ISTORIJSKA IZJAVA PAPE FRANCISKA: HOMOSEXSUALCE TREBA INTEGRISATI MI MORAMO BITI BRA
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 114

Tema: ISTORIJSKA IZJAVA PAPE FRANCISKA: HOMOSEXSUALCE TREBA INTEGRISATI MI MORAMO BITI BRA

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano ISTORIJSKA IZJAVA PAPE FRANCISKA: HOMOSEXSUALCE TREBA INTEGRISATI MI MORAMO BITI BRA

storijska izjava Pape: Homoseksualce treba integrisati

RIM - Papa Franja prvi je poglavar u istoriji Rimokatoličke crkve koji je javno poručio da homoseksualce ne treba osuđivati niti marginalizovati, već integrisati u društvo, kao i da su za žene "vrata crkve zatvorena".

Na povratku iz Brazila, papa je sa izreženom saosećajnošću rekao da ne osuđuje homoseksualce, ali da osuđuje gej lobi za koji kaže da predstavlja "ozbiljan problem".

Papa je novinarima u avionu na povratku iz Brazila branio homoseksualce od diskriminacije, preneo je Rojters.

On je podsetio na jednu od univerzalnih doktrina katoličke crkve koja kaže da dok homoseksualna orijentacija nije greh, homoseksualni čin jeste.
    "Ukoliko je neka osoba gej i pri tom traži Boga i ima dobru volju, ko sam ja da mu sudim", zapitao se papa.

"Katehizam Katoličke crkve to najbolje objašnjava. On kaže da oni ne smeju biti marginalizovani (zbog orijentacije) ali da moraju biti integrisani u društvo", rekao je papa na italijanskom.

"Problem nije imati takvu orijentaciju. Mi moramo biti braća. Problem je lobirati za takvu orijentaciju, problem su lobiji pohlepnih ljudi, politički lobiji, masonski lobiji, ima puno lobija. To je najveći problem", kazao je papa, odgovarajući na novinarsko pitanje o "gej lobiju" u Vatikanu.

"Videli ste da se dosta pisalo o gej-lobiju. Ja još nisam nikog video u Vatikanu sa dokumentom na kojem piše da je gej", našalio se papa.

Papa je rekao i da je zabrana Rimokatoličke crkve ženama da budu sveštenici definitivna, mada bi voleo da one imaju više udela u administrativnim poslovima i pastoralnim aktivnostima.
    "Crkva je o tome donela stav i odgovor glasi ne - vrata su zatvorena", kazao je papa, prvi put javno o pitanju da li žene mogu biti sveštenici.

"Mi ne možemo ograničiti ulogu žena u Crkvi na pomoćnice prilikom službe ili predsednice nekog dobročinstva, mora biti još nešto više", rekao je papa.

Crkva propoveda da je Isus svojom voljom izabrao samo muškarce za apostole. Oni koji se zalažu za to da žene mogu da budu sveštenici, navode da se Isus ponašao u skladu s običajima u njegovo vreme, preneo je Rojters.

Mnogi u Crkvi, čak i oni koji se protive ženskom sveštenstvu, smatraju da bi ženama trebalo dati rukovodeće uloge u crkvenoj administraciji i u administraciji Vatikana.

Papa se vratio u Rim u ponedeljak nakon trijumfalne sedmodnevne turneje u Brazilu koja je kulminirala ogromnim okupljanjem vernika na čuvenoj plaži Kopakabani u Rio de Žaneiru, uz procenu organizatora da je na skupu bilo više od tri miliona ljudi.

Papa je u avionu s novinarima koji su ga pratili na putu, razgovarao 80 minuta, i to je, kako novodi britanska agencija, bila njegova prva konferencija za "sedmu silu" otkako je izabran za pontifa u martu.

Foto AP/Andre Penner

Ja sve vise verujem da satana sedi u Vatikanu a ovaj jezuit sve vise i vise otkriva lice samog Satane

- - - - - - - - - -

http://www.tanjug.rs/novosti/95146/istorijska-izjava-pape--homoseksualce-treba-integrisati.htm

Берекин je trenutno na forumu
    Бринем своју невољу,то ме весели!
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Podrazumevano Re: ISTORIJSKA IZJAVA PAPE FRANCISKA: HOMOSEXSUALCE TREBA INTEGRISATI MI MORAMO BITI

Citat Original postavio NOCNO VREBALO Pogledaj poruku

Ja sve vise verujem da satana sedi u Vatikanu a ovaj jezuit sve vise i vise otkriva lice samog Satane

