Kompjuter pisti

Djox010

Zainteresovan član
Poruka
277
Nisam siguran odakle dolazi pistanje , mislim da je iz procesora ili napajanja ...Procesor 1.5 ghz temp 39/40 stepena.... Zvuka ne prekida nego ide piiiiiiiiiiiiiiiiiii i sve tako , primetio sam da prekida dok vrtim onaj tocak na misu , ali nije do misa......
 
To sam odma pokusao ali bas ne mogu da cujem od gde tacno dolazi , zvuk se javlja pola sat posle paljenja kompa , ali sam siguran da dolazi negde oko procesora ...
EDIT :
Googlao sam malo i video da na jdenom forumu lik ima isti problem i tamo sum u rekli da su u pitanju kondenzatori graficke i da ih namaze bezbojnim lakom, dal je to dobro , pokusao bi i nijemi jasno koji deo kondenzatora da mazem lakom ...I treba li to da se osusi pre nego sto je vratim u komp ?
 
Poslednja izmena:
To sam odma pokusao ali bas ne mogu da cujem od gde tacno dolazi , zvuk se javlja pola sat posle paljenja kompa , ali sam siguran da dolazi negde oko procesora ...
EDIT :
Googlao sam malo i video da na jdenom forumu lik ima isti problem i tamo sum u rekli da su u pitanju kondenzatori graficke i da ih namaze bezbojnim lakom, dal je to dobro , pokusao bi i nijemi jasno koji deo kondenzatora da mazem lakom ...I treba li to da se osusi pre nego sto je vratim u komp ?

Znaju da pište zavojnice, ali za kondenzatore mi nije poznato.
 
Moja greska u pitanju su zavojnice lose sam procitao , moze li neko da mi kaze kako izlgedaju i kako da ih namazem lakom ?

attachment.php


Znaju da pište zavojnice na grafičkoj, ploči i napajanju.
Lakiranje prilično efikasno eliminiše pištanje, ali onda je hlađenje slabije, pa treba osigurati protoh vazduha preko njih.
 

Back
Top