Vladavina Japanaca: Hondini polovljaci proglaseni najpouzdanijim na svetu

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.341
Hondini polovnjaci najpouzdaniji

Prema redovnom, godišnjem istraživanju i analizi britanskog časopisa What Car? i osiguravajuće kuće Warranty Direct, Hodini polovni automobili su osmu godinu zaredom svrstani na prvo mesto liste najpouzdanijih polovnih automobila u Velikoj Britaniji.


117384841151f66ea215971246984328_640x33185.jpg


Tokom istraživanja analizirano je preko 50.000 vozila, starosti između tri i osam godina, na osnovu kojih se određivao tzv. indeks pouzdanosti, RI. U obzir su uzeti i troškovi održavanja, prosečna cena popravke, kao i prosečna starost i kilometraža vozila.

Rangirano je 38 proizvođača automobila iz celog sveta, koji sarađuju sa osiguravajućom kućom Warranty Direct, a japanski proizvođači automobila i ove godine dominiraju vrhom liste. Odmah iza Honde našli su se Suzuki i Hyundai, a četvrtu i petu poziciju zauzeli su Subaru i Toyota.

Pogledajte listu prvih 10:

1. Honda
2. Suzuki
3. Hyundai
4. Subaru
5. Toyota
6. Lexus
7. Chevrolet
8. Mitsubishi
9. Ford
10. Mazda

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2013&mm=07&nav_id=737271

Honda najbolja na svetu - osmi put za redom.

Sve japanci koreanci i dva amerikanca Chevrolet i Ford. Od Nemaca, Francuza i Italijana - ni traga ni glasa :sad2:

Tako da ko trazi auto za voznju od tacke A do tacke B , da ga sto manje kosta - preporuka su modeli ovih proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
A dobro si nam otvorio oci i kad izadjemo napolje van ove Srbije a ono samo Honda i Honda i Honda i poneki Mitsubishi.:hahaha::hahaha:
Koga ti lazes? Sebe ili pokusavas da nam stvoris sliku kako bi svet trebao po tebi da izgleda?
Audi,BMW i Mercedes su preko najvise vidjena kola na autoputevima i ti mozes da pricas sta hoces jer mislis da iz ove drzave niko jos nije izasao i treba tebi da se veruje.:hahaha:
 
Pa da nemci su bas glupi ljudi -jedna od najjacih sila na svetu i bas su resili da kupuju lose automobile.
E moj Tihi koji si ti lik.:lol:

Postoji i nešto što se zove ekonomski patriotizam pa onda malo arijevske samoobmane, pa malo marketinga....i za kraj sitnice poput poreza na uvoz konkurentske robe iz Japana i Kine ;)
Da je do kvaliteta, Japanci bi još pre 20 godina poptuno preuzeli evropsko tržište.
 
Pa da nemci su bas glupi ljudi -jedna od najjacih sila na svetu i bas su resili da kupuju lose automobile.
E moj Tihi koji si ti lik.:lol:

Nemci su najvece ekonomske patriote na svetu sto sam ja video.

Za njih je uvek najbolje nemacko - cak i kada to nije.

Na tome zaista mora da im cestitam. Zato dobro i zive.

Jos su i raznorazne druge evropske narode ubedili u tu laz - da su njihovi proizvodi najkvalitetniji.

A oni ne da nisu najkvalitetniji nego nisu ni u prvih 10 na toj listi barem sto se tice automobila.
 
Da Tihi oni mene ovde oborili na zemlju i primorali da kupim Mercedesa a ja se svim silama borio da kupim Yugo ali nisam uspeo.Zato sada vozim loš auto.

niko te ne obara da kupis mecku , ali to se nemcima namece od malena da se kupuje smao nemacko i da je nemacko najbolje.

KAd sam bio u Austriji i Nemackoj video sam sve sam 80% auta su VW, Audi, Mercedes i BMW tamo.

Ja kad sam bio u nemacke markete nisam mogao videti skoro nista da nije nemacko. Oni ODBIJAJU da prodaju bilo sta sto nije njihov proizvod u vecini slucajeva .

