Isplacen mi je cek u banci, ali me sada zovu jer nije bilo pokrica

Roach

Početnik
Poruka
12
Pocetkom meseca sam u komercijalnu banku odneo devizni cek u iznosu od 80 eura i 15 dana nakon toga sam otisao i rekli su mi da je realizovan i novac mi je isplacen. Danas me zove covek iz ekspoziture da mi kaze da cek nema pokrica i da novac moram vratiti i preko toga moram da platim nekih 60 eura za troskove banke. Naravno, ne zelim da placam ovaj novac, da je u pitanju samo iznos koji su mi dali, problema ne bi bilo, ali zbog njihove greske, ja moram da placam skoro duplo vise.

Zanima me koja je procedura sada, sta ce oni uraditi ako ne uplatim novac? Hoce li mi ukinuti samo devizni racun ili ce se desiti nesto gore od toga. Ekspozitura gde sam podneo cek je ostecena i receno mi je sto pre da pokrijem taj minus, kako kamata ne bi rasla.
 
Banka po nekad preuzima rizik na sebe da isplati cek bez pokrica kada uoce da nema pokrica traze svoj novac nazad, a dug od 60 evra je prema Citibank to je dug koji je banka(ona koja ti je isplatila novac) napravila prema ovoj banci(Citibank) i traze da pokrijes i taj dug. Najbolje bi bilo da uplatis taj novac nazad i da postedis sebe astronomske kamate i da ti ovo bude za nauk i tebi i svima onima koji misle da u Google-u rade debili, a ne profesionalci.
 
Banka po nekad preuzima rizik na sebe da isplati cek bez pokrica kada uoce da nema pokrica traze svoj novac nazad, a dug od 60 evra je prema Citibank to je dug koji je banka(ona koja ti je isplatila novac) napravila prema ovoj banci(Citibank) i traze da pokrijes i taj dug. Najbolje bi bilo da uplatis taj novac nazad i da postedis sebe astronomske kamate i da ti ovo bude za nauk i tebi i svima onima koji misle da u Google-u rade debili, a ne profesionalci.

Nekada i oni pogreše ali na sreću priznaju greške. Ja imam potpuno legalan sajt i umalo da me blokiraju jer me je očigledno neko prijavio pa su bez provere privremeno blokirali stranicu. Ono što mene muči je porez, popunjavao sam formulare. Više ne mogu da setim tačno ali je bila stavka o lokaciji servera. To mi je malo Čudno jer ako mi je sajt danas u Americi ne znači da ga sutra neću premistiti u Srbiju ili Rusiju.
 
Banka po nekad preuzima rizik na sebe da isplati cek bez pokrica kada uoce da nema pokrica traze svoj novac nazad, a dug od 60 evra je prema Citibank to je dug koji je banka(ona koja ti je isplatila novac) napravila prema ovoj banci(Citibank) i traze da pokrijes i taj dug. Najbolje bi bilo da uplatis taj novac nazad i da postedis sebe astronomske kamate i da ti ovo bude za nauk i tebi i svima onima koji misle da u Google-u rade debili, a ne profesionalci.
Ali novac su mi isplatili, bez ikakve indikacije da cu mozda morati novac da vratim. U svakom slucaju, novac moram da vratim, je l' tako, u protivnom ce podneti krivicnu prijavu?
 
Ali novac su mi isplatili, bez ikakve indikacije da cu mozda morati novac da vratim. U svakom slucaju, novac moram da vratim, je l' tako, u protivnom ce podneti krivicnu prijavu?

Ne, nego će dug da ti raste i na kraju mogu da ti plene imovinu (sačuvaj me Bože) ako se nakupi kamata. Nego, nisi odgovorio zašto su te banovali, ne moraš da detaljišeš. Da li je sadržaj u pitanju ili si varao?
 
Nekada i oni pogreše ali na sreću priznaju greške. Ja imam potpuno legalan sajt i umalo da me blokiraju jer me je očigledno neko prijavio pa su bez provere privremeno blokirali stranicu. Ono što mene muči je porez, popunjavao sam formulare. Više ne mogu da setim tačno ali je bila stavka o lokaciji servera. To mi je malo Čudno jer ako mi je sajt danas u Americi ne znači da ga sutra neću premistiti u Srbiju ili Rusiju.

Naravno da grese, nazalost u toj borbi sa prevarantima po nekad "strada" i neko ko je posten. Meni deluje da je sa njima veoma nepredvidivo. Po nekad odbijaju da daju bilo kakav odgovor, po nekad vrate nazad nalog, po nekad odgovore da nema osnova za vracanje naloga.

