Hrišćanski moral

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.859
Čitam na nekoj temi kako se ''savremeni čovek odaljio od Hrišćanskog morala'', pa pošto
ta tema nema veze ni sa hrišćanstvom, niti sa moralom, ne bih da tamo postavim pitanje.

Šta je to hrišćanski moral?

Živimo u hrišćanskom okruženju i reklo bi se da morala ima tek utragovima. Ništa bolja
situacija nije ni u zemljama u kojima je neka druga religija većinska. To je svima jasno i
ne bih da naklapamo o tome koji su đavoli za to krivi. Zanima me samo, za slučaj da
krene neka nova sveta inkvizicija, šta nam je činiti. Po čemu se hrišćanski moral razlikuje
od drugih i ima li drugih?
 
Čitam na nekoj temi kako se ''savremeni čovek odaljio od Hrišćanskog morala'', pa pošto
ta tema nema veze ni sa hrišćanstvom, niti sa moralom, ne bih da tamo postavim pitanje.

Šta je to hrišćanski moral?

Živimo u hrišćanskom okruženju i reklo bi se da morala ima tek utragovima. Ništa bolja
situacija nije ni u zemljama u kojima je neka druga religija većinska. To je svima jasno i
ne bih da naklapamo o tome koji su đavoli za to krivi. Zanima me samo, za slučaj da
krene neka nova sveta inkvizicija, šta nam je činiti. Po čemu se hrišćanski moral razlikuje
od drugih i ima li drugih?
pise ti u Bibliji
to su Bozja moralna merila
 
Nisam bas citao previse Bibliju, ali ako je napisana pre 2000 godina, tesko da moze pratiti trendove novog dustva, a i cini mi se da svako malo menja pravila po svojoj potrebi.
Zar nema pravila u Bibliji koji kazu da je greh nositi razlicitih vrsta odece, ne mogu da se setim tacno sta je u pitanju, neka me neko ispravi ako gresim.
A ima i ono da bog kaze Mojsiju da kamenuje ljude koji rade nedeljom, Sabatom, kada vec.

Ne deluje mi bas da bi neko trebao da doslovce prati ta pravila. E sad, Novi Zavet je tu bio malo blazi, ali svako je menjao po potrebi, tj. svaka religija, tako da ne znas u sta vise da verujes. Pravoslavci veruju u jedno, katolici u drugo, protestanti u trece...

Ono cuveno, "ne ubij" pa su se ljudi poprilicno ogresili u to.

I jeste da veruju, pa opet se ogrese u taj moral, tako da na kraju mislim da je sve u samom coveku a ne toliko u svetim spisima i pravilima.
 
moralna merila su od Boga

hoces reci da ljudi menjaju potrebe?

uvek su iste sta j ebitno kada su ziveli

moral je moral

nepromenjljiv

I, da cujemo te vase morale i stavove, koji su. Super je imati robove, ubij nevernika, ako te dete ne slusa odvedi ga a kraj grada i kamenuj, svet je nastao iz incesta, bog je patoloski ljubomoran na nepostojecu konkurenciju, genocid je super ako bog tako kaze, ubijati decu zato sto se smeju celavom, to se trazi, zrtvovanje ljudi u bozije ime.
Reci mi Arriana, koje si od ovoga do sada uradila, da bi pokazala da si moralnija od nas, koji se gadimo nad ovakvim stvarima?

A da, ti ne verujes u prvu vec u drugu knjigu :hahaha:

Zamisli ti taj civilizacijski sunovrat, da hriscani primenjuju isto sto je primenjivano pre 1500 godina u ime njihove religije, ili 1000, ili 500, i da vlada taj poremeceni moral. UZAS.
 
Poslednja izmena:
nećeš ti, ja ću plakati...:sad2:

Pitanje je šta je nemoralno u držanju robova, ako se ne varam.

Nemoralno je lišavati ljude slobode i bogatiti se na njihovim plećima.
Još je strašnije živeti u iluziji da ti je bog lično dao pravo na to uživanje.
 

Back
Top