Šta mislite o vozačima automobila od 2.5 3.0 i više u Srbiji?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: Šta mislite o vozačima automobila od 2.5 3.0 i više u Srbiji?

Ističe se
    Učlanjen
    13.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Šta mislite o vozačima automobila od 2.5 3.0 i više u Srbiji?

Jer to lud narod,ajde noviji auto,daće za registraciju preko 1000 € ali neki stariji 10-ak godina?

Ovo pitam jer bih da kupim auto kojeg ima dosta sa 2.5 nego sa 2.0 ili 1.9 ali kada vidim razliku u registraciji...

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Šta mislite o vozačima automobila od 2.5 3.0 i više u Srbiji?

četri zarez dva

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

A brate prosta matematika, i ja kada bih kupio registrovao bi na invalida, i opet sam poslednji vlasnik, a gadjam 3,0 kada je bal neka je na vodi! Imas registracvija sajt pa proveravaj kolika je registracija za njega!

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2099

Ta registracija na invalida može da bude veliki problem ako invalid umre.... panduri znaju za jadac, pa mnogi auti u toj kategoriji ekspresno završe na parkinzima MUP-a gde po godinu-dve čekaju ostavinsku raspravu. U svakom slučaju, mislim da je Srbija među prvima u svetu po prosečnoj ceni automobila koji voze invalidi...

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Citat Original postavio dualcore Pogledaj poruku
    Jer to lud narod,ajde noviji auto,daće za registraciju preko 1000 € ali neki stariji 10-ak godina?

Ovo pitam jer bih da kupim auto kojeg ima dosta sa 2.5 nego sa 2.0 ili 1.9 ali kada vidim razliku u registraciji...
    Brate prvi razlog sto ja vozim takva auta jeste sto su velika auta neuporedivo sigurnija po bezbednost putnika i vozaca od malih u slucaju saobracajnih nezgoda. Takodje veci motor znaci veca snaga vozila, sto znaci da u slucaju incidenta na putu imas neuporedivo vise vremena da reagujes neko kad vozis neki auto sa motorom od 1500 kubika.

To sam prvi put video u zivotu kad sam imao 22 godine, i vozio se za Beograd sa bratom i drugarom, i on krece da pretice kamion na ibarskoj i upada u makaze gde iz kontra smera nailazi autobus. Ja sam mislio da smo gotovi i da je saobracajka neizbezna, ali on u tom trenutku nabija gas do daske u svom Mercedesu CLK i auto kao da si mu ukljucio novu brzinu izvlaci i vraca se u drugu traku. Tad sam se oladio , al sam video i nikada zaboravio sta znaci voziti jaku masinu , i da i registracija i veca potrosnja imaju opravdanje kada je bezbednost tvoja licna i tvojih saputnika u pitanju.

Od tada vozim uvek velike i jake masine.

Evo prost primer. Samo za ovaj vikend u Srbiji je na putevima poginulo preko 10 ljudi. Sto u automobilima sto na motorima. Pa te ja pitam sledece:

KAD SI PROCITAO DA JE U SAOBRACAJKI NASTRADAO NEKO KO VOZI VELIKU LIMUZINU ILI DZIP? Ja NIKADA .

Znaci na primer neki Volvo S60-S80, Mercedes E/S klase, BMW serije 5/7 , Neki dzip/terenac i slicno. Jeste da su ova vozila retka kod nas al bilo je udesa ovih vozila sa drugim i gotovo uvek po pravilu vozaci ovih vozila prezive.

Znaci cak i kad dodje do najgoreg vozaci velikih limuzina uvek prezive dok ovi u malim autima nastradaju . Narocito u FIAT vozilima.

Vozac dzipa je samo jednom nastradao u saobracajki i to od posledica prevrtanja i davljenja u reci da se ja secam.

Znaci sto veci auto vozis i jaci mnogo su ti vece sanse da prezivis prilikom udesa, nego ako si u nekom malom prdavcu od 1000 kubika.

