kako izaci iz lose veze

dijana19841981

Početnik
Poruka
1
u vezi sam sa momkom vec tri i po godine..tada nisam shvatala ali sad vidim da je od samog pocetka nasa veza veliki promasaj..jedino sto nas drzi na okupu je moja ljubav i cinjenica da se ni jednom ni drugom ne da pocinjati sve iz pocetka..mi smo jednostavno dva suprotna svijeta,,ono sto ja smatram da je ok..on ne..i obrnuto..stekla sam utisak da on misli samo na sebe i da je jedino on bitan.. uvjek ga podrzavam u svemu,,nastojim da mu ugodim na sve moguce nacine,,gazim preko sebe,,a on je svakim danom gori..pokusavam da ostanem u drugom stanju vec devet mjeseci,,ali bez uspjeha,,naravno on smatra da sam za to kriva ja,,njegovo pritisak i panika mi stvara stres,,jednostavno u njegovoj blizini ne osjecam slobodu,,svaki moj pa i najmanji pokret se analizira,,u njegovoj blizini nisam ja,,nego ono sto on zeli da budem..sto puta sam skupljala hrabrost,,pokusavala da raskinem,,prosle godine i raskinila,al on je obecao da ce promjeniti svoje stavove,,ali opet isto,,od vedre i nasmijane djevojke postala sam nesrecna i zabrinuta osoba dosadna i samoj sebi,,znam duboko u sebi sta bi bilo najbolje za mene ali kako..:sad2:
 
jednostavno - spakujes se i odes ako zivite zajedno.
ako ne zivite prekines svaki kontakt

ono sto je bitno jeste da shvatis dvije stvari:
1. ako si toliko nesretna u tome sto imas to se nece promijeniti, samo ce biti gore, za oboje
2. ljudi se ne mijenjaju drasticno. prilagodimo se donekle jedni drugima, ali sustinski ostajemo isti. ako niste kompatibilni sada necete to biti ni ubuduce

sretno
 
u vezi sam sa momkom vec tri i po godine..tada nisam shvatala ali sad vidim da je od samog pocetka nasa veza veliki promasaj..jedino sto nas drzi na okupu je moja ljubav i cinjenica da se ni jednom ni drugom ne da pocinjati sve iz pocetka..mi smo jednostavno dva suprotna svijeta,,ono sto ja smatram da je ok..on ne..i obrnuto..stekla sam utisak da on misli samo na sebe i da je jedino on bitan.. uvjek ga podrzavam u svemu,,nastojim da mu ugodim na sve moguce nacine,,gazim preko sebe,,a on je svakim danom gori..pokusavam da ostanem u drugom stanju vec devet mjeseci,,ali bez uspjeha,,naravno on smatra da sam za to kriva ja,,njegovo pritisak i panika mi stvara stres,,jednostavno u njegovoj blizini ne osjecam slobodu,,svaki moj pa i najmanji pokret se analizira,,u njegovoj blizini nisam ja,,nego ono sto on zeli da budem..sto puta sam skupljala hrabrost,,pokusavala da raskinem,,prosle godine i raskinila,al on je obecao da ce promjeniti svoje stavove,,ali opet isto,,od vedre i nasmijane djevojke postala sam nesrecna i zabrinuta osoba dosadna i samoj sebi,,znam duboko u sebi sta bi bilo najbolje za mene ali kako..:sad2:
preseči na vreme.....ako želis imati svoj dusevni mir..takvi se ne menjaju nikad,budi sigurna u to..;)to nije ljubav već dominacija,sebičnost i jednostavno ako sad nema razumevanja neće imati ni kasnije kad je najbitnije,,,,,,,jednostavno moras birati..zelis li ziveti u u večitom paklu il ziveti u jos gorem paklu da bi odrasla dete s,oba roditelja.pretezno se majke zrtvuju zbog dece,ja sam taj slučaj tako da ti govorim iz ličnog iskustva:roll:
 
Bezi ovog sekunda , bolje istrpeti par meseci tuge sama sa sobom sada , nego nakon nekog vremena preziveti jos gore ali vise oslabljena i nesrecnija . Skupi hrabrost , tvoj je ceo svet i samo jedan zivot .... Imas prava da budes bar zadovoljna



