svrha promocije metafizike
Strana 1 od 18 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 433

Tema: svrha promocije metafizike

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Podrazumevano svrha promocije metafizike

Zanima me jedna stvar

Ako se bilo šta metafizičko ne može dokazati, čemu ta konstantna potreba da se to promoviše, da se svaka tema truje istom mantrom itd.

Ok, ja sam zadrti pozitivista, ja ne verujem u ono što ne možeš da strpaš u epruvetu, hebiga, nisu me napadali neki kerovi veličine tenka i nisam ih oterao svojom metafizičkom silom da bih verovao

Očigledno nisam jedini, čak sam u većini

I sad dođe neko ko je skontao sve, jeste to nedokazivo ali je on to skontao, hebiga, nekom je život majka nekom maćeha, njemu je očigledno majka jer je skontao život

a mi smo gomila glupih materijalista

čemu potreba da sad neko meni soli pamet, ako već zna da me to ne zanima ič, da se to konstantno ponavlja, ako je već skontao sve, što ja sad to moram da skontam, šta to njemu znači

Buduća legenda Mystic+ (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1484

Podrazumevano Re: svrha promocije metafizike

mnogo primera ima nedokazivog i problematicnog

Prakticno u materijalistickoj sinergiji vazi: 1+1=3

- - - - - - - - - -

ili sdruge strane

Pravo ustrojstvo stvari voli da se krije.
    Nevidljivi sklop jači je od vidljivog.
    (Heraklit iz Efesa, zvani Mračni)

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Па ако си у дискусији, нормално је да ће други одговарати у складу са својим мишљењем, поготову ако нису материјалисти али се од њих захтева да то буду.

Такође, сети се да си на пдф Филозофија.

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Па вероватно и ти промовишеш (можда) неки позитивизам, материјализам и тако нервираш људе. Свако сме да каже шта хоће, то тебе не треба да брине. Све што си навео односи си се конкретно на тебе, пошто кажеш да теби смета и мислиш да другима исто тако смета. Можда неке особе које заступају твоји филозофију материјализма воле да воде расправе, да се доказују да су у праву. И ово је форум тако, свако пише шта хоће у складу да правилником.

Кад већ говориш о промоцији метафизике, ево мало да промовишем. Неки људи су једноставно паметнији од тебе јер се не обазиру само на материјалне, смрдљиве и пропадљиве ствари. Ал добро, немају сви развијен мозак до краја. Јеси се сад изнервирао што сам рекао да си глупан?

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1484

Mene ne nervira ono sto njega nervira, niti ono sto tebe kod njega nervira ... obrnuto... itd

Za mene je takav i onakav pogled na svet potpuno prihvatljiv...

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Citat Original postavio Nasdaq Pogledaj poruku
    Па ако си у дискусији, нормално је да ће други одговарати у складу са својим мишљењем, поготову ако нису материјалисти али се од њих захтева да то буду.

Такође, сети се да си на пдф Филозофија.
    Ajmo u tom pravcu, jel smatraš da ako se nešto FILOZOFIJA automatski pruža pokriće za svakakav misticizam i izmišljotine? Koja je svrha promovisanja nečega što ne možeš da dokažeš i to čoveku koji apsolutno nema istu perspektivu kao ti samo da bi na kraju rekla "ja ne znam ni što pričam s ovakvim ljudima".

Citat Original postavio Аристократа Pogledaj poruku
    Па вероватно и ти промовишеш (можда) неки позитивизам, материјализам и тако нервираш људе. Свако сме да каже шта хоће, то тебе не треба да брине. Све што си навео односи си се конкретно на тебе, пошто кажеш да теби смета и мислиш да другима исто тако смета. Можда неке особе које заступају твоји филозофију материјализма воле да воде расправе, да се доказују да су у праву. И ово је форум тако, свако пише шта хоће у складу да правилником.

Кад већ говориш о промоцији метафизике, ево мало да промовишем. Неки људи су једноставно паметнији од тебе јер се не обазиру само на материјалне, смрдљиве и пропадљиве ствари. Ал добро, немају сви развијен мозак до краја. Јеси се сад изнервирао што сам рекао да си глупан?
    Vidi ga ovaj, naoštrio se za svađu odmah.
    Šta ja promovišem, jel to što tražim neki realan osnov i ne prihvatam raznorazne neproverljive pričice promocija nečega, čega?