Narocito na otvorenom putu.

U Srbiji je do sada na primer bilo nebrojeno nesreca gde se neki Mercedes stranih tablica sudari sa nekim domacim kecom jugom fiatom ili slicno. U Mercedesima uvek prezive - a zaginu u fiatima i zastavama.

Zato brate za mene postoje samo veliki automobili. I pored registracije.

Mala auta treba voziti samo u gradu i izbegavati otvoren put narocito odlazak na more i druga duza putovanja.

A to sto je drzava lopovska , i hoce da pljacka ljude koji voze auta sa vecim motorima to se treba resiti na jedan nacin - nadjes nekog invalida das njemu 100-150 evra za potvrdu , i registrujes auto na njega i tako vozis .
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 29.07.2013. u 12:59

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Citat Original postavio Sizif Pogledaj poruku
    Ta registracija na invalida može da bude veliki problem ako invalid umre.... panduri znaju za jadac, pa mnogi auti u toj kategoriji ekspresno završe na parkinzima MUP-a gde po godinu-dve čekaju ostavinsku raspravu. U svakom slučaju, mislim da je Srbija među prvima u svetu po prosečnoj ceni automobila koji voze invalidi...
    To nije istina. Ako invalid umre, u najgorem slucaju ti auto parkiras kod svoje kuce i ne registrujes.

ALI , ja imam napravljeno ovlascenje od strane invalida na mene, gde u ovlascenju pise da ja imam ovlascenje da upravljam autom u zemlji i inostranstvu I DA GA OTUDJIM U SVAKOM TRENUTKU KAD TO POZELIM.

Sta to znaci?

U slucaju da invalid umre, ja sa svim papirima od auta + ovim ovlascenjem mogu da sklopim kupoprodajni ugovor i overim ga u sudu i na taj nacin prenesem vlasnistvo sa invalida na sebe, ili na nekog drugog invalida.

Tako da sa potpisanim kompletnim ovlascenjem koje ukljucuje i ovlascenje da otudjis vozilo - ti i u slucaju smrti invalida nemas nikakvih problema niti mora da cekas ostavinsku raspravu.

Znaci sustina je samo prosta kad kupis auto i registrujes ga na invalida, trazi da ti invalid odmah napravi ovo ovlascenje NA TVOJE IME , i na taj nacin si u svakom trenutku u mogucnosti da preneses vlasnistvo na sebe ili nekog drugog, jer se ovo ovlascenje takodje overava u sudu.

Takodje ako te policija zaustavi, ti u svakom trenutku mozes da ih napusis qurcem, jer ti ne mogu nista kad imas ovo ovlascenje

Ja sam bas skoro pre par meseci tako preveo auto jedan sa mog brata od tetke na sebe. Brat od tetke je napravio ovo ovlascenje na mog oca, onda sam ja sa saobracajnom od auta i ovlascenjem na oca , uradio kupoprodajni ugovor, i onda smo ja i cale otisli u sud i overili kupoprodajni ugovor i onda sa tim ugovorom , placenim porezom na prenos i ostalim papirima preregistrovali vozilo na mene.

Isto ovlascenje sam uradio i sad kad sam kupio grand cherokee-a registrovanog vec na invalida . Inace po dogovoru sa prodavcem moci cu da produzavam registraciju na tog invalida uz uslugu koju placam 100 evra za potvrdu, a i u slucaju da on nece uvek mogu da ga prevedem na drugog.

Inace za sve ovo krivicu snosi sama drzava koja je lopovska. Kad je registracija za ova auta bila 500 evra godisnje, ja sam placao . Kad su su povecali registraciju na preko 2000 evra, naravno da niko nije lud da im placa taj harac i da ce ili da parkira auto ili da nadje neku alternativnu metodu da izbegne ovu otimacinu.
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 29.07.2013. u 12:55

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Ja sam ratni vojni invalid i cak nisam iskoristio pravo da uvezem auto bez carine . Kupio sam solidan auto od rodbine i meni dosta .
    Vrtili su se oko mene neke mutikase da preko mene uvezu auto i sve sam ih poslao u pzdu mtrinu .Inace bih zabranio invalidima da
    uvoze auta preko 2000 ccm .Vozim dizelasa od 1700ccm i mislim da je to vise nego dovoljno !

