Још једна мудра мисао премијера: "Примарни задатак што више страних инвестиција"
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: Још једна мудра мисао премијера: "Примарни задатак што више страних инвестиција"

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Podrazumevano Још једна мудра мисао премијера: "Примарни задатак што више страних инвестиција"

http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...%80%D0%B0.html

Примарни задатак што више инвеститора

Премијер Ивица Дачић је поручио да са садашњом стопом незапослености систем није одржив, и да је примарни задатак Владе да у наредном периоду доведе што више страних инвеститора у Србију.
    У Индустријској зони Север у Сремској Митровици положен је камен темељац за фабрику аутомобилских делова америчке компаније Купер Стандард. Према најавама, посао би требало да добије 600 радника.
    Премијер Ивица Дачић је поручио је да са садашњом стопом незапослености систем није одржив, и да је примарни задатак владе да у наредном периоду доведе што више страних инвеститора у Србију.

То је тај план који води у обећану будућност! Све је исто само Бориса Тадића нема!
    Решење за све у Србији је довоћење инвеститора!
    Кад премијер нешто смисли ,то немож да омане! Каква сте лукав план смислили г. Дачићу,свака вам част!
    А то што је држава разваљена и што државни апарат не функционише,то и није неки проблем.....

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    586

Podrazumevano Re: Још једна мудра мисао премијера: "Примарни задатак што више страних инвестиција"

Тако је мајсторе, гласам за тебе на изборима!
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Podrazumevano Re: Још једна мудра мисао премијера: "Примарни задатак што више страних инвестиција"

Ne postoji ama bas ni jedna drzava na svetu, od Kine do Amerike, pa preko onih najzaostalijih africkih drzava KOJA NE TRCI ZA STRANIM INVESTITORIMA...

A neki Srbi misle da im oni NE TREBAJU....

Mislim...sta reci?
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    586

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Ne postoji ama bas ni jedna drzava na svetu, od Kine do Amerike, pa preko onih najzaostalijih africkih drzava KOJA NE TRCI ZA STRANIM INVESTITORIMA...

Mislim...sta reci?
    Мислим да ниси разумео поенту.
    Овде се мисли на то да се на сваких пар месеци каже да је примарни задатак долазак инвеститора... И то тако већ годинама.
    То говоре да мало скрену пажњу. На то се мисли...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    964

Mislim...sta reci?
    Bogate su one zemlje koje trce za DOMACIM investitorima. To je jedini nacin da profit i ukupna novcana masa ostane u drzavi.
    Texaco i Bopal nikome nisu dobro doneli.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Mislim...sta reci?
    Па да сви су у тренду и трче за поготово страним инвеститорима ! Иначе страни инвеститори су познати по доброчинству и по томе што желе да одеру и државу и раднике па су пожељни да пожељнији немогу бити! А то што хебена болница,школа,суд,пошта и полиција не функционишу то и није важно,битно је да су ту стране инвестиције!

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Citat Original postavio Protector Pogledaj poruku
    Овде се мисли на то да се на сваких пар месеци каже да је примарни задатак долазак инвеститора... И то тако већ годинама.

То сам ја и рекао,бај д веј идеја је и инако глупа и нездрава, ако се у опште може назвати идејом за решење економских проблема....ја бих то назвао испразном мантром којом се скрива малоуност и неспособност власти и политичара у опште!

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    452

Citat Original postavio Protector Pogledaj poruku
    Ма да ти то њему ипак нацрташ ....
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    452

Mislim...sta reci?
    И опет си се налупетао за све паре ....

У реду је, норму си испунио, можеш да идеш ....

"Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Citat Original postavio bagzzi Pogledaj poruku
    Па да сви су у тренду и трче за поготово страним инвеститорима ! Иначе страни инвеститори су познати по доброчинству и по томе што желе да одеру и државу и раднике па су пожељни да пожељнији немогу бити! А то што хебена болница,школа,суд,пошта и полиција не функционишу то и није важно,битно је да су ту стране инвестиције!
    Naravno da zele svoj PROFIT.

Vidi ovako: imamo u Srbiji hotel (ili fabriku) koji trune i propada jer niko ne zeli, ne zna ili ne moze da ga kupi i dovede u funkciju....

Pojavi se SOLVENTNI strani investitor i kaze: "Ja bih da preuzmem hotel (fabriku), ali ako mi ga date za DZABE... Zaposlicu vam 300 ljudi sa biroa i placacu opstinski porez... Koliko cu ja da zaradim - JE MOJA STVAR!"

E sada STA JE BOLJE: ostaviti da se hotel SRUSI, a da ga niko ne koristi i da ljudi gladuju bez posla ili ga DATI strancu?

da cujem?

Tako se razmislja kada se razmislja o stranim investicijama....

Domaćin
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Bogate su one zemlje koje trce za DOMACIM investitorima. To je jedini nacin da profit i ukupna novcana masa ostane u drzavi.
    Texaco i Bopal nikome nisu dobro doneli.
    A sta mislis da su te jake drzave radile u izolaciji i same se razvijale?

