stampanje iz Corela

The Scientist

Zainteresovan član
Poruka
208
Kada nesto uradim u Corelu i odstampam na svom stampacu uvek se na ivicama javi beli prostor tj. ono sto odstampam ne stane tacno na papir vec je malo manje i sa svih strana imam beli okvir. Kako mogu da u Corelu podesim da mi stampa ide tacno uz ivicu. Znam da postoji podesavanje bleed area, ali i kada namestim bleed isto se stampa beli okvir.
 
Mnogi stampaci imaju opciju da stampaju na celoj stranici.
E sad ja mislim da se to moze podesiti i u Corelu, ali se ne secam tacno, a nije mi ni instaliran.

Sta ce ti u stampariji uraditi zavisi od tebe. Ako im naglasis da razvuku na celu stranu mozda tako i ucine, a ako ne onda...ko zna.
 
The Scientist:
Dobro. A da li to znaci da kada ovaj fajl dam stampariji na stampanje da cu isto imati okvir ili oni migu to da podese da bude tacno uz ivicu?
Hvala opet.

Batice, sta tebi stampaju u stampariji? Prvo definisi sta ti treba. Ako radis nesto sto treba da se stampa u vecoj kolicini primeraka, onda treba da znas kako funkcionise ofset satampa. Odradi se separacija boja (ako je to sto radis u boji), odradi se za svaku boju folijski film, koji se ne stampa nego se osvetljava laserom. tako da tu nema margina i ostalih gluposti. Ako ti treba nesto drugo moras da se izjasnis, jer to sto tebi treba ne radi se na klasicnom stampacu.
 

Back
Top