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2099

Ne znam, nisam pisao iz ličnog iskustva već prenosim reči mog prijatelja koji se bavi uvozom i prodajom kola iz inostranstva, neki lik kome je tako nabavio kola sad ostao bez njih i čeka tu raspravu jer je rodbina tog invalida u nekoj svađi međusobnoj pa je ispalo da taj auto nije njegov, a jeste.

U svakom slučaju, celu priču smo poveli jer sam ja pre mesec dana hteo da uzmem jednog Cheerokeja (Hemi 5.7), pa mi je preselo kad mi je ispričao sve što mi je ispričao... možda sam se zayebao? Cena je bila odlična, i znam da on troši mnogo, ali mi ne smeta potrošnja već 2 kila za registraciju.

Nisam znao ni gde da nađem tog invalida, a interesuje me isto može li invalid da ima više vozila ili bih morao da nađem nekog koji nema ni jedno?

Slažem se da nam je država lopovska... te pare bih svakako dao kroz akcize i veću potrođnju goriva, ali to ti je ista ona politika po kojoj personalizovane tablice umesto da košta ju 100 evra koštaju 80 hiljada... kao da hoće da odvoje srednji sloj od najvećih bogatuna.... ne znam uopšte u čemu je fazon s tim.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Ja sam ratni vojni invalid i cak nisam iskoristio pravo da uvezem auto bez carine . Kupio sam solidan auto od rodbine i meni dosta .
    Vrtili su se oko mene neke mutikase da preko mene uvezu auto i sve sam ih poslao u pzdu mtrinu .Inace bih zabranio invalidima da
    uvoze auta preko 2000 ccm .Vozim dizelasa od 1700ccm i mislim da je to vise nego dovoljno !
    pa mozes da uzmes 100-150 evra godisnje za potvrdu iz socijalnog , na osnovu koje se vozaci oslobadjaju placanja takse za registraciju koja za auta preko 3000 kubika iznosi i 220.000 dinara.

Sad nije cudo sto to ljudi prodaju, jer invalid uzme pare , a pravi vlasnik vozila se oslobodi pljackaskog haraca drzave.

Evo na primer ja sam kupio prosle nedelje auto za 3100 evra, terenac radi voznje do sela gde nemamo asfaltiran put , i put je pun rupa i veoma los jer je planinski i na vise mesta ga je odnela voda.

I jel tebi pravedno da ja sa autom starim 10 godina , vrednim 3000 evra platim registraciju 1500 evra godisnje?

Za mene nije, i da nije bilo ove opcije ustede na registraciji ne bih ga ni uzeo nikad.

Drugo invalidi su ljudi na margini drustva, odbaceni cesto i od svojih porodica, zive tesko jer ne mogu da se zaposle, i zato je veliko dobrocinstvo dati njima novac za tu potvrdu umesto lopovskoj drzavi koja bi te nase pare i onako potrosila na neke nove sluzbene limuzine .

Pogledaj kakva auta voze ovi iz vlade - sve ganc novi Audiji A8 , Mercedesi S klase, BMW serije 7 - motori sve preko 3000 kubika.

Policija u mom kraju vozi ganc nove terence i to Mitsubishi Pajero i Nissan Pathfinedere - sve na moj i tvoj racun.

A mi kad pozelimo da vozimo takavn eki auto star 10 i vise godina kazu nam , moze al da platis 2000 evra registraciju?

Ma mars bre bando pokvarena i lopovska...
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 29.07.2013. u 13:15

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Ne znam, nisam pisao iz ličnog iskustva već prenosim reči mog prijatelja koji se bavi uvozom i prodajom kola iz inostranstva, neki lik kome je tako nabavio kola sad ostao bez njih i čeka tu raspravu jer je rodbina tog invalida u nekoj svađi međusobnoj pa je ispalo da taj auto nije njegov, a jeste.