Ja ne poričem da svako može da kaže šta hoće, ja pitam "ok, ako si ti skontao sve, koje je to zadovoljstvo da dođeš da prcaš mene idiota i da ponavljaš to 50 puta?" Šta imaš ti od toga? Meni ovaj pdf sve više liči na mesto koje služi da se pronađu istomišljenici i da je jedini cilj neka konfrontacija, filozofije nigde.

Eto ti recimo kažeš "ja sam pametniji jer me materijalno ne zanima", ni početka ni kraja, ni konca ni konopca, ti a priori uzimaš jedan stav, sad je cilj samo odbraniti ga, odabrao si ga prema sopstvenom senzibilitetu. Naći ćeš protivnika, ostvariti dominaciju i šta? Gde je filozofija? U qurcu, eto gde je.

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kreptoman Pogledaj poruku
    Zanima me jedna stvar

Ako se bilo šta metafizičko ne može dokazati, čemu ta konstantna potreba da se to promoviše, da se svaka tema truje istom mantrom itd.

Ok, ja sam zadrti pozitivista, ja ne verujem u ono što ne možeš da strpaš u epruvetu, hebiga, nisu me napadali neki kerovi veličine tenka i nisam ih oterao svojom metafizičkom silom da bih verovao

Očigledno nisam jedini, čak sam u većini

I sad dođe neko ko je skontao sve, jeste to nedokazivo ali je on to skontao, hebiga, nekom je život majka nekom maćeha, njemu je očigledno majka jer je skontao život

a mi smo gomila glupih materijalista

čemu potreba da sad neko meni soli pamet, ako već zna da me to ne zanima ič, da se to konstantno ponavlja, ako je već skontao sve, što ja sad to moram da skontam, šta to njemu znači

ne, pazi... to što ti neko 'soli pamet' sam si kriv jer ulaziš u diskusiju, neretko je i sam započinješ kolko sam primetio.
    mada jeste malo bolesno propovedati negaciju volje i iluzornost pojavnog sveta a istovremeno raditi sve samo ne negirati tu volju i pričati sa 'senkama na zidu pećine'

drugo, ono što je bitnije je pitanje svrhe svega toga. ok, zna čovek nešto što mi ne znamo i tvrdi da su ta znanja krucijalna i zasenjuju svaku drugu moguću granu ljudskog saznanja i relativizuju bitnost bilo koje ljudske delatnosti. ALI KOJA JE SVRHA SVEGA TOGA??? zašto je neko ko je zadojen šopenhauerom i kako u prednosti, na koji način, u odnosu na nepismenog ratara koji ore njivu. zašto je ozi spremniji za onaj svet od recimo ere ojdanića? realno nikako.

ozi je isti kao jedan od onih vernika kojih se najviše užasava, jedan od onih ljudi koji žive ZA svoje verovanje umesto da žive svoje verovanje. i iz svega toga izvlače bitnost u nekom miljeu što im hrani ego i zato se toga tako grčevito drže. dakle ista vrsta degena.

senke na zidu pećine. može da bude istina a može da bude i da je glupost, ko dođavola mari za to?! kome treba takav info? čemu služi sve to? kao zanimljivost da se pročita u politikinom zabavniku da, to je ok. ali insistirati na nekoj supremacionoj relevantnosti svega toga pored koje bledi celokupna čovekova delatnost i podređivati život tome (u teoriji) je bolesno. pa makar bilo istina. dok živiš živ si, kad umreš umro si i biće ono što će biti. tačka.
    Poslednji put ažurirao/la gost 246390 : 30.07.2013. u 20:27

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Tenzija, ja započinjem diskusiju sa nadom da ćemo je doterati negde, a ne jer hoću da zabodemo na tome kako je Šopenhauer skontao život i da nam je Bergson rekao kako imamo samo neke "maglovite rese".

drugo, ono što je bitnije je pitanje svrhe svega toga. ok, zna čovek nešto što mi ne znamo i tvrdi da su ta znanja krucijalna i zasenjuju svaku drugu moguću granu ljudskog saznanja i relativizuju bitnost bilo koje ljudske delatnosti. ALI KOJA JE SVRHA SVEGA TOGA??? zašto je neko ko je zadojen šopenhauerom i kako u prednosti, na koji način, u odnosu na nepismenog ratara koji ore njivu. zašto je ozi spremniji za onaj svet od recimo ere ojdanića? realno nikako.
    Ja se pitam koja je svrha toga da on posle skontavanja svega toga dođe ovde, napravi blog i onda ga propoveda glupoj masi, ja kad bih skontao život sigurno bi me bolelo uvo da objašnjavam nekom debilu to, ja i sad kad pričam s nekim, krećem ozbiljno o tome samo ako procenim da taj neko može da me razume. Ako Ozija niko ne konta ovde (osim odabranih), koje on zadovoljstvo ima u tome da se ponavlja istoj publici sto puta i da ga ista publika izviždi svaki put?