Ali novac su mi isplatili, bez ikakve indikacije da cu mozda morati novac da vratim. U svakom slucaju, novac moram da vratim, je l' tako, u protivnom ce podneti krivicnu prijavu?

Komercijalna banka je jedna od onih koje preuzimaju rizik da isplate cek bez provere ne znam zasto ti sluzbenik banke nije skrenuo paznju na to, najbolje je da pitas njih u ekspozituri, poredjenja radi Intesa i Raiffeisen isplacuju cekove tek posle 1 - 2 meseca ali ne postoji bojazan da ce nastati ovakva situacija.
Nece podneti krivicnu prijavu vec ce napakovati astronomsku kamatu i kada se napakuje dug mogu pokrenuti proces za naplatu putem pokretne i nepokretne imovine. Najbolje je da sebe postedis takvih problema i da platis to sto traze.
 
Pocetkom meseca sam u komercijalnu banku odneo devizni cek u iznosu od 80 eura i 15 dana nakon toga sam otisao i rekli su mi da je realizovan i novac mi je isplacen. Danas me zove covek iz ekspoziture da mi kaze da cek nema pokrica i da novac moram vratiti i preko toga moram da platim nekih 60 eura za troskove banke. Naravno, ne zelim da placam ovaj novac, da je u pitanju samo iznos koji su mi dali, problema ne bi bilo, ali zbog njihove greske, ja moram da placam skoro duplo vise.

Zanima me koja je procedura sada, sta ce oni uraditi ako ne uplatim novac? Hoce li mi ukinuti samo devizni racun ili ce se desiti nesto gore od toga. Ekspozitura gde sam podneo cek je ostecena i receno mi je sto pre da pokrijem taj minus, kako kamata ne bi rasla.

Banka obično uzme ček i pošalje ga na naplatu, ali kad je u pitanju firma kod koje znaju da neće biti problema, jer su iste čekov već imali, onda isplate u napred ali se ograde da u sslučaju problema vratiš novac.
Problem je nastao u tome što si banovan i Google je odbio da isplati i taj novac koji je poslao da se naplatiš, ali on nije tvoj dok ček ne unovčiš.
Razlog zašto si banovan možeš dobiti samo od Googla ali oni su prestrogi i nekad to i namerno rade jer je tško oboriti i dokazati da su te zavrnuli.

Moraš vratiti novac, i verovatno košta nešto ta naplata i slanje čeka, obrtanje njihove love ali ta priča da su troškovi 60€ mi apsolutno ne pije vodu i teraj to do kraja dok ne saznaš zašto plaćaš toliko!
nedaj da te izrade
 

Mozda nije u Srbiji tacno, gde su i mnoge druge stvari nakaradne.

U svetu je apsolutno tacno.

Zivim vrlo dugo na Zapadu i radim sa raznim bankama i znam sta se i kako radi, ne trebaju mi dopunska objasnjenja.


Kako ti mislis da banka MOZE DA DOKAZE da cek nije imao pokrice u momentu isplate u slucaju sudskog spora?
 
Poslednja izmena:
Upravo sam nazvao banku da mi da obrazlozenje, trosak nije 60 eura kako sam naveo, vec je 45.xx eura. Oni su mi objasnili da nemaju pismeni dokaz o tom trosku, vec da moram licno da kontaktiram Google i preko njih saznam zasto je INO bank skinuo vise od 50% sume ceka.

Receno mi je da ukoliko minus na deviznom racunu ne pokrijem, da ce doci do sudskog procesa. Bio sam spreman da pokrijem ovaj minus danas, ali me zanima da li bi to bio pametan potez, iako oni ne mogu da mi dostave pismeno obrazlozenje da moram to platiti, vec mi je samo skinut novac sa racuna.
 
Mozda nije u Srbiji tacno, gde su i mnoge druge stvari nakaradne.

U svetu je apsolutno tacno.

Zivim vrlo dugo na Zapadu i radim sa raznim bankama i znam sta se i kako radi, ne trebaju mi dopunska objasnjenja.


Kako ti mislis da banka MOZE DA DOKAZE da cek nije imao pokrice u momentu isplate u slucaju sudskog spora?

Ako to ide u njihovu korist (što je ovde slučaj) ima da naprave kako njima odgovara ne brini za to ništa.Šut sa rogatim ne može a drugo za taj iznos ti nemaš para da se sudiš ,oni imaju.
 

Back
Top