujemo i u hipermarketima na pakovanja od milion, uglavnom beskorisnih istih artikala, nema potrebe.

Tačno je sa uzorcima, oni su uvek koncentrovaniji i služe za - reklamu, tako da jesu kvalitetniji.
 
Poslednja izmena:
Ne kupujemo,
Odavno smo prestali da kupujemo i u hipermarketima na pakovanja od milion, uglavnom beskorisnih istih artikala, nema potrebe.

Овде се не ради о пакетима од по више истих артикала већ о великом паковању једног.

Ја купујем велика паковања 100% сокова и то би било све.

Друга оријашка паковања ме не занимају а и не знам која би то била што се тиче хране. Можда једино кесетине оних житарица за доручак.
 
Razumeo sam da se radi o nečemu sl. Metro kupovini.
Do pre 3 godine smo praktikovali, više ne, jednostavno smo izračunali da nam se ne isplati, odnosno da je skuplje i slabijeg kvaliteta.
Porodična pakovanja, verovatno nešto kupujemo od konditorskih ili hemiju, tipa 3 Pervola na akciji haha..tako nešto, ali i to kad naletimo i procenimo da je okej cena.
 
Razumeo sam da se radi o nečemu sl. Metro kupovini.
Do pre 3 godine smo praktikovali, više ne, jednostavno smo izračunali da nam se ne isplati, odnosno da je skuplje i slabijeg kvaliteta.
Porodična pakovanja, verovatno nešto kupujemo od konditorskih ili hemiju, tipa 3 Pervola na akciji haha..tako nešto, ali i to kad naletimo i procenimo da je okej cena.

Код нас заправо и не постоје права породична паковања.

Ако хоћу свима да дам сардине за вечеру ја морам да отворим 4 кутије...:confused: Или туњевину, најмање две кутије.
 
Код нас заправо и не постоје права породична паковања.

Ако хоћу свима да дам сардине за вечеру ја морам да отворим 4 кутије...:confused: Или туњевину, најмање две кутије.

npr. scene iz filmova kad jedu sladoled iz poprilicno velike kante, okrugle sa drskom... drze je pod miskom dok grebu sladoled iz nje...
kad vidimo tu scenu u filmu mm uvek kaze da bi i on jeo sladoled, a ja redovno pomislim kako nikad vise necu jesti sladoled. za moj ukus te scene su grozne...
 
npr. scene iz filmova kad jedu sladoled iz poprilicno velike kante, okrugle sa drskom... drze je pod miskom dok grebu sladoled iz nje...
kad vidimo tu scenu u filmu mm uvek kaze da bi i on jeo sladoled, a ja redovno pomislim kako nikad vise necu jesti sladoled. za moj ukus te scene su grozne...


Амерички прехрамбени кретенизам заслужује засебну тему. :)
 

Back
Top