Da li ste ikada skrivali...

yusatch

Početnik
Poruka
44
Kazu da se kašalj, sirotinja i ljubav ne mogu sakriti. Dakle situacija je sledeća: jasno vam je da se volite i sve je to lepo, ali iz nekog razloga nemate hertza ili mogućnosti da to pokažete u javnosti. I oboma vam je dobro sto ste skriveni, niko nikome ne prebacuje misleći da ga se partner stidi niti... Ipak, neki razlog je tu i ne usuđujete se da obelodanite vezu. Da, znam, ako je to prava ljubav, onda bla, bla, bla...
Da li ste ikada, i pored logike i hrabrosti, zbog nečega bili u situaciji da skrivate svoju ljubav od očiju drugih? Je li vam to i uspelo?
:roll:
 
ja se popnem na vr' planine i vicem...
ili odem u sumu...
ne mora niko da zna..yeee..pa ne mora..ali necu ni da krijem..'jeste vas dvoje zajedno' mi? maaa neee sta ti pada na pamet bullshi.ttin'
sto ne bi izasla na videlo? dajte bar jedan dobar razlog?
kukavicki :x

i ti yusatch sto se primas..sta kao tesko provaliti da si dvostruki, ako ne i visestruki:))..ali to je totalno nebitno u celoj prici..

ne navlaci se svako..ali jeste..endorfini dovode do zavisnosti kao droga..postoje osobe kojima je taj amfetaminski nalet neophodan..telo vremenom stice toleranciju spram ovih hemikalijama..tako da je nekim ljudima neophodno nesto vise da bi se 'uradili'..idu iz veze u vezu da bi dobili svoj fix..
 
Ne primam se, nego me nervira kada na teme odgovarate shitom!
I ne mešaj endorfine sa amfetaminom!!! Kardinalna greška!
Boli i mene patka šta će reći svet! Problem je kompleksan i neću detaljima da vas smaram, samo, verovatno bi obelodanjivanje onemogućilo da se viđamo dalje... (jbt, meksička sapunica :roll: ) i onda je sve baš... :?:
 
Ima tu istine o skakanju iz veze u vezu,ali budi smart pa kazi sta kad nije to u pitanju. Yusatch-ti bar znas poentu svoje teme,pa napisi da li imas iskustva sa tim i ako imas da li se plasis da bi se obelodanjivanjem mnoge stvari promenile? To je ono-ni sa njim ni bez njega...
 
jeste moj brat pa su se venchali a na radnom mestu su se svi zacudili ali im je bilo simpatichno. ne znam d ali ce taj brak da potraje. brat pokazuje svoje pravo lice iako je on zapravo faca. posto mene poznaje..to ga je oplemenilo. inace bili su 3 god zajedno a kolege na poslu doduse 1x nedeljno se vidjaju tamo

ma treba skrivati inace svi bulje u vas plus sto morate da ih vodate roditeljima uzhas. mozda treba sakriti i brak da se izbrise problem svekrve.
 
Aman, nije poenta u skrivanju ili ne skrivanju... Nemam nameru nesto da skrivam, ali me briga da li svet zna ili ne... Ako imam potrebu, popecu se na vr' planine i vikati iz sveg glasa, ako nemam tu potrebu saputacu samo njoj na uvce, i sta sad? Je l' automatski ono 'vikanje sa planine' znaci da tu osobu vise volim nego onu kojoj bi 'saputao na uvce'? To nema apsolutno nikakve veze sa ljubavlju... Svako iskazuje svoju ljubav na svoj nacin, a sta ce 'svet' da misli o tome ne bi trebalo ikoga da interesuje... Kao da ce nasa ljubav biti veca a veza jaca ako neko zna ili ne zna o nama?

Mislim ako volim neku osobu volim nju a ne taj yebeni svet... Svet i onako nikad nisam voleo... Narocito ovaj svet dinaroidnih kromanjonaca u okruzenju - bas me briga da l' 'Stanko svercer' zna ili ne zna s' kim sam ja u vezi... It's not his business...
 
yusatch:
Ne primam se, nego me nervira kada na teme odgovarate *!
I ne mešaj endorfine sa amfetaminom!!! Kardinalna greška!
Boli i mene patka šta će reći svet! Problem je kompleksan i neću detaljima da vas smaram, samo, verovatno bi obelodanjivanje onemogućilo da se viđamo dalje... (jbt, meksička sapunica :roll: ) i onda je sve baš... :?:
ZASTO BI OBELODANJIVANJE ONEMOGUCILO DA SE VIDJATE(jel me cujes sada) :lol:

e nemoj da me ucis..da ne menjamo temu..endorfin je telesna supstanca slicna morfijumu..dokazana je njegova povecana prisutnost u mozgu nakon uzimanja opijata..ukljucujuci amfetamine..a JA SAM MISLILA na amfetaminski nalet dopamina,norepinefrina i fenilatenamina..dopamin hemikalija zadovoljstva, norepinefrin je slican adrenalinu, jer dolazi do ubrzanog rada srca, izaziva uzbudjenje..back to the subject..
 