Ako nema investicija i izvoza ti si u vecitom krugu, da bi mogao da izvozis moras dozvoliti investitore, kasnije kada ojacas kupis te njihove firme i samo nastavis proizvodnju.

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Naravno da zele svoj PROFIT.

Vidi ovako: imamo u Srbiji hotel (ili fabriku) koji trune i propada jer niko ne zeli, ne zna ili ne moze da ga kupi i dovede u funkciju....

Pojavi se SOLVENTNI strani investitor i kaze: "Ja bih da preuzmem hotel (fabriku), ali ako mi ga date za DZABE... Zaposlicu vam 300 ljudi sa biroa i placacu opstinski porez... Koliko cu ja da zaradim - JE MOJA STVAR!"

E sada STA JE BOLJE: ostaviti da se hotel SRUSI, a da ga niko ne koristi i da ljudi gladuju bez posla ili ga DATI strancu?

da cujem?

Tako se razmislja kada se razmislja o stranim investicijama....
    проблем је што у Србији нико неће да купи хотел..... странци гледају да купе неку фирму да је рапродају и покраду, а раднике одпусте.....
    Погледај само Фијат каква је то инвестиција до јаја! Држава субвенционише радна места и још продају страног аутомобила на сопственом тржишту и још уз то даје земљиште без накнаде и не наплаћује порез! Да ли нама такве инвестиције требају?

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

проблем је што у Србији нико неће да купи хотел..... странци гледају да купе неку фирму да је рапродају и покраду, а раднике одпусте.....
    Погледај само Фијат каква је то инвестиција до јаја! Држава субвенционише радна места и још продају страног аутомобила на сопственом тржишту и још уз то даје земљиште без накнаде и не наплаћује порез! Да ли нама такве инвестиције требају?
    NIJE ISTINA da stranci samo gledaju da "firmu pokradu i radnike otpuste".

Kada stranac nesto preuzima, prave se PRECIZNI MEDJUNARODNI UGOVORI.

U celom svetu postoje strana ulaganja i NIGDE se to ne desava ili je potpuno marginalno.

Pre ce biti da im srpska politika NE DOZVOLJAVA da rade normalno, vec ih oimeta na svakom koraku administrativnim trabama.

Treba odvojiti KRIMINALNE RADNJE od ozbiljnih stranih ulaganja.

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3154

Pa to parlaju još od predizborne kampanje. A prošlo godinu ipo.
    Gde ste bili?
    Nigde.
    Šta ste radili?
    Ništa.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Citat Original postavio sunchaya Pogledaj poruku
    Pa to parlaju još od predizborne kampanje. A prošlo godinu ipo.
    Gde ste bili?
    Nigde.
    Šta ste radili?
    Ništa.
    Pa sto birate takve sunce im njihovo?

Nisu ih birali Marsovci, nego narod Srbije!

Birajte one koji ce nesto raditi.

Osnivajte nove partije, borite se za SVOJE...

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

NIJE ISTINA da stranci samo gledaju da "firmu pokradu i radnike otpuste".

Kada stranac nesto preuzima, prave se PRECIZNI MEDJUNARODNI UGOVORI.

U celom svetu postoje strana ulaganja i NIGDE se to ne desava ili je potpuno marginalno.

Pre ce biti da im srpska politika NE DOZVOLJAVA da rade normalno, vec ih oimeta na svakom koraku administrativnim trabama.

Treba odvojiti KRIMINALNE RADNJE od ozbiljnih stranih ulaganja.
    болд : Овај уговор са Фијатом је прецизан да прецизнији немож бити! Србија је тим уговором опљачкана до гаћа и још се задужује да покрије "прецизне обавезе"!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

I kako ja da ne mrzim Vucica, Dacica i njima slicnu gamad?

Gledam malopre na dnevniku otvara se neka fabrika , velika investicija , stranac , castili strance sa 8000 evra po radnom mestu tj coveku kojeg zaposle!

Ja zaposlio 10 ljudi sa zavoda ih skinuo, i kad dodjem da trazim 3000 evra po radnom mestu koje po NJIHOVIM ZAKONIMA TREBA DA MI ISPLATE - ONI MENI KAZU NEMA PARA

Sto kaze onaj seljak iz okoline Arandjelovca "NJINO TRAZE A NAMA NE DAJU"

ZA STRANCE IMA PARA ZA NAS SRBE NEMA PARA

DJUBRAD SMRDLJIVA SNS-OVSKA

Koji god stranac da ovde dodje da otvori bilo sta njemu odmah 7-8.000 evra u ruke po radnom mestu a nama Srbima - ni ZUTE BANKE . Mi mozemo da ocekujemo samo vece poreze, akcize , kazne i ostale harace djubradi SNS-ovsko DS-ovskih.

Ko ovde placa porez ja ili taj stranac ? Diskriminisani smo u rodjenoj drzavi.

