Jung

M

MA DA

Gost
KAKO VAM SE DOPADA JUNGOVO POSLEDNJE DELO
COVEK I NJEGOVI SIMBLI?
I PITANJE ZA SVE LJUBITELJE JUNGA.
DA LI STE PROCITALI NJEGOVE PSIHOLOSKE TIPOVE I STA MISLITE O TOJ KNJIZI? MENI JE BILA SUVISE TESKA I DANIMA SAM RAZMISLJALA O NJOJ.
VOLELA BIH, PRE SVEGA, DA MI BETTY I LILIT ODGOVORE AKO SU U MOGUCNOSTI I AKO SE INTERESUJU ZA OVOG NAZOVIMO PISCA, POSTO ON SEBE NIJE SMATRAO PISCEM.
 
Јунга сам читала као гимназијалка и сећам се да ме није оставио равнодушном. Напротив. Надаље га заиста нисам посебно изучавала. Психолог ко психолог - има свој систем који је углавном оригиналан и конзистентан, што не значи да се не може критиковати :wink:

Поздрав,
Лилит
 
Лилит:
Јунга сам читала као гимназијалка и сећам се да ме није оставио равнодушном. Напротив. Надаље га заиста нисам посебно изучавала. Психолог ко психолог - има свој систем који је углавном оригиналан и конзистентан, што не значи да се не може критиковати :wink:

Поздрав,
Лилит

HVALA LILIT
 
Da, volim Junga.
On i nije pisac, pa se zato tesko cita. Jung je naucnik, lekar, psihijatar. Kad se govori o toj nauci, uvek se kaze, vec po automatizmu : Frojd, Adler i Jung... Nezaobilazna trojka . Karl Gustav Jung je jedan od osnivaca analiticke psihologije, a ono sto interesantno o njemu je da je mnoge " eksperimente " iz sfere ljudske nesrece, konflikata i sl. na zalost oprobao na vlastitoj kozi / citaj dushi/ narocito u poprilicno tuznom detinjstvu.

Mozda nije lose procitati knjigu " Ranjeni Jung " od Roberta Smita, e to je vec knjizevno stivo.
 
ZA JUNGA JE TAKODJE KARAKTERISTICNO DA JE PRIZNAO I PROUCAVAO JI DJING, TAROT...
NISAM SHVATILA DA JE IMAO TOLIKO TUZNO DETINJSTVO, BAR NE IZ NJEGOVE KNJIGE - SECANJA, SNOVI, RAZMISLJANJA -
HVALA NA PREPORUCI. :D
 
Jungove knjige su postulati današnjeg (savremenog, Lilit, savremenog) multidisciplinarnog proučavanja kmnjiževnosti. Tu je još i Pol Dil, meni bliži, ali dobro. Tu su mnogi, pa i heremeneutičari. Jungova dela su čitljiva, zanimljiva, zabavna, ali meni bar služe samo kao priručnici, ne kao sebi svojstven cilj čitalački. Uživanja, pak, ima jer je jezik jednostavan, a i pisac se nadahnjivao primerima iz književnosti. O idejama ne mogu da raspravljam, ali ko što rekoh, danas te "formule" imaju status ozbiljnih istina. "Delo u pokretu", indeed.-
 
Betty:
Jungove knjige su postulati današnjeg (savremenog, Lilit, savremenog) multidisciplinarnog proučavanja kmnjiževnosti. Tu je još i Pol Dil, meni bliži, ali dobro. Tu su mnogi, pa i heremeneutičari. Jungova dela su čitljiva, zanimljiva, zabavna, ali meni bar služe samo kao priručnici, ne kao sebi svojstven cilj čitalački. Uživanja, pak, ima jer je jezik jednostavan, a i pisac se nadahnjivao primerima iz književnosti. O idejama ne mogu da raspravljam, ali ko što rekoh, danas te "formule" imaju status ozbiljnih istina. "Delo u pokretu", indeed.-
ALO, BETTY, PISEMO O JUNGU.
JUNGOVA DELA SU CITLJIVA I ZABAVNA...OVO JE STRASNO. POCINJEM DA RAZUMEM LILIT. CEKAJ MALO, PA JUNG NIJE PISAO ZA LJUDE KOJE INTERESUJE KNJIZEVNOST, CAK NAPROTIV. TO JE PREZIRAO. JUNG JE PISAO ISKLJUCIVO ZA SVOJE KOLEGE, I KNJIGE SU MU VEOMA STRUCNE. PRED KRAJ ZIVOTA SANJAO JE, A ON JE BIO FANATIK ZA SNOVE, DA JTREBA DA NAPISE KNJIGU, KAKO TI RECE, MALO CITLJIVIJU. I TAKO JE NASTALA KNJIGA
COVEK I NJEGOVI SIMBOLI
PROFESOR JEROTIC GODINAMA IZUCAVA JUNGA...
NEVEROVATAN KOMENTAR. DA NEKO NE VOLI ILI SE NE SLAZE SA JUNGOM, DA RAZUMEM. ALI DA ODVALI, BUKVALNO, DA JE JUNG CITLJIV....TO JE STRASNO.
 
MA DA,
malo cu pobeci od teme, ali me interesuje da li si probao/la da otvaras Ji djing?
Ja jesam, i to upravo kada sam procitala Jungov uvod u Wilhemov prevod istog. :D
 
Milena_9:
MA DA,
malo cu pobeci od teme, ali me interesuje da li si probao/la da otvaras Ji djing?
Ja jesam, i to upravo kada sam procitala Jungov uvod u Wilhemov prevod istog. :D
MILENA, OTVARALA SAM JI DJING I IMAM SJAJNO MISLJENJE O TOME. DA LI SI PROUCAVALA HEKSAGRAME KOJE SI DOBILA, I DA LI SU TE NATERALI NA RAZMISLJANJE?
 
MA DA:
Betty:
Jungove knjige su postulati današnjeg (savremenog, Lilit, savremenog) multidisciplinarnog proučavanja kmnjiževnosti. Tu je još i Pol Dil, meni bliži, ali dobro. Tu su mnogi, pa i heremeneutičari. Jungova dela su čitljiva, zanimljiva, zabavna, ali meni bar služe samo kao priručnici, ne kao sebi svojstven cilj čitalački. Uživanja, pak, ima jer je jezik jednostavan, a i pisac se nadahnjivao primerima iz književnosti. O idejama ne mogu da raspravljam, ali ko što rekoh, danas te "formule" imaju status ozbiljnih istina. "Delo u pokretu", indeed.-
ALO, BETTY, PISEMO O JUNGU.
JUNGOVA DELA SU CITLJIVA I ZABAVNA...OVO JE STRASNO. POCINJEM DA RAZUMEM LILIT. CEKAJ MALO, PA JUNG NIJE PISAO ZA LJUDE KOJE INTERESUJE KNJIZEVNOST, CAK NAPROTIV. TO JE PREZIRAO. JUNG JE PISAO ISKLJUCIVO ZA SVOJE KOLEGE, I KNJIGE SU MU VEOMA STRUCNE. PRED KRAJ ZIVOTA SANJAO JE, A ON JE BIO FANATIK ZA SNOVE, DA JTREBA DA NAPISE KNJIGU, KAKO TI RECE, MALO CITLJIVIJU. I TAKO JE NASTALA KNJIGA
COVEK I NJEGOVI SIMBOLI
PROFESOR JEROTIC GODINAMA IZUCAVA JUNGA...
NEVEROVATAN KOMENTAR. DA NEKO NE VOLI ILI SE NE SLAZE SA JUNGOM, DA RAZUMEM. ALI DA ODVALI, BUKVALNO, DA JE JUNG CITLJIV....TO JE STRASNO.

Posle knjige "Istina i metoda" Hansa Georga Gadamera, veruj mi ovo ti dođe ko kisela voda. A, što bih se ja bavila proučavanjem Junga????
 
A STO BI TI BETTY KOMENTARISALA SVAKU TEMU, CAK I AKO SE NE BAVIS PROUCAVANJEM ILI NEMAS CAK NI ELEMENTARNO ZNANJE O NJOJ.
LEPO TI PISI O DNEVNIKU BRIDZIT DZ. SKOKNI DO VIDEO KLUBA I UZMI I KASETU, PA NAM JOS JEDNOM LEPO OPISI STA MISLIS O TOM DELU.
PA ONDA PROSETAJ SUMOM, I SETI SE LILIT. :lol: :D
 
MA DA:
A STO BI TI BETTY KOMENTARISALA SVAKU TEMU, CAK I AKO SE NE BAVIS PROUCAVANJEM ILI NEMAS CAK NI ELEMENTARNO ZNANJE O NJOJ.
LEPO TI PISI O DNEVNIKU BRIDZIT DZ. SKOKNI DO VIDEO KLUBA I UZMI I KASETU, PA NAM JOS JEDNOM LEPO OPISI STA MISLIS O TOM DELU.
PA ONDA PROSETAJ SUMOM, I SETI SE LILIT. :lol: :D


A što ja ne bih čitala Junga bez ozbiljne namere da ga PROUČAVAM (jer nisam stručna, pa se ne mešam)? A da je čitko i interesantno, jeste.
 
I TI TO DELO NAZIVAS CITLJIVIM I ZABAVNIM?
O.K.
OBZIROM DA POSTOJE OSOBE KOJE SMATRAJU DA JE D. STIL VEOMA OZBILJAN PISAC, VISE ME NE CUDI DA JE ZA TEBE JUNG ZABAVAN.
A, I TI SI ZABAVNA SA KOMENTARIMA. NEGO, ZAR TI SE NE PRIBLIZAVA NEKI ISPITNI ROK PA TREBA DA UCIS MALO.
 
:D
Pomno pratim vasu prepisku.
Necu da se mesam, neka ostane jedan na jedan. Ne bi mozda bilo sportski.

MA DA, mnogo puta mi se dogodilo da Ji djing uputi u pravom smeru i da bude ono sto mora / po mojim zeljama / biti.
 
Milena_9:
:D
Pomno pratim vasu prepisku.
Necu da se mesam, neka ostane jedan na jedan. Ne bi mozda bilo sportski.

MA DA, mnogo puta mi se dogodilo da Ji djing uputi u pravom smeru i da bude ono sto mora / po mojim zeljama / biti.

MILENA, DA LI SI NEKADA OTVARALA TAROT? JA SAM JEDINI PUT VIDELA TE KARTE KADA SAM KUPILA PAVICEVU KNJIGU I NISTA NE ZNAM O TOME. NEKAKO SAM SE PLASILA DA PROUCAVAM TU OBLAST.
 

Back
Top