bioloska vs kronoloska starost .

meni daju ...

  • vise nego sto imam .

  • maje nego sto imam .

  • uglavnom pogode .


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ravana2

Domaćin
Banovan
Poruka
4.865
dakle da li vam daju vise ili manje godina nego sto u stvari imate . sada ne mislim dok zelite izgledati mlade ili starije pa se tako nasminkate vec u normalnom izdanju .

potpitanje je da li vas to vrijeda kada vam daju vise ili manje godina nego sto stvarno imate ?
 
Jel mogu ja prva?
Šta znam, tamo negde do triespete, sam izgledala mlađe od godina koje imam, pa su mi i davali ponekad i desetak godina manje. Oko četrdesete sam svenula kao cvet tako da ne verujem da izgledam mlađa nego što jesam, a evidentno je i da se više ne izjašnjavaju u vezi sa tim koliko misle da sam stara i kako im izgledam u odnosu na to mišljenje.
 
Uvek pomisle da imam dosta manje godina, najmanje 3-4 manje.
Jednom, pre dve godine, je cak ispalo da imam 10 godina manje. Neka mala mislila da sam jos gimnazija, kao i ona.
Isto tamo gde sam jedno vreme radio, na pocetku je par njih mislilo da sam tek srednju skolu zavrsio.

A ne volim kad me neka mama sa detetom, nazove cikom. Uh to mi bas bezveze. Srecom pa vecina jos uvek kaze bata.
 
Kažu, da izgledam mlađe, nego što imam godinica. Mada mi redovno, klinci iz zgrade ovi maleni pačići što se tek juče da kaže čovek ispileli od mame i tatice, kažu "teto". Ha, ha..pa se uvek nasmejem. :)

Ja u duši ostajem i ostaću uvek, kao dete neko, iz druge priče i planete.

na meni će se sigurno jednog dana videti i bore, kako budem starila, doći će bolesti, nemoć..sve što život za nekih tamo pedeset i kusur bude nosio , ali s ovog aspekta i svega šta mi se dešavalo, mislim, da ću zauvek imati tu neku crtu mladolikosti, kao što imaju i svi moji, od familije.

U meni uvek ostaće, dokle god budem živa, onaj duh , nekog nemirnog deteta, koje se igra, luta, plače kao kada razbije kolena o pločnik ili te grli, najčestitije moguće.

Godine će samo doneti mudrost i starenje mog fizičkog tela. I ja ću da se mirim s tim.

Ono šta u meni nikada ostariti neće..jeste moj um. Srce. I duša.

I zato su mi lepe sve godine, koje sam imala. Neke bile preteške. Neke duboko mučne. U nekima misleh da neću izvući žuvu glavu..ali, dobro.

Mislim da su moje duševne godine u obrnutoj proporciji s mojom biloškom starošću.

Ali, ne u negativnom kontekstu.

Već u pozitivnoj relaciji.

I zbog toga sam sretna.

:bye:
 
Kažu, da izgledam mlađe, nego što imam godinica. Mada mi redovno, klinci iz zgrade ovi maleni pačići što se tek juče da kaže čovek ispileli od mame i tatice, kažu "teto". Ha, ha..pa se uvek nasmejem. :)

Ja u duši ostajem i ostaću uvek, kao dete neko, iz druge priče i planete.

na meni će se sigurno jednog dana videti i bore, kako budem starila, doći će bolesti, nemoć..sve što život za nekih tamo pedeset i kusur bude nosio , ali s ovog aspekta i svega šta mi se dešavalo, mislim, da ću zauvek imati tu neku crtu mladolikosti, kao što imaju i svi moji, od familije.

U meni uvek ostaće, dokle god budem živa, onaj duh , nekog nemirnog deteta, koje se igra, luta, plače kao kada razbije kolena o pločnik ili te grli, najčestitije moguće.

Godine će samo doneti mudrost i starenje mog fizičkog tela. I ja ću da se mirim s tim.

Ono šta u meni nikada ostariti neće..jeste moj um. Srce. I duša.

I zato su mi lepe sve godine, koje sam imala. Neke bile preteške. Neke duboko mučne. U nekima misleh da neću izvući žuvu glavu..ali, dobro.

Mislim da su moje duševne godine u obrnutoj proporciji s mojom biloškom starošću.

Ali, ne u negativnom kontekstu.

Već u pozitivnoj relaciji.

I zbog toga sam sretna.

:bye:

Kako je to Catko




Puste, kakobisereklo - tlapnje, tlapnjice
 
Оно кад су били избори 2008. у фебруару ја била осми разред, и стајала ја са стране док сам чекала маму да гласа, и пита мене неки човек што не гласаш, ја реко па малолетна сам
 
dakle da li vam daju vise ili manje godina nego sto u stvari imate . sada ne mislim dok zelite izgledati mlade ili starije pa se tako nasminkate vec u normalnom izdanju .

potpitanje je da li vas to vrijeda kada vam daju vise ili manje godina nego sto stvarno imate ?
Daju mi manje godina... ali ja i nisam u nekim godinama kada je to pohvalno.
I da... dešava mi se da me pitaju da li imam 18 kad kupujem cigare.
 

Slične teme


Back
Top