Послато са ST26i
 
u vezi sam sa momkom vec tri i po godine..tada nisam shvatala ali sad vidim da je od samog pocetka nasa veza veliki promasaj..jedino sto nas drzi na okupu je moja ljubav i cinjenica da se ni jednom ni drugom ne da pocinjati sve iz pocetka..mi smo jednostavno dva suprotna svijeta,,ono sto ja smatram da je ok..on ne..i obrnuto..stekla sam utisak da on misli samo na sebe i da je jedino on bitan.. uvjek ga podrzavam u svemu,,nastojim da mu ugodim na sve moguce nacine,,gazim preko sebe,,a on je svakim danom gori..pokusavam da ostanem u drugom stanju vec devet mjeseci,,ali bez uspjeha,,naravno on smatra da sam za to kriva ja,,njegovo pritisak i panika mi stvara stres,,jednostavno u njegovoj blizini ne osjecam slobodu,,svaki moj pa i najmanji pokret se analizira,,u njegovoj blizini nisam ja,,nego ono sto on zeli da budem..sto puta sam skupljala hrabrost,,pokusavala da raskinem,,prosle godine i raskinila,al on je obecao da ce promjeniti svoje stavove,,ali opet isto,,od vedre i nasmijane djevojke postala sam nesrecna i zabrinuta osoba dosadna i samoj sebi,,znam duboko u sebi sta bi bilo najbolje za mene ali kako..:sad2:

Ja sam bila u vezi cetiri godine i presekla sam. Kad ne ide, ne ide. Najgore sto mozes da uradis je da cekas, da ostanes u vezi zato sto ti se "ne pocinje opet iz pocetka", ili da se nadas da ce se stvari odjednom promeniti, da ce se on promeniti. Ako sam nesto naucila za sve ove godine, to je da se ljudi vrlo tesko menjaju. Ako gazis preko sebe kao sto kazes, kako da ocekujes da ce te bilo ko drugi postovati, kad ne postujes samu sebe.Ti sama biras da budes nesrecna tako sto ostajes u nezdravoj vezi. Tesko je, razumem te....cak i kad nestane ljubav, navika je gadna stvar. I koliko god da je los prema tebi nedostajace ti, to cu odmah da ti kazem. Ali istrpi, i veruj mi da ces ubrzo shvatiti da je to sto si otisla najbolje sto si za sebe mogla da uradis.

A da....ni u kom slucaju nemoj da pravis dete s njim, to ti je vrlo losa ideja. Valjda hoces da imas dete s nekim ko te obozava i kog ti obozavas, i neko zbog kog ces biti vedra i nasmejana.
 
u vezi sam sa momkom vec tri i po godine..tada nisam shvatala ali sad vidim da je od samog pocetka nasa veza veliki promasaj..jedino sto nas drzi na okupu je moja ljubav i cinjenica da se ni jednom ni drugom ne da pocinjati sve iz pocetka..mi smo jednostavno dva suprotna svijeta,,ono sto ja smatram da je ok..on ne..i obrnuto..stekla sam utisak da on misli samo na sebe i da je jedino on bitan.. uvjek ga podrzavam u svemu,,nastojim da mu ugodim na sve moguce nacine,,gazim preko sebe,,a on je svakim danom gori..pokusavam da ostanem u drugom stanju vec devet mjeseci,,ali bez uspjeha,,naravno on smatra da sam za to kriva ja,,njegovo pritisak i panika mi stvara stres,,jednostavno u njegovoj blizini ne osjecam slobodu,,svaki moj pa i najmanji pokret se analizira,,u njegovoj blizini nisam ja,,nego ono sto on zeli da budem..sto puta sam skupljala hrabrost,,pokusavala da raskinem,,prosle godine i raskinila,al on je obecao da ce promjeniti svoje stavove,,ali opet isto,,od vedre i nasmijane djevojke postala sam nesrecna i zabrinuta osoba dosadna i samoj sebi,,znam duboko u sebi sta bi bilo najbolje za mene ali kako..:sad2:

Tri i po godine uopste nije strasno, ako ti je to za neku utehu uopste.
Zasto mislis da kod njega nema ljubavi? Ljubav je najvaznija, ali jednostavno nekad nije jedino dovoljna.
Ocigledno se ne slazete kao sto i sama pises. Kazes da radite na bebi vec devet meseci? Ne znamo kojih si godina i dal vam brak uopste nesto predstavlja? Zivite zajedno? Navikli ste se.
Mislim da ne vredi da ti neko drugi daje savet, to moras sama, jer lako je deliti savete, a ponekad je tesko preseci. Sve vec znas, budi hrabra i pametna.
 