U svakom slučaju, celu priču smo poveli jer sam ja pre mesec dana hteo da uzmem jednog Cheerokeja (Hemi 5.7), pa mi je preselo kad mi je ispričao sve što mi je ispričao... možda sam se zayebao? Cena je bila odlična, i znam da on troši mnogo, ali mi ne smeta potrošnja već 2 kila za registraciju.

Nisam znao ni gde da nađem tog invalida, a interesuje me isto može li invalid da ima više vozila ili bih morao da nađem nekog koji nema ni jedno?

Slažem se da nam je država lopovska... te pare bih svakako dao kroz akcize i veću potrođnju goriva, ali to ti je ista ona politika po kojoj personalizovane tablice umesto da košta ju 100 evra koštaju 80 hiljada... kao da hoće da odvoje srednji sloj od najvećih bogatuna.... ne znam uopšte u čemu je fazon s tim.
    Ja ti pisem sve iz licnog iskustva jer od pre nedelju dana i sam imam auto registrovan na invalida. I ja sam uzeo Grand Cherokee-a 4.7 limited sa plinom.

I isti slucaj si ko ja - ne smeta mi potrosnja vec samo registracija.

Invalide mozes da nadjes na primer u komsiluku, domovima za invalide ili banjama. U Srbiji postoji gomila invalida i 90% njih nije informisano da na osnovu svog invaliditeta mogu da uvezu auto bez placanja carine i pdv-a ili da registruju na sebe auto bez placanje takse za registraciju koja za auta preko 3000 kubika iznosi preko 200.000 dinara.

JA prema ovoj drzavi ne osecam nikakvu lojalnost jer je ona antisrpska lopovska i srbomrzacka zato sam sa uzivanjem uzeo ovaj auto da ga vozim na invalida , jer sam time ispunio svoju potrebu da vozim do sela i nazad auto, kojem se zbog voznje po unistenom makadamu, nece raspasti trapovi zato sto lopovska drzava Srbija ne zeli da asfaltira put do sela u kojima zivi preko 2000 ljudi vec vise od 50 godina.

Da su oni do mog sela asfaltirali put , i da ga ciste zimi od snega, ja verovatno i ne bih razmisljao o tome da mi treba terensko vozilo.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    pa mozes da uzmes 100-150 evra godisnje za potvrdu iz socijalnog , na osnovu koje se vozaci oslobadjaju placanja takse za registraciju koja za auta preko 3000 kubika iznosi i 220.000 dinara.

Sad nije cudo sto to ljudi prodaju, jer invalid uzme pare , a pravi vlasnik vozila se oslobodi pljackaskog haraca drzave.

Evo na primer ja sam kupio prosle nedelje auto za 3100 evra, terenac radi voznje do sela gde nemamo asfaltiran put , i put je pun rupa i veoma los jer je planinski i na vise mesta ga je odnela voda.

I jel tebi pravedno da ja sa autom starim 10 godina , vrednim 3000 evra platim registraciju 1500 evra godisnje?

Za mene nije, i da nije bilo ove opcije ustede na registraciji ne bih ga ni uzeo nikad.
    Te invalide sto uzimaju pare strpao bih bez pardona na robiju . Zajedno sa onima koji sa njima mesetare .
    Ja placam registraciju uz potvrdu iz invalidsko borackog oko 100 evra i treba drzavi da budem zahvalan
    zbog te pogodnosti .Znam ja da mogu da uzmem pare , ali mi ne pada na pamet . Postoji nesto sto se zove
    karakter , a ti to ne mozes da razumijes !

