Још једна мудра мисао премијера: "Примарни задатак што више страних инвестиција"

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...52/Примарни+задатак+што+више+инвеститора.html

Примарни задатак што више инвеститора

Премијер Ивица Дачић је поручио да са садашњом стопом незапослености систем није одржив, и да је примарни задатак Владе да у наредном периоду доведе што више страних инвеститора у Србију.
У Индустријској зони Север у Сремској Митровици положен је камен темељац за фабрику аутомобилских делова америчке компаније Купер Стандард. Према најавама, посао би требало да добије 600 радника.
Премијер Ивица Дачић је поручио је да са садашњом стопом незапослености систем није одржив, и да је примарни задатак владе да у наредном периоду доведе што више страних инвеститора у Србију.

То је тај план који води у обећану будућност! Све је исто само Бориса Тадића нема!
Решење за све у Србији је довоћење инвеститора!:hahaha:
Кад премијер нешто смисли ,то немож да омане! Каква сте лукав план смислили г. Дачићу,свака вам част!:hahaha::rotf:
А то што је држава разваљена и што државни апарат не функционише,то и није неки проблем.....
 
Ne postoji ama bas ni jedna drzava na svetu, od Kine do Amerike, pa preko onih najzaostalijih africkih drzava KOJA NE TRCI ZA STRANIM INVESTITORIMA...

A neki Srbi misle da im oni NE TREBAJU....:rtfm:

Mislim...sta reci?

Мислим да ниси разумео поенту.
Овде се мисли на то да се на сваких пар месеци каже да је примарни задатак долазак инвеститора... И то тако већ годинама.
То говоре да мало скрену пажњу. На то се мисли...
 
Ne postoji ama bas ni jedna drzava na svetu, od Kine do Amerike, pa preko onih najzaostalijih africkih drzava KOJA NE TRCI ZA STRANIM INVESTITORIMA...

A neki Srbi misle da im oni NE TREBAJU....:rtfm:

Mislim...sta reci?
Bogate su one zemlje koje trce za DOMACIM investitorima. To je jedini nacin da profit i ukupna novcana masa ostane u drzavi.
Texaco i Bopal nikome nisu dobro doneli.
 
Ne postoji ama bas ni jedna drzava na svetu, od Kine do Amerike, pa preko onih najzaostalijih africkih drzava KOJA NE TRCI ZA STRANIM INVESTITORIMA...

A neki Srbi misle da im oni NE TREBAJU....:rtfm:

Mislim...sta reci?

:hahaha: Па да сви су у тренду и трче за поготово страним инвеститорима ! Иначе страни инвеститори су познати по доброчинству и по томе што желе да одеру и државу и раднике па су пожељни да пожељнији немогу бити! А то што хебена болница,школа,суд,пошта и полиција не функционишу то и није важно,битно је да су ту стране инвестиције!:hahaha:
 
Мислим да ниси разумео поенту.
Овде се мисли на то да се на сваких пар месеци каже да је примарни задатак долазак инвеститора... И то тако већ годинама.
То говоре да мало скрену пажњу. На то се мисли...


То сам ја и рекао,бај д веј идеја је и инако глупа и нездрава, ако се у опште може назвати идејом за решење економских проблема....ја бих то назвао испразном мантром којом се скрива малоуност и неспособност власти и политичара у опште!
 
Мислим да ниси разумео поенту.
Овде се мисли на то да се на сваких пар месеци каже да је примарни задатак долазак инвеститора... И то тако већ годинама.
То говоре да мало скрену пажњу. На то се мисли...

Ма да ти то њему ипак нацрташ ....
 
Ne postoji ama bas ni jedna drzava na svetu, od Kine do Amerike, pa preko onih najzaostalijih africkih drzava KOJA NE TRCI ZA STRANIM INVESTITORIMA...

A neki Srbi misle da im oni NE TREBAJU....:rtfm:

Mislim...sta reci?

И опет си се налупетао за све паре ....

:roll:

У реду је, норму си испунио, можеш да идеш ....

:bye:
 
:hahaha: Па да сви су у тренду и трче за поготово страним инвеститорима ! Иначе страни инвеститори су познати по доброчинству и по томе што желе да одеру и државу и раднике па су пожељни да пожељнији немогу бити! А то што хебена болница,школа,суд,пошта и полиција не функционишу то и није важно,битно је да су ту стране инвестиције!:hahaha:

Naravno da zele svoj PROFIT.

Vidi ovako: imamo u Srbiji hotel (ili fabriku) koji trune i propada jer niko ne zeli, ne zna ili ne moze da ga kupi i dovede u funkciju....