u vezi sam sa momkom vec tri i po godine..tada nisam shvatala ali sad vidim da je od samog pocetka nasa veza veliki promasaj..jedino sto nas drzi na okupu je moja ljubav i cinjenica da se ni jednom ni drugom ne da pocinjati sve iz pocetka..mi smo jednostavno dva suprotna svijeta,,ono sto ja smatram da je ok..on ne..i obrnuto..stekla sam utisak da on misli samo na sebe i da je jedino on bitan.. uvjek ga podrzavam u svemu,,nastojim da mu ugodim na sve moguce nacine,,gazim preko sebe,,a on je svakim danom gori..pokusavam da ostanem u drugom stanju vec devet mjeseci,,ali bez uspjeha,,naravno on smatra da sam za to kriva ja,,njegovo pritisak i panika mi stvara stres,,jednostavno u njegovoj blizini ne osjecam slobodu,,svaki moj pa i najmanji pokret se analizira,,u njegovoj blizini nisam ja,,nego ono sto on zeli da budem..sto puta sam skupljala hrabrost,,pokusavala da raskinem,,prosle godine i raskinila,al on je obecao da ce promjeniti svoje stavove,,ali opet isto,,od vedre i nasmijane djevojke postala sam nesrecna i zabrinuta osoba dosadna i samoj sebi,,znam duboko u sebi sta bi bilo najbolje za mene ali kako..:sad2:
Ne pravi dete budalo jedna jesi luda breeee????Raskini i idi bilo gde!
 
u vezi sam sa momkom vec tri i po godine..tada nisam shvatala ali sad vidim da je od samog pocetka nasa veza veliki promasaj..jedino sto nas drzi na okupu je moja ljubav i cinjenica da se ni jednom ni drugom ne da pocinjati sve iz pocetka..mi smo jednostavno dva suprotna svijeta,,ono sto ja smatram da je ok..on ne..i obrnuto..stekla sam utisak da on misli samo na sebe i da je jedino on bitan.. uvjek ga podrzavam u svemu,,nastojim da mu ugodim na sve moguce nacine,,gazim preko sebe,,a on je svakim danom gori..pokusavam da ostanem u drugom stanju vec devet mjeseci,,ali bez uspjeha,,naravno on smatra da sam za to kriva ja,,njegovo pritisak i panika mi stvara stres,,jednostavno u njegovoj blizini ne osjecam slobodu,,svaki moj pa i najmanji pokret se analizira,,u njegovoj blizini nisam ja,,nego ono sto on zeli da budem..sto puta sam skupljala hrabrost,,pokusavala da raskinem,,prosle godine i raskinila,al on je obecao da ce promjeniti svoje stavove,,ali opet isto,,od vedre i nasmijane djevojke postala sam nesrecna i zabrinuta osoba dosadna i samoj sebi,,znam duboko u sebi sta bi bilo najbolje za mene ali kako..:sad2:

Sahranila si svoje "ja" titrajuci njemu i sada je frka da povratis svoje "ja" .

Nisi srecna sa njim-zdravo,zbogom,prekidas kontakt svaki i odlazis mu iz zivota.

Ako ostanes,sudeci po njegovom ponasanju,vrlo verovatno cemo citati o tebi iz crne hronike pod nekim od naslova ubio partnerku jer mu nije lepo opeglala kosulju ili tako nesto a dete se istraumiralo za ceo zivot videvsi to.
 