Osim ako to uopste nemaju .

Zato u Nemacku mogu na primer da odu samo smrznute srpske maline, ali ne nikako i srpski gotov proizvod.

Nemac to ne dozvoljava. On samo hoce da kupi od drugog sirovinu - gotov proizvod da prodajes u Nemackoj vrlo vrlo tesko ide i gotovo da nemas sanse.

I nije to samo da kazes nema srpsko - srbi su tupavi pa ne mogu tamo da se proguraju nego je isto i sa Italijanima, Francuzima, Slovencima, Hrvatima, Madjarima i svim ostalima. Nemac to ne dozvoljava. A prodaje svima pricu o Evropi bez granica.

Sa druge strane sve druge drzave su zatrpane nemackim gotovim proizvodima.

Zato Nemci dobro zive na racun drugih - jer dobro razmisljaju.
 
Poslednja izmena:
Sustina je da sva istrazivanja dokazuju , da nemci nisu uopste ni blizu drugih proizvodjaca po pouzdanosti danas - a sad ako se neko lozi da vozi Audija neka ga vozi tu mu niko ne moze nista.

al uvek postoje ljudi kojima je svejedno koji je brend auto koji voze i gledaju zato da kupe auto, sto kvalitetniji, za sto manje para.

Ne kupuju svi auto da se kurce pred komsilukom :D
 
niko te ne obara da kupis mecku , ali to se nemcima namece od malena da se kupuje smao nemacko i da je nemacko najbolje.

KAd sam bio u Austriji i Nemackoj video sam sve sam 80% auta su VW, Audi, Mercedes i BMW tamo.

Ja kad sam bio u nemacke markete nisam mogao videti skoro nista da nije nemacko. Oni ODBIJAJU da prodaju bilo sta sto nije njihov proizvod u vecini slucajeva .

Osim ako to uopste nemaju .

Zato u Nemacku mogu na primer da odu samo smrznute srpske maline, ali ne nikako i srpski gotov proizvod.

Nemac to ne dozvoljava. On samo hoce da kupi od drugog sirovinu - gotov proizvod da prodajes u Nemackoj vrlo vrlo tesko ide i gotovo da nemas sanse.

Sa druge strane sve druge drzave su zatrpane nemackim gotovim proizvodima.

Zato Nemci dobro zive na racun drugih - jer dobro razmisljaju.

toje tacno i tako treba da nije toga nebi bili tu gde jesu ,, kamte srece kadbi kod nas bilo tako ,,

- - - - - - - - - -

Sustina je da sva istrazivanja dokazuju , da nemci nisu uopste ni blizu drugih proizvodjaca po pouzdanosti danas - a sad ako se neko lozi da vozi Audija neka ga vozi tu mu niko ne moze nista.

al uvek postoje ljudi kojima je svejedno koji je brend auto koji voze i gledaju zato da kupe auto, sto kvalitetniji, za sto manje para.

Ne kupuju svi auto da se kurce pred komsilukom :D

da to samo srbin se kurce pred komsilukom
 
DA je golf ili passat los mogli bi da dube na glavi, ne bi bili prodavani kolko jesu.
cinjenica..

To je logika "milijarde muva ne mogu da grese - g0vno je zdravo i hranljivo" :)

nikada broj prodatih vozilo nije bilo merilo kvaliteta - vec merilo prvenstveno dobrog marketinga .

Merilo kvaliteta su istrazivanja renomiranih auto casopisa i osiguravajucih kuca kao sto je ovo u uvodnom postu.

Oni nemaju direktnog finansijskog interesa da proteziraju bilo koga.

Tacnije ako bi osiguravajuca kuca gurala nemce kao pouzdane , oni bi gubili novac, jer oni osiguravaju sva ta auta, pa je njima u najvecem interesu da auta rangiraju po pouzdanosti sto preciznije mogu - jer sto je auto vise pouzdan to mu je jeftinija polisa osiguranja kod osiguravajuce kuce i obratno.

I ne kazem ja da su oni losi. Samo kazem da drugi nude to isto , a neki i bolje, vise - za manje novca.