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tenzija, ja započinjem diskusiju sa nadom da ćemo je doterati negde, a ne jer hoću da zabodemo na tome kako je Šopenhauer skontao život i da nam je Bergson rekao kako imamo samo neke "maglovite rese".

pa ne znam što se nadaš u takvo što kad znaš da će svaki put da se sakrije iza šopenhauera i gađa te njegovim citatima ko dete kad stane iza tate pa se plazi drugom detetu.

Ja se pitam koja je svrha toga da on posle skontavanja svega toga dođe ovde, napravi blog i onda ga propoveda glupoj masi, ja kad bih skontao život sigurno bi me bolelo uvo da objašnjavam nekom debilu to, ja i sad kad pričam s nekim, krećem ozbiljno o tome samo ako procenim da taj neko može da me razume. Ako Ozija niko ne konta ovde (osim odabranih), koje on zadovoljstvo ima u tome da se ponavlja istoj publici sto puta i da ga ista publika izviždi svaki put?

pa svrha je upravo to što je to jedina sfera u njegovom životu iz koje crpi bitnost. zato tako podvodi svoja sopstvena uverenja masi zarad dobijanja koristi u vidu nekakvog divljenja par nikova koji ga ne smatraju pajacom iako je to u suprotnosti onome u šta veruje. ozi je u stvari makro svojih verovanja.

Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Vidi ga ovaj, naoštrio se za svađu odmah.
    Šta ja promovišem, jel to što tražim neki realan osnov i ne prihvatam raznorazne neproverljive pričice promocija nečega, čega?

Ja ne poričem da svako može da kaže šta hoće, ja pitam "ok, ako si ti skontao sve, koje je to zadovoljstvo da dođeš da prcaš mene idiota i da ponavljaš to 50 puta?" Šta imaš ti od toga? Meni ovaj pdf sve više liči na mesto koje služi da se pronađu istomišljenici i da je jedini cilj neka konfrontacija, filozofije nigde.

Eto ti recimo kažeš "ja sam pametniji jer me materijalno ne zanima", ni početka ni kraja, ni konca ni konopca, ti a priori uzimaš jedan stav, sad je cilj samo odbraniti ga, odabrao si ga prema sopstvenom senzibilitetu. Naći ćeš protivnika, ostvariti dominaciju i šta? Gde je filozofija? U qurcu, eto gde je.
    Па рецимо неко жели да ти будеш као он. Ја сам схватио на основу свог лошег искуства да неке особе (ја сам пре тако желео) да праве друге особе да буду као они. Буквално да правиш копије од себе. Други су глупи, треба их подучити правим стварима. Зато се то понавља 50 пута јер понављање је мајка учења. Као нпр. кад ти неко прича константо: Ти си глуп, ти си глуп, ти си глуп... ти ћеш на крају у свом мозгу уградити реч: Ја сам глуп. И бићеш глуп. Зато треба да постоји критичност и бунт.

То што сам рекао да си глуп је зато да те намерно изнервирам. Поента је да не смеш да се изнервираш. Све што сам ти написао је само да те ебем и изнервирам, а ти одмах реагујеш. Повређено је размишљање које имаш. Не смеш да се изнервираш. Нека свако млати шта хоће, нека неко заглупљује некога, то не сме да те нервира. Реагуј критички на то, кажеш: Ово што тврдиш је чисто кеењање али без нервирања.

Што се тиче метафизике, једним делом је браним. Чему само окретање материјалном? Човек поседује дух и треба да га развија. Постоји нешто изван овог света. Неке људе просто то занима и онда кад открију нешто просто од радости хрле да кажу свима о томе шта су схватили. Кад их људи не слушају, онда понављају то 100 пута да би их чули. Ето ти можда ниси слушао и сад си чуо па реагујеш. Ал' добро свако има право да мисли шта хоће.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Oziman je mozda naporan,ali za razliku od vecine ovde koji kucaju neke besmislene postove i misle da su "filozofi" on bar ima neka svoja uverenja.A cinjenica je da nikako ne mozete da mu oborite tu teoriju kako je ovaj svet samo predstava

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

koga boli quratz da mu obara teorije, većina ga podjebava kolko sam ja primetio

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Па рецимо неко жели да ти будеш као он. Ја сам схватио на основу свог лошег искуства да неке особе (ја сам пре тако желео) да праве друге особе да буду као они. Буквално да правиш копије од себе. Други су глупи, треба их подучити правим стварима. Зато се то понавља 50 пута јер понављање је мајка учења. Као нпр. кад ти неко прича константо: Ти си глуп, ти си глуп, ти си глуп... ти ћеш на крају у свом мозгу уградити реч: Ја сам глуп. И бићеш глуп. Зато треба да постоји критичност и бунт.
    Jel to neko opravdanje ili šta?

То што сам рекао да си глуп је зато да те намерно изнервирам. Поента је да не смеш да се изнервираш. Све што сам ти написао је само да те ебем и изнервирам, а ти одмах реагујеш. Повређено је размишљање које имаш. Не смеш да се изнервираш. Нека свако млати шта хоће, нека неко заглупљује некога, то не сме да те нервира. Реагуј критички на то, кажеш: Ово што тврдиш је чисто кеењање али без нервирања.
    Poenta čega je da se ja ne iznerviram? Ja ne znam otkud tebi ideja da sad to mene nešto pogađa? To što ćeš mi reći da sam glup i to što ću ja tebi reći da si glup ili šta god predstavlja nešto zbog čega bi se trebao iznervirati? Smatraš li da kad ti ja kažem (ili nekom drugom nebitno) da si glup da sam se ja iznervirao? Ja se ne iznerviram ni najmanje kad se ovde posvađam s nekim. Ljudi ovu forumsku komunikaciju doživljavaju suviše ozbiljno. A baš suprotno bi trebalo da bude na ovom pdfu. Da se raskinu sve veze između sebe kao ličnosti i filozofije, da ne doživljavamo filozofiju koju zastupamo kao SVOJU već da je sagledavamo objektivno, a to ljudi ovde ne umeju.

Што се тиче метафизике, једним делом је браним. Чему само окретање материјалном? Човек поседује дух и треба да га развија. Постоји нешто изван овог света. Неке људе просто то занима и онда кад открију нешто просто од радости хрле да кажу свима о томе шта су схватили. Кад их људи не слушају, онда понављају то 100 пута да би их чули. Ето ти можда ниси слушао и сад си чуо па реагујеш. Ал' добро свако има право да мисли шта хоће.
    A ja kad problematizujem pojam DUH, bivam dočekan na kolac, da ne kažem na nešto drugo. Ideja da je duh zapravo nešto posve materijalne prirode ovde se dočekuje kao jeres, ja samo želim da problematizujem taj pojam. Demistifikacija takvih pojmova je ono čemu filozofija treba da teži. Šta ti podrazumevaš pod pojmom duh? Nebitno sad, ne moraš da odgovoriš, ali smatram nužnom analizu tih pojmova koji se PRELAKO koriste kao što su duh, svest, život, moć itd. pa tek onda bavljenje nekom filozofijom. Ali to ovde ne prolazi jer filozofija nije cilj, cilj je samo da se nadjebbavamo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tension Pogledaj poruku
    koga boli quratz da mu obara teorije, većina ga podjebava kolko sam ja primetio
    To je upravo ono o cemu sam pricao,dolaze na ovaj pdf da podjebavaju...Mislim, filozofija koju on fura stvarno zvuci smesno i nema neku svrhu u rl,ali on bar ima neke stavove za razliku od ostalih koji samo baljezgaju

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1484

A ja kad problematizujem pojam DUH, bivam dočekan na kolac, da ne kažem na nešto drugo. Ideja da je duh zapravo nešto posve materijalne prirode ovde se dočekuje kao jeres, ja samo želim da problematizujem taj pojam. Demistifikacija takvih pojmova je ono čemu filozofija treba da teži. Šta ti podrazumevaš pod pojmom duh? Nebitno sad, ne moraš da odgovoriš, ali smatram nužnom analizu tih pojmova koji se PRELAKO koriste kao što su duh, svest, život, moć itd. pa tek onda bavljenje nekom filozofijom. Ali to ovde ne prolazi jer filozofija nije cilj, cilj je samo da se nadjebbavamo.
    ako su
    nemerljiva polja - metafizicka

ako su
    u buducnosti merljiva polja - fizicka
    Poslednji put ažurirao/la Mystic+ : 30.07.2013. u 21:28