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Te invalide sto uzimaju pare strpao bih bez pardona na robiju . Zajedno sa onima koji sa njima mesetare .
    Ja placam registraciju uz potvrdu iz invalidsko borackog oko 100 evra i treba drzavi da budem zahvalan
    zbog te pogodnosti .Znam ja da mogu da uzmem pare , ali mi ne pada na pamet . Postoji nesto sto se zove
    karakter , a ti to ne mozes da razumijes !
    tim invalidima mozes samo da se napases muda a i nama kojima koristimo njihove usluge.

Da vi iz DS-a i SNS-a niste takve lopovcine ne bi se ni mi ovako dovijali.

Ni u jednoj drzavi u Evropi i svetu se registracija bilo kog auta ne placa 2000 evra pa ne vidim zasto bih ja bio budala, i punio gusu vama lopovcinama djubretarskim iz proEU stranaka.

U Nemackoj najskuplja registracija 300 evra, ista stvar u Svedskoj, u Engleskoj 200 funti, u Americi 30 dolara za bilo koji auto a vi bagra DS-SNS-ovska hocete 2000 evra da otmete narodu koji radi za 300-400 evra mesecno?

E PAZI DA NECETE

Drugo niko od nas ne krsi nikakav zakon, tako da samo mozete da nas mrzite i da nam se napusite qurca. U slucaju da se ovo zabrani, ja opet u svakom slucaju ne bih placao registraciju vec bi auto vozio neregistrovan ili bi ga trajno parkirao ili prodao na neki auto otpad.

Vama tih 2000 evra necu dati pa makar jahao magarca i mazgu.

Sto vi ne vozite sluzbene limuzine Fiat 500L , Punto ili Clia nego vozite sve velike limuzine Skode Superb, Audi A8, BMW serije 7 , Mercedes S klasu?

Od vas vecih licemera nema. Ocete da pljackate ljude koji voze auta sa velikim kubikazama a sami vozite takva na nas racun.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Aleksandar Vucic NA MOJ RACUN vozi blindiran BRABUS Mercedes GL klase od ovog auta tesko da ima skuplji!

I TO TRI KOMADA BATO

sto ne vozi blindirani Fiat 500L ?

Boris Tadic dok je bio predsednik kupio je NA NAS RACUN blindiran Mercedes S klase

Oni voze auta od po par stotina hiljada evra NA MOJ RACUN a ja da im placam registraciju 1500 evra za auto koji kosta 3000 evra?

SISAJTE

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Ja lopov koji ne varam drzavu , a ti posten koji je varas .
    Gdje ti tu vidis logiku ?
    Ja ratovao pa izdajnik , a ti svercovao pa patriota .
    I tu ima logike ?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Ja lopov koji ne varam drzavu , a ti posten koji je varas .
    Gdje ti tu vidis logiku ?
    Ja ratovao pa izdajnik , a ti svercovao pa patriota .
    I tu ima logike ?
    Najveci moguci patriotizam je ne platiti nesto antisrpskom proustaskom rezimu jer tako aktivno pripomazes propasti antisrpske lopovske vlasti kod koje su Srbi gradjani treceg reda.

Izvini sto vise volim svoju decu od tvoje tadiceve i vuciceve. Izvini sto mi je prece moje dupe od vaseg lopovskog i izdajnickog. Vise volim da dam pare nekom invalidu nego vama izdajnicima i lopovima

A lopovi ste jer vi zivite bogato i bahato OD POREZA KOJEG MI PLACAMO, dok ja zivim od svog rada.
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 29.07.2013. u 14:46

Primećen član
    Učlanjen
    31.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Ај не лажи више народ, који ти порез плаћаш? Чиме се бавиш и коме плаћаш порез, којој држави?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Po ovim lopovima iz proEU stranaka cim ne placas sve harace koji njima padnu na pamet automatski si los covek.

Po njima oni treba da voze Mercedese, BMWove i Audije na nas racun a mi gradjani samo golf dvojke i ostala auta do 1500 kubika.

A ako slucajno pozelimo da vozimo nesto STO ONI VOZE OD NASEG POREZA treba nas odrapiti sa registracijom od 2000 evra tako da nam nesto slicno nikad vise ne padne na pamet.