Pojavi se SOLVENTNI strani investitor i kaze: "Ja bih da preuzmem hotel (fabriku), ali ako mi ga date za DZABE... Zaposlicu vam 300 ljudi sa biroa i placacu opstinski porez... Koliko cu ja da zaradim - JE MOJA STVAR!"

E sada STA JE BOLJE: ostaviti da se hotel SRUSI, a da ga niko ne koristi i da ljudi gladuju bez posla ili ga DATI strancu? :think:

da cujem?

Tako se razmislja kada se razmislja o stranim investicijama....
 
Bogate su one zemlje koje trce za DOMACIM investitorima. To je jedini nacin da profit i ukupna novcana masa ostane u drzavi.
Texaco i Bopal nikome nisu dobro doneli.

A sta mislis da su te jake drzave radile u izolaciji i same se razvijale?

Ako nema investicija i izvoza ti si u vecitom krugu, da bi mogao da izvozis moras dozvoliti investitore, kasnije kada ojacas kupis te njihove firme i samo nastavis proizvodnju.
 
Naravno da zele svoj PROFIT.

Vidi ovako: imamo u Srbiji hotel (ili fabriku) koji trune i propada jer niko ne zeli, ne zna ili ne moze da ga kupi i dovede u funkciju....

Pojavi se SOLVENTNI strani investitor i kaze: "Ja bih da preuzmem hotel (fabriku), ali ako mi ga date za DZABE... Zaposlicu vam 300 ljudi sa biroa i placacu opstinski porez... Koliko cu ja da zaradim - JE MOJA STVAR!"

E sada STA JE BOLJE: ostaviti da se hotel SRUSI, a da ga niko ne koristi i da ljudi gladuju bez posla ili ga DATI strancu? :think:

da cujem?

Tako se razmislja kada se razmislja o stranim investicijama....

проблем је што у Србији нико неће да купи хотел..... странци гледају да купе неку фирму да је рапродају и покраду, а раднике одпусте.....
Погледај само Фијат каква је то инвестиција до јаја! Држава субвенционише радна места и још продају страног аутомобила на сопственом тржишту и још уз то даје земљиште без накнаде и не наплаћује порез! Да ли нама такве инвестиције требају?
 
проблем је што у Србији нико неће да купи хотел..... странци гледају да купе неку фирму да је рапродају и покраду, а раднике одпусте.....
Погледај само Фијат каква је то инвестиција до јаја! Држава субвенционише радна места и још продају страног аутомобила на сопственом тржишту и још уз то даје земљиште без накнаде и не наплаћује порез! Да ли нама такве инвестиције требају?

NIJE ISTINA da stranci samo gledaju da "firmu pokradu i radnike otpuste".

Kada stranac nesto preuzima, prave se PRECIZNI MEDJUNARODNI UGOVORI.

U celom svetu postoje strana ulaganja i NIGDE se to ne desava ili je potpuno marginalno.

Pre ce biti da im srpska politika NE DOZVOLJAVA da rade normalno, vec ih oimeta na svakom koraku administrativnim trabama.

Treba odvojiti KRIMINALNE RADNJE od ozbiljnih stranih ulaganja.
 
Pa to parlaju još od predizborne kampanje. A prošlo godinu ipo.
Gde ste bili?
Nigde.
Šta ste radili?
Ništa.

Pa sto birate takve sunce im njihovo?

Nisu ih birali Marsovci, nego narod Srbije!

Birajte one koji ce nesto raditi.

Osnivajte nove partije, borite se za SVOJE...
 
NIJE ISTINA da stranci samo gledaju da "firmu pokradu i radnike otpuste".

Kada stranac nesto preuzima, prave se PRECIZNI MEDJUNARODNI UGOVORI.

U celom svetu postoje strana ulaganja i NIGDE se to ne desava ili je potpuno marginalno.

Pre ce biti da im srpska politika NE DOZVOLJAVA da rade normalno, vec ih oimeta na svakom koraku administrativnim trabama.

Treba odvojiti KRIMINALNE RADNJE od ozbiljnih stranih ulaganja.

болд : Овај уговор са Фијатом је прецизан да прецизнији немож бити! Србија је тим уговором опљачкана до гаћа и још се задужује да покрије "прецизне обавезе"!:hahaha:
 
I kako ja da ne mrzim Vucica, Dacica i njima slicnu gamad?

Gledam malopre na dnevniku otvara se neka fabrika , velika investicija , stranac , castili strance sa 8000 evra po radnom mestu tj coveku kojeg zaposle!