u vezi sam sa momkom vec tri i po godine..tada nisam shvatala ali sad vidim da je od samog pocetka nasa veza veliki promasaj..jedino sto nas drzi na okupu je moja ljubav i cinjenica da se ni jednom ni drugom ne da pocinjati sve iz pocetka..mi smo jednostavno dva suprotna svijeta,,ono sto ja smatram da je ok..on ne..i obrnuto..stekla sam utisak da on misli samo na sebe i da je jedino on bitan.. uvjek ga podrzavam u svemu,,nastojim da mu ugodim na sve moguce nacine,,gazim preko sebe,,a on je svakim danom gori..pokusavam da ostanem u drugom stanju vec devet mjeseci,,ali bez uspjeha,,naravno on smatra da sam za to kriva ja,,njegovo pritisak i panika mi stvara stres,,jednostavno u njegovoj blizini ne osjecam slobodu,,svaki moj pa i najmanji pokret se analizira,,u njegovoj blizini nisam ja,,nego ono sto on zeli da budem..sto puta sam skupljala hrabrost,,pokusavala da raskinem,,prosle godine i raskinila,al on je obecao da ce promjeniti svoje stavove,,ali opet isto,,od vedre i nasmijane djevojke postala sam nesrecna i zabrinuta osoba dosadna i samoj sebi,,znam duboko u sebi sta bi bilo najbolje za mene ali kako..:sad2:
jadan tvoj muz
 
Sa osobom kojom se ne osecas dobro u vezi, nema potrebe da pocinjes porodicu. Mozda mislis "doslo mu je, zuta minuta, procice", ali nece.
Nebitno ciji je problem sa bebom, mislim da je glupo da neko upire prstom "ti si kriva", jer kao sto sama kazes to pravi stres a i unistava ti samopouzdanje.

Tvoj "dragi" mi se cini kao emotivni zlostavljac, takvi se retko kada, tj. nikada ne menjaju. Zasto je takav, pa ko ce ga znati, psihicke traume, nesigurnost, kompleksi, ali ne vidi kada gazi preko drugih. Siguran sam i da ima trenutaka kada vam je dobro zajedno, ali osecas da u toj vezi ne mozes da se razvijas, pa put pod noge. Takvi ljudi ti obicno ubiju samopouzdanje i nauce te da ne mozes naci bolje, niti da zasluzujes bolje, tako da se drzis njih.

E sad, zapitaj se, da li zaista zelis dete sa tom osobom, kakav bi otac sutradan bio? Da li bi te u braku isto tako "spustao"?
Ako je odgovor potvrdan, ako se ne osecas svoja i slobodna sa njim, onda je bolje da nadjes nekog drugog i da pocnes ispocetka, nego da ceo zivot provedes ovako.
 
Poslednja izmena:
:roll: u cemu ti dete pravis???...dete ti nece spasiti vezu, samo ce je jos pogorsati....ja sam sad u toj prici oko bebe i ako zelis da je odgajas kako treba, moras da imas adekvatne uslove i ti da budes mirna i stabilna....beba te okupira 24/7 i ako nemas podrsku muza bice ti jako tesko....
 
budi jaka i istrajna bog na kraju uvek nagradi takve. ako si izdrzala tolike godine nemoj sada da se predas, budi tu za njega jer on nije tako los. to sto gazis preko sebe i sve mu dozvoljavas je chin postovanja muskarca i to je blagoslov koji danas retko ko ima, svaka cast za to. on sigurno nije svestan da si mu verna i da ga volis, plasi se da te ne izgubi i zato ne moze da se opusti nikad, probaj da budes u njegovoj kozi malo!
zatim dete, mislim da je dete prava stvar koja ce vasu vezu dovesti na jedan visi nivo i tu ces tek osetiti koje sve prednosti nosi sa sobom to sto si zena jadnog pravog muskarca i majka njegovog deteta.
i pod hitno da odes da se pregledas da se vidi kakav problem imas i zasto ne mozes da zatrudnis, ucini to pre nego sto izgubis coveka, bice ti zao jednog dana.
toliko od mene za sada
kiss
 
Ahahahahaha..hebim ako si ti pametan...:rotf:



@tema


Zeno,devojko….imas samo jedan zivot i samo jednu sebe a muskaraca koliko hoces….osvesti se i kreni dalje..uvek je drugi bolji od prethodnog…
 
Kao prvo, ne valja ostajati s nekim ko ti ruši dostojanstvo, integritet, s kim si nesretna i tužna. S nekim, ko te ne poštuje. Ne podržava. U kratkim crtama - ne voli.

Kao drugo, ti bi s takvim čovekom nazovi, da imaš dete? Hello..devojko, probudi se, ovo nije san, već stvaran život. dete neće ništa promeniti.

Kao treće, život je isuviše kratak, da bi ga trošila na ljude, oji ne poštuju tvoje instinsko biće, ono Ja u tebi, a to je um, srce i duša.

