Pismo Demokratske omladine Nisa
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Pismo Demokratske omladine Nisa

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pismo Demokratske omladine Nisa

Zeleo bih da vam pokazem sta su clanovi omladine DS-a iz Nisa delili danas u gradu. Nesto slicno su najavili i za 5. avgust. Inace, uz Studentsku uniju, omladina DS-a je jedina drustvena organizacija u Nisu koja je javno rekla sta misli povodom danasnjeg dana.

Quote:

Postovani sugradjani,

1995. imali smo po petnaestak godina. Nismo razumeli sta se sve oko nas dogadja. Nesvesno smo odrastali uz stravicne slike, price nasih starijih, svedocenja nasih rodjaka i prijatelja iz Bosne i Hrvatske...

Sada smo zreli ljudi, svesni mnogih losih stvari koje su se desile nasem i drugim narodima. Svesni smo i spremni da ucimo na greskama. Tudjim, ali najpre i najvise na nasim.

U ovo vreme 1995. godine neko je ubio osam hiljada ljudi u samo nekoliko dana. Jeadn ubijen je mnogo, a osam hiljada... Puno koncerata na kojima smo bili, puno protesta na kojima smo ucestvovali, pune tribine hala i stadiona - puno puta smo bili opcinjeni masom oko nas. A neko je takvu masu ljudi ubio pre deset godina.

Neki od njih su to ucinili iz mrznje. Neko iz zla koje zivi u njemu. Neko iz osvete. neko je to uradio misleci da na taj nacin cini nesto dobro za nas, za generaciju koja dolazi posle njegove. Mislili su da ce osam hiljada ljudi manje na ovom svetu znaciti vise mesta za nas, vecu slobodu i veci ponos.

Mi to nismo znali tada, a kamoli odobrili da se neko tako bori za nas. Svesni greske pocinjene u ime Srba i Srbije, zelimo da svi to znaju i da se to nikada vise ne ponovi. Narocito ne u ime bilo cije buducnosti, makar to bila i nasa. Ucimo na nasim greskama, a osam hiljada ljudi je greska koju mi nismo pocinili, a u nase je ime pocinjena.

Ovo pismo vama, nasim sugradjanima, nema nameru da trazi krivce, da uporedjuje zrtve, da osudjuje i oslobadja. Jedino hocemo da kazemo da sada znamo sta je ucinjeno. I obecavamo sebi, vama, svetu, buducnosti i istoriji da cemo dati sve od sebe da se to ne ponovi, barem ne u nase ime, barem ne radi naseg boljeg zivota.

Demokratska omladina Nisa
    Nis, 11. 07. 2005.

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Bas mi je drago da "imate" odgovor na ovo. Kad vam se pokaze pravo lice DS-a, onda muk. Ali, dobro... Da se vec jednom objasni da kao i jos neke druge stranke, i DS zeli dobro ovoj Srbiji (sto je pok. Djindjic pokazivao najbolje, delima, ne recima). Kao i da se vidi da se racunaju sve zrtve - i nase i njihove...

Aktivan član panther (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Pozdrav za ds omladinu Nisa

Obećava balkan (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

pažnja:
    ne treba ćutati!!!

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Pismo Demokratske omladine Nisa

Citat Original postavio Gazdanebojsa
    Zeleo bih da vam pokazem sta su clanovi omladine DS-a iz Nisa delili danas u gradu. Nesto slicno su najavili i za 5. avgust. Inace, uz Studentsku uniju, omladina DS-a je jedina drustvena organizacija u Nisu koja je javno rekla sta misli povodom danasnjeg dana.

Quote:

Postovani sugradjani,

1995. imali smo po petnaestak godina. Nismo razumeli sta se sve oko nas dogadja. Nesvesno smo odrastali uz stravicne slike, price nasih starijih, svedocenja nasih rodjaka i prijatelja iz Bosne i Hrvatske...

Sada smo zreli ljudi, svesni mnogih losih stvari koje su se desile nasem i drugim narodima. Svesni smo i spremni da ucimo na greskama. Tudjim, ali najpre i najvise na nasim.

U ovo vreme 1995. godine neko je ubio osam hiljada ljudi u samo nekoliko dana. Jeadn ubijen je mnogo, a osam hiljada... Puno koncerata na kojima smo bili, puno protesta na kojima smo ucestvovali, pune tribine hala i stadiona - puno puta smo bili opcinjeni masom oko nas. A neko je takvu masu ljudi ubio pre deset godina.

