Zasto osudjemo promiskuitet?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Zasto osudujemo necije promiskuitetno ponasanje, ako ga uopste osudjujemo?
Zasto nam broj partnera nekih ljudi, i njihovo seksualno ponasanje smeta?

Jesmo li toliko moralni i nepromiskuitetni, da jednostavno na promiskuitet odogovaramo, "da to je promiskuitet, to je lose, ja nisam takva osoba" ili smo ipak licemeri?
I na kraju, sta je tacno promiskuitet?

Pre par godina sam nasao "jednacinu" po kojoj promiskuitetne osobe su one koje imaju 4 ili vise partnera na godisnjem nivou, mada koliko je to merilo, ne znam.

Vrhunac osude promiskuiteta su mozda par devojaka iz Svedske, koje su htele da "skrenu" paznju na promiskuitetno ponasanje svojih "vrsnjakinja" pa i da ih zbog toga javno omalovaze na internetu.
Naravno, sve je to otislo do zla boga i na kraju su se demostranti (oni koji su osudjivali to promiskuitetno ponasanje) obracunali sa policijom u neredima?!

Zar nam necije seksualno ponasanje toliko smeta, toliko da izadjemo na ulice i obracunavamo se sa policijom? Jesmo li toliko prolupali?

Koga prica zanima vise, moze procitati dole.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2348959/Teenage-girls-setup-slut-shaming-Instagram-account-sparked-Gothenburg-riots-jailed-fined-55-000.html
 
Zasto osudujemo necije promiskuitetno ponasanje, ako ga uopste osudjujemo?
Zasto nam broj partnera nekih ljudi, i njihovo seksualno ponasanje smeta?

Jesmo li toliko moralni i nepromiskuitetni, da jednostavno na promiskuitet odogovaramo, "da to je promiskuitet, to je lose, ja nisam takva osoba" ili smo ipak licemeri?
I na kraju, sta je tacno promiskuitet?

Pre par godina sam nasao "jednacinu" po kojoj promiskuitetne osobe su one koje imaju 4 ili vise partnera na godisnjem nivou, mada koliko je to merilo, ne znam.

Vrhunac osude promiskuiteta su mozda par devojaka iz Svedske, koje su htele da "skrenu" paznju na promiskuitetno ponasanje svojih "vrsnjakinja" pa i da ih zbog toga javno omalovaze na internetu.
Naravno, sve je to otislo do zla boga i na kraju su se demostranti (oni koji su osudjivali to promiskuitetno ponasanje) obracunali sa policijom u neredima?!

Zar nam necije seksualno ponasanje toliko smeta, toliko da izadjemo na ulice i obracunavamo se sa policijom? Jesmo li toliko prolupali?

Koga prica zanima vise, moze procitati dole.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2348959/Teenage-girls-setup-slut-shaming-Instagram-account-sparked-Gothenburg-riots-jailed-fined-55-000.html

Ne osuđujem, ali ne razumem.

Valjda je u biti čoveka, da traga za nečim, nekim, dok to i ne nađe. Šta te pomera, drma, šta ti stavlja osmehić na lice. Ili o čemu dubinski sanjaš...

Da li to traganje onda podrazumeva s bilo kim, bilo kada, bilo gde i s bilo kojom rospijetinom ili kalašturom, samo zato što si lupam, nesretan, sam ili bi da nekoga zaboraviš, ili zbog nemogućnosti da se ostvari trenutačna težnja i duboka želja za ostvarenjem sreće u vidu toplog porodičnog doma, porodice, deteta?

Da li to traganje podrazumeva, što više cvetića, što više kreveta, što više devojaka, momaka?

Što više polupanih snova, razlivenih čaša vina, izgužvanih čaršava, slušanja lažnih obećanja s verom u očima, On je taj, Ona je ta?

Nisam čitala tekst, mrzi me, pišem baš s aspekta samo promiskuitetnosti.

Ja to baš doživljavama drugačije.

Moguće, malo radikalno. Strožije. Veoma precizno definisano.