Satro nema para u budzetu za gladne i invalide a ima para za njihove bembare mecke i audije. Za to uvek ima.

Primećen član
    Učlanjen
    31.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Добро ја нисам из странке ни еу ни анти еу па ми одговори слободно.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Citat Original postavio big river Pogledaj poruku
    Ај не лажи више народ, који ти порез плаћаш? Чиме се бавиш и коме плаћаш порез, којој држави?
    Imam privatno preduzece sa 10 radnika. Vise porezza platim ja ovim lopovima za mesec dana nego ti i ovaj sarvas za 2 godine. Sto pdva sto akciza i svih ostalih haraca.

Samo kroz poreze na plate radnika svaki mesec uplatim preko 200.000 dinara u budzet. Izracunaj koliko je to godisnje

Za 5 vozila placam svake godine registraciju, 2 su sa motorima ispod 2000 kubika, 2 sa motorima od 2400 kubika, 1 sa motorom od 3000 kubika i ovaj dzip sa motorom od 3000 kusur kubika.

Samo kroz registraciju vozila meni ova drzava svake godine otme preko 300.000 dinara.

E sad uporedi koliko vise ja placam nego ti ili ovaj sarvas....
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 29.07.2013. u 15:25

Primećen član
    Učlanjen
    31.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Па добро та фирма и постоји с обзиром да си ти 25 сати дневно на аутомобилизму.

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

tim invalidima mozes samo da se napases muda a i nama kojima koristimo njihove usluge.

Da vi iz DS-a i SNS-a niste takve lopovcine ne bi se ni mi ovako dovijali.

Ni u jednoj drzavi u Evropi i svetu se registracija bilo kog auta ne placa 2000 evra pa ne vidim zasto bih ja bio budala, i punio gusu vama lopovcinama djubretarskim iz proEU stranaka.

U Nemackoj najskuplja registracija 300 evra, ista stvar u Svedskoj, u Engleskoj 200 funti, u Americi 30 dolara za bilo koji auto a vi bagra DS-SNS-ovska hocete 2000 evra da otmete narodu koji radi za 300-400 evra mesecno?

E PAZI DA NECETE

Drugo niko od nas ne krsi nikakav zakon, tako da samo mozete da nas mrzite i da nam se napusite qurca. U slucaju da se ovo zabrani, ja opet u svakom slucaju ne bih placao registraciju vec bi auto vozio neregistrovan ili bi ga trajno parkirao ili prodao na neki auto otpad.

Vama tih 2000 evra necu dati pa makar jahao magarca i mazgu.

Sto vi ne vozite sluzbene limuzine Fiat 500L , Punto ili Clia nego vozite sve velike limuzine Skode Superb, Audi A8, BMW serije 7 , Mercedes S klasu?

Od vas vecih licemera nema. Ocete da pljackate ljude koji voze auta sa velikim kubikazama a sami vozite takva na nas racun.
    desi procito daje u nemackoj 300 ev registracija mislis bez osiguranja

BGHighlander nije na forumu
    jedini na celom forumu koji nije opštio ni samakar jednom forumašicom
    Veoma poznat
    Učlanjen
    29.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Terenskim vozilima, kao i šleperima treba zabraniti ulazak u gradove.
    Zagađuju i "zasmrđuju" kao 3 automobila, zauzimaju dodatni prostor, opasniji su po pešake a i po učesnike u saobraćaju.

Dok ne bude donesena prava zabrana, podržavam i paprene registracije.

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Imam privatno preduzece sa 10 radnika. Vise porezza platim ja ovim lopovima za mesec dana nego ti i ovaj sarvas za 2 godine. Sto pdva sto akciza i svih ostalih haraca.