Nase pare iz budzeta kojeg MI PUNIMO preusmeravaju strancima u njihove dzepove a nama Srbima qurac u sake da se zakitimo!

Dabogda sve pare koje otmete od naroda potrosili na lekove!
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 31.07.2013. u 13:31

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

болд : Овај уговор са Фијатом је прецизан да прецизнији немож бити! Србија је тим уговором опљачкана до гаћа и још се задужује да покрије "прецизне обавезе"!
    Apsolutno NIJE ISTINA.

Izmisljotina i fantazija.

Pa nema Fiat svoja ulaganja samo u Srbiju vec u mnoge zemlje u svetu.

I niko se ne zali da je opljackan, na protiv.

Moderator Lakonac (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    436

Nemamo mi pojma šta tamo piše. Svi samo nagađaju i spinuju se međusobno.
    all those moments will be lost like tears in the rain
    http://www.youtube.com/watch?v=Sy8iUI_ayuo
    http://www.youtube.com/watch?v=ApekdE42sHE

Берекин nije na forumu
    Бринем своју невољу,то ме весели!
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Премијер Ивица Дачић је поручио да са садашњом стопом незапослености систем није одржив, и да је примарни задатак Владе да у наредном периоду доведе што више страних инвеститора у Србију.

До краја мандата или нашег, шта прије дође, не бих се зачудио ако Коферче&весела дружба измисле топлу воду. Велике су то мозгоње.
    "како је до непрепознавања доведена суштина преваре"

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

sustina je prosta. Od poreza kojeg mi placamo preusmeravaju se pare u dzepove zapadnih lihvara.

Oni se samo obavezu da ce da zaposle radnike i odmah dobiju na ruke par miliona evra NASIH PARA

A mi Srbi ako zaposljavamo nezaposlene - nama ne daju nista.

Osim ako nismo clanovi vrha SNS-a ili URS-a ili DS-a.

Strancima daju 8000 evra po radnom mestu subvencija, a nama Srbima ne daju ni 200.000

Zato ja mrzim ovu drzavu SNS SPS DS Vucica Dacica Dinkica i Djilasa iz DNA DUSE.

Meni bagra vec 3 godine duguje preko 3.000.000 dinara na ime tih subvencija za zaposljavanje nezaposlenih.

Ovo nije Srbija vec Smrdija. Drzava u kojoj su stranci i nacionalne manjine gradjani PRVOG ,a Srbi gradjani TRECEG reda nema pravo da nosi sveto srpsko ime.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Citat Original postavio simple minds Pogledaj poruku
    Nemamo mi pojma šta tamo piše. Svi samo nagađaju i spinuju se međusobno.
    Tako je.

I potpuno sam suguran da problem nije kod Fijata, nego kod srpskih vlasti.

Lokalnih - pogotovo.

Moderator Lakonac (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    436

Tako je.

I potpuno sam suguran da problem nije kod Fijata, nego kod srpskih vlasti.

Lokalnih - pogotovo.
    Kad si veđ siguran da problem nije kod Fijata to samo znači da si i ti uspinovan. Nešto mi govori da Srbi nisu dobro prošli u pregovorima sa mafiozama.
    all those moments will be lost like tears in the rain
    http://www.youtube.com/watch?v=Sy8iUI_ayuo
    http://www.youtube.com/watch?v=ApekdE42sHE

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    sustina je prosta. Od poreza kojeg mi placamo preusmeravaju se pare u dzepove zapadnih lihvara.

Oni se samo obavezu da ce da zaposle radnike i odmah dobiju na ruke par miliona evra NASIH PARA

A mi Srbi ako zaposljavamo nezaposlene - nama ne daju nista.

Osim ako nismo clanovi vrha SNS-a ili URS-a ili DS-a.

Strancima daju 8000 evra po radnom mestu subvencija, a nama Srbima ne daju ni 200.000

Zato ja mrzim ovu drzavu SNS SPS DS Vucica Dacica Dinkica i Djilasa iz DNA DUSE.

Meni bagra vec 3 godine duguje preko 300.000 dinara na ime tih subvencija za zaposljavanje nezaposlenih.

Ovo nije Srbija vec Smrdija. Drzava u kojoj su stranci i nacionalne manjine gradjani PRVOG ,a Srbi gradjani TRECEG reda nema pravo da nosi sveto srpsko ime.
    Lazes i siris neprijateljsku subliminalnu propagandu kao i obicno....

I koristis zabranjene reci, a super mod je prisutan....

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Ja predlažem umesto bojkota izbora da glasamo za neke totalne anonimuse koji nikada nisu bili u vlasti ili skupštini i time da se otrasimo ovih što 20 i kusur godina prave štetu....... Tako jedino možemo odstraniti žito od kukolja... ovi do sad su sam kukolj....

Slične teme

1. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 23.09.2008., 07:39
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.03.2008., 14:49
  3. Још једна spam анкета...
    Autor Hitchcock u forumu Humor
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.11.2007., 17:00
  4. Још једна војводина књига!
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 2