Ja nikoga i ništa ne osuđujem, svačiji život je isključivo, njegova ili njena stvar.

Ali, promiskuitet nije rešenje.

Vremenom takvi ljudi, postaju duhovno brljavi ljudi.

Od ljudi koji sletaju na sve i svašta, postaju ocvali ljubavnici, čija duša polako tone u neki sunovrat.

Ne možeš ti da se topiš s toliko duša, a da to ne ostavi trag na duševnosti.

Da se ne uplićeš emotivno, a samo fizički da si prisutan.

To je ponor, iz kog povratka nema.

Ko na vreme ukapira, taj će i da se spase.

Neki nažalost, neće i ne mogu...Nikada.

NIkada nisam razumela šta je taj poriv u ljudima, da srljaju. Što više. Što preglednije. Što više zaokreta. Što manje ljubavi. Što više ne pitaj šta će biti sutra, za pet godina, bitno je samo ovo sada.

Da li je to u ljudima strah od istinskog vezivanja, prepuštanja, davanje sebe cele/celog? Bez ostatka?


Moguće.

:bye:
 
imaju potrebu da pripadaju grupi puritanaca i da time sebi dizu cenu, a za to su im potrebni "moralni uprljani" kako bi se "borili" protiv njih. plus zavist jer im se cini da ovi promiskuitetni mnogo vise uzivaju u seksu i da preko seksa imaju i neke druge benefite. njihova "moralna zrtva" im je ogavna te mrze one koji se ne "zrtvuju", te pokusavaju da zagorcaju zivot onima koji uzivaju.
 
Zasto osudujemo necije promiskuitetno ponasanje, ako ga uopste osudjujemo?
Zasto nam broj partnera nekih ljudi, i njihovo seksualno ponasanje smeta?

Jesmo li toliko moralni i nepromiskuitetni, da jednostavno na promiskuitet odogovaramo, "da to je promiskuitet, to je lose, ja nisam takva osoba" ili smo ipak licemeri?
I na kraju, sta je tacno promiskuitet?

Pre par godina sam nasao "jednacinu" po kojoj promiskuitetne osobe su one koje imaju 4 ili vise partnera na godisnjem nivou, mada koliko je to merilo, ne znam.

Vrhunac osude promiskuiteta su mozda par devojaka iz Svedske, koje su htele da "skrenu" paznju na promiskuitetno ponasanje svojih "vrsnjakinja" pa i da ih zbog toga javno omalovaze na internetu.
Naravno, sve je to otislo do zla boga i na kraju su se demostranti (oni koji su osudjivali to promiskuitetno ponasanje) obracunali sa policijom u neredima?!

Zar nam necije seksualno ponasanje toliko smeta, toliko da izadjemo na ulice i obracunavamo se sa policijom? Jesmo li toliko prolupali?

Koga prica zanima vise, moze procitati dole.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2348959/Teenage-girls-setup-slut-shaming-Instagram-account-sparked-Gothenburg-riots-jailed-fined-55-000.html

Mislim da ti je ovo pitanje više za filozofiju.
U suštini,promiskuitetnost se osudjuje samo kada su u pitanju žene.Ako je muško u pitanju onda je frajer a ako je žensko onda je k*rva.
Samo što tu nije u pitanju nikakav muški šovinizam.I same žene tako razmišljaju i više vole ove sa gomilom "recki" a zbog čega neznam.
 
pa šta znam, ženski promiskuitet ne bode oči samo onima koji ženu/e nemaju, nemaju decu, nemaju porodicu, nemaju nikoga...
paćenicima to jest

- - - - - - - - - -

pederima takođe

- - - - - - - - - -

ili recimo sidašima jer im je preča njihova bolest
 
Zasto osudujemo necije promiskuitetno ponasanje, ako ga uopste osudjujemo?
Zasto nam broj partnera nekih ljudi, i njihovo seksualno ponasanje smeta?

Jesmo li toliko moralni i nepromiskuitetni, da jednostavno na promiskuitet odogovaramo, "da to je promiskuitet, to je lose, ja nisam takva osoba" ili smo ipak licemeri?
I na kraju, sta je tacno promiskuitet?

Pre par godina sam nasao "jednacinu" po kojoj promiskuitetne osobe su one koje imaju 4 ili vise partnera na godisnjem nivou, mada koliko je to merilo, ne znam.

Vrhunac osude promiskuiteta su mozda par devojaka iz Svedske, koje su htele da "skrenu" paznju na promiskuitetno ponasanje svojih "vrsnjakinja" pa i da ih zbog toga javno omalovaze na internetu.
Naravno, sve je to otislo do zla boga i na kraju su se demostranti (oni koji su osudjivali to promiskuitetno ponasanje) obracunali sa policijom u neredima?!

Zar nam necije seksualno ponasanje toliko smeta, toliko da izadjemo na ulice i obracunavamo se sa policijom? Jesmo li toliko prolupali?

Koga prica zanima vise, moze procitati dole.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2348959/Teenage-girls-setup-slut-shaming-Instagram-account-sparked-Gothenburg-riots-jailed-fined-55-000.html

zene ne vole k.urve jer se zene plase da ce ta k.urva da im ukrade decka ili muza jer k.urve povezuju sa zenama koje nemaju obzira u stvari koje tako sa kim god
 
Mislim da ti je ovo pitanje više za filozofiju.
U suštini,promiskuitetnost se osudjuje samo kada su u pitanju žene.Ako je muško u pitanju onda je frajer a ako je žensko onda je k*rva.
Samo što tu nije u pitanju nikakav muški šovinizam.I same žene tako razmišljaju i više vole ove sa gomilom "recki" a zbog čega neznam.

Slazem se da ima neravnopravnosti po tom pitanju.
Ali zar mislis da bi nekoj devojci, primera radi, ona nevina ili imala jednog, dva decka, da joj ne bi smetalo da je decko istih godina kao i on, neka budu to do 25, spavao sa 30 zena pre nje?
Sta bi njoj garantovalo da nece biti jos jedna u nizu?

Po nekoj logici, cim je imao toliko zena, mora da je dobar zavodnik, Kazanova sta vec, ali zar mu to dize vrednost i da li zbog toga deluje kao ok osoba sa kojom ta devojka zeli jednog dana decu?
Po mojoj nekoj logici, ne.
 
pa šta znam, ženski promiskuitet ne bode oči samo onima koji ženu/e nemaju, nemaju decu, nemaju porodicu, nemaju nikoga...
paćenicima to jest

- - - - - - - - - -

pederima takođe

- - - - - - - - - -

ili recimo sidašima jer im je preča njihova bolest


ili prvoklasnim ebacima

a najvise smeta vecini koja je prosecna ili ispod prosecna.
 
Slazem se da ima neravnopravnosti po tom pitanju.
Ali zar mislis da bi nekoj devojci, primera radi, ona nevina ili imala jednog, dva decka, da joj ne bi smetalo da je decko istih godina kao i on, neka budu to do 25, spavao sa 30 zena pre nje?
Sta bi njoj garantovalo da nece biti jos jedna u nizu?

Po nekoj logici, cim je imao toliko zena, mora da je dobar zavodnik, Kazanova sta vec, ali zar mu to dize vrednost i da li zbog toga deluje kao ok osoba sa kojom ta devojka zeli jednog dana decu?
Po mojoj nekoj logici, ne.

Pa sad da li žele decu i brak to već neznam ali avanturu svakako.I to mislim baš iz razloga koje si naveo.Dokazani zavodnik koji ih je promenio gomilu pa i one same hoće da ga probaju čisto da vide šta je to kod njega toliko interesantno.

I onda posle par dana "veze" živi u zabludi da je baš ona ta koja je uspela da ukroti opakog zavodnika sve dok je par dana kasnije ne šutne.
Kod muškaraca je situacija skroz obrnuta.
 
Zasto osudujemo necije promiskuitetno ponasanje, ako ga uopste osudjujemo?
Zasto nam broj partnera nekih ljudi, i njihovo seksualno ponasanje smeta?

Jesmo li toliko moralni i nepromiskuitetni, da jednostavno na promiskuitet odogovaramo, "da to je promiskuitet, to je lose, ja nisam takva osoba" ili smo ipak licemeri?
I na kraju, sta je tacno promiskuitet?

Pre par godina sam nasao "jednacinu" po kojoj promiskuitetne osobe su one koje imaju 4 ili vise partnera na godisnjem nivou, mada koliko je to merilo, ne znam.

Vrhunac osude promiskuiteta su mozda par devojaka iz Svedske, koje su htele da "skrenu" paznju na promiskuitetno ponasanje svojih "vrsnjakinja" pa i da ih zbog toga javno omalovaze na internetu.
Naravno, sve je to otislo do zla boga i na kraju su se demostranti (oni koji su osudjivali to promiskuitetno ponasanje) obracunali sa policijom u neredima?!

Zar nam necije seksualno ponasanje toliko smeta, toliko da izadjemo na ulice i obracunavamo se sa policijom? Jesmo li toliko prolupali?

Koga prica zanima vise, moze procitati dole.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2348959/Teenage-girls-setup-slut-shaming-Instagram-account-sparked-Gothenburg-riots-jailed-fined-55-000.html
To rade ljudi koji nemaju svoj zivot pa zive tudj,i nije to za psihijatra vec je vaspitanje takvo,prikriveno laznim moralisanjem kako smo se otudjili pa da se pricom(citaj ogovaranjem)priblizimo.
 
Pa sad da li žele decu i brak to već neznam ali avanturu svakako.I to mislim baš iz razloga koje si naveo.Dokazani zavodnik koji ih je promenio gomilu pa i one same hoće da ga probaju čisto da vide šta je to kod njega toliko interesantno.

I onda posle par dana "veze" živi u zabludi da je baš ona ta koja je uspela da ukroti opakog zavodnika sve dok je par dana kasnije ne šutne.
Kod muškaraca je situacija skroz obrnuta.

Potpuno se slazem, ako je vec toliko njih "pokorio" pokazao se da je vrstan "igrac" za avanturu je najbolji kandidat.
Ali to mi nije jasno "uspecu ja njega da promenim, da ga smirim", njih 30 nisu uspele, statistika je protiv tebe, zasto si ti toliko posebna?

Ili to malo sujeta radi, ili je takav momak nekim devojkama trofej ili sta vec, kao ukrotila je opasnog momka, mora da je onda ona neka opasna cura.
 
imaju potrebu da pripadaju grupi puritanaca i da time sebi dizu cenu, a za to su im potrebni "moralni uprljani" kako bi se "borili" protiv njih. plus zavist jer im se cini da ovi promiskuitetni mnogo vise uzivaju u seksu i da preko seksa imaju i neke druge benefite. njihova "moralna zrtva" im je ogavna te mrze one koji se ne "zrtvuju", te pokusavaju da zagorcaju zivot onima koji uzivaju.

:think: hoces da kazes da su puritanci samo oni koji ne mogu sebi da nadju nekoga za sex?...missim, jaka nauka naci nekoga za sex, zagorelih ko drva :))))
 
Ako govorimo o promiskuitetnim zenama, zar ne postoje takvi muskarci? Ako zena ima vise partnera odmah je promiskuitetna, a sta je sa muskarcima koji ih menjaju i zele da ih imaju sto vise... A i kako ce muskarac da dostigne veliki broj partnera ako se ne j*** s tim zenama, o kojima posle govori kako su promiskuitetne....?
Mislim da broj partnera ne cini jednu osobu promiskuitetnom... Meni je lisno promiskuitetno ponasanje nekih zena koje se lako daju, i koje ne biraju kome ce se dati... Ali mi smo takvo drustvo, moramo da osudjujemo druge....
 

Back
Top