Srbi, narod pred kojim je perspektiva

buudala

Stara legenda
Poruka
75.204
Kao sto je vecini pismenih, koji citaju i prate sta se desava u svetu, poznato cena hrane u svetu raste vrtoglavom brzinom.

Najave ekonomista da ce u 21 veku , upravo hrana preuzeti primat u vaznosti od crnog zlata se obistinjuju....i tu bi , Srbija, plodna i rodna, kako je bog podario mogla da postane neka vrsta Saudi Arabije , u proizvodnji hrane.....najzad nesto sto i ovoj , tuznoj zemlji ide na ruku..

Ali, avaj...ono sto bi svaka normalna vlast oberucke pretvorila u svoju stratesku prednost nad drugima, srpske vlasti nedovoljno koriste.

Da je samo nesposobna, korumpirana i tunjava vlast u pitanju problem ne bi bio ni upola tako veliki jer vlast se moze promeniti .

Narod je vec teže promeniti, a svojom nezainteresovanošću i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.

Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase neki likovi i dalje tumaraju po gradovima. Često bez ikakvog bitnog obrazovanja, trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak, niko da se uhvati za motiku i lopatu ne bi li, bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane svoj gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca i time obezbedi sebi egzistenciju.

Jednostavno, Srbin i kada mu stvari idu na ruku , zbog okupacionih vlasti ne može da iskoristi to sto ima, a to je, zemlja , klima, voda ...idealni preduslovi za uspesnu poljoprivrednu proizvodnju.

Primer, da srpski poljoprivrednici od odobrene kvote izvoza u EU uspeju da izvezu svega par hiljada govori puno o damping cenama i nelojalnoj konkurenciji od uvoznika brazilskog i argentinskog kao i uvoznog EU zamrznutog mesa kom je istekao rok ...slično je sa svim ostalim kulturama , stocnim i agrarnim....

Elem, potrebno je zaštititi domaćeg poljoprivrednika od nelojalne EU konkurencije i omogućiti egzistenciju mnogim mladim ljudima koji bi se mogli pronaći u ulozi proizvođača organic hrane koja će biti sve cenjenija i traženija na svetskom tržištu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam neko ko živi u selu i mogu da kažem da je sasvim pristojan život ovde.

U gradu sam za 15 minuta lagane vožnje.

Razne priče o zapuštenom poljoprivrednom zemljištu su najobičnija glupost. Ovde se ljudi bukvalno tuku za zakup po raznim licitacijama.

Subvencije za poljoprivredu su skoro i nepotrebne, pa čak kad se realno pogleda zanemarljive .

Šansa Srbije vezano za poljoprivredu leži po mom mišljenju u proizvodnji biodizela, bioetanola i seoskim elektranama toplanama na biomasu .

Energija se traži.

A bome će i hrana u uslovima kad se svetska proizvodnja žitarica i uljarica preusmeri na ovu stranu.

Kupaca ima dovoljno i sad, a tek će da ih bude sve više.
 
pod jedan, plodno zemljište će rasprodati strancima budzašto (kao što su vodu prodali koka koli) tako da nama ni iz džepa ni u džep to što će hrana postati vrednija od nafte. u stvari može samo gore da nam bude.
pod dva, sela se prazne to je istina, ali dobro, tu su šiptari koji će ih popuniti. oni se ne gade sela. u stvari jedva čekaju da nasele ono što srbinu 'ne treba'

misim pazi... poenta je da smo naebali kako okreneš i za to smo sami krivi.
 
pod jedan, plodno zemljište će rasprodati strancima budzašto (kao što su vodu prodali koka koli) tako da nama ni iz džepa ni u džep to što će hrana postati vrednija od nafte. u stvari može samo gore da nam bude.
pod dva, sela se prazne to je istina, ali dobro, tu su šiptari koji će ih popuniti. oni se ne gade sela. u stvari jedva čekaju da nasele ono što srbinu 'ne treba'

misim pazi... poenta je da smo naebali kako okreneš i za to smo sami krivi.

Prodaj stan dok još možeš za te novce da kupiš kuću i dvadeset hektara.

Uskoro ćeš moći sve manje.
 
Цене земље, као и свега осталог, варирају. И пре 6-7 година људи су јели, а цена земље је била 4 пута нижа него данас...
Све је то игра оних који поседују све, па и нас, управљају ценама по свом нахођењу и ради своје добити...
 
jel karađorđe koji kad se oženio prešo u srem, tadašnju austriju?

Da, taj Karađorđe .

