Kako se od ateiste postaje vernik ? Prosvetljenje !
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Kako se od ateiste postaje vernik ? Prosvetljenje !

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako se od ateiste postaje vernik ? Prosvetljenje !

Kako se od ateiste postaje vernik ?
    Ateista ne moze da spozna istina, oslanja se na nauku, a nauka ima svoja ogranicenja, danas nesto jeste ,sutra nije, cak i u to sto ateista veruje, nauka ne moze da potvrdi i dokaze. Ateisti ostaje samo da tapka u mesto, jer ostaje zarobljen u culnom svetu.
    -Nedavno istraživanje je pokazalo da su kinezi veoma religiozni bez obzira na poticanje ateizma od strane države. Tek 15% odraslih kineza najmnogoljudnije zemlje izjasnilo se kao "stvarni ateist". 85% kineza drži do neke religijske vjere i prakticira barem neke religijske obrede, iznosi anketa Chinese Spiritual Life.
    Članovi Kineske Komunističke Partije i Mlade Lige moraju biti ateisti, ipak 17% njih poistovjećuje se s vjerom dok je 65% istaklo da su bili uključeni u religijske rituale prošle godine.
    Reći da je Kina sekularna nacija s malo ili niti malo religije je "smiješno", rekao je sociolog Rodney Stark s Baylor Univerziteta. "To je veoma religiozna grupa ljudi ako slijedite ono što čine", rekao je.
    Primjetan je porast kršćana i budista. Budizam je najveća religijska grupa u Kini, s otprilike 18% stanovništva, ili 185 miliona. Uz to, 31% drži se budističkih običaja. 12% članova Kineske Komunističke Partije izjašnjava se kao Budisti.
    3.2% stanovnika, odnosno 33 miliona, izjašnjava se kao kršćani, ali još 40 miliona tvrdi da vjeruje u Isusa ili su učestvovali u kršćanskim aktivnostima.

Domaćin Кверкус (avatar)
    Učlanjen
    06.06.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Kako se od ateiste postaje vernik ? Prosvetljenje !

Ова тема постоји на философији: Атеисти свих земаља, одморите се., и требало би је пребацити тамо. Да не разводњавамо дискусију. А можда ти је то и био циљ?
    Виб...виб...вибррррр..ација!

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

saću ja da ti objasnim
    pre no što sam se učlanio na ovaj forum nisam trunke umne energije trošio na razmišljanje postoji li kakvo božanstvo ili ne, niti sam verovo niti nisam, jednostavno me boleo quratz za tu vrstu detalja. ko i sve ostale u mojoj okolini uostalom. znači bio sam ateista. doduše ona zdrava, normalna vrsta ateiste. ne kao ovi forumski.

ali neposredno nakon učlanjenja svratim ja na ovaj pdf i počnem da čitam pa skontam ko su i šta ateisti, kakvi su to ljudi, i momentalno odlučim da ću da postanem vernik. jednostavno moje samopoštovanje mi nije dozvoljavalo da i dalje pripadam toj grupi, blam bi bio prevelik.

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Кверкус Pogledaj poruku
    Ова тема постоји на философији: Атеисти свих земаља, одморите се., и требало би је пребацити тамо. Да не разводњавамо дискусију. А можда ти је то и био циљ?
    Ova tema ne postoji na filozofiji, a ti hoces da se tema skloni, da ne bi ateisti poceli da razmisljaju i postaju vernici ! Jako lukavo, nisi se rekao za temu kao od vernike do ateiste da se prebaci na filozofiju, kakva ateisticka lukavost....lol

Domaćin Кверкус (avatar)
    Učlanjen
    06.06.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio Tension Pogledaj poruku
    ali neposredno nakon učlanjenja svratim ja na ovaj pdf i počnem da čitam pa skontam ko su i šta ateisti, kakvi su to ljudi, i momentalno odlučim da ću da postanem vernik. jednostavno moje samopoštovanje mi nije dozvoljavalo da i dalje pripadam toj grupi, blam bi bio prevelik.
    Машала...значи верник се постаје из ината! Ината неверницима. Верници нису ни постојали док нису створени атеисти??? Атеисти су и створили религије...

Domaćin Кверкус (avatar)
    Učlanjen
    06.06.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

Пребацујем одговоре на Атеисти свих земаља, одморите се. Видимо се на философији, ако хођете да дискутујемо ово питање.
    Ћаос!

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

evo primera o čemu pričam. pa zar da se svrstam u grupu čiji je pripadnik ovaj nepismeni imbecil

Машала...значи верник се постаје из ината! Ината неверницима. Верници нису ни постојали док нису створени атеисти??? Атеисти су и створили религије...