- - - - - - - - - -

http://www.tanjug.rs/novosti/95146/istorijska-izjava-pape--homoseksualce-treba-integrisati.htm
    Oткуд ти таква помисао!
    "како је до непрепознавања доведена суштина преваре"

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: ISTORIJSKA IZJAVA PAPE FRANCISKA: HOMOSEXSUALCE TREBA INTEGRISATI MI MORAMO BITI

Pa Vatikan polako razotkriva svoje pravo lice.Od te jeresi nisam nista bolje ni ocekivao.A nasa crkva hoce sa njima da se ujedinjuje.Vatikan je oduvek bio elitisticki i konformisticki i kao takav podlozan je uticaju takozvanog modernizma.Da ovako nesto cuje covek od Pape.STRASNO.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio dragon986 Pogledaj poruku
    Pa Vatikan polako razotkriva svoje pravo lice.Od te jeresi nisam nista bolje ni ocekivao.A nasa crkva hoce sa njima da se ujedinjuje.Vatikan je oduvek bio elitisticki i konformisticki i kao takav podlozan je uticaju takozvanog modernizma.Da ovako nesto cuje covek od Pape.STRASNO.
    A mozda se i varam ali me intuicija nije nikad izneverila

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Negde sam procitao cini mi se da je to bilo prorocanstvo Oca Tadeja
    da je Satana ustolicen u katakombama Vatikana
    i da ne moze jos da se pojavi jer nije slomljeno PRAVOSLJAVLJE

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Avidite ovu izjavu " homosexsualna orjentacija nije greh ali je homosexsualni cin greh.
    Ima li neko pametan na ovom forumu da objasni ovu formulaciju

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    478

RIM - Papa Franja prvi je poglavar u istoriji Rimokatoličke crkve koji je javno poručio da homoseksualce ne treba osuđivati niti marginalizovati, već integrisati u društvo, kao i da su za žene "vrata crkve zatvorena".

Na povratku iz Brazila, papa je sa izreženom saosećajnošću rekao da ne osuđuje homoseksualce, ali da osuđuje gej lobi za koji kaže da predstavlja "ozbiljan problem".

Papa je novinarima u avionu na povratku iz Brazila branio homoseksualce od diskriminacije, preneo je Rojters.

On je podsetio na jednu od univerzalnih doktrina katoličke crkve koja kaže da dok homoseksualna orijentacija nije greh, homoseksualni čin jeste.
    "Ukoliko je neka osoba gej i pri tom traži Boga i ima dobru volju, ko sam ja da mu sudim", zapitao se papa.

"Katehizam Katoličke crkve to najbolje objašnjava. On kaže da oni ne smeju biti marginalizovani (zbog orijentacije) ali da moraju biti integrisani u društvo", rekao je papa na italijanskom.

"Problem nije imati takvu orijentaciju. Mi moramo biti braća. Problem je lobirati za takvu orijentaciju, problem su lobiji pohlepnih ljudi, politički lobiji, masonski lobiji, ima puno lobija. To je najveći problem", kazao je papa, odgovarajući na novinarsko pitanje o "gej lobiju" u Vatikanu.

"Videli ste da se dosta pisalo o gej-lobiju. Ja još nisam nikog video u Vatikanu sa dokumentom na kojem piše da je gej", našalio se papa.

Papa je rekao i da je zabrana Rimokatoličke crkve ženama da budu sveštenici definitivna, mada bi voleo da one imaju više udela u administrativnim poslovima i pastoralnim aktivnostima.
    "Crkva je o tome donela stav i odgovor glasi ne - vrata su zatvorena", kazao je papa, prvi put javno o pitanju da li žene mogu biti sveštenici.

"Mi ne možemo ograničiti ulogu žena u Crkvi na pomoćnice prilikom službe ili predsednice nekog dobročinstva, mora biti još nešto više", rekao je papa.

Crkva propoveda da je Isus svojom voljom izabrao samo muškarce za apostole. Oni koji se zalažu za to da žene mogu da budu sveštenici, navode da se Isus ponašao u skladu s običajima u njegovo vreme, preneo je Rojters.

Mnogi u Crkvi, čak i oni koji se protive ženskom sveštenstvu, smatraju da bi ženama trebalo dati rukovodeće uloge u crkvenoj administraciji i u administraciji Vatikana.

Papa se vratio u Rim u ponedeljak nakon trijumfalne sedmodnevne turneje u Brazilu koja je kulminirala ogromnim okupljanjem vernika na čuvenoj plaži Kopakabani u Rio de Žaneiru, uz procenu organizatora da je na skupu bilo više od tri miliona ljudi.

Papa je u avionu s novinarima koji su ga pratili na putu, razgovarao 80 minuta, i to je, kako novodi britanska agencija, bila njegova prva konferencija za "sedmu silu" otkako je izabran za pontifa u martu.

Foto AP/Andre Penner

- - - - - - - - - -

hrvate su već "integrisali".
    Fratri su nezaježljivi.

Buduća legenda Lepi Bora (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3721

Ocekivano ....
    Eсли драки невозможно избежать, бей первым...

Prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide !

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1391

Idi bre u pizdu materinu ,onu nenormalnu Čime li vas bre hrane i zalivaju kada ispadnete ovakvi ?
    The Show Must Go On...

Ističe se Игорь (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    49

Размишљате ли ви хомофоби о нечем другом осим о хомосексулацима ?
    Чловѣчьско мъιшлѥниѥ ѥсть къ вѣтроу подобьно.

Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    478

Citat Original postavio ИгорИнгва Pogledaj poruku
    Размишљате ли ви хомофоби о нечем другом осим о хомосексулацима ?
    Jel ti nije dosta što te Papa i fratri vole?

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Idi bre u pizdu materinu ,onu nenormalnu Čime li vas bre hrane i zalivaju kada ispadnete ovakvi ?
    JELI BRE AL BUNDI ZNACI I TI SE TRPAS U FURUNU
    NA POMEN PEDERLUKA KAKVA PSIHO-PATALOSKA REAKCIJA

Ističe se Игорь (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Watchman Pogledaj poruku
    Jel ti nije dosta što te Papa i fratri vole?
    Је ли*
    Чловѣчьско мъιшлѥниѥ ѥсть къ вѣтроу подобьно.

Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    478

Klinac mi montirao neku gamming tastaturu i nikako da pronašem apostrof.

Obećava
    Učlanjen
    06.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Ујке већ одавно то лобирају по Ватикану.

- - - - - - - - - -

Avidite ovu izjavu " homosexsualna orjentacija nije greh ali je homosexsualni cin greh.
    Такве мудрости једино разумеју дечица по Ватикану. Или да ти једноставније кажем: можеш да се ебеш али да не уђе.

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    586

Ја сам мислио да је Сатана мало озбиљнији...
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Papa Franjo opet dokazuje svoju veličinu i kršćanski duh.

Poznat
    Učlanjen
    02.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bice i dan kada papa prisustvuje gej paradi, papomobil u duginim bojama, on u roze kombinaciji, raskosno, grrrrrrrruuuvi, ide dip haus mazni.

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Klinac mi montirao neku gamming tastaturu i nikako da pronašem apostrof.
    Zato WSAD ide bez greške

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio flavor power Pogledaj poruku
    Bice i dan kada papa prisustvuje gej paradi, papomobil u duginim bojama, on u roze kombinaciji, raskosno, grrrrrrrruuuvi, ide dip haus mazni.
    To je ljubav.

Sasvim kršćanski.

Domaćin TRIMURTI (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    286

MATORI ŠON I BUDALA

Kada bi se pčele družile ( integrisale ) trajno sa trutovima...ne bi više kakile MED nego ...pogodite šta

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To znači da nisi grešan ako te privlači isti pol, ali si grešan ako ostvaruješ svoju homoseksualnu želju.

Sasvim je jasno.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio TRIMURTI Pogledaj poruku
    MATORI ŠON I BUDALA

Kada bi se pčele družile ( integrisale ) trajno sa trutovima...ne bi više kakile MED nego ...pogodite šta
    Pčele su lezbe, anyway

Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    478

Citat Original postavio Gumigelenk Pogledaj poruku
    Zato WSAD ide bez greške

- - - - - - - - - -

To je ljubav.

Sasvim kršćanski.
    Kakva crna ljubav?
    Franja je ogrezao u pederluk.

Poznat
    Učlanjen
    02.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Razumes se u pcele zesce.

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio flavor power Pogledaj poruku
    Razumes se u pcele zesce.
    Nemam pojma o pčelarstvu, eto.

- - - - - - - - - -

Kakva crna ljubav?
    Franja je ogrezao u pederluk.
    Ljubav je prihvatiti različitost. Heteroseksualac pedera, Hrvat Srbina, bijelac crnca.

Domaćin TRIMURTI (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    286

Citat Original postavio Gumigelenk Pogledaj poruku

Pčele su lezbe, anyway
    NISI SHVATIO PORUKU

Slične teme

1. Istorijska literatura
    Autor fizikus u forumu Istorija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.04.2006., 15:17
  2. Izjava ljubavi
    Autor cojka u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 21.11.2005., 00:33