Marko Vidojković

ako je zaista toliko los pisac kao sto kazete (a nije) zasto trosite toliko vremena na njega....
Covek je napisao ono sto misli i oseca, to moze nekom da se svidi ili ne svidi, ali je daleko od loseg pisca. A i potpuno je glupo da pljujes nesto sto ima kvalitet koji niko od vas nece dostici......:)
 
Jednom prilikom reče: "Kada poželim da pročitam nešto dobro, kvalitetno, posegnem za jednom od knjiga koje sam napisao."
Шта год мислила о његовим књигама, а с позиције писца, овакву изјаву подржавам. Верујте ми да у ствари СВАКИ писац тако резонује, и да му је, међу многим, и то један од мотива писања. Ја сам то чула од многих писаца, а и сама осећам слично.
Kolika nadmenost, taština. :ljutko:
Ако се довољно пажљиво о томе размисли, схватиће се да није надмено, него апсолутно искрено.
 
Ah, pa to nije istina. On, ili neko drugi je najverovatnije pozeleo nesto napisati posle odusevljenja nekim tudjim delom. Uvek je morao postojati neki izvor, uzor, neko kome se(barem ranije) pohvala od srca upucivala.
Ovo... to je samo polovicna istina(neistina), pokusaj marketinga, psiholoski odbrambeni mehanizam, ili mozda odsustvo dobrog ukusa.
 
Ah, pa to nije istina. On, ili neko drugi je najverovatnije pozeleo nesto napisati posle odusevljenja nekim tudjim delom. Uvek je morao postojati neki izvor, uzor, neko kome se(barem ranije) pohvala od srca upucivala.
Ovo... to je samo polovicna istina(neistina), pokusaj marketinga, psiholoski odbrambeni mehanizam, ili mozda odsustvo dobrog ukusa.
Ahh, pa to jeste istina. Pitajte svaku majku čije joj je dete najlepše?:D Najiskrenije će vam reći- njeno :lol:
 
ma to je ono sto svi mi mislimo, taj bjes je u nama svima samo on zna da ga prenese na papir, nismo mi nesto tako fini i kao sada smo preko noci postali gospoda i kulturni, to je istina ma kako god je neko posmatrao, on se cita sad u ovom vremenu...samo mislim da smo ga svi previse poistovjetili sa junacima njegovih romana, pa se onda cuju komentari o njegovoj visini i sl. glupost i super mi je stvar sto je potpuno norm,alan i sto odrzava komunikaciju sa svojim citateljima, jer vecinom ovdje ko god postane neka zvjzdica postane neznam ni ja sta
A, to znači samo jedno: dobro je sklopio likove. Ima potencijala da bude dobar pisac.
Marko je puki realista i od takvog čoveka ne možete očekivati da vam piše bajke i ulepšava stvarnost.
 
Naravno da ima poentu ako se nekome svidela.

Izvini, al nema šta kome ovde da se svidja ili ne svidja. U pitanju je čist realizam, sagledavanje istine širom otvorenih očiju. Sve što je napisano u ovom tekstu je puka istina.
Sve je u pravo tako kako je čovek napisao. Već sad gledamo posledice, huligani u sred belog dana lemaju štanglama - oni postavljaju pravila !) Šta će biti za koju godinu, saznaćemo. :)


Izvinjavam se, a gde se može nabaviti ceo ovaj tekst? Neke parčiće sam već nalazio na netu a čuo sam da je u pitanju pooduži tekst. Hvala.
 
Ha,ha,ha,dugo nisam bio u zemlji,pa se dugo nisam ni oglasavao,ali stvarno neznam kome ideja da se Marko Vidojkovic nazove piscem.Mislim da postoji mnogo ljudi koji na mnogo bolji nacin predstavljaju nasu postmodernu,a Marko,pa ta geto prica je stvarno davno izvikana.Ako bi mi neko rekao da li moze da se pronadje i u jednom njegovom liku,bio bih jako zahvalan
 
Bez obzira što mi se nije dopalo ono što sam o njemu čula, videla... od njega pročitala... Naročito taj aspekt njegove političke angažovanosti - u idejnom smislu - za mene - karikirano, isfolirano, prenapucano, izlizano... (teme i stavovi za koje se zalaže)... (A sve to ne mora biti pokazatelj da on nije kvalitetan i originalan, nego se možda (sigurno) kosi sa mojim svetom i okrenutošću i očaranošću univerzalnim.)

Ipak ću najverovatnije otići na Trash festival, koji će biti održan 26-28. novembra u Nišu, u organizaciji SKC-a Niš, a mesto festivalskog programa je Klub pravnog fakulteta. Ulaz je slobodan, eto, i to da naglasim.

Svako ko je u prilici (pritom aludiram na članove Nišlije), može da dođe, može da mi se javi privatnom porukom, pa da posetimo ovo dešavanje, koje ima za cilj da prezentuje underground muziku i književnost.

Pored Marka Vidojkovića, pojaviće se i Slobodan Tišma, ekipa ''Pesničenja'', Obojeni program...
 
Do sada sam procitala 3 njegova romana,Kandze,Djavo je moj drug i Sve crvenkape su iste.Planiram da iscitam i preostala dela,cisto da steknem neki konacni utisak.Inace,Crvenkape mi se i nisu dopale nesto preterano..Ne znam,nekako me je,sta znam,smorilo:neutral: Ali druge dve su me odusevile,duhovite,inteligentne..Beogradske:D
 
Volim njegova dela...
Pise-za razliku od standardnih stilova-jako dobro,uz malu dozu perverzija,narkotika i psovki.Smatram da,i uz prethodno napisane elemente njegovih knjiga,Marko V.ostavlja jak utisak i zaokupira apsolutnu paznju onoga ko cita.Podrzavam njegov,iako javno osudjen nacin pisanja!
 
– Još je bio svestan kad sam mu prišla, taj Vidojkovic. Pitao me da li sam videla neke tablete u vazduhu... tablete na struju, tablete-baterije, tako je nešto mrmljao... Kakva struja, pa mi ovde ni struju ni vodu nemamo, rekla je Šakira našem novinaru.
:rotf:
 

Back
Top