Русија се укључује у производњу генетски модификованих намирница

mario80

Legenda
Poruka
59.822
Русија се укључује у производњу генетски модификованих намирница

http://ruskarec.ru/news/2013/07/27/...u_genetski_modifikovanih_namirnica_23739.html
Донета је одлука да се у Русији производе генетски модификовани организми (ГМО). Уз одобрење владе утврђена је стратегија за развој биотехнологија и генетског инжењеринга, коју је припремило Министарство за економски развој РФ.
Како се образлаже у званичним извештајима, светско тржиште биотехнологија се данас убрзано развија, прогнозе су да ће у 2025. достићи вредност од 2 билиона америчких долара. Међутим, удео Русије у том тржишту мањи је од 0,1%, а у низу сегмената производња уопште и не постоји.
Поменута стратегија би требала да умањи заостатак Русије и да увећа производњу ГМО у тој земљи. Испуњавањем стратегије треба да се увећа ниво биотехнолошке производње у Русији у обиму од око 1% БДП-а до 2020, али и да се створе услови да тај сектор достигне обим од најмање 3% БДП-а до 2030.

Želja za profitom i kontrolom populacije!
 
Ko bi reko, izdali nas i 1999 godine a neće sad kad su profiti i ekstraprofiti u igri. Sad će ovi naši jadni rusofili da zabalave kako je to zdravo ako ruska nauka napravi pa da gutaju dok ne crknu :mrgreen:

Zato su tu naši prijatelji Amerikanci, Nemci, Britanci da nas uteše.lako je nama, kapetane.Nemoj samo toliko da se sekiraš.
 
Zato su tu naši prijatelji Amerikanci, Nemci, Britanci da nas uteše.lako je nama, kapetane.Nemoj samo toliko da se sekiraš.

Ja se ne sekiram umem da procitam sta ko gde kako proizvodi pa kupim zdravu hranu nego mi zao ovih patriota i rusofila sto ce izginu gutajuci GMO hranu samo zato sto je proizvodi rusija :mrgreen:
 
ma nisu nas izdali 1999,rokanje usa air force po srbiji 78 dana i povlačenje sa kosova,kao i njegova nezavisnost je samo maska i genijalnost politike rusije,slobe,šekija,tome,vučićija i dačija

strategijski je to uzmak..ma fora,pa videćete uskoro šta i kako,ja znam ali neću da vam kažem baš sve,držim vas u neizvesnosti
 
Ko bi reko, izdali nas i 1999 godine a neće sad kad su profiti i ekstraprofiti u igri. Sad će ovi naši jadni rusofili da zabalave kako je to zdravo ako ruska nauka napravi pa da gutaju dok ne crknu :mrgreen:

joj kak si luckast. pa kaj nisi pomislio da ce oni to izvjesti u cro, a od srbije kupiti kaj im treba a da nije gmo ?

tukac .... :hahaha:
 

Back
Top