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Што се тиче метафизике, једним делом је браним. Чему само окретање материјалном? Човек поседује дух и треба да га развија. Постоји нешто изван овог света..

ok, u redu. da duh treba razvijati to niko ne spori. ali problem je u tome da je ovo što ozi radi prešlo granicu razvijanja duha i poprimilo razmere patologije. ne možeš ići okolo i vrišteći ubeđivati ljude kako je utoljavanje bilo koje vrste čulne gladi dekadentno i prevaziđeno, svojstveno tupoj masi i šta ti ja znam šta sve ne, jer je celokupan svet hologram. misim možda i jeste al ajd mi reci kako je njemu bolje i korisnije što sedi kući i čita jednu te istu knjigu po stopedeseti put nego nekome ko je jednom pročita a onda ode i navata neku pichku? kako njemu koristi njegova izolacija od sveta koji je hologram? sem ako ta izolacija nije namerna. kapiraš šta ti velim?

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kralj podzemlja Pogledaj poruku
    To je upravo ono o cemu sam pricao,dolaze na ovaj pdf da podjebavaju...Mislim, filozofija koju on fura stvarno zvuci smesno i nema neku svrhu u rl,ali on bar ima neke stavove za razliku od ostalih koji samo baljezgaju

dobro, sa stanovišta teme ovog pdf-a to je tačno. on ovde jeste najbliži da se nazove filozofom ili bar najbližim pokušajem istog. samo, ovo nije pdf 'filozofi' nego pdf 'filozofija'.

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Nije on filozof, on je najbliži filozofskom učenjaku, al filozof nije.
    Samo, da bi bio i učenjak, fali mu dosta širine, no nebitno, tema nije ni usmerena ka njemu konkretno već ka pojavi uopšte.

- - - - - - - - - -

Nije on ni prvi ni poslednji koji će propagirati neku "filozofiju", ja likova kao on znam pedeset, različita je samo tema njihove propagande, inače je sve isto.

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije on filozof, on je najbliži filozofskom učenjaku, al filozof nije.
    Samo, da bi bio i učenjak, fali mu dosta širine, no nebitno, tema nije ni usmerena ka njemu konkretno već ka pojavi uopšte.

- - - - - - - - - -

Nije on ni prvi ni poslednji koji će propagirati neku "filozofiju", ja likova kao on znam pedeset, različita je samo tema njihove propagande, inače je sve isto.

da, to... to sam hteo reći
    ma misim svejedno...

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dobro, sa stanovišta teme ovog pdf-a to je tačno. on ovde jeste najbliži da se nazove filozofom ili bar najbližim pokušajem istog. samo, ovo nije pdf 'filozofi' nego pdf 'filozofija'.
    Kad si rekao da je u pitanju religija-dobro si shvatio ideakiste...Verovati da je svet skup naših ideja o svetu ili verovati da je stvaran ili objektivan
    je ipak samo verovanje...Istina,objektivista ima potvrdu drugih učesnika o formama,a i tzv.apriorija matematičkih ...
    Mi ljudi smo intelektualno i perceptivno mizerna bića ,poput puža koji razlikuje dan i noć...Mnoštvo toga prolazi mimo nas i kroz nas,a mi to niti našim grubim senzorima
    ne percipiramo-vidimo balvane -čačkalice jok!
    Osim toga i od onog šta percipiramo tek prizivanjem, sečanja stvaramo "slike" tj Arturove predstave...
    Jadni Artur je mislio (i nije jedini) da to naš duh stvara predstave sveta,a to naš mozak prebire po
    sečanjima i mala po svojim ekranima u sivim...Tako mi objektivisti verujemo...Isti q...
    Daleko smo mi ljudi od bića koja bi mogla da se qrče svojim sposobnostima shvatanja sveta...I Ozi misli da zna nešto poput većine
    idealista,a nije samo jasno ko manje zaista zna...Sve znanje ljudi u odnosu na ono šta se može znati je kao zrno peska na Kopakabani,
    ako i to zrno nisam preuveličao...
    Što se tiče metafizike,Witgenstein je lepo objasnio da ta reč ima isto značenje kao i reč mistika....Naime i jedna i druga se bave
    nepravilnim dejstvima nekih reči na neke reči...Svaki metafizički iskaz se lako jezički analizira i vidi se da se priča o sasvim drugim stvarima,a ne
    o onim "iza fizike"
    Oziju priznajem samo etičke rezone u kojima je čak i originalan,a njegovo introvertno oponašanje idealista ne smatram značajnim...
    Za etiku-svaka čast...
    Poslednji put ažurirao/la fisherman1 : 30.07.2013. u 21:56

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1484

Fishi... ne lozi se

ovde je pozadina "ulozene diskusije" nesto mnogo podzemnije...

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

Ljudi su jednu pojavu nazvali zalazak sunca

Taj naziv međutim, ne odgovara stvarnosti, jer sunce zapravo nigde ne zalazi.

Iz te i takve logike, iz tih i takvih optičkih varki mnogi elebaci su crpeli materijal za svoje misaone konstrukcije.

Mnoge od njih su "šta ako" dokazi
    Mnoge od njih su fantazije
    A najvećim delom, psihološke projekcije

Zaašto bi neko zloupotrebljavao optičke (i druge varke) zarad formiranja neke "teorije", videti u mom nadasve posećenom topiku "Čopor"

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1484

"Čopor"... upravo sam ga pročitao

... ne vidim ja nikog u čoporu ...

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

Citat Original postavio Mystic_ Pogledaj poruku
    "Čopor"... upravo sam ga pročitao

... ne vidim ja nikog u čoporu ...
    nema veze
    važno da si pročitao

Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

ok, u redu. da duh treba razvijati to niko ne spori. ali problem je u tome da je ovo što ozi radi prešlo granicu razvijanja duha i poprimilo razmere patologije. ne možeš ići okolo i vrišteći ubeđivati ljude kako je utoljavanje bilo koje vrste čulne gladi dekadentno i prevaziđeno, svojstveno tupoj masi i šta ti ja znam šta sve ne, jer je celokupan svet hologram. misim možda i jeste al ajd mi reci kako je njemu bolje i korisnije što sedi kući i čita jednu te istu knjigu po stopedeseti put nego nekome ko je jednom pročita a onda ode i navata neku pichku? kako njemu koristi njegova izolacija od sveta koji je hologram? sem ako ta izolacija nije namerna. kapiraš šta ti velim?
    Капирам, нема он користи од тога што ради

Jel to neko opravdanje ili šta?
    Па као јесте. Споменух да неке особе желе да створе себе у другим особама како би били схваћени. Желе да ствари које чују, сазнају, науче поделе са другима како би и они били као паметни. Мислим тако сам ја некада кад сам био глупљи размишља, можда грешим.

Не оправдам ја Озимана, већ једним делом метафизику. Не свиђа ми се идеја да материјализам буде оно главно људима и да се окрећу само томе. Опет то је мој став.

Poenta čega je da se ja ne iznerviram? Ja ne znam otkud tebi ideja da sad to mene nešto pogađa? To što ćeš mi reći da sam glup i to što ću ja tebi reći da si glup ili šta god predstavlja nešto zbog čega bi se trebao iznervirati? Smatraš li da kad ti ja kažem (ili nekom drugom nebitno) da si glup da sam se ja iznervirao? Ja se ne iznerviram ni najmanje kad se ovde posvađam s nekim. Ljudi ovu forumsku komunikaciju doživljavaju suviše ozbiljno. A baš suprotno bi trebalo da bude na ovom pdfu. Da se raskinu sve veze između sebe kao ličnosti i filozofije, da ne doživljavamo filozofiju koju zastupamo kao SVOJU već da je sagledavamo objektivno, a to ljudi ovde ne umeju.
    Делујеш тако, можда грешим. Реагујеш некако бурно.

Зависи који део филозофије, неки имају циљ. Нпр. политичка филозифија има циљ да мења друштво и она је нека полазна тачка. Узмимо Маркса као пример. Његова филозофија (мада комунизам као идеја постоји и раније) се нашла као темељ у комунистичким државама. Сем оно што је Маркс замислио није било потпуно исто са стаљинизмом.

Што се тиче духа, то гледај као некакав интелект, суштина човека, покретачка сила, скуп карактера свог знања које човек има, ум би можда било боље објашњење. Неки разликују дух и душу, стављајући дух изнад душе. Човек је много сложено биће.

Slične teme

1. koja je svrha astrologije?
    Autor vicente u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.08.2004., 13:05
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.04.2004., 09:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku