Objasnjenje koliko mi imamo znanja o neurologiji. Steknite jasnu sliku o tome.
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Objasnjenje koliko mi imamo znanja o neurologiji. Steknite jasnu sliku o tome.

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Objasnjenje koliko mi imamo znanja o neurologiji. Steknite jasnu sliku o tome.

/ Da bi se poznavala neurologija neophodno je znati i hemiju.
    / Covjek ne zna dovoljno o hemiji da bi napravio dva kompjutera koja su i slicna i razlicita, ali su sposobna da kreiraju nesto sto se sastoji od djelova od kojih i jedan od njih.
    Dakle, mi ne znamo o procesu reprodukcije bas puno.
    / Znamo da je nervni sistem najkoplikovaniji u covjekovom tijelu, pogotovo centralni (mozak i kicmena mozdina).
    Koliko onda znamo o mozgu?
    Poslednji put ažurirao/la Zgradic Bozo : 29.07.2013. u 15:06

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Objasnjenje koliko mi imamo znanja o neurologiji. Steknite jasnu sliku o tome.

Ja cu samo da dodam da gomila nema pojma posto vezuju za psihijatriju znas ono NEUROpsihijatar....Ako me kapiras.

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    424

Podrazumevano Re: Objasnjenje koliko mi imamo znanja o neurologiji. Steknite jasnu sliku o tome.

O mozgu se najmanje zna , sto je ironicno , jer ako pogledas , mozak o samom sebi ne zna nista
    Mene fasciniraju slucajevi kada covek ostane bez dobrog dela mozga a i dalje funkcionise najnormalnije ...

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Malenano1 Pogledaj poruku
    Ja cu samo da dodam da gomila nema pojma posto vezuju za psihijatriju znas ono NEUROpsihijatar....Ako me kapiras.
    To više ne postoji, sad, kao i prije oko 100 godina, postoji opet samo neurologija i psihijatrija (ne postoji specializacija za neuropsihijatra, nekad je postojala, ali postoji za neuropsihologa). Ne postoji neuropsihijatrija. Mada postoje neuropsihijatri, i dozvoljeno im je da rade.
    Psihijatar (pa i neuropsihijatar) zna o mozgu vrlo malo, ali definitivno dobro zna statistiku što se tiče dejstva nekih supstanci ili posledica poremećaja nekih stvari u mozgu, pa i anatomskih. Statistiku! Danas ne postoji ni jedna neurološka teorema, postoji samo statistika sad za sad, i teorija.
    Na primjer, psihijatrijski klijenti, koji su pušači, više puše od "normalnih", ali to ne važi u svim slučajevima, važi u većini.
    Kod nekih ljudi ansiolitici izazivaju anksioznost!
    Poslednji put ažurirao/la Zgradic Bozo : 29.07.2013. u 15:19

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    Mene fasciniraju slucajevi kada covek ostane bez dobrog dela mozga a i dalje funkcionise najnormalnije ...
    Činjenica je da neke iste funkcije ili informacije postoje na više mjesta u mozgu, tako da tu nema što da te fascinira. A postoje i zone koje ne znamo što tačno rade, ako rade išta.

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja mislim da su amigdale vezane za emocije negde sam citala....Nek me neko ispravi ako gresim.

Obećava
    Učlanjen
    26.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Malenano1 Pogledaj poruku
    Ja mislim da su amigdale vezane za emocije negde sam citala....Nek me neko ispravi ako gresim.
    Nije dokazano, ali se vjeruje.

Slične teme

1. Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 05.02.2012., 00:22
  2. Rock nation (objasnjenje)
    Autor Jimi u forumu Muzika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.01.2005., 01:34
  3. KVIZ ZNANJA
    Autor surfer u forumu Žene
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.12.2004., 12:49