Hmmmm... moram primetiti da se neki ovde prave isuvise naivni i nevini... Neki imaju itekako puno razloga za skrivanje od javnosti... Od banalnih tipa 'sta ce svet da kaze', preko porodicnih ako zivite u ksenofobicnoj ili sovinistickoj porodici, pa sve do sakrivanja zbog prevare, licnog integriteta (sto se opet vraca na osnovu 'sta ce svet da kaze'), itd. itd.

Everything happens for a reason... People doings are not an exception...
 
Hmmm... a niko ne moze da voli dve osobe istovremeno? :roll: (inace mislim da ne, nego postoje i takva pitanja).

Razni ljudi razlicito razmisljaju... Pa eno na onoj temi o fu*king braku mi glavu htedose odvaliti zato sto sam reko da me boli ona stvar sta ce moja porodica da misli o tome, i da li je life-expectation mojih roditelja da se ja ozenim - ne zene se oni, vec ja... Pa ako ja ne verujem u 'potpis znaci ljubav', briga me sta oni ocekuju...
Ali vidis, ima ljudi koje je briga... Pa ako se nadjes u ksenofobicnoj ili sovinistickoj porodici, a zavolis osobu koja po njihovim 'standardima' ne odgovara, a opet je tebi stalo da ne povredis svoje kretene od roditelja, moras da sakrivas svoju ljubav jerbo tvoji roditelji to nece podrzati i mozes zavrsiti na ulici (sto je perfectly fine with me - ako neko ne postuje moje zelje i odluke, nemam ni razloga da zivim sa njim ma koliko mi mozda u obrnutom slucaju bio laksi zivot ne placajuci kiriju ili sta vec)...
Isto tako imas society expectations pod koje lako popadaju 'javne licnosti'... Ono, kako moze yebeni Bred Pit da bude sa nekom anonimus personom - on je ipak njegovo visocanstvo Bred Pit... Pa i kad vara svoju zenicu, mora da je vara sa nekom jos poznatijom licnoscu... I tako gro tih 'javnih' licnosti skriva svoj privatni zivot kao zmija noge, pa ih onda ulovi neki paparaci, pa se onda oni pravdaju i sutnu anonimous damu jer to nije politicki ili kako vec korektno...

E sad, to sto ja mislim da samo budale potpadaju pod takav vid pritiska drustva, to je skroz treca prica... Ali cinjenica je da toga imas na svakom koraku...
 
Shvatam da postoji gomila razloga, ali, pod pretpostavkom da se radi o odraslim i samosvesnim osobama, čemu onda skrivanje? Kao što napisa, to se sveta ne tiče. I kad je već tako, čemu trošiti vreme i trud da se održe prividi nečega što nije! Samo zavaravanje. Partneri su izbor jedno drugog, ne njihove okoline.

Osim ukoliko se ne radi o bliskim srodnicima, prevarama ili pedofiliji,... To ne želim da komentarišem. Ali svi ostali odnosi, uključujući homoseksualne, ili između različitih rasa, naroda, kultura i/ili klasa nisu greška i zločin, i ne vidim što bi ih neko skrivao. Ako, npr, ljudi u okruženju pojedinca ne mogu da prihvate njegove izbore, da li će se on osećati bolje ako bude lagao kako bi se prilagodio normama svoje sredine? Ili će, pre ili kasnije, početi da ispoljavava frustracija zbog takvog stanja.
 
DisMisaL:
Shvatam da postoji gomila razloga, ali, pod pretpostavkom da se radi o odraslim i samosvesnim osobama, čemu onda skrivanje? Kao što napisa, to se sveta ne tiče. I kad je već tako, čemu trošiti vreme i trud da se održe prividi nečega što nije! Samo zavaravanje. Partneri su izbor jedno drugog, ne njihove okoline.

Osim ukoliko se ne radi o bliskim srodnicima, prevarama ili pedofiliji,... To ne želim da komentarišem. Ali svi ostali odnosi, uključujući homoseksualne, ili između različitih rasa, naroda, kultura i/ili klasa nisu greška i zločin, i ne vidim što bi ih neko skrivao. Ako, npr, ljudi u okruženju pojedinca ne mogu da prihvate njegove izbore, da li će se on osećati bolje ako bude lagao kako bi se prilagodio normama svoje sredine? Ili će, pre ili kasnije, početi da ispoljavava frustracija zbog takvog stanja.

To da se sveta ne tiče, lepo zvuči, ali daleko je od istine. Neverovatno je koliko ljudi sa strane mogu da utiču na kvalitet veze svojim protivljenjem, ko ti nije doživeo, ne zna. I tu sad ide one priča o "pravoj ljubavi", kao nije to neka veza kad drugi utiču bla, bla bla...e, takva ljubav postoji samo u filmovima ili nekim baš srećnim okolnostima, a u realnosti treća strana može da napravi od veze pakao. Naravno da će se taj koji skriva osećati bolje, jer će sebi olakšati život za milion pridika koje bi inače svakodnevno slušao i naravno da će imati frustracije zbog takvog stanja. Zato će uvek izabrati ono što je manje zlo, tj. što mu manje ide na živce.
 
Ljudi, zaista postoje takve situacije da ni najcivilizovaniji parovi ne mogu da izadju na kraj sa glasovima i akcijama sa strane. Uostalom, k'o sto rece Olujni Oblak, ljubav koja pobedjuje sve je fora iz bajke. Tako da, cak i ako bi sve funkcionisalo kako treba, koliko neskrivenom paru koji ima razloga da se krije, treba vremena dok se neko od njih dvoje ne zasiti okoline i njihovih sra.nja i odluci da veza nije vredna tolike zayebancije? Meseci, godine? Puci ce pre ili kasnije (cimerovo iskustvo!)!!!
:cry:
 
storm cloud:
To da se sveta ne tiče, lepo zvuči, ali daleko je od istine. Neverovatno je koliko ljudi sa strane mogu da utiču na kvalitet veze svojim protivljenjem, ko ti nije doživeo, ne zna. I tu sad ide one priča o "pravoj ljubavi", kao nije to neka veza kad drugi utiču bla, bla bla...e, takva ljubav postoji samo u filmovima ili nekim baš srećnim okolnostima, a u realnosti treća strana može da napravi od veze pakao. Naravno da će se taj koji skriva osećati bolje, jer će sebi olakšati život za milion pridika koje bi inače svakodnevno slušao i naravno da će imati frustracije zbog takvog stanja. Zato će uvek izabrati ono što je manje zlo, tj. što mu manje ide na živce.

Hmmm... sad moram da branim 'neskrivenu' stranu... Izvini molim te, kakve veze ima sta ce svet da misli, i ko yebe tu 'trecu stranu'? Sta, neko mi moze narediti s' kim cu biti i sta cu raditi? Nema shansone... Ko proba da mi drzi pridike u vezi toga, zavrsio je svoju karijeru u komunikaciji samnom 'za vjek i vjekovma'...
Nikada nikoga nisam pitao za 'blagoslov' i to zasigurno nikada necu da uradim (jedna od retkih 'never' situacija u mom zivotu)... A samo neka pokusa neko da se tu umesa pa ce proci k'o bos po trnju...
 
U potpunosti razumem o cemu pricas.Nekad je bolje cutati i uzivati u ljubavi bez publike i javnog mnjenja.Ako je vama lepo,ne kvarite to.Pretpostavljam da ima ljudi koji bi vam pokvarili vezu ili koji bi je zabranjivali ili vec .....Potrudite se da se uzivate jedno u drugom,da se volite i cuvate to sto imate.Prava ljubav danas je zaista raritet.
Tek kad vasa veza ojaca,kad budete sigurni jedno u drugo tad kazite svima - medjusobno poverenje niko nece moci da srusi - a ni ljubav.
To ti je moj savet.Ne znam zasto sam ti sve ovo ispricala,ali ne skodi,ako neskodi onda koristi. :D
Poz
 
Incognito:
storm cloud:
To da se sveta ne tiče, lepo zvuči, ali daleko je od istine. Neverovatno je koliko ljudi sa strane mogu da utiču na kvalitet veze svojim protivljenjem, ko ti nije doživeo, ne zna. I tu sad ide one priča o "pravoj ljubavi", kao nije to neka veza kad drugi utiču bla, bla bla...e, takva ljubav postoji samo u filmovima ili nekim baš srećnim okolnostima, a u realnosti treća strana može da napravi od veze pakao. Naravno da će se taj koji skriva osećati bolje, jer će sebi olakšati život za milion pridika koje bi inače svakodnevno slušao i naravno da će imati frustracije zbog takvog stanja. Zato će uvek izabrati ono što je manje zlo, tj. što mu manje ide na živce.

Hmmm... sad moram da branim 'neskrivenu' stranu... Izvini molim te, kakve veze ima sta ce svet da misli, i ko yebe tu 'trecu stranu'? Sta, neko mi moze narediti s' kim cu biti i sta cu raditi? Nema shansone... Ko proba da mi drzi pridike u vezi toga, zavrsio je svoju karijeru u komunikaciji samnom 'za vjek i vjekovma'...
Nikada nikoga nisam pitao za 'blagoslov' i to zasigurno nikada necu da uradim (jedna od retkih 'never' situacija u mom zivotu)... A samo neka pokusa neko da se tu umesa pa ce proci k'o bos po trnju...

Super si ti ako možeš potpuno da isključiš uticaje okoline, ali nekim ljudima to nije tako lako. Okolnosti takođe igraju veliku ulogu u tome, lako je ljudima koji su ne zavise od drugih da rade šta požele, ali kad nije tako, onda je sve to mnogo komplikovanije. Pričam samo hipotetički, nisam nikada bila u skrivenoj vezi, pa ne mogu baš ni da zamislim kako bi to izgledalo, ali kad sada razmislim, čini mi se da bi mi možda bilo lakše u životu da sam neke stvari skrivala i prećutala. Neko zna i može u startu da se ogradi od okoline svojim "zabole me" stavom, a neko ne može i šta mu preostaje?

I što je najgore, najčešće se ne radi se ni o malicioznim tračevima nekih levih ljudi, ni o nekim spletkama, zabranama itd. kako većina misli, već o jednom tihom neodobravanju ljudi koji vas vole i koje vi volite, koje na duge staze postaje prava psihološka tortura. Samim tim što to neodobravanje nije agresivno, još je teže nositi se sa njim. Nađete se između dve vatre i konstantno ste rastrzani između svojih želja i tuđih očekivanja, a zavađene strane vam samo otežavaju tu situaciju. Mučenje!
 
storm cloud:
Super si ti ako možeš potpuno da isključiš uticaje okoline, ali nekim ljudima to nije tako lako. Okolnosti takođe igraju veliku ulogu u tome, lako je ljudima koji su ne zavise od drugih da rade šta požele, ali kad nije tako, onda je sve to mnogo komplikovanije. Pričam samo hipotetički, nisam nikada bila u skrivenoj vezi, pa ne mogu baš ni da zamislim kako bi to izgledalo, ali kad sada razmislim, čini mi se da bi mi možda bilo lakše u životu da sam neke stvari skrivala i prećutala. Neko zna i može u startu da se ogradi od okoline svojim "zabole me" stavom, a neko ne može i šta mu preostaje?

I što je najgore, najčešće se ne radi se ni o malicioznim tračevima nekih levih ljudi, ni o nekim spletkama, zabranama itd. kako većina misli, već o jednom tihom neodobravanju ljudi koji vas vole i koje vi volite, koje na duge staze postaje prava psihološka tortura. Samim tim što to neodobravanje nije agresivno, još je teže nositi se sa njim. Nađete se između dve vatre i konstantno ste rastrzani između svojih želja i tuđih očekivanja, a zavađene strane vam samo otežavaju tu situaciju. Mučenje!

Kakve okolnosti, kakva okolina? Okolnosti i okolinu ljudi sami sebi stvaraju... Nije to fu*king elementarna nepogoda pa da sad ti nemas nikakve veze s' tim i da na to ne mozes da utices... Ako neko sebi dozvoli da zavisi od drugih, to je njegov problem i gledam da sa takvim osobama nemam ista ozbiljno jer u tom slucaju oni su dozvolili da sami ne odlucuju o svom zivotu vec neko umesto njih...

Svako moze da se ogradi, nema tu neko moze - neko ne moze... Oni koji misle da ne mogu su lenje i plasljive osobe koje ne smeju da uzmu svoj zivot u svoje ruke, a ja od takvih bezim na kilometar...

A tiho neodobravanje 'ljudi koji me vole ili koje ja volim' ne postoji... Ne moze neko ko mene voli da ne odobrava moje zelje i moje izbore - takva osoba onda mene ne voli, vec voli to sto ima kontrolu nadamnom, a kako ja to smatram jednim jako ruznim pokusajem ataka na moju individualnost takvu osobu cu uvek drzati sto dalje od mene i ne bi mi palo na pamet da doticnu volim.

Tudja ocekivanja me ne interesuju...
 

Back
Top