Sramotno je na primer za jedan BMW, Porche, Volvo, Audi ili Mercedes sto nisu u prvih 10 na ovoj listi , jer su to premium brendovi automobila.

Oni naplacuju daleko visu cenu za svoja vozila od jednog Suzukija na primer , a ne nude ni priblizan kvalitet i pouzdanost i to je sramota.

Ne za vozace Suzukija i drugih japanaca, koreanaca... Vec za vozace ovih premium brendova.

To je ko da ti ja prodam kilo trulih jabuka , ili jabuka trece klase kao prvu klasu...
 
Poslednja izmena:
Tako je, Tihi, putevi u Engleskoj i ovde su potpuno isti, kao i kola koja se prave za njihovo tržište, sa desnim volanom, su potpuno ista kao ona koja se prave za Istočnu Evropu...
Zaboga, ako te neko plaća za ono na Politici, još i razumem... ali, ovde baca pare...

a sta je to drugacije osim strane volana?

Putevi nisu naravno isti kod nas su gori a ako se nesto kvari puno u Engleskoj kvarice se jos vise u Srbiji :)
 
Evo ovde je kompletna lista

http://www.autocar.co.uk/car-news/motoring/honda-tops-uk-reliability-survey

12. FIAT
13. ŠKODA
..
18. KIA
..
21. Volkswagen
..
..
26. BMW
..
..
30. Mercedes-Benz
31. Audi
..
36. Porsche

Izuzetan rezultat za FIAT moram priznati izgleda da FIAT vise nije nepouzdan kao sto je bio i da izuzetno napreduje na polju kvaliteta. Verovatno je ovo posledica udruzivanja Fiata i Chryslera. Svaka cast!

A pazi Nemce i njihove rezultate!

"Nemački kvalitet" haha :rotf:

A najgori su Bentley i Land Rover. Ultra skupi automobili
 
Poslednja izmena:
Alo Tihi

Tacnije ako bi osiguravajuca kuca gurala nemce kao pouzdane , oni bi gubili novac, jer oni osiguravaju sva ta auta, pa je njima u najvecem interesu da auta rangiraju po pouzdanosti sto preciznije mogu - jer sto je auto vise pouzdan to mu je jeftinija polisa osiguranja kod osiguravajuce kuce i obratno.


Osiguranje nema nikakve veze sa pouzdanosti jednog vozima.Ima drugi kriterijumi za osiguranje To se vidi kad ovako nešto kažeš da nemaš pojma.
Osiguranja se plaćaju najviše na ona vozila koja se najviše kradu i zato i svaki grad za sebe ima cenu osiguranja.Nije tačno da svi isto imaju.Na selu se puno manje plaća osiguranje nego u gradi jer je manja verovatnoća da tamo neko ukrade auto ,i manja verovatnoća da se tamo prave sudari nego u gradu.To su dva glavna kriterijuma + koliko dugo voziš auto bez sudara i još puno drugih stvari o kojima ti nemaš pojma. .
 
a sta je to drugacije osim strane volana?

Putevi nisu naravno isti kod nas su gori a ako se nesto kvari puno u Engleskoj kvarice se jos vise u Srbiji :)

Jel me ozbiljno pitaš šta je to drugačije kod automobila za Zapadnu Evropu u odnosu na one koji se isporučuju za Istočnu?
Povrh toga, jel me ozbiljno pitaš koliko se menja automobil samo promenom strane volana?
A kod trećeg si se i sam nasmejao koliko ti je nakaradna logika.
 
Jel me ozbiljno pitaš šta je to drugačije kod automobila za Zapadnu Evropu u odnosu na one koji se isporučuju za Istočnu?
Povrh toga, jel me ozbiljno pitaš koliko se menja automobil samo promenom strane volana?
A kod trećeg si se i sam nasmejao koliko ti je nakaradna logika.

Svi delovi vozila su identicni. Razlike su samo kozmeticke prirode.

I auta sa levim i desnim volanima se proizvode u istim fabrikama.

Glup pokusaj diskreditacije rezultata istrazivanja.
 

Back
Top