Dečija pitanja

Немам деце, али да имам 100% би ме питао/ла зашто блејим на форуму крстарице. Не бих знао да му одговорим.
 
Jel vas pitalo nekad dete neko zeznuto pitanje
Recimo šta je to seks
ili
šta je to bog

vi znate bolje od mene sav mogući raspon tih pitanja

i šta ste odgovarali

Odgovarao sam nepotpuno i delimično.
Ono što sam znao....

Bog je mama, a batina je varjača !
Magarac sam ja, a pokatkad i konj.
A, ova kuća je zoološki vrt.

Pa, nemam razloga da te vodim na Kalemegdan.....
 
pokusala sam da se spustim na njegov nivo da bi mu bilo jasno....ali, nikad nisam lagala niti izbegavala da odgovorim ma kakvo da je pitanje....uostalom, nema nezgodnog pitanja, sve je to zivot i nema oblasti o kojoj ne mogu da pricam sa svojim detetom....isto tako, ako nesto ne znam ili se u nesto ne razumem tako sam mu i rekla ali sam se potrudila da procitam nesto o tome i prvom prilikom mu dam odgovor....
 
Kada je imao 4 godine stariji sin je pitao sta je to nista i nakon duzeg blesavljenja rekla sam da je to ono sto nije nesto...i koliko god delovalo neverovatno, taj odgovor mu se ucinio odgovarajucim :rumenko:
 
Ne postoje zeznuta pitanja, samo ona na koje matorci ne umeju da odgovore.
Što je problem objasniti šta je to seks, ako niste Čkalja kad objašnjava unuku, to je keks lol
Nervira me jedino kad dok su mali, moji su proveravali kod svih živih tačan odgovor.
Da uporede.
I onda, pa ebote, pitao si nas sve šta je to i 100 puta smo ti svi isto rekli.
Onda deca slatko trepću, neće da kažu da nemaju baš poverenja u odgovore kao istinite, pa upoređuju.
Super su klinje :)))))
 
Kod ovakvih pitanja sam se uvek trudila da se spustim na njihov nivo ili uzrast i objasnim im tako da mogu da shvate.
Na pitanje Boga npr. sam im pričala da postoje ljudi koji veruju u Boga i priču iz biblije, ali i da postoje ljudi koji ne veruju.
Isto tako sam im ispričala da postoje razne religije i koji su njihovi nazivi za Boga i tako slično ...
Uvek se trudim da moj odgovor obuhvati sve različitosti i da bude bez predrasuda ...
 
Ja sam skroz ozbiljan i ozbiljno odgovaram, mislim da je velika greška tretirati decu kao nerazumna bića.
U redu je imati i druge metode, al ja ne vidim čemu.

Naravno da decu ne treba tretirati kao nerazumna bića ... i da odgovori treba da budu ozbiljni i istiniti ...
Ali treba koristiti termine i reči koje oni mogu da razumeju ... i na to sam mislila kad sam rekla da se treba spustiti na njihov nivo ...
 

Back
Top