Да сам ЈА бог, средио бих:.....

Шта бисте ви као Бог урадили?
.
Ја бих рецимо укинуо болести и старење. Нико да не болује, никад. И да се не стари после 30. године. :cool:

Teoretski gledano, tvoja želja je već ispunjena...Ovaj prolazni svet će preći u neprolazni, a raspadljivo u neraspadljivo...pod uslovom da veruješ u vaskrsenje. Znači, u sebi već poseduješ potencijal večnog života bez starenja i bolesti. Podrazumevam da u tvojoj želji ne postoji smrt, pošto nema bolesti i starenja...Mada, verovatno bi onda 30-togodišnjaci bili smatrani starcima...a ova materijalna planeta bi se napunila ljudima do poslednjeg mesta u rekordnom vremenu... :think: Misliš li da ti je ta Božanska ideja dobra, ooooo Bože? :worth::lol:
Što se tiće materijalnog sveta...ne bih ja tu ništa menjala osim svesti ljudi o svetu koji nas okružuje... sve počiva na ravnoteži i uzročno-posledičnim vezama. Konformizam ljudi i potreba da sami sebi udovoljimo u datom trenutku dovodi do toga da sečemo granu na kojoj sedimo.
 
Ja jesam Bog. Svi smo Bog. Sve je Bog. Ne vidim kako je bilo sta odvojeno od drugog.

Na zalost, danas je veoma rasprostranjena pojava da se ljudi osecaju jako mocno, kao da su bogovi. To je ta neizmerna gordost ljudskog uma koja je masovno zarazila covecanstvo. Stvarnost je ipak mnogo drugacija. Na sve strane ljudi umiru krajnje jadno, bedno i ponizeno.
 
Na zalost, danas je veoma rasprostranjena pojava da se ljudi osecaju jako mocno, kao da su bogovi. To je ta neizmerna gordost ljudskog uma koja je masovno zarazila covecanstvo. Stvarnost je ipak mnogo drugacija. Na sve strane ljudi umiru krajnje jadno, bedno i ponizeno.

Neki smo mocni, neki smo nemocni, ali to ne menja cinjenicu da smo svi deo jednog sveta i u njemu povezani.

Nije samo fizicka sila moc.
 
Na zalost, danas je veoma rasprostranjena pojava da se ljudi osecaju jako mocno, kao da su bogovi. To je ta neizmerna gordost ljudskog uma koja je masovno zarazila covecanstvo. Stvarnost je ipak mnogo drugacija. Na sve strane ljudi umiru krajnje jadno, bedno i ponizeno.

to što je neko sposoban da sam o svom životu i u svom životu donosi odluke, neuslovljeno od postojanja bože, ne znači da je gord.
ali ako je po tebi ok biti rob, nemam ništa protiv, tvoj izbor... treba ipak računati na to da ćeš možda nekada u životu biti ponižena, pa živiš ceo život prilagođena tome... ali nemoj nametati drugima svoj stav, niti osuđivati drugačiji.
 
Шта бисте ви као Бог урадили?
.
Ја бих рецимо укинуо болести и старење. Нико да не болује, никад. И да се не стари после 30. године. :cool:

Pa Bog je na pocetku bio stvorio takav svet.

Mi ljudi smo odlucilu da budemo bez Boga i ovo je taj put kojim smo krenuli.
Sada Bog cini sve da nas spase odatle i vrati ponovo tamo gde smo bili, a da pravda i nasa volja ne bude prekrsena...
 
Poslednja izmena:
Неко може рећи да фантазирам. Али претпоставка је да си бог. Дакле, увести ствари које сам побројао би била играчка за вас, не фантазирање!
Ma, kamo lepe srece da fantaziras, nego si neopojen infant. Prosto da ne verujes koliko covek moze da se izblamira. Ti, budi siguran, ostaces veciti infant ili, u najbolju ruku, veciti pubertetlija. Zar ti ne shvatas da si na PDF Reglija, a ne u cirkusu. Sacuvaj ga jevresjki boze od gorih stvari, neka samo ovako ostane, samo da se jos vise ne pati.
 
Ja se ne sekiram za poklonike boga Jahveha, on vam je, vama hriscanima, Jevrejima i muslimanima, obecao veciti onostrani zivot i jos nekoliko desetina devica za mladje muskarce vernike, a samo jednu ili dve za muskarce sa aktuelnim mekokitisom. Jedini problem je sto vam device nece imati odgovarajuce rupice, a vi bez alata.


Pa Bog je bio stvorio takav svet.

Mi ljudi smo odluvilu da budemo bez Boga i ovo je taj put kojim smo krenuli.
Sada Bog cini sve da nas spase odatle i vrati ponovo tamo gde smo bili a da pravda nasa volja ne bude prekrsena...
Evo ga, i ovaj bi device i vecni zivot.
 

Back
Top