Dodir noći .....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nott

Buduća legenda
Poruka
32.594
EVO NAMA, ROMANTIČARI, JOŠ JEDNE LETNJE TEME ! DODUŠE, AKO NAM SE SVIDI, PONEĆEMO MI NJU SVAKAKO I U JESEN, ZIMU, I JOŠ MALO DALJE ....A OSIM TOGA, LEPUŠKASTO BI BILO DA OPET, I U OVOJ TEMI VIDIMO PORED "SLIKICA"... PO NEŠTO LEPO NAPISANO U POEZIJI I PROZI A MUZIKA, ONA JE UVEK DEO NAS !
USTVARI, NEMA SE ŠTA TU VIŠE REĆI ....VI STE MAHERI ZA SVE ....
:hvala: :)




Treba mi koža tvoja pod mojim prstima, miris tvoj … svaka Noć mi te duguje …
 
%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D1%8B%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D1%87%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B4-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0-693497.jpe

U noći kao što je ova
mesečine bih se mogla napiti
i onda usnuti na proplanku
pod zvezdanim nebom.
U noći kao što je ova
prekrila bi se krilom anđela
pohodile bi me duše umrlih
šapćući mi na uvo svoje tajne.
U noći kao što je ova
noćivala bih sa pticama
na procvalim granama trešanja
a vetar bi se igrao mojom kosom.
U noćima kao što je ova
poklonila bih ruke oblacima
dotičuć same zvezde
i pustila bih snove da
prostranstvima plavim jezde
probudila bi me rumena zora
na proplanku među travom
putovala bih tako cijele noći
spojena sa snom i javom ....
 
Poslednja izmena:
I sad' mi se ponekad desi, da te noću zovem...da te tražim rukom na praznom jastuku pored sebe...
A onda me probude svi oni košmari uz samo jednu misao ... koja uvek vodi ka tebi ... i tad' poželim ... da me i noćas još uvek onako ljubiš ...

 
Od svetla do mraka .....jedan je put ! ...
534840_537415312966267_844739561_n.jpg


Sretnem Sretne Misli. Skinem šešir i duboko im se naklonim. Često ostanu uz mene ceo dan ... ili noć ...ili više njih uzastopno. Razgovaramo kao gospoda, psujemo kao kočijaši, smemo se kao ludaci. Uglavnom mi ne smetaju. Nikad ih ne teram, ali znaju ... kada treba same da odu.
Na njihovo mesto dođe gospođa Melanholija.
Čudna je. Tužna, a ipak nekako mirna, blažena, morbidno sretna. Ona nikada ne dolazi u tišini. Uvek je prati neki zvuk klavira ili stringa, spor, težak, usporen …. a opet nekako – sretan.
Sretne Misli i gospođa Melankonija se lepo slažu. Slažu se i sa gospodinom Juče, samo… ponekad dozvole i đavolu da me poseti. Đavolu koji sebe naziva Gospodin Sutra. Njega baš i ne volim. Stalno povede sa sobom svoju prokletu partnerku : Gospođu Brigu ….. Demoni !
Prokletnici Sutra i Briga ne ostaju dugo i ne dolaze previše često – valjda znaju da nisu dobro došli. Ali ponekad ostave iza sebe takav zadah truleži, da me danima Sretne Misli i gospođa Melankolija zbog toga ne posećuju.
U tim danima sam u društvu Gospođe Nade. Šeta pokraj mene, pravi mi društvo, sve dok opet, NOĆU ne sretnem Sretne Misli ....
 
rusalka.jpg

Sirena sam koja prevari more i pučinu i samog Neptuna
očiju vodama ispranih, tužno nasmejanim razveh taj bes
u grudima... gde mi se moja duša ranila ....
Ako je muzika životu hrana, onda je smeh njegova kraljica
ako je pozadina samo fasada, onda je prljavština zaista čista
Moja usta kao od kartona ... kao da skliznu kroz tamu
i u tišini noći, zaronismo moja duša i ja, pravo na dno okeana ....
 
Svako svoje breme nosi danju i noću i uzalud je pričati, da će neko tvoje poneti. Tvoja bol nikoga neće zaboleti onoliko ...koliko je zabolela tebe bez obzira ... čijih ruku delo bila ! ...
1000422_357315367704672_938607464_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne dozvoli vremenu i noći da izbriše moj lik iz tvojih očiju...da pogled tvoj odluta negde, gde nisam ja...ne dozvoli vremenu da skine moje ime sa usana tvojih...i da te povuče sa sobom nekim stazama dugim...i nemoj dozvoliti da ti suze moje ostanu u sećanju kao neke zagonetke ...zato dopusti ... da te prati moj osmeh i moja ljubav ... kroz neke tužne časove i krajeve daleke...
X9-LJ7Z8WOs.jpg
 
tumblr_static_625465_622441654436151_244259914_n.jpg

Noć ne dolazi
da ti ne bi došla meni
ni ja tebi.
Ali ja ću ići
i kad bi mi sunce škorpija grizlo
slepoočnice.
I ti ćeš doći
sa jezikom opaljenim
slanom kišom.
Dan ne dolazi
da ti ne bi došla meni
ni ja tebi.
Ali ja ću ići
dajući žabama
svoj nagriženi karanfil.
I ti ćes doći
mutnim olucima mraka.
Ni dan ni noć ne dolaze
da bih ja umirao za tobom
ni ti za mnom.
Na luku susreta
otrov raste.
Ali ostavi mi sećanje na tebe,
ostavi ga samog u mojim grudima. ....

F.G. Lorka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top