Samo kroz poreze na plate radnika svaki mesec uplatim preko 200.000 dinara u budzet. Izracunaj koliko je to godisnje

Za 5 vozila placam svake godine registraciju, 2 su sa motorima ispod 2000 kubika, 2 sa motorima od 2400 kubika, 1 sa motorom od 3000 kubika i ovaj dzip sa motorom od 3000 kusur kubika.

Samo kroz registraciju vozila meni ova drzava svake godine otme preko 300.000 dinara.

E sad uporedi koliko vise ja placam nego ti ili ovaj sarvas....
    jos neko ima firmu porez ko porez nije strasno penziono i socijalno malo veca stavka ,,zavisi sta muvas a pdv tuse muva dosta i pere jer totise vraca

Buduća legenda perafitilj (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1950

Citat Original postavio big river Pogledaj poruku
    Па добро та фирма и постоји с обзиром да си ти 25 сати дневно на аутомобилизму.
    Radi on i prekovremeno na politici.smanji cigo da na napravim pokolj.
    Ne mož da me bijete, koliko mogu ja da trpim.

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

To nije istina. Ako invalid umre, u najgorem slucaju ti auto parkiras kod svoje kuce i ne registrujes.

ALI , ja imam napravljeno ovlascenje od strane invalida na mene, gde u ovlascenju pise da ja imam ovlascenje da upravljam autom u zemlji i inostranstvu I DA GA OTUDJIM U SVAKOM TRENUTKU KAD TO POZELIM.

Sta to znaci?

U slucaju da invalid umre, ja sa svim papirima od auta + ovim ovlascenjem mogu da sklopim kupoprodajni ugovor i overim ga u sudu i na taj nacin prenesem vlasnistvo sa invalida na sebe, ili na nekog drugog invalida.

Tako da sa potpisanim kompletnim ovlascenjem koje ukljucuje i ovlascenje da otudjis vozilo - ti i u slucaju smrti invalida nemas nikakvih problema niti mora da cekas ostavinsku raspravu.

Znaci sustina je samo prosta kad kupis auto i registrujes ga na invalida, trazi da ti invalid odmah napravi ovo ovlascenje NA TVOJE IME , i na taj nacin si u svakom trenutku u mogucnosti da preneses vlasnistvo na sebe ili nekog drugog, jer se ovo ovlascenje takodje overava u sudu.

Takodje ako te policija zaustavi, ti u svakom trenutku mozes da ih napusis qurcem, jer ti ne mogu nista kad imas ovo ovlascenje

Ja sam bas skoro pre par meseci tako preveo auto jedan sa mog brata od tetke na sebe. Brat od tetke je napravio ovo ovlascenje na mog oca, onda sam ja sa saobracajnom od auta i ovlascenjem na oca , uradio kupoprodajni ugovor, i onda smo ja i cale otisli u sud i overili kupoprodajni ugovor i onda sa tim ugovorom , placenim porezom na prenos i ostalim papirima preregistrovali vozilo na mene.

Isto ovlascenje sam uradio i sad kad sam kupio grand cherokee-a registrovanog vec na invalida . Inace po dogovoru sa prodavcem moci cu da produzavam registraciju na tog invalida uz uslugu koju placam 100 evra za potvrdu, a i u slucaju da on nece uvek mogu da ga prevedem na drugog.

Inace za sve ovo krivicu snosi sama drzava koja je lopovska. Kad je registracija za ova auta bila 500 evra godisnje, ja sam placao . Kad su su povecali registraciju na preko 2000 evra, naravno da niko nije lud da im placa taj harac i da ce ili da parkira auto ili da nadje neku alternativnu metodu da izbegne ovu otimacinu.
    to ovllascenje po zakonu nevazi ,, esad stose muva toje druga prica ,, invalidski auto moze da vozi naj uza porodica ,,

Slične teme

1. Šta mislite o knjigama Anne Rice?
    Autor Beowulf011 u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.01.2014., 18:00
  2. Šta mislite o devojkama koje čine prvi korak
    Autor Acimcevka u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 26.04.2010., 15:09
  3. Šta mislite o sajtu
    Autor kovacic pedja u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3