Ja zaposlio 10 ljudi sa zavoda ih skinuo, i kad dodjem da trazim 3000 evra po radnom mestu koje po NJIHOVIM ZAKONIMA TREBA DA MI ISPLATE - ONI MENI KAZU NEMA PARA

Sto kaze onaj seljak iz okoline Arandjelovca "NJINO TRAZE A NAMA NE DAJU"

ZA STRANCE IMA PARA ZA NAS SRBE NEMA PARA

DJUBRAD SMRDLJIVA SNS-OVSKA

Koji god stranac da ovde dodje da otvori bilo sta njemu odmah 7-8.000 evra u ruke po radnom mestu a nama Srbima - ni ZUTE BANKE . Mi mozemo da ocekujemo samo vece poreze, akcize , kazne i ostale harace djubradi SNS-ovsko DS-ovskih.

Ko ovde placa porez ja ili taj stranac ? Diskriminisani smo u rodjenoj drzavi.

Nase pare iz budzeta kojeg MI PUNIMO preusmeravaju strancima u njihove dzepove a nama Srbima qurac u sake da se zakitimo!

Dabogda sve pare koje otmete od naroda potrosili na lekove!
 
Poslednja izmena:
болд : Овај уговор са Фијатом је прецизан да прецизнији немож бити! Србија је тим уговором опљачкана до гаћа и још се задужује да покрије "прецизне обавезе"!:hahaha:

Apsolutno NIJE ISTINA.

Izmisljotina i fantazija.

Pa nema Fiat svoja ulaganja samo u Srbiju vec u mnoge zemlje u svetu.

I niko se ne zali da je opljackan, na protiv.
 
Премијер Ивица Дачић је поручио да са садашњом стопом незапослености систем није одржив, и да је примарни задатак Владе да у наредном периоду доведе што више страних инвеститора у Србију.



До краја мандата или нашег, шта прије дође, не бих се зачудио ако Коферче&весела дружба измисле топлу воду. Велике су то мозгоње.
 
sustina je prosta. Od poreza kojeg mi placamo preusmeravaju se pare u dzepove zapadnih lihvara.

Oni se samo obavezu da ce da zaposle radnike i odmah dobiju na ruke par miliona evra NASIH PARA

A mi Srbi ako zaposljavamo nezaposlene - nama ne daju nista.

Osim ako nismo clanovi vrha SNS-a ili URS-a ili DS-a.

Strancima daju 8000 evra po radnom mestu subvencija, a nama Srbima ne daju ni 200.000

Zato ja mrzim ovu drzavu SNS SPS DS Vucica Dacica Dinkica i Djilasa iz DNA DUSE.

Meni bagra vec 3 godine duguje preko 3.000.000 dinara na ime tih subvencija za zaposljavanje nezaposlenih.

Ovo nije Srbija vec Smrdija. Drzava u kojoj su stranci i nacionalne manjine gradjani PRVOG ,a Srbi gradjani TRECEG reda nema pravo da nosi sveto srpsko ime.
 
Tako je.

I potpuno sam suguran da problem nije kod Fijata, nego kod srpskih vlasti.

Lokalnih - pogotovo.

Kad si veđ siguran da problem nije kod Fijata to samo znači da si i ti uspinovan. Nešto mi govori da Srbi nisu dobro prošli u pregovorima sa mafiozama.
 
sustina je prosta. Od poreza kojeg mi placamo preusmeravaju se pare u dzepove zapadnih lihvara.

Oni se samo obavezu da ce da zaposle radnike i odmah dobiju na ruke par miliona evra NASIH PARA

A mi Srbi ako zaposljavamo nezaposlene - nama ne daju nista.

Osim ako nismo clanovi vrha SNS-a ili URS-a ili DS-a.

Strancima daju 8000 evra po radnom mestu subvencija, a nama Srbima ne daju ni 200.000

Zato ja mrzim ovu drzavu SNS SPS DS Vucica Dacica Dinkica i Djilasa iz DNA DUSE.

Meni bagra vec 3 godine duguje preko 300.000 dinara na ime tih subvencija za zaposljavanje nezaposlenih.

Ovo nije Srbija vec Smrdija. Drzava u kojoj su stranci i nacionalne manjine gradjani PRVOG ,a Srbi gradjani TRECEG reda nema pravo da nosi sveto srpsko ime.

Lazes i siris neprijateljsku subliminalnu propagandu kao i obicno....:mrgreen:

I koristis zabranjene reci, a super mod je prisutan....:per:
 

Back
Top