Neki od njih su to ucinili iz mrznje. Neko iz zla koje zivi u njemu. Neko iz osvete. neko je to uradio misleci da na taj nacin cini nesto dobro za nas, za generaciju koja dolazi posle njegove. Mislili su da ce osam hiljada ljudi manje na ovom svetu znaciti vise mesta za nas, vecu slobodu i veci ponos.

Mi to nismo znali tada, a kamoli odobrili da se neko tako bori za nas. Svesni greske pocinjene u ime Srba i Srbije, zelimo da svi to znaju i da se to nikada vise ne ponovi. Narocito ne u ime bilo cije buducnosti, makar to bila i nasa. Ucimo na nasim greskama, a osam hiljada ljudi je greska koju mi nismo pocinili, a u nase je ime pocinjena.

Ovo pismo vama, nasim sugradjanima, nema nameru da trazi krivce, da uporedjuje zrtve, da osudjuje i oslobadja. Jedino hocemo da kazemo da sada znamo sta je ucinjeno. I obecavamo sebi, vama, svetu, buducnosti i istoriji da cemo dati sve od sebe da se to ne ponovi, barem ne u nase ime, barem ne radi naseg boljeg zivota.

Nis, 11. 07. 2005.
    Sve to, jednostavno, nije ISTINA !!!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano

Јадни ови из ДС, па они толико немају маште да
    ништа, ама баш ништа нису променили из
    времена СКЈ.
    Е, смеха ли, сада ће СКОЈЕВЦИ ДС-а као што смо то
    раније видели толико пута ПИСМОМ да започну
    "акцију усаглашавања"... па ће сада да се јаве
    други одбори... па, бла,бла,бла...

... па ово је одвратно... али тако неће спасти
    Бориса Тадића....

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Citat Original postavio eremita
    Јадни ови из ДС, па они толико немају маште да
    ништа, ама баш ништа нису променили из
    времена СКЈ.
    Е, смеха ли, сада ће СКОЈЕВЦИ ДС-а као што смо то
    раније видели толико пута ПИСМОМ да започну
    "акцију усаглашавања"... па ће сада да се јаве
    други одбори... па, бла,бла,бла...

... па ово је одвратно... али тако неће спасти
    Бориса Тадића....
    Интересаантно је да су истраживања показала, да нај већи број издајника и поборника демонократије деца бивших великих комуниста. ЧАСТ ИЗУЗЕТЦИМА.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Postidite se.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Najnovija generacija skojevaca.

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ma da... Pronadjite zivot. Umesto sto vam je zivot forum politika i nebesko srbstvo. Bili biste mnogo korisniji za ovu zemlju kada biste malo manje drezdili uz racunar i nesto privredjivali. A ja cu da vam odgovorim kad imam vremena i ako imam volje. Jer s vama nema svrhe polemisati. Kao muslimanski Arapi ste (a Arape znam dobro) - kad god se diskutuje, i izgube pravu argumentaciju, onda kazu "...ali sveta knjiga kaze...". Tako i vi - kad ste saterani u cosak, onda kazete "ma to je laz, vladika Nikolaj kaze..." ili nesto slicno...

Elem, manje spavajte, manje sedite na netu, vise radite i zaradjujte, i eto Srbije kakvu svi zelimo.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Ma da... Pronadjite zivot. Umesto sto vam je zivot forum politika i nebesko srbstvo. Bili biste mnogo korisniji za ovu zemlju kada biste malo manje drezdili uz racunar i nesto privredjivali. A ja cu da vam odgovorim kad imam vremena i ako imam volje. Jer s vama nema svrhe polemisati. Kao muslimanski Arapi ste (a Arape znam dobro) - kad god se diskutuje, i izgube pravu argumentaciju, onda kazu "...ali sveta knjiga kaze...". Tako i vi - kad ste saterani u cosak, onda kazete "ma to je laz, vladika Nikolaj kaze..." ili nesto slicno...

Elem, manje spavajte, manje sedite na netu, vise radite i zaradjujte, i eto Srbije kakvu svi zelimo.
    Prestanite da poltronisete i da se prostituisete sa ovim narodom i ovom zemljom.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Па теби није помогло, зашто би нама

Podrazumevano

uzas

Primećen član Misanthropos (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

I vise nego cudno za najnacionalistickiji grad u Srbiji. Podvig je to sto su mladi delili taj tekst (nije verovatno pisan od strane nekog narocitog autora, slab je stil, ali je dobro s obzirom na poruku) drugim gradjanima, ali ne verujem da se time nesto bitno moze promeniti. No, podrzavam takve akcije, i sramno je ako i ostale politicke opcije ne podrze ovu ideju da se grad kulturno rehabilituje i usmeri ka evropskom nacinu misljenja.