На питање ко је највећи војсковођа француски император Наполеон је одговорио: „Лако је мени бити велики с нашом искусном војском и огромним средствима, али далеко на југу, на Балкану, постоји један војсковођа, изникао из простог сељачког народа, који је окупивши око себе своје чобане, успео без оружја и само трешњевим топовима, да потресе темеље свемоћног османлијског царства и да тако ослободи свој поробљени народ. То је ЦРНИ ЂОРЂЕ и њему припада слава највећег војсковође!”
 
Ma jest,...ali problem su snajke. Koja će pristati da dođe na selo gde će je daviti smrad znoja, svinja i krava?
Sama da pravi sir? Ne hvala radije će dobiti proširene vene u nekom frizerskom salonu, kafiću ili prodavnici za 150 e.

Kod mene u selo došla jedna i neće ništa da radi. Njena majka se svađa sa njenom svekrvom: "Ja sam svoje dete školovala
i neću da radi seljačke poslove!"

A "dete" završilo srednju trgovačku školu.
 
Srbija bi itekako mogla da iskoristi mnoge pogodnosti koje joj je priroda dala.Nazalost sa ovima na vlasti sve ce se rasprodati da bi SNS mogao na miru da zavrsi mandat.

Mora i običan čovek da se umeša u ono što vidi da ne valja.
"Emancipate yourselves from mental slavery, none but ourselves can free our minds!" - Bob Marley

- - - - - - - - - -

Ma jest,...ali problem su snajke. Koja će pristati da dođe na selo gde će je daviti smrad znoja, svinja i krava?
Sama da pravi sir? Ne hvala radije će dobiti proširene vene u nekom frizerskom salonu, kafiću ili prodavnici za 150 e.

Kod mene u selo došla jedna i neće ništa da radi. Njena majka se svađa sa njenom svekrvom: "Ja sam svoje dete školovala
i neću da radi seljačke poslove!"

A "dete" završilo srednju trgovačku školu.

kad padne sleme na teme mnoga je snajka postala spremna da plevi i muze.
 
Da, taj Karađorđe .



pa dobro, vratiću se i ja ko on kad neka od velikih sila odluči da nam pomogne, biću oficir te vojske ko i on. ali ne pre :lol:

ne, ozbiljno sad... u zemlji koju vode marionete okupacionih vlasti izglasane od strane većine ispranog mozga i bez osećaja dužnosti kostima predaka, šta normalan čovek može da traži sem nevolje frustracije i zlopaćenja? drugo, šta sam ja dužan zemlji u kojoj svaka nacionalna i verska manjina ima veća prava od mene? šta imam ja sa zemljom koja se tako odnosi prema meni?
 
Kao sto je vecini pismenih, koji citaju i prate sta se desava u svetu, poznato cena hrane u svetu raste vrtoglavom brzinom.

Najave ekonomista da ce u 21 veku , upravo hrana preuzeti primat u vaznosti od crnog zlata se obistinjuju....i tu bi , Srbija, plodna i rodna, kako je bog podario mogla da postane neka vrsta Saudi Arabije , u proizvodnji hrane.....najzad nesto sto i ovoj , tuznoj zemlji ide na ruku..

Ali, avaj...ono sto bi svaka normalna vlast oberucke pretvorila u svoju stratesku prednost nad drugima, srpske vlasti nedovoljno koriste.

Da je samo nesposobna, korumpirana i tunjava vlast u pitanju problem ne bi bio ni upola tako veliki jer vlast se moze promeniti .

Narod je vec teže promeniti, a svojom nezainteresovanošću i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.

Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase neki likovi i dalje tumaraju po gradovima. Često bez ikakvog bitnog obrazovanja, trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak, niko da se uhvati za motiku i lopatu ne bi li, bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane svoj gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca i time obezbedi sebi egzistenciju.

Jednostavno, Srbin i kada mu stvari idu na ruku , zbog okupacionih vlasti ne može da iskoristi to sto ima, a to je, zemlja , klima, voda ...idealni preduslovi za uspesnu poljoprivrednu proizvodnju.

Primer, da srpski poljoprivrednici od odobrene kvote izvoza u EU uspeju da izvezu svega par hiljada govori puno o damping cenama i nelojalnoj konkurenciji od uvoznika brazilskog i argentinskog kao i uvoznog EU zamrznutog mesa kom je istekao rok ...slično je sa svim ostalim kulturama , stocnim i agrarnim....

Elem, potrebno je zaštititi domaćeg poljoprivrednika od nelojalne EU konkurencije i omogućiti egzistenciju mnogim mladim ljudima koji bi se mogli pronaći u ulozi proizvođača organic hrane koja će biti sve cenjenija i traženija na svetskom tržištu.

odmah menjaj ime .pa i nisi ti neka buudala,svaka rec ti je na mestu.bravo
 

Back
Top