Невероватна лакоћа избора, или "Хајде Јано кућу да продамо"

Бојан Пајтић: Ово није демократска држава, већ диктатура

недеља, 28. јул 2013.

Нови Сад -- Бојан Пајтић рекао је да не размишља о оставци и оптужио владу Србије да "не поштује Устав и законе и блокира покрајинску владу на сваком кораку".

Он уједно нема велика очекивања од реконструкције владе јер она како каже "неће променити економску политику".

"Реконструкција Владе Србије неће променити то што она у овом тренутку води катастрофалну економску политику," рекао је он.

Према његовим речима, плате су данас реално мање за 4,000 динара у односу на претходну годину, пензије су смањене за 2,300 динара, промет у малопродаји је опао за 18 одсто а број незапослених се повећао за 40,000.

"Имамо мање од 100 милиона евра страних инвестиција а у 2011. години сомо имали 2,2. милијарде евра," додао је Пајтић.

Он каже да не размишља о оставци и "не разуме како ће опозиција то испословати ванредне изборе у покрајини."

Према Пајтићу, странке на власти у Републици спремне су да крше и Устав и законе јер им се не допада на који начин су гласали грађани Војводине на претходним изборима:

"Земља у којој од политичке воље зависи да ли ће се примењивати Устав и закони није ни демократска ни правна држава. То је диктатура ", упозорио је он у интервјуу "Политици".

Председник покрајинске владе тврди да се права грађана Војводине крше у многим сегментима, да Влада Србије располаже имовином покрајине иако је она уписана као имовина грађана Војводине, да се одузимају поверени послови у областима геолошких истраживања,рударства, екологије, урбанизма...

"Рецимо данас се по глави грађанина Војводине када се изузму наменска и трансферна средства, за развој враћа мање од 100 динара месечно. Кулминација се догодила изостављањем Јавног сервиса Војводине из ребаланса републичког буџета , чиме су угрожена стечена права мањинских заједница", навео је он.

Према његовим речима, каква ће сарадња бити након реконструкције, не зависи од војвовђанске владе "јер су финансијски инструменти али и законодавна власт искључиво у надлежности републике".

(Танјуг)



Добар полицајац, лош полицајац? :think:
 
Ja ne shvatam o cemu ovde da disktujemo.
Naslov topika je Kunderin "Nepodnosljiva lakoca postojanja", niti je iko citao Kunderu niti ga taj uopste zanima,
ali Berekin potavlja temu, a koju ja zista ne razummem. Dochim ni on sam. Dopao mu se naslov iz novina.
A bolje da knjigu( Kunderinu) procita.

Е то, учитељице! Сад ми је лакше; прочитала си покоју књигу. Драге воље ил под морањем, то је већ твоја ствар.
Тема је о полтичарима и странкама у земљи Србији.
 
Е то, учитељице! Сад ми је лакше; прочитала си [B]покоју књигу[/B]. Драге воље ил под морањем, то је већ твоја ствар.
Тема је о полтичарима и странкама у земљи Србији.

Ne, ne mere tako.
Ukrao si naslov jedne knjige, a knjiga je bogami neki i reper za dvajesti vek.
Trebalo je da navedees izvor za svoj izbor, ali nisi misleci da ovde stoka pise pa da niko nece
primetiti tu tvoju jeftinu ( ali i bemslenu) podmetacinu..

Sta i kada ja citam nema zaista veze sa PDF Politika. Sidji na Knjizevnost pa ce ti sve kasti.

Pokoju ili po neku? Pitanje je sad?
 
Poslednja izmena:
Ne, ne mere tako.
Ukrao si naslov jedne knjige, a knjiga je bogami neki i reper za dvajesti vek.
Trebalo je da navedees izvor za svoj izbor, ali nisi misleci da ovde stoka pise pa da niko nece
primetiti tu tvoju jeftinu ( ali i bemslenu) podmetacinu..

Sta i kada ja citam nema zaista veze sa PDF Politika. Sidji na Knjizevnost pa ce ti sve kasti.

Pokoju ili po neku? Pitanje je sad?

Јесам украо, признајем, написао сам тај чланак објављен на НСПМ. Јес ти узела терапију данас?
 
Јесам украо, признајем, написао сам тај чланак објављен на НСПМ. Јес ти узела терапију данас?

Tapija i terapija su razliciti pojmovi, ali ko Kunderu nije citao tome je svesvejdno.

Covek ne moze da " pise" nesto sto je vec negde objavljeno.
Znaci da krade, da je lopuza to se uglavnom odnosi na ljude koji misle da mogu da lazu , mazu, kradu
a da to niko nece primetiti.
Sa mnom licno, no pasaran.
 
Tapija i terapija su razliciti pojmovi, ali ko Kunderu nije citao tome je svesvejdno.

Covek ne moze da " pise" nesto sto je vec negde objavljeno.
Znaci da krade, da je lopuza to se uglavnom odnosi na ljude koji misle da mogu da lazu , mazu, kradu
a da to niko nece primetiti.
Sa mnom licno, no pasaran.

Имаш проблем? Не могу ти помоћи, нисам психијатар.
 
Оно што јесте тема је текст, а он је врло дибра рекапитулација политичке сцене и катастрофалних последица које је њено деловање имали има на стање државе Србије.Није само њено поновно осамостаљивање трагично јер није било воља политичких странака у Србији( народ и онако већа јако дуго нико ништа не пита него му се медијски сервира мишљење) него и њено трајање обележено лажном самосталношћу у којој се једно прича и сасвим супротно томе ради у континуитету.
Кундерин цитат је сасвим примерен јер то стварно ради са невероватном лакоћом, али ми је предложена песам проблематична пошто имам утисак да се ни продавању не ради(сем,вероватно,на сасвим личном плану) него о отимању које нема ни временско ни просторно ограничење.
 
Tapija i terapija su razliciti pojmovi, ali ko Kunderu nije citao tome je svesvejdno.

Covek ne moze da " pise" nesto sto je vec negde objavljeno.
Znaci da krade, da je lopuza to se uglavnom odnosi na ljude koji misle da mogu da lazu , mazu, kradu
a da to niko nece primetiti.
Sa mnom licno, no pasaran.
:zcepanje:

- - - - - - - - - -

Правда за Бојана!

:rotf:
 

Back
Top