Zao mi je sto kod nas (u Nishu) nije bilo onih bilbordova (ili ih ja nisam video). Taj gest je cak i prevazisao evropsku svest. Bojim se samo da to nije neiskreno, tj. da ne nosi sa sobom mozda neku stranacki obojenu ideju... DS to zna da cini, kao i mnogo drugih prljavih stvari (u Nishu narocito).

PS: Uz tu kritiku DSa kao stranke (ova ideja i dalje je u redu i podrzavam je), nemam lepih reci ni za Uniju: gomila najgorih studenata, obrijanih glava, koji uzivaju neki autoritet... strasno.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Ponovicu: predjite u islam pa u Sarajevu pravite gestove. Nemojte iz Srbije i kao Srbi. Nemate pojma sta je prevropsko i Evropsko i kvarite ovo malo ugleda koji imamo. Eto, predsedniku vam nisu dale balije ni da govori a ni da se vidi a cujem da su ga gadjali kamenjem. Ne blamirajte se vise.

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Сад и сами видите шта остане од ДС-а кад један Мићуновић отера из странке једног Пекића.

Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

@ King

Ne radi se o tome (i ne treba da nas zanima) sta rade Bosanci (tj. bosanski muslimani) i sta oni misle o Tadicu i kako su ga docekali (to je njihov kulturni odraz i stepen civilizovanosti), vec o tome kakav je nas odnos prema ratu uopste, kakvo je nase raspolozenje prema ubijanju pod bilo kojim okolnostima. A ako se dokaze kako je zaista bilo, i ako se pokaze da Srbi ne snose krivicu kakva im se sada pripisuje (mada ne verujem da je Evropa slepe za zlocine koje su cinile i druge strane), ovaj gest samokritike i samosvesti bice od neverovatnog znacaja. Ja ga vec sada takvim vidim.

Dakle, nebitno je kako na ovu stvar gleda necivilizovani Bosnjak, mada i medju njima ima vrednih i pametnih ljudi (kao sto ih ima i u srpskom narodu) koji se gade nacina kojim je Tadic docekan od strane njegovih sunarodnika.

@ PAC-PAC

Sta fali Micunovicu?

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio Misanthropos
    @ King

Ne radi se o tome (i ne treba da nas zanima) sta rade Bosanci (tj. bosanski muslimani) i sta oni misle o Tadicu i kako su ga docekali (to je njihov kulturni odraz i stepen civilizovanosti), vec o tome kakav je nas odnos prema ratu uopste, kakvo je nase raspolozenje prema ubijanju pod bilo kojim okolnostima. A ako se dokaze kako je zaista bilo, i ako se pokaze da Srbi ne snose krivicu kakva im se sada pripisuje (mada ne verujem da je Evropa slepe za zlocine koje su cinile i druge strane), ovaj gest samokritike i samosvesti bice od neverovatnog znacaja. Ja ga vec sada takvim vidim.

Dakle, nebitno je kako na ovu stvar gleda necivilizovani Bosnjak, mada i medju njima ima vrednih i pametnih ljudi (kao sto ih ima i u srpskom narodu) koji se gade nacina kojim je Tadic docekan od strane njegovih sunarodnika.

@ PAC-PAC

Sta fali Micunovicu?
    Nije gest samokritike i samosvesti zato sto je poltronski i stetan. Predsednik mora da zna da mi nismo presli granicu i napali suverenu zemlju. Mora da zna da projekat islamske dzamahirije podrazumeva unistenje Srba ili bar etnicko ciscenje. Mora da zna da su se pre famozne Srebrenice koju hipnotisano ponavljate dogodio pokolj Srba koji ne priznajete. Tadic se nije pojavio u Bratuncu. Niko iz Evrope. Shvatite ovo, krajnje je vreme.

Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio King 7
    Nije gest samokritike i samosvesti zato sto je poltronski i stetan. Predsednik mora da zna da mi nismo presli granicu i napali suverenu zemlju. Mora da zna da projekat islamske dzamahirije podrazumeva unistenje Srba ili bar etnicko ciscenje. Mora da zna da su se pre famozne Srebrenice koju hipnotisano ponavljate dogodio pokolj Srba koji ne priznajete. Tadic se nije pojavio u Bratuncu. Niko iz Evrope. Shvatite ovo, krajnje je vreme.
    Da, slazem se, trebalo bi ipak poraditi i na tome da se argumentima i medijski probije istina o zlocinima koji su drugi cinili (a jasno je da jesu), i to onda aktualizovati i privuci paznju Evrope. Ali i dalje ne vidim sta je lose u tome sto covek koji nije ni za sta kriv priznaje zlocin. Evropa koja zna da gleda odlicno zna da za zlocin nije kriva jedna drzava, vec pojedinci koji su sposobni da ubijaju i koji su zeljni klanja. Takvih je uvek bilo i bice sa svih strana.

