Pedala kvacila

filipenko

Obećava
Banovan
Poruka
80
Postovanje svima.

Imam jedan `bizaran problem` sa pedalom kvacila. Naime, nekad krcka i skripi a nekad ne. Nakon podmazivanja radila je ekstra 2-3 dana dok je trajalo mazivo i opet je krenula da skripi. Na kvacilo se ne zalim, samo na ovaj zvuk koji je cesto pristan. Sta bi po vama moglo biti? Majstor iz Alfa servisa kad sam radio veliki servis je rekao da je to neki plasticni/gumeni prsten koji se menja ali nije to stigao da zavrsi. Ne znam koliko je ovo komplikovano za menjanje kakav je to prsten i ima li ga u nabavci, ili mozda u pricu moze da dodje u obzir i cilindar?!

Hvala na hintovima

Alfa Romeo 147
 
Ma sve je uredu sa kvacilom radi kao novo. Nije tvrdo vec pedala nekad se cuje krcka i skripi a nekad ne. U Alfa servisu mi je Desha rekao da je neki prsten na pedali kvacila ali nije stigao, kod drugog mi je samo podmazao to i radilo par dana i opet pocelo. Inace, samo kvacilo hvata dobro, trza ako ga naglo pustis i niko nije to pominjao. Rekli su mi ako postane jako tvrdo menja se druk lager a kad se to radi onda menjam i korpu i lamelu jer se mora skidati menjac.
 
To je problem i kod Punta koji je veoma izrazen.Radi se o tome da sipka kvacila ima kuglu koja ulazi u pedalu kvacila i da bi se to podmazalo kako treba mora se skidati pedala kvacila a to nije nimalo naivan posao.
Ja sam jednom probao sa sprejom za lanac motocikala jer on se lepi i kad se osusi dobro podmazuje i mogu da kazem da sam bio zadovoljan rezultatom.
Jos bi bolja mast bila ona bele boje sto je gusta i sto se koristi za zubarske aparate.
 
imam suzuki sx4, skoro nov, prešao samo 51000
od nedavno prilikom stiskanja ili otpuštanja kvačila čuje mi se klik
ako drukam, ništa. ali ako neko vreme vozim pa promenim brzinu, opet klik
ima li neko ideju šta je?
 

Back
Top