MI SRBI SMO NAJVREDNIJI NA SVETU, AL NAS NESTO NECE........

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sharp Dressed Man

Aktivan član
Poruka
1.843
Kao sto je vecini pismenih, koji citaju i prate sta se desava u svetu, poznato ( nisam siguran da se forumasi krstarice ubrajaju u takve ) , cena hrane u svetu raste vrtoglavom brzinom , cak brze nego cena energenata....

Najave ekonomista da ce u 21 veku , upravohrana preuzeti primat u vaznosti od crnog zlata se obistinjuju....i tu bi , Srbija, plodna i rodna, kako je bog podario mogla da postane neka vrsta Saudi Arabije , u proizvodnji hrane.....najzad nesto sto i ovoj , tuznoj zemlji ide na ruku..

Ali, avaj...ono sto bi svaki noramalan narod , i svaka normalna vlast oberucke pretvorila u svoju stratesku prednost nad drugima, Srbi , po navici us^eru kao sto to niko sem njih ne moze...

Da je samo nesposobna , korumpirana, i tunjava vlast u pitanju, problem ne bi bio ni upola tako veliki , jer vlast se moze promeniti . Narod se vec ne moze promeniti, a svojom lenjoscu , gluposcu , i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.

Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase ...tupavi , iskompleksirani likovi i dalje tumaraju po gradovima , pretezno bez ikakvog bitnog obrazovanja , trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak , niko da se uhvati za motiku i lopatu , ne bi li , bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane pravi gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca, i time obezbedi sebi egzistenciju.

Poznate su situacije, gde jabuke po srbiji trule i padaju sa stabala samo zato sto niko nece za 20 eura dnevno da ih ubere....da usevi propadaju , jer gazde ne mogu isto tako da nadju ko ce da ubere kukuruz ili pozanje psenicu....

Jednostavno, Srbin i kada mu stvari idu na ruku , iz gluposti i lenjosti ne zna i nece da iskoristi to sto ima, a to je, zemlja , klima, voda ...idealni preduslovi za uspesnu poljoprivrednu proizvodnju.

Primer , da srbi , od odobrene kvote izvoza u EU , od nekoliko hiljada tona junetine , uspeju da izvezu svega par stotina, govori sam po sebi ...isto je sa svim ostalim kulturama , stocnim i agrarnim....

Elem, dzaba bi , izgleda bilo i kada bi ispod Terazija siknula nafta , a ispod Slavije gas.........ne bi imao ko da je skupi u burice , jer , sem "lezi lebe da te jedem" , Srbin drugu poslovnu filozofiju ne priznaje.......
 
Poslednja izmena od moderatora:
RoDZaCHe........ja kada slucajno nagazim travu pored asfalta uganem nogu , ebote...:hahaha:....nemam nikoga na selu pet generacija ...:rtfm:

Ali, pozivam sve vas seljake da date doprinos i temi i unapredjenju poljoprivrede, umesto sto se dovlacite u Bgd i visite na salterima za socijalno .....:think:


Koji ti je ***** šta se potresaš lijepo sam te pitao jesi se vratio na selo otkud znam iz koje si vukojebine izašao .
 
RoDZaCHe........ja kada slucajno nagazim travu pored asfalta uganem nogu , ebote...:hahaha:....nemam nikoga na selu pet generacija ...:rtfm:

Ali, pozivam sve vas seljake da date doprinos i temi i unapredjenju poljoprivrede, umesto sto se dovlacite u Bgd i visite na salterima za socijalno .....:think:

slazem se sa ovim tvojim delom teksta da su se Srbi odvikli od rada i beze u ladovinu al imam pitanje za tebe...

Kakve veze ima to sto nemas nikoga na selu?

I taj tvoj pradeda nije imao nikoga u gradu kad je dosao iz sela odakle su tvoji, pa je skupio stvari i otisao u BG. Zasto?

Zato sto mu je to nudilo bolju perspektivu zivota i vecu zaradu.

E sad sve sto treba da uradis ti jeste isto kao tvoj pradeda, da skupis stvari, prodas tvoj stan u Brace Jerkovica i za te pare kupis nekih 20-30 hektara ekstremno plodne zemlje na primer u Stigu kod Pozarevca.

Mozes samo je pitanje da li hoces?
 
slazem se sa ovim tvojim delom teksta da su se Srbi odvikli od rada i beze u ladovinu al imam pitanje za tebe...

Kakve veze ima to sto nemas nikoga na selu?

I taj tvoj pradeda nije imao nikoga u gradu kad je dosao iz sela odakle su tvoji, pa je skupio stvari i otisao u BG. Zasto?

Zato sto mu je to nudilo bolju perspektivu zivota i vecu zaradu.

E sad sve sto treba da uradis ti jeste isto kao tvoj pradeda, da skupis stvari, prodas tvoj stan u Brace Jerkovica i za te pare kupis nekih 20-30 hektara ekstremno plodne zemlje na primer u Stigu kod Pozarevca.

Mozes samo je pitanje da li hoces?

Pvo, Tihi, prodao se stan u BJ i preselilo se , ima tome par godina batice......ebiga , treba se uclaniti u partiju u usponu , kao ja ne vreme u SNS , i otalo ce doci samo po sebi...:per:
 
Ljudi hoće da rade, ali im nije isplativo i ne mogu da žive od poljoprivrede.Za pristojno poljoprivredno gazdinstvo treba određeni kompleks zemljišta, mehanizacija i još dosta rada i ulaganja pored toga.

Branje jabuka je vrlo težak, nepopularan i slabo plaćen posao.Nezainteresovanost ljudi za takve poslove nije nikakav indikator stanja i mentaliteta u Srbiji.Ako neće niko da se javi za branje jabuka po ceni od 20 evra dnevno, ponudiš 25,30, 40 evra dok se ne javi dovoljno radnika.Tako funkcioniše tržište radne snage, za deficitarnu radnu snagu moraš platiti više.
 
NISMO :(

Prvi su Japanci, pa Vranjanci, pa Piroćanci, pa Singapurćani, a srbi su TU NEGDE :per: _ :hahaha::zcepanje:

A " neće nas " jer nas vode sve - NEKI BEDACI, RASPIKUĆE I PRODANE DUŠE
Yes%20emoticon.gif
 
Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase ...tupavi , iskompleksirani likovi i dalje tumaraju po gradovima , pretezno bez ikakvog bitnog obrazovanja , trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak , niko da se uhvati za motiku i lopatu , ne bi li , bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane pravi gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca, i time obezbedi sebi egzistenciju.

Ma ne... Kakav Srbin, tako pametan, socijalno inteligentan po MENSA standardima 150 poJena, a jos pride Rodjen Sa Autoritetom... Crni jado, undressed man, Grom te ubio, zar takim nadasve pametnim i inTELEgentnim tipovima da gurnes ljopate, motiqe i pijuqe, a da neke budale i mujmani koji ceo Zivot mazu tim alatljikama ki nun-chakama komanduju elitnim Srbima i takvom Pamecu? :dash:

E pa ne moze, takva nepravda ne ide... Nego ce ti pametni da sede na tatinim i maminim peMzijama (jer im tata i mama tepase: prince moj i princezo moja, svako MORA da vas voli i obozava, jer ste NASI, prvaci Sveta), i da cekaju boljitak. Sve dok ih odmah sa berze Belegradskog NErada ne poqupe da budu direktori, nego sta? :rtfm: :smeker:

_nobody_
 
Има доста младих људи који годинама не раде ништа.Једноставно паразитирају.Многи сањају о одласку на Запад.
У нашем друштву се сматра да човек има право да ради само посао који му се свиђа!?

Pišeš svašta ili iz ličnog iskustva - da je stvarno tako koje onda budale rade " najteže poslove " u Srbiji :think:

Kako su krenuli sa uništavanjem firmi i svega što iole radi i otpuštanjem ljudi..radnika - postaćemo zamlja " Otpuštenih Radnika ", a ne NERADNIKA kao po " tvome " :aha2:
 


Da je samo nesposobna , korumpirana, i tunjava vlast u pitanju, problem ne bi bio ni upola tako veliki , jer vlast se moze promeniti . Narod se vec ne moze promeniti, a svojom lenjoscu , gluposcu , i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.
Da izvučemo najbitnije.

Bravo! :worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top