Prekini. Odboluj. Sredi se. Povrati svoje samopouzdanje urušeno i tada polako, u novi život.

Što počne loši, teško da će dobrim da se završi.

Ako tako uradiš, zapečatila si sebi život.

Život treba proživeti s nekim kome ćeš i ti biti važna, na način, na koji si ti volela druge ljude.

Počni malo više da voliš i ceniš sebe.

Ugazila si sebe, zarad njega. Niko toga nije vredan.

A ko bude bio, taj to raditi neće niti očekivati od tebe, jer će voleti sve ono šta si ti..kao osobica.

Ako u životu izgubiš sebe, ništa nemaš.

:bye:
 
Izaci ces kad mucnes glavom i shvatis da si u vezi sa patoloskim manipulatorom.
Kad rascistis sa sobom, prestanes izigravati zrtvu, prekines svoju sklonost ka tome da preuzimas na sebe krivnju i odgovornost za sve i nista.
KAd shvatis da preuzimanje odgovornosti znaci koristiti slobodnu volju i imati kontrolu nad sobom, svojim zivotom i odlukama.

Nemoguce je da naprasno prekines i odbolujes. Dok ne progledas i ne dozivis katarzu u nacinu razmisljanja, svaki sledeci muskarac ce biti manipulator, jer si pogodna meta za njih.

Nece biti lako i s obzirom da razmisljas o detetu s njim, sumnjam da imas dovoljno snage za promenu (nacin na koji manipulator deluje ukljucuje hranjenje zrtvinom snagom).
 
nemoj da dozvolis te lazu ovde, imas onoliko zivota koliko zelis da imas , na kraju krajeva vecnost je pred tobom Dijo19841981 ,i zato uzivaj u svojoj vezi koliko mozes,za ostalo ce onaj odgore da nagradi <3

- - - - - - - - - -

Izaci ces kad mucnes glavom i shvatis da si u vezi sa patoloskim manipulatorom.
Kad rascistis sa sobom, prestanes izigravati zrtvu, prekines svoju sklonost ka tome da preuzimas na sebe krivnju i odgovornost za sve i nista.
KAd shvatis da preuzimanje odgovornosti znaci koristiti slobodnu volju i imati kontrolu nad sobom, svojim zivotom i odlukama.

Nemoguce je da naprasno prekines i odbolujes. Dok ne progledas i ne dozivis katarzu u nacinu razmisljanja, svaki sledeci muskarac ce biti manipulator, jer si pogodna meta za njih.

Nece biti lako i s obzirom da razmisljas o detetu s njim, sumnjam da imas dovoljno snage za promenu (nacin na koji manipulator deluje ukljucuje hranjenje zrtvinom snagom).

joj, aj ne seri :)))))))))))))))))))))))))))))))))
 
budi jaka i istrajna bog na kraju uvek nagradi takve. ako si izdrzala tolike godine nemoj sada da se predas, budi tu za njega jer on nije tako los. to sto gazis preko sebe i sve mu dozvoljavas je chin postovanja muskarca i to je blagoslov koji danas retko ko ima, svaka cast za to. on sigurno nije svestan da si mu verna i da ga volis, plasi se da te ne izgubi i zato ne moze da se opusti nikad, probaj da budes u njegovoj kozi malo!
zatim dete, mislim da je dete prava stvar koja ce vasu vezu dovesti na jedan visi nivo i tu ces tek osetiti koje sve prednosti nosi sa sobom to sto si zena jadnog pravog muskarca i majka njegovog deteta.
i pod hitno da odes da se pregledas da se vidi kakav problem imas i zasto ne mozes da zatrudnis, ucini to pre nego sto izgubis coveka, bice ti zao jednog dana.
toliko od mene za sada
kiss

nemoj da dozvolis te lazu ovde, imas onoliko zivota koliko zelis da imas , na kraju krajeva vecnost je pred tobom Dijo19841981 ,i zato uzivaj u svojoj vezi koliko mozes,za ostalo ce onaj odgore da nagradi <3

- - - - - - - - - -



joj, aj ne seri :)))))))))))))))))))))))))))))))))

evo sta su rekli jedini pravi muskarci na temi, ti sad vidi, budi pametna!
 

Back
Top