Aktivan član Aston M (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Utah Pogledaj poruku
    Ateista ne moze da spozna istina, oslanja se na nauku, a nauka ima svoja ogranicenja, danas nesto jeste ,sutra nije, cak i u to sto ateista veruje, nauka ne moze da potvrdi i dokaze. Ateisti ostaje samo da tapka u mesto, jer ostaje zarobljen u culnom svetu.
    -Nedavno istraživanje je pokazalo da su kinezi veoma religiozni bez obzira na poticanje ateizma od strane države. Tek 15% odraslih kineza najmnogoljudnije zemlje izjasnilo se kao "stvarni ateist". 85% kineza drži do neke religijske vjere i prakticira barem neke religijske obrede, iznosi anketa Chinese Spiritual Life.
    Članovi Kineske Komunističke Partije i Mlade Lige moraju biti ateisti, ipak 17% njih poistovjećuje se s vjerom dok je 65% istaklo da su bili uključeni u religijske rituale prošle godine.
    Reći da je Kina sekularna nacija s malo ili niti malo religije je "smiješno", rekao je sociolog Rodney Stark s Baylor Univerziteta. "To je veoma religiozna grupa ljudi ako slijedite ono što čine", rekao je.
    Primjetan je porast kršćana i budista. Budizam je najveća religijska grupa u Kini, s otprilike 18% stanovništva, ili 185 miliona. Uz to, 31% drži se budističkih običaja. 12% članova Kineske Komunističke Partije izjašnjava se kao Budisti.
    3.2% stanovnika, odnosno 33 miliona, izjašnjava se kao kršćani, ali još 40 miliona tvrdi da vjeruje u Isusa ili su učestvovali u kršćanskim aktivnostima.
    Kako si ti postala mormonka?

Buduća legenda Han van Zem (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2183

Ispiranjem mozga?
    Budi ono što jesi.

Primećen član Mord (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    31

Kao prvo Budizam nije Religija kako se pogrešno naziva već učenje, način života (Ja sam budista). Buda je bio čovek i ateista i odbacio bilo kakvu veru u boga. Drugo ovo bi moglo da se nazove kao u mom slučaju: Kako sam od vernika postao ateista. Jer ja lično ne verujem u Boga čak i kada bih dočekao da vidim Hrista kako sleće sa neba sa svim svojim anđelima ipak ne buh verovao u njega, tako mi Odina i Tora. Da dodam zato i niko ne zna tačan datum kraja sveta da se nebi uvidelo da su pogrešili kada taj datum dođe, a kraja nema kao kod adventista..

I pooslednje, nauka se temelji na dva pravila: prvo da nema svetih istina(čitaj "krava" );sve pretpostavke moraju se kritički ispitati; argumenti na osnovu autoriteta su bezvredni. I drugo pravilo: sve što nije u skladu sa činjenicama mora se odbaciti ili preinačiti. Stvari se moraju tumačiti kakve jesu, a ne kakve bi mi voleli da budu. Amen. Volimo da ima Boga ali ne radimo kako Bog zapoveda već umesto da okrenemo drugi obraz više volimo da mi lupimo šljagu.......

@Kverkus beše, trebalo bi da znaš da su popovi najveći ateisti. Što više znaju o veri manje veruju. Tako mi Alaha.
    Poslednji put ažurirao/la Mord : 29.07.2013. u 08:23

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mord Pogledaj poruku
    K Jer ja lično ne verujem u Boga čak i kada bih dočekao da vidim Hrista kako sleće sa neba sa svim svojim anđelima ipak ne buh verovao u njega

ni tad?!

Primećen član
    Učlanjen
    29.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kada vide da zivot bez Boga nema smisla

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Mogu jedino da zamislim onaj filmski scenario, gde se neko nadje u jako teskoj zivotnoj situaciji i onda sve nekako ispade dobro i on to prepise bogu.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Mogu jedino da zamislim onaj filmski scenario, gde se neko nadje u jako teskoj zivotnoj situaciji i onda sve nekako ispade dobro i on to prepise bogu.
    to i jeste to Iskrena molitva cini cuda.

Moderator cecalana (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Pa kako da znamo sta je ispravnije - prepisati sve Bogu ili slucajnosti ? Zasto bi prepisivanje svih dogadjaja slucajnostima bilo ispravnije ?

Uostalom, Bog ne deluje bas tako kako kazes - da sve nekako ispadne dobro. Ne. Kad coveka snadju nevolje, to znaci da ga Bog poziva na pokajanje, na povratak na ispravan put. A kada covek nadje iskrenu veru u Boga, tada mu vise ni jedna nevolja nije suvise teska, jer mu sam Bog pomaze da ih prevazilazi.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Citat Original postavio cecalana Pogledaj poruku
    Pa kako da znamo sta je ispravnije - prepisati sve Bogu ili slucajnosti ? Zasto bi prepisivanje svih dogadjaja slucajnostima bilo ispravnije ?

Uostalom, Bog ne deluje bas tako kako kazes - da sve nekako ispadne dobro. Ne. Kad coveka snadju nevolje, to znaci da ga Bog poziva na pokajanje, na povratak na ispravan put. A kada covek nadje iskrenu veru u Boga, tada mu vise ni jedna nevolja nije suvise teska, jer mu sam Bog pomaze da ih prevazilazi.
    Moze biti, ali ja nesto ne verujem u to. Koliko ima dobrih i pravednih vernika, pravih vernika, koje snadje neka nedaca, bolest ili sta vec i bog im ne pomogne? Ljudi kazu, "bog testira one koje najvise voli" ili "cudni su putevi Gospodnji", ali kako god okrenes tragedija se zadesila. Ja prihvatam da se tragedija desava, nedaca, i ne znam da li ce ako se svakodnevno molim i verujem pomoci. Opet, to je moje misljenje, sto ne znaci da je tacno.

Nekako mi je cudno da svemoguce bice, koje nas bezuslovno voli, odlucije tako, e ti zivis ti umires, ti si bio dobar, tebe cu izleciti, pomilovati. Nekako deluje kao igra, ali videli smo da se i dobrim ljudima desavaju nedace i tragedije. Mozda to nije razlog da kazemo "ne, bog ne postoji, jer da postoji spasao bi uvek one koji ga slave", ali ako tvorca ima, to je verovatno bog koji je stvorio sve i otisao da se bavi nekim drugim stvarima umesto da stoji i nadzire nad glavama malih ljudi.

Neka svako prepisuje, onako kako zeli.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    566

prosvetljeni mozak zdravog ateiste

za ovaj recept potrebno je:

- 1 mozak zdravog ateista

- kriška limuna

- 1 glavica božijih zapovesti

- 7 smrtnih grehova

- 3 očenaša u prahu

- 1 supenu kašiku vere u preobražaj

priprema:

mozak zdravog ateiste dobro proprati u svetoj vodici i iseckati na kockice.
    na laganoj vatri dinstati sitnoseckanu glavicu božjih zapovesti dok ne pusti boju, a zatim dodati 7 smrtnih grehova i nastaviti da dinstate dok grehovi potpuno ne omekšaju.

limun iscediti i pomešati sa supenom kašikom vere u preobražaj, te nakon toga limunovim sokom preliti već iseckan i dobro ispran mozak zdravog ateiste.
    na sve to dodati smesu dinstanih božjih zapovesti sa 7 smrtnih grehova i ostaviti da odstoji 24h na hladnom i tamnom mestu (crkva ili neki sličan hram je najpogodno mesto za to).
    pre upotrebe već ohlađeni i prosvetljeni mozak obavezno posuti sa tri očenaša u prahu.

servirati u korice biblije.

prijatno ili amin!
    Tišina je početak mudrosti.

Iskusan cvrle77 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio Han van Zem Pogledaj poruku
    Ispiranjem mozga?
    Za to je potreban mozak.

Poslednji put ažurirao/la cvrle77 : 29.07.2013. u 14:40
    NEVER UNDERESTIMATE THE POWER OF STUPID PEOPLE IN LARGE GROUPS

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Han van Zem Pogledaj poruku
    Ispiranjem mozga?
    Tako se u Severnoj Koreji postaje ateista .

Poznat
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam bio ateista ali mi je falilo nešto u životu. Postojanje svega što vidimo je mnogo više od puke slučajnosti pogotovo postajanje složene pojave kao što je život. Kamen će biti kamen zavek i nikad neće postati živ pa da ga milijardu puta udari grom. Sumnja u zvanični sistem me je oterala na drugu stranu.

Poznat
    Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dalibor.K Pogledaj poruku
    Ja sam bio ateista ali mi je falilo nešto u životu. Postojanje svega što vidimo je mnogo više od puke slučajnosti pogotovo postajanje složene pojave kao što je život. Kamen će biti kamen zavek i nikad neće postati živ pa da ga milijardu puta udari grom. Sumnja u zvanični sistem me je oterala na drugu stranu.
    još kad bi nam pojasnio šta si hteo reći...

Poznat
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio djavolja nevesta Pogledaj poruku
    još kad bi nam pojasnio šta si hteo reći...
    Šta ti nije jasno Jelena?

Poznat
    Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dalibor.K Pogledaj poruku
    Šta ti nije jasno Jelena?
    pa nije mi jasno da li si skontao šta ti fali, odnosno nadoknadio religijom ili je otklanjanje sumnje u zvanični sistem rešilo problem?
    i u kakvoj je ovo vezi, uopšte?

Zainteresovan član Alain Delon (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Rimljanima 1:20 - Jer njegova se nevidljiva svojstva, naime njegova vječna moć i božanstvo, jasno vide još od stvaranja svijeta, budući da se razabiru po onome što je stvoreno, tako da ti ljudi nemaju izgovora.

Poznat
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio djavolja nevesta Pogledaj poruku
    pa nije mi jasno da li si skontao šta ti fali, odnosno nadoknadio religijom ili je otklanjanje sumnje u zvanični sistem rešilo problem?
    i u kakvoj je ovo vezi, uopšte?
    To je dugačak put bio da bi spakovao u par rečenica. Ono što me je pokrenulo je da život jednostavno ne može nastati sam od sebe.

Slične teme

1. Kad zena oseti da je voljena,postaje surova?!
    Autor sasha u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 127
    Poslednja poruka: 16.02.2013., 13:15
  2. Kako se postaje clan?
    Autor Jimi u forumu Muzika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.01.2005., 02:17
  3. postaje opasno!!!
    Autor malecki u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 209
    Poslednja poruka: 01.02.2004., 01:56

Pravila za slanje poruka