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

@ .

@ PAC-PAC

Sta fali Micunovicu?
    Пријатељу, ако по теби неко ко је хапсио оригиналне демократе па између осталог и несретног Пекића(не лично али је припадао организацији која је то радила и дао је све од себе док је хапсио неког другог) и заводио стаљинизам треба да буде онај који ће нас учити грађанским вредностима онда свака част.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio King 7
    Da, slazem se, trebalo bi ipak poraditi i na tome da se argumentima i medijski probije istina o zlocinima koji su drugi cinili (a jasno je da jesu), i to onda aktualizovati i privuci paznju Evrope. Ali i dalje ne vidim sta je lose u tome sto covek koji nije ni za sta kriv priznaje zlocin. Evropa koja zna da gleda odlicno zna da za zlocin nije kriva jedna drzava, vec pojedinci koji su sposobni da ubijaju i koji su zeljni klanja. Takvih je uvek bilo i bice sa svih strana.
    Sada je vreme kada se ne sme seniti jer pokusavaju da nas dovedu pod svrsen cin. Predsednik mora biti karakter i mora imati kicmu, petlju i reci da mora da se prvo ustanove motivi rata, pa da se ustase i mudze nama prvo isklanjaju za mnogo vece zrtve, da se prizna odbrambeni karakter Srpskog otpora u Bosni pa da se porazmisli hoce li ili nece u Srebrenicu. Evropa ne registruje nimalo ljigavosti malih drzavica i njena paznja nece biti privucena pozitivno ovim cinom nego jako negativno. Ne vole da maze po glavi dobre decake. Na kraju, ubijali su nam ljude po mostovima i pijacama, ozracili nas i nisu se klanjali. Drugacije se tamo razmislja, mi to nemamo pojma. Evropa je jako nacionalisticka. Mrzi ljigave poteze. Zasto nije dosla u Bratunac? Velika je steta nanesena ovim potezom.

Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

@ King

Dobar komentar. Nisam imao u vidu takvu mogucnost, mada je svaki ozbiljniji politicar mora predvideti. Iz te pozicije zaista bi trebalo malo vise kalkulisati, ne pokazati se narocito naivnim.

@ PAC-PAC

Hvala na informaciji o Micunovicu.

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Молим и други пут.
    Већ кад смо код поменутог да напишем шта сам једном згодом чуо од професора Николе Милошевића, једног од оргиналних из прве поставе ДС-а.
    Мартовске демонстрације у току, студенти иду код Слобе на преговоре и са њима Мићуновић као представник опозиције.
    Студенти су имали више захтева а између осталог и да се Вук пусти из затвора. Читавим путем до Слобе им је солио памет да траже шта год хоће само да Вука не помињу ни под разно. И тако стигну они и распале по захтевима, на крају стигоше и до Вука а Слоба мртав 'ладан на то рече: "Па добро бре Мићуне, шта смо се ми договорили?"
    Након тога прва постава напушта ДС а Коштуница чека прву прилику да то одради сам јер не трпи конкуренцију.
    На крају се показало и ко је Мићун а боме и ко су и Вук и Коштуница.
    Туга неописива колико смо глупи.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

@ King

Dobar komentar. Nisam imao u vidu takvu mogucnost, mada je svaki ozbiljniji politicar mora predvideti. Iz te pozicije zaista bi trebalo malo vise kalkulisati, ne pokazati se narocito naivnim.

@ PAC-PAC

Hvala na informaciji o Micunovicu.
    Hvala Bogu da je nekom doslo do znanja ovo sto pricam. Naravno, predsednik je frontmen nacije i drzi na plecima celu njenu istoriju i buducnost. Mudrosti mora biti.

Primećen član
    Učlanjen
    30.01.2005.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Pismo Demokratske omladine Nisa

Quote:

Postovani sugradjani,

Nis, 11. 07. 2005.
    Bravo,bravo Nislije,pored vas Srbija netreba neprijatelja.
    Vi gospodo Niska Omladino,vidite sta se desilo u Srebrenicu,a ne viditen koliko je Srba poubiveno u Bosnu i Kosovo.
    Siptari traze granicu do Nis,nadam se da nece imat problema,kad im zatreba pomoc vi ce ste prvi da im izidjete u Susret.Jel'da?
    Pozdrav iz SAD

Slične teme

1. Demokratske stetocine!
    Autor megadeth u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.01.2007., 15:28
  2. LDP i Demokratske snage
    Autor David Coverdale u forumu Politika
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 29.11.2006., 22:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu