Marko Vidojković

india_girl:
Zabavio me je tvoj komentar o visini. Ja sam u jos vecem sosu od tebe (180) ako se to uopste moze nazvati sosom. Ponekad mi prija da ih gledam sa visine. Skrenuh sa teme,...
E sad, sto se ne ukljucujem u druge forume..Ne zato sto se plasim Betty ili HeBe (mada sam uvrena bi trebalo kako kazes :-) ) jednostavno nije mi neka tema zapala za oko. A imam jednu vec na delu za fakultete...
Jos nesto, pa nisam se ja bas previse unosila.Imam tek dva komentara na prve dve strane, a i tu ste ga kritikovali.Samo sam primetila da u uvodnoj poruci nisam dala svoje misljenje o njegovim knjigama a trebalo je i eto...krenula diskusija
Za uporedjivanje...U pravu si...Mozda se stvarno ne mogu pisci uporedjivati. Ja sam nekako navikla da nekog smatram boljim od drugog (ovde ne mislim na M.V. svesna sam ja da je on daleko od vrhunskog pisca ).
Za Anabelu ne znam, nisam procitala nista sto je napisala ali sto se Ljiljana (pretpostavljam da mislis na Habjanovicku) nasla na meti masovnih kritika? Valjda ne samo zato sto je popularna :-). Njene knjige su dobre...Ajde neko misljenje o njoj, odn. o njenim knjigama.
Hej dont break, sta znaci prva rec u tvom poslednjem postu? Nije valjda nesto pogrdno...

Gde ih samo nalaziš (Marko, Ljiljana, Anabela)...sve gore od goreg...
 
india_girl:
Zabavio me je tvoj komentar o visini. Ja sam u jos vecem sosu od tebe (180) ako se to uopste moze nazvati sosom. Ponekad mi prija da ih gledam sa visine. Skrenuh sa teme,...
E sad, sto se ne ukljucujem u druge forume..Ne zato sto se plasim Betty ili HeBe (mada sam uvrena bi trebalo kako kazes :-) ) jednostavno nije mi neka tema zapala za oko. A imam jednu vec na delu za fakultete...
Jos nesto, pa nisam se ja bas previse unosila.Imam tek dva komentara na prve dve strane, a i tu ste ga kritikovali.Samo sam primetila da u uvodnoj poruci nisam dala svoje misljenje o njegovim knjigama a trebalo je i eto...krenula diskusija

Hej dont break, sta znaci prva rec u tvom poslednjem postu? Nije valjda nesto pogrdno...

selvfølgelig znaci naravno na mom norveskom. Ne brini, na norveskom ne postoje ruzne reci (niti u jednom skandinavskom jeziku).

India girl, ovde ce svako svakog kritikovati, pa ja sam na ovom forumu godinama, i to je normalna stvar. Tema ima, nas pisaca ima ovde do mile volje i ne bi trebalo da se sklanjas u stranu. Niko ovde nece plasiti bilo koga, pa ni Hebe, niti ja (pogotovo ne ja), niti fenomenalna Sneki.
Samo se pridruzi. Uveren sam da ima milion tema koje su jako interesantne, i ne obracaj paznju na one zle forumase.
Ovo je veselo drustvance, i svako iskren je dobrodosao.
 
Ovo je za Hesse-a

Pa to je bio odgovor na prethodni post.Kao sto nisi procitao, a mogao si, lepo pise, Anabelu nisam citala.Ne znaci da ne bih.Obicno citam sve sto mi dodje pod ruku a onda sudim ( a gde ih nalazim, pa svuda ih ima tesko da ih mogu zaobici).A Ljiljanine knjige mi se svidjaju.Hoce li me neko prosvetliti zasto je lose ono sto pise?
 
india_girl:
Ovo je za Hesse-a

Pa to je bio odgovor na prethodni post.Kao sto nisi procitao, a mogao si, lepo pise, Anabelu nisam citala.Ne znaci da ne bih.Obicno citam sve sto mi dodje pod ruku a onda sudim ( a gde ih nalazim, pa svuda ih ima tesko da ih mogu zaobici).A Ljiljanine knjige mi se svidjaju.Hoce li me neko prosvetliti zasto je lose ono sto pise?

Koje si god.?
 
Perl Bak, sestre Bronte, Momu Kapora, Hesea ( mislim da nam se samo tu ukusi poklapaju), Zida, Dostojevskog...
Volim sve da citam u stvari a ovo su neki od pisaca koji mi se dopadaju
E pa laku noc...Sutra imam rano predavanja i odoh da spavam
Nastavicemo....
 
india_girl:
Perl Bak, sestre Bronte, Momu Kapora, Hesea ( mislim da nam se samo tu ukusi poklapaju), Zida, Dostojevskog...
Volim sve da citam u stvari a ovo su neki od pisaca koji mi se dopadaju
E pa laku noc...Sutra imam rano predavanja i odoh da spavam
Nastavicemo....

Ne mora da znači da nam se samo tu ukusi poklapaju...ne znaš šta ja čitam...
...ali kad si već kod Hesse-a...mogla bi da ga prokomentarišeš svojim mišljenjem...
...laku noć...
P.S.A šta studiraš?
 
Pa da, ne znam sta ti citas ali vidim da ti se ne dopadaju neke knjige koje ja volim...

Sad za Hesea...
Hese pise jasno i jednostavno. Iz svake njegove recenice izbija njegova usamljenost. On je okrenut unutrasnjem svetu i dopire do sustine stvari o kojima pise. Njegova dela su utesna. Uvek pronadjem, svako moze da pronadje, sebe u njima. Dozivljavam ga kao ucitelja…

zato mi se dopada…
 
india_girl:
Pa da, ne znam sta ti citas ali vidim da ti se ne dopadaju neke knjige koje ja volim...

Sad za Hesea...
Hese pise jasno i jednostavno. Iz svake njegove recenice izbija njegova usamljenost. On je okrenut unutrasnjem svetu i dopire do sustine stvari o kojima pise. Njegova dela su utesna. Uvek pronadjem, svako moze da pronadje, sebe u njima. Dozivljavam ga kao ucitelja…

zato mi se dopada…

Slažem se u potpunosti. Piše, kao što si rekla, jednostavno i nadahnuto. Dela su mu velikim delom prožeta autobiografskim sadržajem. Bio je u velikoj meri posvećen samoanalizi. Lako osvaja čitaoca jer, kao što si rekla, lako se pronalazimo u njegovim delima...Koje ti je omiljeno Heseovo delo?

...a što se tiče ostatka ukusa...pa tu je nezaobilazni Dostojevski...
pozz
 
Omiljena mi je njegova zbirka prica Sreca.To su u stvari njegovi neobjavljeni tekstovi pa su ih kriticari
skupili u knjigu.I jos, secam se da sam plakala kad sam zavrsila Demijana.Ta knjiga se urezala u mene....Mozda je dosla u pravo vreme...
Prvi put kad sam uzela da citam Dostojevskog nisam ga najbolje razumela i zato mi se valjda nije ni dopao.Tada.Kasnije mi je ponovo dosao pod ruku i bilo je sasvim drugacije.
Od njega najvise volim Bele noci, Netocku Nezvanovnu i Idiota.

A ti?

Jos nesto, sinoc si elegantno zaobisao pitanje o tvojim godinama.Napisi.

pozdrav
 

Back
Top