Vidite kostur necega, i zakljucite: pri ovome je nekad bilo mesa. Na osnovu cega?
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Vidite kostur necega, i zakljucite: pri ovome je nekad bilo mesa. Na osnovu cega?

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vidite kostur necega, i zakljucite: pri ovome je nekad bilo mesa. Na osnovu cega?

Dakle, argumenti vasi. Naravno, vise se misli na slucaj sa dinosaurusima i evolucionizmom nego sa ljudima koje ste poznavali i znate dje su sahranjeni i kako im je izgledao kostur.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vidite kostur necega, i zakljucite: pri ovome je nekad bilo mesa. Na osnovu cega?

На основу тога да ако је нешто костур, мора бити костур нечега?

Или - будући да у природи не постоји ништа што није функционално у великој шеми, природа не троши материјал за забаву, а будући да је костур сам по себи бескористан, претпоставићу да је на њему некада било меса, јер тек костур + месо даје организам који може да функционише.

Је л ово неко трик питање, скривена камера?

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

Podrazumevano Re: Vidite kostur necega, i zakljucite: pri ovome je nekad bilo mesa. Na osnovu cega?

Na osnovu iskustva o kosturima for gad snejk..

( e sad će on neku "logičku" protiv tezu "ovo je ptička, ovde je nekada bio kerec..")

aleksa ndar nije na forumu
    i kao svim nomadima sloboda u mislima, vreo vetar u kosi, toplota u srcima
    Elita aleksa ndar (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Citat Original postavio Zgradic Bozo Pogledaj poruku
    Dakle, argumenti vasi. Naravno, vise se misli na slucaj sa dinosaurusima i evolucionizmom nego sa ljudima koje ste poznavali i znate dje su sahranjeni i kako im je izgledao kostur.
    nije bilo mesa kostur je kostur kost bez koze ... kako ce na kosturu biti meso onda to nije kostur neko ziv ili nekoliko mjeseci mrtav organizam
    kostur od bicikla jos

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nasdaq Pogledaj poruku
    природа не троши материјал за забаву
    Znas li sto je ugljen monoksid? A znas li sto je zivotinja koja se zove Hidra?

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Znas li sto je ugljen monoksid? A znas li sto je zivotinja koja se zove Hidra?
    Не; не

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Znam ja da ti nista ne znas druze. Inace, evolucionisticka filozofija je da treba praviti djecu samo da bi ona pravila djecu i tako u nedogled bez smisla i cilja.

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Znam ja da ti nista ne znas druze. Inace, evolucionisticka filozofija je da treba praviti djecu samo da bi ona pravila djecu i tako u nedogled bez smisla i cilja.
    Ima tu nešto...To s evolucionističkom filozofijom....
    Iz odakle si bre! ! !

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    254
    Reputaciona moć
    225

Citat Original postavio fisherman1 Pogledaj poruku
    Ima tu nešto...To s evolucionističkom filozofijom....
    Iz odakle si bre! ! !
    Mислим да је из религијаленда, и да нас овом темом води право према Божи као закључку исте. Знаш, оном типу на небу коме се морамо клањати и бити му скрушени рабови како би нам он дао шаргарепу, ако смо добри и казнио штапом ако нисмо.

О томе се ради на овој теми. То је квинтесенција исте и закључак ка коме ходимо.

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Mислим да је из религијаленда, и да нас овом темом води право према Божи као закључку исте. Знаш, оном типу на небу коме се морамо клањати и бити му скрушени рабови како би нам он дао шаргарепу, ако смо добри и казнио штапом ако нисмо.

О томе се ради на овој теми. То је квинтесенција исте и закључак ка коме ходимо.

А овај снимак ти је као неки аргумент и доказ да су људи Божји робови и да је Он зли чича?

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    254
    Reputaciona moć
    225

Citat Original postavio Аристократа Pogledaj poruku
    А овај снимак ти је као неки аргумент и доказ да су људи Божји робови и да је Он зли чича?

Не. То је добра илустрација шта остане од ваше теологије када је очистимо од метафизике у коју сте је увили, како људи не би видели о чему се ту заправо у основи ради.

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Не. То је добра илустрација шта остане од ваше теологије када је очистимо од метафизике у коју сте је увили, како људи не би видели о чему се ту заправо у основи ради.
    Ево ти једна прича коју можда знаш па размисли мало:

Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče: “Ja ne verujem da Bog postoji.”

“Zašto to kažete?” – Upita ga mušterija.

“Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi?”

“Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari.” – reče frizer.

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru: “Znate šta? Frizeri ne postoje.”

“Kako možete to reći?” – Upita iznenađeni frizer. “Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

“Ne!” – Viknu mušterija. „Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

“Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.”

“Tačno!” – potvrdi mušterija. “Upravo tako!”

“Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć … Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu”.

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Temu ocistiti od izjava da sam religiozan, jer za njih nema osnova. A i pogresne su, ateista sam, samo sto ti ljudi projektuju sliku o sebi koju nece da vide na mene, ti koji vjeruju u "nadlicnu volju" "korelativnost subjekta i objekta" i "materija je bog".

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Аристократа Pogledaj poruku
    Ево ти једна прича коју можда знаш па размисли мало:

Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče: “Ja ne verujem da Bog postoji.”

“Zašto to kažete?” – Upita ga mušterija.

“Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi?”

“Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari.” – reče frizer.

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru: “Znate šta? Frizeri ne postoje.”

“Kako možete to reći?” – Upita iznenađeni frizer. “Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

“Ne!” – Viknu mušterija. „Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

“Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.”

“Tačno!” – potvrdi mušterija. “Upravo tako!”

“Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć … Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu”.
    Pa onda postoje i Kardelemoni,bog te mazo...To su oni koji doručkuju,ručaju i večeraju bogove...
    Svakog dana jedan Kardelemon pojede bar tri bokca,majku mu božiju...
    (Igraju hrkljuš med oblacima...")

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

evo danas sam išao kod Matijevića da proverim ovu tezu.

Uđem u radnju, dobar dan dobar dan, jel imate suva rebra za pasulj, imamo - kolko želite?
    Šta koliko želim?
    - pa suva rebra..kolko oćete?
    prvo mi recite, na osnovu čega zaključujete da je na ovim rebrima bilo mesa.
    - (izbečio oči u mene, drži sataru u ruci, razmišljam da preformučišem pitanje)
    hoću da kažem..želim da ih kupim, ali da bih vam rekao koliko mi tačno treba, moram da..razumete..definišem svoju volju, tj, da li ja uopšte mogu da slobodno..poželim nešto..

kad ti se kasapin na moje zaprepašćenje široko nasmeje, pa reče: ideš na krstaricu? filozofija pe de ef?

- DAAA! odahnuh ja..
    - jaooo..kralju...ček da se sklonim odavde (reče kasapin, pa sa sve krvavom keceljom i rebrima u ruci, krenu da mi priča te o sinhronicitetu svinja, te o metafizici, pa drž subjektivno, pa drž objektino..Zavrte mi se u glavi)

da ne dužim..pitanje moje za nas sve: jel ima neki kasapin ovde?
    Čisto da se pozdravimo i virtuelno..

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

O,pozdrav vrli kasapine i od meneka...
    Svinjski sinhronicitet ide s svinjskim gripom kad dobiješ pičiji grip...Sinhrono
    lečiš prostatu u pravcu lepih kostiju mrtvaka...Taj rad ...sinhroni menjača ybt...
    Da ,pozdravljam i mog meanćara Gojka-najboljeg bos...srpskog republikanca...
    I pozdravljam sve devojčice i pozdravljam i sve dečake-da pričaju ...

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1309

Ehe, ti već poloko gajbu. Saćš otvoriš temu Pozdravi i čestitke!
    Кто же сердце порадует?
    Кто его успокоит, мой друг?
    Život je implikacija.Smrt je opcija.

Domaćin Кверкус (avatar)
    Učlanjen
    06.06.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

мораћу да почнем да бројим колики број се њих упеца на дебилне теме...па стане да разматра немогуће.
    Виб...виб...вибррррр..ација!

Slične teme

1. ima li ovome leka ?
    Autor didy_yu u forumu Žene
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 15.07.2006., 11:14
  2. zamislite sebe za 10 godina-sta vidite?
    Autor bananica u forumu Arhiva
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 10.04.2005., 02:45
  3. ne znam da li ste o ovome pricali...
    Autor srebrni_letac u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 13.06.2004., 04:24
  4. sta mislite o ovome
    Autor st0rmbr1n63r u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.09.2003., 23:08

Pravila za slanje poruka