Kako da ponavljam obimne ispite?
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Kako da ponavljam obimne ispite?

Neproveren član
    Učlanjen
    28.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Kako da ponavljam obimne ispite?

Zdravo,

Nakon dužeg vremena, nastavio sam sa studijem Prava. Neki su ispiti u redu, ali stvarno ne znam kako da učim obimne ispite preko 500 stranica. Problem je u tome sto npr. spremam dva ispita i to ima oko 900 stranica. Nije toliko teško učiti novo gradivo, ali me ponavljanje ubi. Ponavljanje gradiva mi oduzima toliko energije i vremena - neuporedivo više nego učenje. Problem je u tome što stvarno zaboravim ako redovno ne ponavljam jer svakoga dana učim mnogo novih informacija i onda se valjda staro počinje zaboravljati.

Ima li neko preporuku šta da radim? Bilo kakvu...

Ističe se Čovek bez imena (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    25
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Re: Kako da ponavljam obimne ispite?

Ja gotovo uvek izvucem najbitnije u svesku, i iz toga ponavljam. Brze je i vise se pamti, ali treba vremena da se sve zapise...

Aktivan član robert v. (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Kako da ponavljam obimne ispite?

He, he, moje saučešće. Sećam se kako je meni bilo.
    Možda ti neće pomoći, ali moj je savet da pronađeš nekog kome možeš da prepričaš to što si radio. U suštini je to najbrže. ako nema pojma o pravu još bolje. ako si dobro objasnio videćeš po njoj, ako nisi, jovo nanovo.
    U stvari je najteže naći pravu ličnost za takav rad. Neki previše pričaju, neke zanima da s tobom razgovaraju o onome što njih zanima, ne i o onome što tebi treba. Neki jedva čekaju da te ponize. Meni je najviše vremena trebalo dok nisam odgovarajućeg radnog partnera.
    Dobro je zato jer te tera da se spremiš za razgovor kao za ispit, a manje je stresno
    Sretno s ispitima.

Slične teme

1. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02.07.2004., 12:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •